Nasze obiadki

Zaczęty przez giga, 14 Maj 2010, 12:10:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: calla w 27 Wrz 2016, 08:35:18dla mnie wciąż za ciepło, żeby ją jeść.

serio? :D
ja uwielbiam krem z dyni latem

calla

Cytat: golinda w 27 Wrz 2016, 08:47:32
serio? :D
ja uwielbiam krem z dyni latem


Tak, bo ja lubię gorącą zupę jeść. Zima fajnie rozgrzewa, a latem się poce :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Moj maz zrobil wczoraj pyszne placki kalafirowe. Pieczone w piekarniku. Nie chcial mi zdradzic przepisu lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

#4728
pomyłka

callja

Cytat: mayagaramond w 28 Wrz 2016, 09:21:12pyszne placki kalafirowe. Pieczone w piekarniku. Nie chcial mi zdradzic przepisu
A to skubaniec! U mnie już czeka cudne kalafiorozo, zostanie potraktowane wolnowarem ;)

Dziś był gulasz wołowy z cukinią i pomidorami, do tego biała kasza gryczana.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

calla

U mnie dzisiaj Chicken Korma.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

a ja ide na tajskie, podejscie któreś tam :D

do tej pory srednio mi podchodziło, ale kolezanki kusza :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

u mnie tradycyjnie dziś: gulasz (mężowy) z kaszą jaglaną i ogórem

golinda

Cytat: niewiemjaka w 29 Wrz 2016, 11:55:39
u mnie tradycyjnie dziś: gulasz (mężowy) z kaszą jaglaną i ogórem

gdyby zamiast jaglanej, była mazurska - mniam!

niewiemjaka

ja bym wolała z gryczaną, ale taką niania ugotowała, więc brałam, nie szemrałam :D

Kasia

ja tez z gryczaną, mniam!

wrobelek0403

laski, kupujecie mielone z indyka w sklepie?

do niedawna kupowałam Indykpolu w biedrze, bo składało się z mięsa i tyle. A wczoraj patrze, ze tam jakies paskudztwo dodane, w Lidlu już dawno drobiowe tez z dodatkami :/  Na razie wziełam wołowine (100%), ale moze wiecie która marka nie robi swinstwa z indyka?

ps. nie mam maszynki do miesa ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

wrobelek0403 w dubaju miela na oczach ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

mayagaramond, no wlasnie w dwóch miesnych kolo mnie nie ma maszynki :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Wróbelek, ja Ci powiem że prze to włąśnie kupiłam maszynkę do miesa. Myslałam że bedę mało uyżywac, ze dużo pierdzielenia z tym mieleniem ale jednak nie. Jest ok.
Bo w Lidlu mają 100% z szynki czy jakos tak ale indyka nie mieli.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

wrobelek0403,
orleny mają umowę z jakimiś delkatesami. i te delikatesy mają swoje sklepy na stacjach - u nas jest z maszynką do mielenia i do vacuum. Wiem, że to tak trochę dziwnie, ale z tego co mi kolega mówił to oni dbają o jakość mocno bo to jakaś czasowa (próbna) umowa i szukają alternatywy do zwykłych sklepów bo rynek nie jest łatwy.

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

rubin04, nie mam miejsca na maszynke, musze miec alternatywę :D

zuzia, nie widziałam nigdzie takiego sklepu w Poznaniu, ale sie rozejrze. A mozna jakoś w necie sprawdzić, gdzie takie sklepy są? Kolega wie moze?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mayagaramond w 12 Paź 2016, 10:34:40
wrobelek0403 w dubaju miela na oczach ;)
w Polsce też lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia


Cytat: wrobelek0403 w 12 Paź 2016, 10:48:59rubin04, nie mam miejsca na maszynke, musze miec alternatywę 

wróbel a KA gdzie postawisz?
są podobne maszyny co KA a mają maszynke do miesa w dostawce ;) my mamy kenwooda :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



wiadomo że dizajn nie ten ale ..... praktyczne :)

no i nie żebym przekonywała ale może warto rozważyć :)
termomix też sieka mięcho :)

wrobelek0403

Kasia, jak kupie KA, to wtedy kupie sobie przystawke :D

Nie chce po prostu kolejnego grata, bo chcemy tez ekspres do kawy w koncu kupić.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: wrobelek0403 w 12 Paź 2016, 11:11:09Kasia, jak kupie KA, to wtedy kupie sobie przystawke 
a to bije się w pierś :) nie wiedziałam, że KA ma przystawkę - to popieram zakup :thumbup:

wrobelek0403

Kasia, KA ma przystawki chyba do wszystkiego, tylko ceny zabójcze lol

no, ale maszynke bym sobie na pewno kupiła, to w sumie jedna rzecz ktorej mi brakuje.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 12 Paź 2016, 10:27:29laski, kupujecie mielone z indyka w sklepie?
kupuję, pani mieli na miejscu w Szubrycie.

dragonfly

Cytat: wrobelek0403 w 12 Paź 2016, 11:35:16
Kasia, KA ma przystawki chyba do wszystkiego, tylko ceny zabójcze lol

no, ale maszynke bym sobie na pewno kupiła, to w sumie jedna rzecz ktorej mi brakuje.
a mówiłam ci, ze "nasz" KA jest z maszynka do mielenia? lol