moje kartony

Zaczęty przez sierpniowajulka, 26 Maj 2010, 17:58:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

OlaFasola Ty myślisz o idei a Kowalski o tym co może wziąć do ręki. Jego interesuje namacalny efekt. A projekt to dalej są słowa, słowa, słowa. No i cyferki.
Lekarz i prawnik to trochę inny przykład bo konsekwencje nie skorzystania z porady mogą być poważniejsze.
Ja rozumiem, że jak dla kogoś te sprawy nie są aż tak ważne, to nie będzie szukał projektanta. Ale skoro już się ktoś na niego decyduje to chyba nie po to, żeby się targować.
Żeby nie było, ja też się cenię. Jako tłumaczka jestem droga, ale mam zlecenia. Póki nie muszę przyjmować tanich zleceń, wolę na strefie posiedzieć. A jak kogoś nie stać na moje tłumaczenie, to niech pójdzie gdzie indziej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: nionczka w 14 Paź 2010, 14:41:27A jak kogoś nie stać na moje tłumaczenie, to niech pójdzie gdzie indziej.

Ale tłumacze wcale nie mają lepiej. W sensie że Kowalski poprosi wujka Heńka, który robił na budowie w jUKeju i coś tam po ingliszu umie, no bo po co płacić ileś tam za stronę. Ludzie tak mają...

magdalinska

Cytat: szelma w 14 Paź 2010, 13:46:40
Ale tłumacze wcale nie mają lepiej. W sensie że Kowalski poprosi wujka Heńka, który robił na budowie w jUKeju i coś tam po ingliszu umie, no bo po co płacić ileś tam za stronę. Ludzie tak mają...
jak ja nie potrzebuje miec pieczatki tlumacza przysieglego, to tlumaczy mi google ;) bo mi szkoda kasy

co do architekta - gdybym nie widziala ile to schodzi czasu, tez uwazałabym ze jest to straaaasznie drogo

szelma

Cytat: magdalinska w 15 Paź 2010, 15:43:45jak ja nie potrzebuje miec pieczatki tlumacza przysieglego, to tlumaczy mi google  bo mi szkoda kasy

Co dowodzi słuszności mojej tezy ;).

mayagaramond

Cytat: magdalinska w 15 Paź 2010, 15:43:45jak ja nie potrzebuje miec pieczatki tlumacza przysieglego, to tlumaczy mi google wink bo mi szkoda kasy


nie chce julce smiecic, ale nie niestety musze sie odezwac. Wrzucilam do googla dwa, dosc proste zdania z umowy o prace:

Bei rechtzeitiger Geltendmachung bleibt die gesetzliche Verjährungsfrist gewahrt. Sieht der Kollektivvertrag andere Verfallfristen vor, gelten diese.

Wersje google'a:
W czasie roszczenia prawne przedawnieniu chronione. Czy układ zbiorowy przed upływem inne terminy będą miały zastosowanie.

I juz wiadomo o co chodzi lol

Poza tym tak sie sklada, ze tlumaczenie metryki czy tez aktu zgonu do ktorego z reguly wymagana jest pieczatka, nie nastrecza wiekszy trudnosci, szczegolnie, jesli juz sie pare takich tlumaczen zrobilo, ale juz przetlumaczenie sprawozdania rocznego do latwych nie nalezy, a uwierzytelniac takiego tlumaczenia z reguly nie trzeba.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cos nowego w temacie kartonow?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: nionczka w 18 Kwi 2011, 18:12:25
Cos nowego w temacie kartonow?
w końcu coś drgnęło. Mogę stwierdzić, że strefa dzienna w końcu nadaje się do prezentacji. Choć nadal nie wszystko zrobione... bo musimy jeszcze: wymienić rolety na białe, powiesić obrazy na szarej ścianie, zrobić parapety z mdfu i wywalić tę koszmarną sofę. Trzymajcie się od wypoczynków z mebelplast jak najdalej. Blech!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Fotel mój ulubiony, choć z niechlubną przeszłością - ponoć wygniatały go tyłki w siedzibie kc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

sierpniowajulka pieeeeknie
bardzo mi się podoba

claridad

Julka - wielkie WOW  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
i zdjęcia i wnętrze profesjonalne i jak  katalogowe :) przepięknie :)

dragonfly

Cytat: sierpniowajulka w 13 Lis 2011, 13:39:10Fotel mój ulubiony, choć z niechlubną przeszłością - ponoć wygniatały go tyłki w siedzibie kc.
uwielbiam takie klimaty, "z dusza" :)

pieknie! i zdjecia jak zwykle fantastyczne!

zuzia

sierpniowajulka
:padam:
z wrażenia of cors!

mignon

sierpniowajulka pięknie!! bardzo, bardzo mi się podoba :)

i to już pewne, przy następnym remoncie/kolejnym mieszkaniu biorę sobie profesjonalistę do wystroju wnętrz

justynaaaa2

byłam przekonana że julka nam tu wrzuciła jakieś katalogowe mieszkanie ;D
pięknie, przepięknie  :thumbup:

zwierzatko_mojej_mamy

aaaa, jaki foootel boski boski ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sierpniowajulka

fajnie, że się Wam podoba. szczególnie, że miałam sporo przejść z tą częścią naszego mieszkania - dużo czasu upłynęło, zanim zaczęło to wszystko jakoś wyglądać. :) Za pochwałę zdjęć dziękuję - choć to głównie zasługa aparatu. Od 3 lat nie mogę się go nachwalić. A nawet nie jest lustrzanką! :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

super :) bardzo mi sie podoba :)

konwalia

julka wow i boskie foty(jaki to aparat?)

damka

kolory idealnie w moim stylu, pięknie !
Czy można z Twoich talentów skorzystać, tak całkiem serio?
Musze swoje mieszkanie ogarnąć...

suegro

Świetnie!
Masz nieprzeciętny gust!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olcia

Super to twoje mieszkanko. Bardzo bardzo bardzo mi się podoba  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

errata

pięknie, jak z katalogu :) mogłabym zamieszkać u Ciebie :D

nionczka

#221
Mogę się do Was wprowadzić? Tak tu pięknie!

Dodany tekst: 14 Lis 2011, 06:54:56

Julka, chcesz pokazać mieszkanie w piśmie wnętrzarskim?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Imagine there is no hate

Kasia


mayagaramond

sierpniowajulka - powtorze za reszta: super!!!



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"