Ingenio, Tefal i inne??? - DO GARÓW!

Zaczęty przez gdziezby, 02 Paź 2007, 13:53:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gdziezby

Zachęcona pierwszymi kulinarnymi sukcesami pomyślałam o komplecie nowych garnków, patelni itede. Do głowy przyszło mi Ingenio, Berghoff, Tefal. Które polecacie, które to nędza i utrapienie, które fajne i przyjazne kuchennym amatorom, zmywarkom? Liczę na wasze sugestie.

Z pozdrowieniami :-)
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

abkasia

ja mam garnki z ikea :oops: ale sprawdzaja sie swietnie :mrgreen: a patelni mam kilka ale wszystkie do bani!! a ta z ikea to szajs okropny...wiec chetnie sie dowiem ktore patelenki sa przyzwoite :mrgreen:

malutenka

ja mam  jeszcze lepiej... z garnków własnych tylko wok, a reszta wynajęta wraz z mieszkaniem :-P

salsa

gdziezby,
patelnie mam wszytskie TEFAL i tylko te polecam
kilka razy (zanim dorosłam do tego, ze na garnkach sie nie oszczędza) kupiłam patelnie o połowe tanszych firm
efetk-po roku wyrzucałam, bo sie rysował albo w ogole odlepiał teflon! a jak wiadomo to tak, jakby jesc z azbestowego garnka-straszna trucizna
moja Mama ma tefala wszytskie patelnie juz od wielu wielu lat i kazda wyglda jak nowa
nie mowie juz o samym gotowaniu
super sie myje bo nic nie rpzywiera, świetnie trzyma ciepło i najwazniejsze-mozna smzayc i dusic w niej bez tłuszczu:)

garnki- moja MAma ma Zelmera od najmniejszego do najwiekszego-kazdy z drewnianymi uchwytami dzieki czemy uchwyty sa stale chłodne oraz oczywiscie ze stali nierdzewnej
ja mam garnki DUKA, poniewaz dostałam talon do Duki i zrealizowałam go na garnki, sa równiez bardzo dobrej jakosci, swietnie sie gotuje nic nie przywiera i dobrze trzymaja ciepło
maja jednak uchwyty z takiej samej stali nierdzewnej jak cały garnek-tyle ze mocowane odzielnie
dlatego co prawda nagrzewaja sie bardzo wolno i przy niektórych potrawach to zdążę ugotowac a sie jeszcze nie nagrzeje uchwyt, ale np przy gotowaniu lecza pod koniec uchwyty sa juz mocno ciepłe
to jednak mi w niczym nie przeszkadza

moja rada jest taka: kupuj garnki znanych firm, z atestem i solidnie wykonane-tansze firmy, albo garnki ze straganu czesto sa badziewiem i po jakims czasie bedziesz chciała je wymienic-szczegolnie patelnie
poza tym te gary o ktorych mowie ładuje do zymary i nie zawracam sobie tym wiecej głowy
:)

zwykłe garnki tez sa ok, tyle ze po roku uzywania juz tak łdnie nie wygladaja jak  na poczatku:P  no i niestety, ciezko sie z niech gotuje na parze oraz  czesto cos przywiera, ble
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

gdziezby,
poszukaj garnków dobrej firmy: Zepter, Tefal etc.
Z Patelni zdecydowanie polecam Tefal - nie do zdarcia.
Lepiej poczekać i sie pomęczyć niż kupować coś "na teraz" - prowizorki są wbrew pozorom najtrwalsze co nie znaczy, ze najlepsze.

nionczka

Patelnie tez polecam Tefalu. Garnki mamy hiszpanskiej (?) firmy Magfesa i sa bardzo dobre, ich patelnie tez nie sa zle. A moje marzenie to garnki Le Creuset,  ale kupie je sobie dopiero kiedy gdy wyremontujemy kuchnie albo gdy zniszcza sie te, ktore mamy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ja kupilam patelniie w sklepie Tschibo i jestem z niej bardzo zadowolona.
Ma uchwyt ktory mozna zdjac i bez problemu schowac patelnie do piekarnika i piec dalej (szczegolnie przydatne przy robieniu pieczeni).
no i i nalesniki sie na niej fantasycznie piecze, nie przywieraja, nagrzewa ssie ladnie rownomiernie :-)

mayagaramond

W Niemczech publikowane sa regularnie testy najrozniejszych produktow i uslug: kosmetyki, srodki czystosci, sprzet, biura podrozy, no i wlasnie gary. No i znalazlam test o patelniach. Wielka niespodzianka - drugie miejsce zajela patelnia Tschibo za jakies 13€..., (Foszek - moze to Twoja   :-D )

Tu link do testu dla zainteresowanych, nawet niemieckiego nie trzeba znac, by sie polapac o co chodzi;)

http://www.test.de/themen/haus-garten/test/-Beschichtete-Pfannen/1230094/1230094/1231476/1231483/
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

mayagaramond,  no ale ja nie bardzo rozumiem.... :oops: skad wiesz ze ta patelnia tschibo zajela 2 miejsce.... ja ja widze na samej gorze tabelki( czyli 1 miejsce) :oops:

mayagaramond

W ostatniej kolumnie "test-Qualitätsurteil"  podana jest ocena koncowa  - bardzo dobrej jak widac nie ma, zaczyna sie od "gut" (co znaczy wiemy wszyscy z ogladania niemieckich kanalow erotycznych;))), patelnie tschibo dostala ocene 2,1 i zajela 1. miejsce w kategorii patelni z aluminium (ale to nie taka patelnia jak sztucce z baru mlecznego, ona jest powlekana, ale jest lekka)

Druga kategoria to patelnia z odlwu aluminiowego, tez powlekane, te sa drozsze. No i ta za 80€ zajela 1. miejsce (ocena 2,0, a w Niemczech 1 to tak jak u nas bdb - czyli wszystko na odwrot;))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

abkasia

mayagaramond, dziekuje bardzo za tlumaczenie :mrgreen:

aniak1211

Ja dostalam komplet garnkow TEFAL z patelniami i polecam,
maja uchwyt z jakiegos tworzywa i sie nie grzeje.

Niestety nie posiadam zmywarki i nie wiem jak ze zmywaniem w zmywarkach,ale podejzewam ze nie ma problemow.

foszek

Moja kosztowala troszke wiecej bo jakies 28 € ale ta sama zazwa, moze testowali ten najmniejszy model :-)

gdziezby

Chyba skończy sie na zachwalanym tefalu - skoro patelnie robią dobre to zapewne i gary też. Przy Ingenio przeraża mnie z lekka grubosc ich ścianek, ale zachęca do zakupu powierzchnia przechowywania mikroskopijna...
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

vobi

Ja mam Ingenio i jak najbardziej polecam :)

nerinea

A można Ingenio myć w zmywarce??
Bo mojej patelni z TEFALa niestety nie można ;(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Kurcze, nie moge znalezc instrukcji, ale chodzi mi po glowie ze mozna myc toto w zmywarce - sorry, nie interesowalo mnie to bo zmywarki nie posiadam i nie planuje.

nerinea

Już wiem :) znalazłam na stronie TEFAL
Ingenio można myć w zmywarce,
przy okazji dowiedziałam się, że moja patelnia nazywa się "studio" ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: "salsa"garnki- moja MAma ma Zelmera od najmniejszego do najwiekszego-kazdy z drewnianymi uchwytami dzieki czemy uchwyty sa stale chłodne oraz oczywiscie ze stali nierdzewnej

Cytat: "zuzia"poszukaj garnków dobrej firmy: Zelmer, Tefal etc.

garnki Zelmera?????????może Zeptera? bo garnków Zelmera w wyszukiwarce jakoś znaleźć nie mogę:)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

siog

Cytat: "nionczka"e. A moje marzenie to garnki Le Creuset,  ale kupie je sobie dopiero kiedy gdy wyremontujemy kuchnie albo gdy zniszcza sie te, ktore mamy.

wlasnie dostalam je jako prezent slubny... ja nie jestem w temacie dobra. Czy sa dobre?

musze tez zmienic patelnie. A uzywal ktos Typhoon???????

wrobelek0403

my mamy komplet Berghoffa z termostatem w uchwycie pokrywce. Gotuje sie w nich swietnie, zwłaszcza na cudownej "grubodennej" patelni. W komplecie była też nakładka do gotowania na parze.
Niestety dwa termostaty pękły. Nie wiem dlaczego, być moze siostra, która wtedy była u mnie,  uprała je w zmywarce, zamiast odkrecic przed wstawieniem(nie przyznała sie paskuda  ;-)  ). Na szczescie dokupiłam nowe na allegro za cale 10 zł za sztuke :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

A ja w ciągu kilkunastu dni stanę się posiadaczką dwóch patelni Tefal Ingenio :) Mają mi przyjść za punkty zbierane na stacji benzynowej ;-) Mam nadzieję, że się sprawdzą, to wtedy wezmę jeszcze komplet 3 garnków :lol:

elve

Dostaliśmy w prezencie komplet garnków Tefal'a, dokupiliśmy voka, a na gwiazdkę dostaniemy zestaw patelni. Ja jestem zachwycona, nadają się do zmywania w zmywarce, nic nie przywiera.
Moja mama ma zestaw Zeptera. Kosztował fortune, ale ona jest bardzo zadowolona, szczególnie z szybkowaru. Nawet mój brat zaczął gotować

abkasia

A ja ostatnio kupilam patelnie w Tchibo.. poki co spisuje sie swietnie.... zobaczymy jak bedzie za pare miesiecy... :mrgreen:  :mrgreen:

ishka82

Właśnie przyszły do mnie nowe patelnie Tefal Ingenio  :mrgreen:  Cieszę się jak dziecko. Wizualnie bardzo fajne, zobaczymy jak się będą spisywać w praktyce. Jeśli dobrze, to w kolejce czeka komplet garnków z tej samej linii :-D  :lol: