moje kartony

Zaczęty przez sierpniowajulka, 26 Maj 2010, 17:58:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Bardzo mi sie podoba!!! I zazdroszcze tego porzadku, bo sama nie bardzo umiem go utrzymac ;D

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sierpniowajulka

 :beer: dziękuję. :beer:
odnośnie porządku, to pewnie zaraz ktoś znowu wątek bree odświeży.  :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

#152
PIEKNIE!!! :) i tak nadal marze ze kiedys odwiedzisz stany :)

siog

pieknie!!!!!!!!!!!!!  :dreaming: :dreaming: :dreaming: :dreaming: :dreaming: :dreaming:

a u mnie nadal nic  :thumbdown:

aniak1211

sierpniowajulka
Bardzo podoba mi sie Wasze mieszkanie:)
Taki porzadek to ja lubie :)

rubin04

Julka, pięknie! Tablice pod magnesy są super! My przywozimy magnesy z podrózy i mamy je na lodówce ale to super rozwiązanie przy zabudowanych lodówkach!


ja zapytam tak wprost - na ile +/- wyceniasz np. zaprojektowanie /doradzanie przy np. wnętrzu 150 m2?

Pytam tak z czystej ciekawości, bo wiem że jak kiedys w końcu postawię dom to będę musiała kogoś wziąc do wnętrz bo ja się zupełnie do tego nie nadaję, zwyczajnie nie ogarniam..
Umiem powiedzieć co mi się podoba ale sama poskładac kilka rzeczy do kupy to juz nie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Pięknie! Widać że wszystko jest na swoim miejscu. Na dodatek Ikeą, która nie wygląda jak Ikea

Szkoda że w moim mieszkaniu musiałam pójść na kompromis i teraz nie jestem do końca zadowolona z efektu :(

dragonfly

Cytat: elvelve w 12 Paź 2010, 00:59:25Szkoda że w moim mieszkaniu musiałam pójść na kompromis i teraz nie jestem do końca zadowolona z efektu Sad
elve ale gadasz glupoty - bylam, widzialam, jest super!!!

julka - bardzo fajne mieszkanie, normalnie jak z katalogu :)

nionczka

#158
Julka, cudnie, cudnie, cudnie! Otwarta szafa jest super.Moze nie do konca praktyczna, ale fajnie jest. My tez mamy w sypialni na calej scianie otwarta szafe, ktora bardzo denerwuje moja mame. A ja ja lubie. Bo jest tak loftowo a kolorowe szmatki ozywiaja pokoj.
Cudne to zdjecie z perspektywy stolu. Kocham takie mieszkania!!!No, ale to juz wiesz.

Cytat: elvelve w 12 Paź 2010, 00:59:25Szkoda że w moim mieszkaniu musiałam pójść na kompromis i teraz nie jestem do końca zadowolona z efektu

Elve, mieszkanie Julki to tez jest jeden wielki kompromis. Przeciez miala troche inne plany a potem kupila w Ikei. Moje mieszkanie tez bylo kompromisem. I nastepne tez bedzie. Malo kto moze sobie pozwolic (i nie chodzi tylko o finanse oczywiscie) na bezkompromisowe urzadzanie wnetrza. Przede wszytskim trzeba by mieszkac samemu ;-)


Dodany tekst: 12 Paź 2010, 08:22:38

Cytat: sierpniowajulka w 10 Paź 2010, 13:05:39żółto-zielono ścianę za telewizorem. Ten ostatni pomysł raczej nie spotka się z Twoim uznaniem...

Ja nie lubie zoltego (chociaz to chyba nie chodzi o nie lubienie. To jest kolor, ktory nawet mi sie podoba, ale zupelnie go nie czuje). Ale zolto/zielony juz brzmi zachecajaco.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

ale ja musiałam iść na kompromis estetyczny :mocking: bo mój mąż ma zupełnie inne poczucie estetyki

nionczka

Cytat: elvelve w 12 Paź 2010, 09:25:05ale ja musiałam iść na kompromis estetyczny  bo mój mąż ma zupełnie inne poczucie estetyki

Az tak zle? przeciez u Was jest ladnie (z tego co widzialam, a wszytskiego nie pokazalas).
Ja tez musialam mezowi ustepowac czasem bo nie wszystko,co chcialam mu sie podobalo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: elvelve w 12 Paź 2010, 00:59:25Na dodatek Ikeą, która nie wygląda jak Ikea

tez na to zwrocilam uwage - Ikea sama w sobie dosc oklepana w profesjonalnej aranzacji wyglada naprawde swietnie! Julka chyba nawet z mebli z Bodzia urzadzilaby piekne mieszkanie ;D

elve

widziałam w Krakowie stawki typu 50-100zł/m2

zwierzatko_mojej_mamy

raczej 100-150 ;) za 50 to w tej chwili nie wiem kto robi ;) chyba studenciaki na czarno ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

doda ja mam takiego pana achitekta znalezionego w pracowni kuchennej, ktory bierze za godzine czy 45 minut 50 zl (bral 2 lata temu znaczy sie) i przyszlismy do niego z planem, a on na kalkach przezroczystych nakladajac na plan rysowal rozne uklady, ktore on widzi - fajny byl, kilka opcji wymyslil, ale jako najlepsza do salonu podal taka sama, ktora nam babka zaproponowala (nie pokazywalismy jej projektu ;) ) czyli na pewno da sie taniej, poza tym duzo jest zdolnych ludzi startujacych dopiero, na oferii mozna kilku znalezc powaznych, a tanich ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Doda, zawsze możesz spróbować tutaj na Strefie :-) Mamy przecież Julkę!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

wow julka...ale pieknie....kurcze chcialabym miec taka wyobraznie....

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Paź 2010, 20:41:17jest zdolnych ludzi startujacych dopiero, na oferii mozna kilku znalezc powaznych, a tanic
na szczescie mam kuzynke ktora studiuje projektowanie wnetrz :)
Ale studia studiami,
ma talent i wyobraznie,
gdybym budowala teraz dom to napewno prosilabym ja o rady ;)

Ciekawe,  jak juz skonczy studia czy nadal bedzie chetna mi pomoc za free :D

nionczka

Cytat: aniak1211 w 13 Paź 2010, 12:17:14Ciekawe,  jak juz skonczy studia czy nadal bedzie chetna mi pomoc za free

za portfolio ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

#169
Cytat: doda w 12 Paź 2010, 19:52:13o ja to dużo.
ale mi w zasadzie nawet nie chodzi o urządzenie wnętrza, w sensie wybór mebli, kuchni, etc, tylko o taki remont podstawowy. czyli przebudowa mieszkania i zaprojektowanie go na nowo, żeby taki architekt popatrzył na plan i powiedział co tu sensownego można zrobić. wtedy stawki też są takie?
wiecie o co mi chodzi?

sorry, jeśli zaśmiecam ten wątek Grin

spox, nic nie zaśmiecasz. Stawki w Wawie są mniej więcej w zwierzakowych granicach - 100-200zł/m2. Łazienki i kuchnie wycenia się drożej, pozostałe pomieszczenia taniej. Chyba, że ktoś życzy sobie niezwykle skomplikowany i czasochłonny projekt. Te stawki obejmują koncepcję, projekt techniczny (czy wykonawczy), projekty branżowe (np. elektrykę) i często nadzór autorski z doborem materiałów. Są i drożsi - wszystko zależy, jak prestiżowe nazwisko czy pracownię się wybierze. :)

Weźcie pod uwagę, że projekt wnętrza jest dość czasochłonny - z nadzorem może zająć i pół roku. Wtedy 15000zł/150m2 rozłożone na 6 miesięcy daje zarobek na poziomie 2.5tys miesięcznie (a odejmując podatek, prąd, telefony, benzynę, to jeszcze mniej. O drogich programach graficznych do pracy nie wspominając). Dla architekta nie jest więc to za wiele. Większym problemem może być wyłożenie jednorazowo takich pieniędzy na projekt - rozumiem to. Ale dlatego też płatność za projekt dzieli się na kilka transz.

Ustawienie ścianek we wnętrzu tylko i wyłącznie z pewnością jest tańsze - ale nie znam cen. Pewnie znowu Zwierza dane można potraktować jako orientacyjną średnią. :)








Dodany tekst: 13 Paź 2010, 11:35:21

Cytat: nionczka w 13 Paź 2010, 12:33:42Cytat: aniak1211  Dzisiaj o 12:17:14
Ciekawe,  jak juz skonczy studia czy nadal bedzie chetna mi pomoc za free

za portfolio ;-)

Portfolio buduje się w dzisiejszych czasach na studiach, po studiach nikt nie chce przymierać głodem. :D
Choć sądzę, że rodzina zawsze może liczyć na bezpłatną pomoc. Ale to chyba nie tylko u architekta czy projektanta wnętrz, ale także u prawnika, lekarza, doradcy finansowego i wielu innych. :)


Dodany tekst: 13 Paź 2010, 12:37:59

Cytat: elvelve w 12 Paź 2010, 09:25:05ale ja musiałam iść na kompromis estetyczny mocking bo mój mąż ma zupełnie inne poczucie estetyki
hehehe - takie życie. dwóch architektów w podstawowej komórce społecznej też musi iść na kompromisy estetyczne! :D


Dodany tekst: 13 Paź 2010, 13:39:36

Elve, a są zdjęcia Twojego M gdzieś?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: doda w 13 Paź 2010, 14:43:18Cytat: sierpniowajulka  Dzisiaj o 14:33:27
spox, nic nie zaśmiecasz. Stawki w Wawie są mniej więcej w zwierzakowych granicach - 100-200zł/m2. Łazienki i kuchnie wycenia się drożej, pozostałe pomieszczenia taniej. Chyba, że ktoś życzy sobie niezwykle skomplikowany i czasochłonny projekt. Te stawki obejmują koncepcję, projekt techniczny (czy wykonawczy), projekty branżowe (np. elektrykę) i często nadzór autorski z doborem materiałów. Są i drożsi - wszystko zależy, jak prestiżowe nazwisko czy pracownię się wybierze.
dzięki julka Smiley


co do cen - zgadzam się, za pracę się płaci,  tylko moja reakcja była spontaniczna Cheesy

moja odpowiedź miała zabrzmieć neutralnie - na zasadzie wyjaśnienia za co tyle kasy. :) Mam nadzieję, że ciebie ani nikogo innego nie uraziłam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: sierpniowajulka w 13 Paź 2010, 14:33:27Dla architekta nie jest więc to za wiele.
natomiast moze robic wiecej niz 1 projekt w ciagu pol roku chyba jako nadzor, nie? :> ja nie umniejszam z kolei nikomu - kazdy sie ceni sam, wie za co, a ci co placa tez wiedza za co, zusy i inne oplaty kazdy ma, sprzet potrzebny, jak i mozg ;) ale nie wychodzi to raczej 2,5 na reke na miesiac, bo nic innego juz nie zdazysz zrobic? ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: nionczka w 13 Paź 2010, 11:33:42
za portfolio ;-)

Musialaby bardzo dlugo czekac na to portfolio:D
ja bardzo chcialabym domek,
ale jak nie uzbiramy kasy to tylko na mieszkanie wystarczy ;)
A czas goni nas....

sierpniowajulka

#173
Jak robisz sama, to wielu projektów nie pociągniesz. Rysunki wyglądają czasem jak 3 kreski, a jednak wymagają sporego nakładu pracy. Wizualizacje tak samo. Wtedy trzeba zatrudniać ludzi i się dzielić kasą.

Nie wszyscy wnętrzarze też tak zawsze mają zlecenia. Znajomym nie powodzi się najlepiej - szczególnie w ostatnich dwóch latach.
Wielu ludzi woli urządzić swoje mieszkania czy domy samodzielnie i zaoszczędzoną kasę z ewentualnego projektu przeznaczyć na lansatorskie kino domowe lub coś innego. Wielu też po prostu nie stać - bo jak wydać na projekt wnętrza np. 30% budżetu przeznaczonego na urządzenie całego lokum?

No, ale z mojej strony to też trochę teoretyczne gadanie - nie we wnętrzach pracuję na chleb powszedni.

Dodany tekst: 13 Paź 2010, 16:02:49

Cytat: aniak1211 w 13 Paź 2010, 16:51:21Cytat: nionczka  Dzisiaj o 11:33:42
za portfolio ;-)

Musialaby bardzo dlugo czekac na to portfolio:D
ja bardzo chcialabym domek,
ale jak nie uzbiramy kasy to tylko na mieszkanie wystarczy wink
A czas goni nas....

Ale za cenę mieszkania w dużym mieście to masz szansę dom postawić. Głowa do góry! :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: sierpniowajulka w 13 Paź 2010, 16:59:24No, ale z mojej strony to też trochę teoretyczne gadanie - nie we wnętrzach pracuję na chleb powszedni.

a czym sie zamujesz na co dzien?