Cwiczenia na nogi

Zaczęty przez adrianna79, 05 Cze 2010, 13:03:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianna79

Czy ktoras z Was ma jakis fajny zestaw cwiczen na nogi? Potrzebuje cos co nie bedzie obciazac kregoslupa no i bedzie dzialac na sflaczale nogi :(. Na razie bieganie odpada. Jedyne to co zostalo to eliptical; Nie moge tez chodzic za bardzo po schodach no i spinning odpada.????????

mayagaramond

adrianna79 - mysle, ze powinnas skonsultowac sie z lekarzem albo fizjoterapeuta, zeby poradzil ci jaki cwieczenia mozesz wykonywac. Masz jakas sensowna silownie w okolicy? Snesowana czyli taka, ktorej trenerzy wiedza cos wiecej niz gdzie kupic anaboliki ;)

Tu jest kilka fajnych cwiczen na nogi, ale nie wiem czy sie dla Ciebie nadaja:

The Best Home Workout - Exercise Routine
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

podpinam się z pytaniem, głównie uda mnie interesują, wewnętrzna i zewnętrzna strona.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 05 Cze 2010, 16:18:36
podpinam się z pytaniem, głównie uda mnie interesują, wewnętrzna i zewnętrzna strona.

obejrzyj sobie ten filmik, ktory wkleilam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

a sorry, nie widziałam.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

adrianna79

maya,
polewam za filmik. ja chodze na silownie, ale jedyne co to chodze po biezni. jutro mam spotkanie w inneg silowni i mam wlasnie omawiac jakie cwiczenia beda najlepsze - byc moze bede musiala sie zapisac na basen bo inne cwiczenia, nawet takie niewinna jak na bicepsy zle wplywaja na moj kregoslup.

panikarolu, w wielu silowniach sa takie cwiczenia na wewnetrzna i zewnetrzna stron ud. wiem rowniez ze mozna robic cwiczenia ktore polegaja na lezeniu na boku i podnoszeniu nogi do gory. plus takie cwiczenia gdzie stoisz w rozkroku - a la balerina i robisz tzw przysiady, tylko bierz pod uwage ze robiac przysiad, kolana nie powinny wybiegac poza palce u stup.

panikarola

adrianna, dzięki!
masz znów problem z kręgosłupem? kiedyś już robiłaś na niego operację, prawda?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

adrianna79

panikarola nie ma za co. rowniez te cwiczenia z filmiku ktory wkleila maya wygladaja ze moga cos zdzialac, tylko trzeba byc systematyczna. mnie tez pomaga chodzenie, ale troche zajmuje czasu zeby osiagnac forme.

jezeli chodzi o kregoslup to musialam miec druga operacje miesiac temu. w polsce mialam indycent gdzie nie moglam sie wyprostowac przez dwa tygodnie i mialam tak wielki bol, ze przepisano mi jakies silne tabletki i po nich wszystko bylo spoko. ale niestety bol wrocil pod koniec marca ale wtedy juz nie moglam ani chodzic ani siedziec i nic nie pomagalo i musialam poddac sie operacji zeby normalnie zyc. teraz jest juz dobrze, alczkolwiek musze uwazac co robie. nie moge nic nosic, nie moge sie za bardzo schylac -  moj lekarz twierdzi ze moze to byc dziedziczne ale nie jest to takie jasne. lezenie w lozku i na podlodze zle wplynelo na kondycje moich nog a sezon spodnic juz nadszedl wiec sama rozumiesz :). a co u ciebie?

adrianna79

golinda

dzieki golinda, czekamy z niecierpliwoscia.

bylam na silce i od jutra zaczynam basen. na razie jedyne cwiczenia ktore mi zasugerowano to chodzenie na biezni no i eliptical - nic innego nie moge robic :( jestem ciekawa cwiczen ktore przyslesz. z gory polewam  :beer:

siog

Cytat: golinda w 09 Cze 2010, 20:43:49
adrianna, jeśli ćwiczysz na siłowni, to ćwiczenia na nogi świetnie rozpisane są tutaj:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#poslad

ta strona to jest od jakiegoś czasu w ogóle moje biblia ;)


super! ja robie te wszystkie pokazane ze sztanga

adrianna79

Cytat: golinda w 09 Cze 2010, 21:43:49ta strona to jest od jakiegoś czasu w ogóle moje biblia

golinda, dzieki za strone, wlasnie robilam tego typu cwiczenia ale niestety one nie sa dla mnie bo byc moze wlasnie jedno z nich moglo spowodowac moj problem. mnie bardziej zalezy na cwiczeniach w domu, takich jak pokazala maya, bo te z twojego linka niestety wymagaja zdrowego kregoslupa :( dzieki za linka, jak tylko dojde do formy to na pewno do niego zagladne :)

siog

czy to jest mozliwe i realne ze uda moga schudnac ???  :crying: :crying: :crying:

aniak1211

Cytat: siog w 03 Kwi 2011, 20:34:51
czy to jest mozliwe i realne ze uda moga schudnac ???  :crying: :crying: :crying:
No pewnie ze moga schudnac:)
Moje po porodzie "schudly" i to sporo,cala bylam przez jakis czas chuda-teraz mi sie poprawilo:D

siog

no niby wszystko chudnie a nogi nie! tzn jak cwicze widze ze mam miesnie itd ale nie chudna! a zawsze mialam bardzo szczuple :(

aniak1211