wozki dla zimowych noworodkow

Zaczęty przez elizapj, 27 Maj 2010, 21:16:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

nie wiem czy zwierzak bedzie wolala zebym pisala w watku o wyscigu wozkow. jest taki dlugi i nie znajduje tego czego szukam.
chodzi o cechy jakie powinien miec wozek dla malucha, kt spedzi pierwsze 6m w zimnym zimowym klimacie.
czy bardzo istotne jest by gondolka byla wyscielana na cieplo, czy moze byc zwyklym "pudeleczkiem", byleby byla wystarczajaco szeroka na kocyk-spiworek-etc.

u nas zima bywa chlodna ale rzadko kiedy mrozna i sniezna. za to wieje i leje 12m w roku;)
na naszym rynku sa zaledwie 3 firmy, kt robia gondolki utwardzone i ocieplone. reszta to wlasnie sam stelarz i 1 warstwa materialu. w polsce widze, ze jest odwrotnie. i zaczynam sie obawiac czy mi kitu nie wciskaja w BE mowiac, ze wystarczy jak ubiore w spiworek, a ze gondolka ocieplenie-wyscielania nie ma, to nie szkodzi, bo i tak by ciepla nie dawaly. logiczne mi sie to nie wydaje, ale wole sie dowiedziec od innych listopadowych mam.
wszystkie inne wazne cechy na zimowe - jesli sa, bardzo bede wdzieczna za rady  :thankyou:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980


justynaaaa2

elizapj no proszę co za niespodzianka  :bravo:
gratulacje  :daisy:

elve

elizapj wydaje mi się że to nie ma az tak wielkiego znaczenia, grubość gondoli i nie ma co szaleć z ocieplanymi
zawsze, na czas wielkich mrozów można dziecko zapakować w wełniany śpiwór ;)

mam gratulować ?!

martullek

#4
elizapj gratulacje!!!

jestem listopadową mamą. gondolę od wózka miałam wyściełaną. do gondoli pakowałam dziecko ubrane w kombinezon - gruby, na polarze, przykrywałam kocem i zapinałam na wierzchu jeszcze to zimowe okrycie, nie pamiętam jak to się fachowo nazywa... przychodzi mi na myśl tylko plandeka, jak to kiedyś justynaaa2 chyba ujęła ;) nie wychodziłam na dwór w ogromne mrozy, chyba do minus 5. za to śnieg nie był problemem, w razie silnych opadów zakładałam folię.

nie kojarzę w ogóle gondol bez wyściółki...


elizapj

dzieki serdeczne za rady i gratulacje:)
elveve i martullek ja bardzo z gruboscia nie chce tez przesadzac, ale te, kt u nas glownie sa dostepne to sa powaznie, zwyklym 1 warstwowym materialem, taki jak na namiot. i dopiero ogladanie oferty w polsce powoduje ze watpie, czy ci belgowie nie przesadzaja z lekkoscia gondolek. do 0 schodzi rzadko ale powaznie wieje, jest duza wilgoc i to chyba rowniez wplywa na to jak takiemu lezacemu nieruchomo bobasami jest cieplo.
i powaga, w BE wiekszosc gondolek to takie pudeleczka bez niczego...
moze tak sie hartuja;)
najb (jesli chodzi o wysciolke) podoba mi sie emmaljunga http://www.emmaljunga.se/start.asp?lang=PL&country=PL. ale po wrzuceniu w strefowa wyszukiwarke, malo kto cos o niej pisal.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#6
elizapj no bo ona trochę droga jest ;)
a nie ma u was quinny? x-landerów?

IMHO gondolka to raczej od wiatru powinna chronić niż od zimna
no ale przede wszystkim w celach jezdnych

elizapj

Cytat: golinda w 27 Maj 2010, 22:50:55to brzydki (wybacz, nie podoba mi się blush), ale porządny wózek wink
to juz druga dzis taka opinia haha. 1sza byla od pazdziernikowej mamy, kt i tak sie ja zdecydowala kupic.
quinny buzz nie kojarze, poszukam, ale w 1 wawskim sklepie mi odradzili mowiac, ze (quinny, tak ogolnie) ma mniejsza wew powierzchnie.  ze jesli tam sie kocyki i spiworki dolozy to ciasniej niz w innych - prawda?
ale ja juz nie chce sluchac sprzedawcow...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

elizapj pamiętaj że w zimie dziecko bedzie malutkie, a jak urośnie to bedzie 1) już ciepło 2) nie będzie już chciało jeździć w gondoli

moja gondola jest z grubego plastiku i wyściełana jedną warstwą materiału, na dnie ma gąbkę i tyle; na mrozy starczała

aja

wow eliza gratulacje i uścicki  :jupi: :hugsurprise: :hugsurprise: :hugsurprise:
ja urodziłam w grudniu i mam emaljunge
szczerze powiem,że na wysciółkę zbytnio nie zwracałam uwagi - bardziej zależało mi na odpowiednich kołach,które poradzą sobie na zasniezonych  np. chodnikach i w lesie
no i dobrze jest jak gondola jest duża a nie ta standardowa bo tu dochodzi jeszcze ubranie maluszka + kocyk / ochraniacz

gratulacje dla męża

elizapj

Cytat: aja w 27 Maj 2010, 23:06:42wow eliza gratulacje i uścicki  :Jupi: hugsurprise hugsurprise hugsurprise
ja urodziłam w grudniu i mam emaljunge
o to super!
dzieki:) dzieki:)
a ktory model?
i jako spacerowka tez Ci sie sprawdzila? nie kupowalas innej np lzejszej?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: elizapj w 27 Maj 2010, 22:16:47i zaczynam sie obawiac czy mi kitu nie wciskaja w BE mowiac, ze wystarczy jak ubiore w spiworek, a ze gondolka ocieplenie-wyscielania nie ma, to nie szkodzi, bo i tak by ciepla nie dawaly. logiczne mi sie to nie wydaje, ale wole sie dowiedziec od innych listopadowych mam.

Hej, ja tez jestem listopadowa mama ;) I zgadzam sie z belgijskimi sprzedawcami, wazniejszy cieply i wygodny spiworek niz wyscielanie wozka. No i gondola dla zimoweo dziecka powinna byc dosc duza zeby swobodnie pomiescic dziecko z calym zimowym opatuleniem ;)

A Emmaljunge miala chyba jeszcze gioseppe :hmm:

No i gratulacje oczywiscie dla rodzicow in spe  :daisy:

salsa

Elizapj! na wozkach sie nie znam (chyba ze wozy sportowe :) ) ale gratuluję ciązy :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aja

Cytat: elizapj w 27 Maj 2010, 23:10:18a ktory model?
i jako spacerowka tez Ci sie sprawdzila? nie kupowalas innej np lzejszej?
mam City Crossa
więc gondole standardową ale w innych modelach mają wieksze
a spacerówkę dopiero niedawno kupiłam (może z miesiąc temu) tak na wawe bo poza np. jak jadę z nim na wieś to biorę emaljunge - wygodniej bo więcej miejsca do drzemki ale juz młody tak chętnie w niej nie siedzi - woli biegac albo pchac wózek ;D

nionczka

Eliza, Ty zamiast sie martwic wysciolka, skup sie na kolach. Ja spocona latalam po Brukseli z Quinny. Zwracaj uwage na kola i amortyzajce plus na wage bo jednak chodniki, krawezniki, schodki, etc. bedziesz miala do pokonania.
Moja siostra kupila Periclesa i wedlug mnie to jest swietny wózek. Poza tym dostepny u Was a wielu marek tam nie ma. Musisz do Niemiec albo do Holandii sie wybrac, zeby w ogole zobaczyc je na zywo.

Gratulacje! teraz moge juz oficjalnie ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

#15
Cytat: vobi w 27 Maj 2010, 23:16:49wazniejszy cieply i wygodny spiworek niz wyscielanie wozka. No i gondola dla zimoweo dziecka powinna byc dosc duza zeby swobodnie pomiescic dziecko z calym zimowym opatuleniem
slabo mi sie robi jak to wszystko analizuje;) a najg robi mi sie jak mi w sklepach tlumacza. ale dzieki serdeczne za wszystkei cenne wskazowki. i gratulacje. jest super :D

a kt polecacie w wawie sklep zeby sobie rozne firmy na zywo poporownywac?
bylam w swiecie dziecka kolo domoteki i na solidarnosci w wozkach. planuje jeszcze malusin na kenie, ale moze sa lepsze?;)
Cytat: salsa w 27 Maj 2010, 22:19:48
Elizapj! na wozkach sie nie znam (chyba ze wozy sportowe :) ) ale gratuluję ciązy :)
mysle ze po tym forum mozesz sie juz za eksperta uwazac;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#16
Przyjdz na spotkanie strefowe i sobie poogladasz i poprobujesz wózki z wkladem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: elizapj w 27 Maj 2010, 23:27:10mysle ze po tym forum mozesz sie juz za eksperta uwazac;)

masz rację ! ja wszystko co wiem o ciąży i tematach około ciązowych to wiem ze strefy !!
wcześniej wiedziałam tylko skąd sie dzieci biorą i ile trwa ciąza :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

Cytat: nionczka w 27 Maj 2010, 23:24:09teraz moge juz oficjalnie ;-)
to wiedziałaś i nic nie powiedziałaśśśśśś  :spank:  :)
eliza to chyba zaliczyłaś jeden ze sklepów z najwiekszym wyborem - nie wiem czy poza światem dziecka gdzieś mają większy wybór? ja byłam jeszcze w calineczce

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

#22
Cytat: nionczka w 27 Maj 2010, 23:24:09Moja siostra kupila Periclesa i wedlug mnie to jest swietny wózek
wlasnie to 1 z tych 3 kt podobno istnieja u nas ocieplane. i tez sie mu przygladalam. siostre Twoje to ja po prostu najde haha

Cytat: aja w 27 Maj 2010, 23:32:52to wiedziałaś i nic nie powiedziałaśśśśśś  spank  Smiley
nionczka nakryla moj nowy blog, kt myslalam, ye jest ukryty przed swiatem;) aja, a Ty na kola nie narzekasz rozumiem? wlasnie mi sie wydaja takie masywne na wertepy i wyboje dobre...i te wiejskie czy te miejskie. nie wiem tylko jak sie z emmaljunga albo jakimkolwiek innym masywniejszym wchodzi do autobusow... ale najwyzej bede caly czas na piechote;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: nionczka w 27 Maj 2010, 22:47:24
A w miesiacach?
no 280 dni to w przybliżeniu 9 miesięcy :) 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aja

Cytat: elizapj w 27 Maj 2010, 23:50:51a Ty na kola nie narzekasz rozumiem?
nie pod tym względem sprawdził się świetnie byłam bardzo zadowolona i ma świetna amortyzację
Cytat: elizapj w 27 Maj 2010, 23:50:51nie wiem tylko jak sie z emmaljunga albo jakimkolwiek innym masywniejszym wchodzi do autobusow.
też niestety nie wiem - ale te dwa schodki czasem da rade sie podnieśc z dzieckiem (pod warunkiem,że w szpilkach się nie chodzi na spacery :) )