Aktualności KINOWE

Zaczęty przez salsa, 14 Gru 2008, 18:24:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

#225
Co do montatu - tak, jest to kwestia techniczna, ale to ze ktos "potrafi" zmontowac sceny nie znaczy jeszcze, ze zrobi dobry film. Technika to jedno, a estetyka to drugie. Wystarczy np. porownac montaz naszego Quo Vadis z Gladioatorem i jedn i drugi montowali specjalisci ;)

A jak ktos sie montazem interesuje to polecam obejrzec filmy Riefenstahl o olimpiadzie w Berlinie.



Maslowskiej niestety jeszcze nie czytalam, ale jak jo poleca to sie skusze ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 03 Cze 2009, 15:47:57
Co do montatu - tak, jest to kwestia techniczna, ale to ze ktos "potrafi" zmontowac sceny nie znaczy jeszcze, ze zrobi dobry film.




tego nikt nie kwestionuje ;)

salsa

ja byłam na antychryście i mnie sie podobało
choć "podobAło" to nie ejst do konca dobre słowo
bardzo emocjonalny
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

Cytat: panikarola w 03 Cze 2009, 13:42:11
noooo, i chmielewska ! niechwalebnie zapomniałam  :beer:

ale raczej ta wczesna, bo późniejsza to juz nie bardzo

co do MAsłowskiej - podziwiam, za "zabawę" - nie wiem, czy wolno to tak nazwać z językiem,  wojnę przeczytałam - ale Pawia juz nie mogłam strawić

Doda - wywiad z nią kiedyś czytałam i o ile dobrze pamiętam to środowisko blokersów jest jej dobrze znane
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

panikarola

goga, ale pozniejsza to od ktorej ksiazki masz na mysli? mi sie ta pozniejsza z wyjatkami tez podoba. ale juz mniej.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

goga

panikarola no rewelacyjne sa jak dla mnie wszystkie starsze np "Boczne drogi"  "Wszystko czerwone"  "Całe zdanie nieboszczyka" itp  z późniejszych to lubię "najstarsza prawnuczka"  "Przeklęta bariera"  ale już np "Kocie worki" czy "Trudny trup" już trochę mniej  ale i tak jestem i będę jej dozgonną wielbicielką  a "Autobiografię " czytam na chandrę

zresztą do "Najstarszej prawnuczki" mam sentyment bo chyba tylko ona utrzymała mnie przy zdrowych zmysłach i nie pozwoliła popaść w depresję
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

panikarola

właściwie w tych nowszych mam potworne braki, bo już nie czytałam ciurkim. nie zmogłam Hazardu, Jak wytrzymać z... i chyba tyle...
Najstarszą też strasznie lubie!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Kasia

w zeszłym tygodniu bylismy na Aniolach i Demonach.


Film fajnie się oglada o ile nie przeczytało się książki ...

Mnie w książce urzekły te tajemnice skrywane przez Kościół w filnie tak sobie do tego nawiazywali

dzisiaj chciałabym iść na terminatora

Mało ambitne kino ;) ale co tam

zwierzatko_mojej_mamy

ja sobie pojde na terminatora ;D sa roboty i gra christian bale i nic mi wiecej nie potrzeba :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

no jak to  NIE IŚĆ NA TERMINATORA  lol lol lol

ja idę z.....synem ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

no mój D, cos marudzi że poprzedni terminator mu sie srednio podobal wiec nie wie czy na tego warto iść ...

dziwnego mam chłopa, ja go na terminatora musze namawiać ;)

goga

ostatni to faktycznie - kit jakich mało, ale jak ma być ciągłość to chcę wiedzieć  WSZYSTKO
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

szelma

goga, przybik piąteczkę za uwielbienie dla Chmielewskiej! :D  :highfive: W Warszawie na studiach mieszkałam 100 metrów od domu, gdzie kiedyś mieszkała :D. Mam nawet autograf w Klinie ze spotkania :).

A co do wątku kinowego to właśnie wróciliśmy z Duplicity. Ogólnie przyjemne - koniec jednak trochę mnie zaskoczył, a to pozytywne :). Clive mniamuśny  :blush:. Przyjemne kino na piątkowy wieczór, choć raczej na raz i starczy.

Kasia

#238
No i byliśmy wczoraj na tym terminatorze :)

Kurczę sala pełna ludzi, nawet te dolne rzędy były zajęte, a tam nic przecież nie widać. A myslelismy że jak na 22.20 pójdziemy to juz tylko jakieś niedobitki bedą. Dobrze że zrobiłam rezerwację :)

A film nawet nawet :) Duuuuuuuuuuuużo lepszy, moim zdaniem, od poprzedniego :)
D. zadowolony, małemu muzyka tez chyba odpowiadała bo brykał jak najęty :)


Za tydzień "U Pana Boga za miedzą" ;) Może jeszcze dam radę pójść ;)
D. jak to usłyszał to się tylko w głowe popukał ;D

edit: to jednak nie za tydzien :( tylko dwa :(

salsa

konmi nikt by mnie na terminatora nie zaciągnął -  najpierw musiałabym zostac ogłuszona, związana i zakneblowana lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ja tylko na takie chodze do kina :D terminator, 300, matrixy, batmany ;) bo w tym jest cala zabawa, ze sa super zdjecia i efekty na wielkosc sciany ;) smutasy i filmy o zyciu krecone w 3 domach i na jednej lace ogladam w domu - za skapa jestem, zeby na nie wydawac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

Ja tez się zarzekałam, że ja Terminatory, Batmany i inny to nie, ale dzięki "memu mężu" i nie tylko nadrobiłam/nadrabiam popkulturowe zaległości i ... podoba mi się! Nie żeby to było moje ulubione kino, ale, rany, ile ja wcześniej o świecie nie wiedziałam! To cały świat symboli, o którego istnieniu nie miałam pojęcia!

Kasia

ja ambitniejsze filmy to wole w zaciszu domowym poogladać, bo przy tych ambitnych to czesto pochlipac trzeba a w kinie to tak głupio ;)


no a znowu jakies superprodukcje oglądac w domu to szkoda bo sie tych efektów jak nalezy nie zobaczy i nie usłyszy.

gatka2804

a my mielismy przez kilka dni w domu projektor i w porownaniu do ogladania filmu na monitorze to zupelnie inna przyjemnosc - wrecz zadna. Jak sie ma taki projektor to do kina nie trzeba chodzic. Naprawde super. Weekend filmowy byl i sie skonczyl, niestety...

magdarynka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Cze 2009, 12:52:48
ja tylko na takie chodze do kina :D terminator, 300, matrixy, batmany ;) bo w tym jest cala zabawa, ze sa super zdjecia i efekty na wielkosc sciany ;) smutasy i filmy o zyciu krecone w 3 domach i na jednej lace ogladam w domu - za skapa jestem, zeby na nie wydawac ;)
zapomniala o X-menach  :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

ja wrocilam do ogladania bollywoodzkich produkcji ;)
ostatnio:
Thoda Pyaar Thoda Magic i Rab Ne Bana Di Jodi lol
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

jo_miekka

A ja mam projektor. Fajna sprawa.
Ale na dłuższą metę kina nie zastępuje.

salsa

#247
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Cze 2009, 12:52:48
ja tylko na takie chodze do kina :D terminator, 300, matrixy, batmany ;) bo w tym jest cala zabawa, ze sa super zdjecia i efekty na wielkosc sciany ;) smutasy i filmy o zyciu krecone w 3 domach i na jednej lace ogladam w domu - za skapa jestem, żeby na nie wydawać ;)

a ja za skąpa  zeby dawać  zarabiać filmom typu batman , Terminator itp
wole dac zarobić komuś, kto zrobił film, ktory mnie zachwyca, ktory został jakkolwiek pomyślany a nie mordobicie, strzelanina wybuchy i inne rzeczy na których śpię jak złoto
no i boskie dialogi takie same - jakby ktos robił kopiuj wklej z innych filmów lol

o nie, żadne batmany czy demony i anioły nie zobaczą ani jedej mojej złotówki  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 09 Cze 2009, 09:35:06
a ja za skąpa  zeby dawać  zarabiać filmom typu batman , Terminator itp
wole dac zarobić komuś, kto zrobił film, ktory mnie zachwyca, ktory został jakkolwiek pomyślany a nie mordobicie, strzelanina wybuchy i inne rzeczy na których śpię jak złoto
no i boskie dialogi takie same - jakby ktos robił kopiuj wklej z innych filmów lol

ale zeby zrobic dobry film sensacyjny, czy jak to nazwywasz "mordobicie" tez trzeba pomyslec, nie wystarczy ustawic paru facetow, ktorzy do siebie strzelaja albo leja po ryjach i to nakrecic ;)



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Cytat: salsa w 09 Cze 2009, 09:35:06
a a nie mordobicie, strzelanina wybuchy i inne rzeczy na których śpię jak złoto
no i boskie dialogi takie same - jakby ktos robił kopiuj wklej z innych filmów lol

To nieprawda! Te filmy nie są nieprzemyślaną strzelaniną!
No chyba, że mówimy o sensacji typu "Szybcy i wściekli" ;)
Terminatory, Batmany i inne Gwiezdne Wojny to kino egzystencjalne!