Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dagi

Ja chciałam dać córeczce na imię Pola (po mojej mamie) ale teraz zauważyłam, że strasznie popularne stało się to imię.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

nionczka

Mi Zyraf i Myszon. No ewentualnie moze tez byc Thorgal

http://www.gorny.najlepsze.pl/imiona/  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Agaaa

jak czytam imiona dla dzieczynek od konca to mi sie kojarzy z modelami sukni pronoviasa hehe  no moze omijajac..Zyte...

martullek

Cytat: "nionczka"Mi Zyraf i Myszon.

Widziałam kiedyś w gazecie wyborczej w tym sobotnim dodatku z dzieciaczkami, bliźniaków - nazywali się Lew i Żyraf. O ile Lew jeszcze można przeżyć, to jak można skrzywdzić dziecko imieniem Żyraf???

zwierzatko_mojej_mamy

martullek,  idac tropem rozumowania rodzicow dziewczynki pewnie bylyby Gazela i Słonia ;D moze milosnicy safari ? :D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

martullek


nionczka

Cytat: "martullek"nionczka napisał/a:   
Mi Zyraf i Myszon.   


Widziałam kiedyś w gazecie wyborczej w tym sobotnim dodatku z dzieciaczkami, bliźniaków - nazywali się Lew i Żyraf. O ile Lew jeszcze można przeżyć, to jak można skrzywdzić dziecko imieniem Żyraf???

Ten chlopak wlasnie robi liste na podstawie Witajcie na Swiecie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: "nionczka"
http://www.gorny.najlepsze.pl/imiona/
swietna jest ta lista, my jeszcze nie wybieramy, ale zachowam do zakladek:) zaskoczylo mnie, ze ludzie nazywaja dzieci Elvis i Toro...no ale nie oceniam :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Louve

W mojej rodzinie urodziły się ostatnio dziewczynki:
(imiona po Babciach):
- Michalina
- Tola
- Leokadia
- Róża

oraz chłopcy:
- Filip x 2
- Piotr
- Gabriel

mary

Leokadia? Jak można takiej malutkiej kruszynce nadać imię Leokadia?
Miałam ciotkę Lotkę, świetna to była kobita! Niestety, rocznik 20, już nie żyje. To imię pasuje mi właśnie do starych ciotek.

nionczka

Cytat: "mary_popins"Leokadia? Jak można takiej malutkiej kruszynce nadać imię Leokadia?
Miałam ciotkę Lotkę, świetna to była kobita! Niestety, rocznik 20, już nie żyje. To imię pasuje mi właśnie do starych ciotek.

I w tym pokoleniu wlasnie wroca imiona z lat 20. Bo czesto sie wybiera imioma babci czy dziadka i w ten sposob sie je odmladza. Zwroc uwage ile teraz Helenek na przyklad. Przy odrobinie szczescia Leokadia moze stac sie calkiem modnym imieniem. I mozna ladnie zdrobnic Leo :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "mary_popins"Leokadia

Tak miala na imie moja ukochana babcia. Chyba dam tak corce (przyszlej) na drugie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mary

Cytat: "mayagaramond"na drugie
Drugie imię to dobry pomysł. Nikt się z dziecka śmiał nie będzie, a pamięć babci zostanie uczczona  :)

Monika

Cytat: "mary_popins"Leokadia? Jak można takiej malutkiej kruszynce nadać imię Leokadia?
Miałam ciotkę Lotkę, świetna to była kobita! Niestety, rocznik 20, już nie żyje. To imię pasuje mi właśnie do starych ciotek.
Tylko ta mała kruszynke też kiedyś starą ciotką będzie ;) I o tym też warto pamiętać ją nazywając. A Leokadia całkiem ładne imię - oryginalne ale nie zaporzyczone :)

ishka82

Moja bratanica, która urodzi się już niedługo będzie miała na imię Lena :)

mayagaramond

Cytat: "ishka82"Lena :)

Tez mi sie podoba, ale w Niemczech troche tych Len jest. Podoba mi sie tez Leni, ale skoro tak nazywa sie corka Heidi Klum, to pewnie tez jest wysyp ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

martullek

Cytat: "ishka82"Moja bratanica, która urodzi się już niedługo będzie miała na imię Lena :)
O! bardzo mi się to imię podoba :)

ishka82

Cytat: "martullek"O! bardzo mi się to imię podoba :)
Mi też. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się bardzo popularne ;-)

spragnienie

Już się stało, teraz takie "zdrobnieniowe" imiona typu Lena czy Pola są dość popularne.
Jeszcze zauważyłąm wysyp Nadii w bliższych i dalszych kręgach.

foszek

Moj maz zachorowal na imiona Lisa Marie

ishka82

Cytat: "spragnienie"Lena czy Pola są dość popularne.
Mam tylko nadzieję, że bratanica nie będzie miała w klasie kilku dziewczynek o tym samym imieniu co ona. Sama nie zauważyłam, żeby to imię było popularne.

spragnienie

znam jedną rodzinę w której wnuczki mają imiona Pola i Lena
babcia woła je "Pollena"  :mrgreen:

te imiona nie są oczywiście w top five jak np. Maja, ale robią się coraz popularniejsze, obstawiam już pierwszą 20 - a Lena jest tam na 100%

są takie fale jak na Julie, Oliwie czy Nikole
ja też mam imię dość popularne w moich czasach , da się przeżyć
ważne żeby pasowało do nazwiska - dla mnie np. córki Lisa mają średnio dobrane - zlewają się, brzmią jak Igalis i Polalis , nie dziwię się że Kinga nie chciała zostać Kingalisem  :mrgreen:

kamelia04.08.2007

spragnienie,

ale hanna została hannalis, a smoktunowicz było takie ładne...

[ Dodano: 13-02-2008, 23:23 ]
foszek,

moze mu przejdzie.... ;-)
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

spragnienie

wg. mnie HannaLis brzmi lepiej (mniej zabawnie) niż Kingalis czy IgaLis, ale to oczywiście indywidualne odczucia  ;-)

a zmieniła może dlatego, że to było nazwisko 1 męża, a nie rodowe i może wolała po nowym mężu - no, a na pewno Lis wolałby żeby miała jego nazwisko, a nie obcego chłopa  ;-) zwłaszcza że obaj są znani ...

ed: choć niewątpliwie ze Smoktunowicz bardziej jej było do twarzy  :mrgreen:  pewnie też kwestia przyzwyczajenia

kamelia04.08.2007

spragnienie,

zgadzam sie, że ona była Smoktunowiczowa, a nie Smoktunowiczówna. Choc jej lepie ze starym nazwiskiem.
Z drugiej strony nie dziwie siewcale kobietom, które po rozwodzie wracaja do nazwiska panieńskiego.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane