Wakacje z niemowlakiem za granicą - porady

Zaczęty przez elve, 31 Lip 2010, 21:14:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Cytat: salsa w 05 Lut 2014, 15:50:00pani miała taką kanciapke w urzędzie wchodziłas z dzieckiem , siadałaś na krzesełku - dziecko tobie na kolanach następnie odchylalas się i pani przykrywała  ciebie białą płachtą
Ty trzymałas dziecko pani robiła zdjęcia wink Aleks  miał niecałe 4 miesiące

Super sprawa.

Ja też muszę sobie wyrobić nowy na nowe nazwisko, więc zrobię pewnie L. zdjęcia jak pójdę moje pstryknąć.

salsa

ja miałam akurat juz przeterminowany wiec zrobilam hurtem-dla siebie i dla A.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Lut 2014, 15:49:43to jest juz w niektorzych przypadkach skrajnie rygorystyczne podejscie do tematu

Spadooofa

nionczka

Muszą też być oczy otwarte. Ja budziłam i dobudzić nie mogłam 3 miesięcznej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Michał miał robione zdjęcie jak miał 1,5 miesiąca. Jak na złość chciał spać. Facet zrobił jedno zdjęcie z kilku ujęć, posklejał i już. Michał wyglądał na nim dziwnie ale co tam, przeszło :)
To był paszport tymczasowy bo mieliśmy mało czadu na jego wyrobienie. Za pól roku wyrabialismy juz normalny i było ok, zdjęcie wyszło bardzo ładne.

Justynna

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Lut 2014, 15:49:43
to jest juz w niektorzych przypadkach skrajnie rygorystyczne podejscie do tematu lol lol
no w sumie tak :D
M. miał trzy lata, więc był kumaty i buzię zamknął i ładnie popatrzył ;D

olgaaa1

Tylko w okresie przedwakacyjnym straszne kolejki po paszport. Chyba z trgo co pamiętam, musisz wcześniej zgłosić, że leci z wami niemowlę


Kasia

Komu zgłosić? Przecież jsk sie bilet kupuje to jest data urodzenia podana? W samolocie wiedza kogo moga sie spodziewać.

olgaaa1

Przecież niemowlak nie płaci za bilet, leci na kolanach, nie ma swojego miejsca w samolocie

Kasia

Cytat: olgaaa1 w 06 Lut 2014, 12:40:43
Przecież niemowlak nie płaci za bilet, leci na kolanach, nie ma swojego miejsca w samolocie

ale ma normalny bilet, bording itd ;)
nigdzie nie trzeba zgłaszać dodatkowo
kupujesz bilety dla siebie to kupujesz i dla niemowlaka, za 0zł ale kupujesz (chociaż czesto jednak jest to wiecej niż 0 zl ;))
kupując wycieczkę w biurze podroży też normalnie placisz za niemowlaka, 0zl ale płacisz, chociaz ja za 0zł jeszcze nigdy z michalem nie leciałam, zawsze chociazby obowiazkowe ubezpieczenie za 100zl trzeba zaplacić ;)

fasolka1980

niektóre linie, oprócz biletu dla niemowlaka wymagaja jeszcze dodatkowego zgłoszenia

Kasia

Cytat: fasolka1980 w 06 Lut 2014, 12:52:55
niektóre linie, oprócz biletu dla niemowlaka wymagaja jeszcze dodatkowego zgłoszenia
a to nawet nie wiedziałam, bez sensu trochę ;)

fasolka1980

troche tak, jakies takie procedury mają, na pewno zgłaszalismy S. w Air Canada.

mobka

Chciałam ostatnio kupić bilety w Ryanair dla całej rodziny, waw-wro. My i Kuba placilibysmy po 39zl,Szymon 153 :rotfl:

justynaaaa2

mobka też patrzyłam kiedyś na jakiś lot, niemowlę ma u nich stałą cenę, często wyższą niż normalny bilet ;D
ale wizzair już ma chyba bez opłat, bo taka sama cena mi wyskakiwała z dzieckiem i bez dziecko

aniak1211

My robilismy D. paszport jak miala 3 tyg.
zrobienie zdjecia nie bylo latwe:D
Fotograf mial "worek" pufe na ktrorym lezala mala a on z gory cykal fotki.
W ryanair jest stala olpata za niemowlaki do 2 lat-czesto wyzsza niz bilet dla doroslej osoby:D

dusia

a ja znalazłam ciekawą infografikę, może się przyda tym, którzy zamierzają podróżować z dzieckiem samolotem zerknijcie sobie fajne porady prezentuje - http://www.centerfly.pl/media/z-dzieckiem-w-samolocie,41.html

fasolka1980

porady są jakby oczywiste, ale pierwsza mnie nieco zaskoczyła :D

nie znam nikogo, kto by zaplacił za dodatkowe miejsce w samolocie, jezeli dziecko do 2rz lata za darmo.

Kasia

A w życiu lol lol lol nieraz jeszcze specjalnie sie tak planuje wakacje aby sie przed tym 2rz wyrobić z biletem za free lol

No i ostatnia rada tez dobra lol tzn sama rada dobra ale w taki sposób napisana ze cieśnienie sie podnosi lol

nionczka

Cytat: fasolka1980 w 16 Maj 2014, 11:45:54
porady są jakby oczywiste, ale pierwsza mnie nieco zaskoczyła :D

nie znam nikogo, kto by zaplacił za dodatkowe miejsce w samolocie, jezeli dziecko do 2rz lata za darmo.

Można kupić bilet na niemowlaka skoro i tak leci za darmo? System nie odrzuci tego z racji roku urodzenia? Bilet musi być na kogoś. Jeśli ta osoba nie stawi się na odprawie i nie odbierze karty pokładowej, jej miejsce może zostać sprzedane ponownie. Wtedy ktoś może się zdziwić. 
Nam zawsze ułatwiali lot. Jak się dało nie sadzali już nikogo przy nas, pozwalali zabrać maxi cosi na pokład i położyć małą wygdnie obok mnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

Cytat: nionczka w 16 Maj 2014, 12:05:39
Można kupić bilet na niemowlaka skoro i tak leci za darmo? System nie odrzuci tego z racji roku urodzenia? Bilet musi być na kogoś. Jeśli ta osoba nie stawi się na odprawie i nie odbierze karty pokładowej, jej miejsce może zostać sprzedane ponownie. Wtedy ktoś może się zdziwić. 
Nam zawsze ułatwiali lot. Jak się dało nie sadzali już nikogo przy nas, pozwalali zabrać maxi cosi na pokład i położyć małą wygdnie obok mnie.

o patrz, myślałam, że mozna kupić 2 miejsca na siebie  :hmm:  ale pewnie masz rację.

Nam tez zawsze ułatwiali i jesli tylko to bylo mozliwe, to dziecko i tak mialo miejsce dla siebie. Z fotelikiem tez kiedyś lecialam.

nionczka

#197
a ja mogę dodać poradę z doświadczenia mojej siostry. leciała ostatnio z 4,5 i 2,5 letnimi córkami. Dla każdej z nich miała kakao w kartoniku (gotowe). Na odprawie celnik powiedział jej, że jak będzie ktoś pytał, niech mówi, że picie jest małej. Nie wiem do jakiego przepisu się to odnosiło, ale tak jej doradził.

Dodany tekst: 16 Maj 2014, 12:10:57

Cytat: fasolka1980 w 16 Maj 2014, 13:08:14o patrz, myślałam, że mozna kupić 2 miejsca na siebie    ale pewnie masz rację.

no właśnie nie wiem czy można, ja słyszałam jak ktoś chciał kupić dwa bilety dla siebie ze względu na bagaż i nie przeszło. Bo lecieć musi osoba. Może na dziecko przejdzie. Pewnie dobrowolnie można zapłacić za bilet, którego nie trzeba kupować.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

NIONCZKA, na picie dla małych dzieci przymykaja oko. Dla starszych juz nie zawsze i moze stad ta rada.

fasolka1980

nionczka Na Okęciu spokojnie przechodzi jedzenie/picie dla dziecka, nawet woda w bidonie. Jest specjalna linia do odprawy z dziecmi.