Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki

Zaczęty przez cherry, 05 Maj 2010, 14:41:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Cytat: goga w 21 Sie 2012, 21:19:55uczeń wg programu potrafi narysowac fragment DNA a nie umie rozpoznawać pospolitych gatunków drzew i krzewów

Ja nie umiem ani tego, ani tego.
Taką biologię miałam w szkołach... :(

Norka

Cytat: jo_miekka w 21 Sie 2012, 23:15:06
Ja nie umiem ani tego, ani tego.
Taką biologię miałam w szkołach... :(
Jo nauczysz się przy dziecku ;D Mnie tata zawsze oprowadzał po lesie i z miną znawcy pokazywał: "to jest opieniek a to borowik". Jak już byłam dorosła to się przyznał, że przed spacerami studiował atlas roślin ;)

jestynka

#277
Cytat: goga w 21 Sie 2012, 21:19:55co mi z tego, że uczeń wg programu potrafi narysowac fragment DNA a nie umie rozpoznawać pospolitych gatunków drzew i krzewów, bo nie ma czasu, żeby go tego porzadnie nauczyc, a z  niezrealizowanej podstawy programowej nas rozliczaja

i to jest głupota
wyobraź sobie ,że idziesz na biologię do lasu z atlasami przyrody, lupami i uczycie się gatunków drzew, o robactwie, super co? :)
a niestety nauczyciele nie mogą tak zrobić i w sumie jesli rodzice tego nie zrobią to skąd dziecko ma mieć rozbudzone zainteresowania?


Dodany tekst: 22 Sie 2012, 08:14:52

mnie też uczyli, duzo chodziliśmy po lasach, ale to mnie za bardzo nie interesowąła i w efekcie odróżniam drzewa bardzo podstawowe i jak mam coś z dzieciakami zrobić to też musze wczesniej do atlasu zajrzeć :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: Norka w 22 Sie 2012, 00:23:47Jo nauczysz się przy dziecku Grin
Spoko, pan tata odróżnia ;)

inkageo

A może później takie dziecko będzie zmuszone wyceniać lasy i rozpoznawać drzewa i jakość i czy są narażone na szkodniki wtórne i pierwotne :D Jak się uczyłam do egzaminu, to szukając informacji trafiłam na forum leśników, jaki cudny klimat! Ludzie z pasją! Aż pożałowałam, że nie jestem leśnikiem :D
Imagine there is no hate

jestynka

i do teog durny system oceniania
a potem gadanie i narzekanie ,że dzieciaki nie chcą się uczyć.
dla mnie to oczywiste,że robią sobie zlewkę z tego wszystkiego
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

ja w pewnym momencie zaczłęam zlewac bo stwierdziłam,że to idiotyzm sa te oceny stawiane jak nauczycielowi się spodoba i rzadko kiedy obiektywne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#282
Cytat: szelma w 21 Sie 2012, 09:52:43
http://wyborcza.pl/1,75400,12337458,Polska__nie_wiedza_naukowa.html

Przerażające :( Pytania są tu - można się sprawdzić: http://wyborcza.pl/0,128369,12337444.html

mam 100% i jestem w szoku, nie wszystkiego byłam pewna.

artykuł jest smutny i niestety pokazuje, ze wciaz dominuje zasada 3xZ....

Dodany tekst: 24 Sie 2012, 12:26:39

a co do rozpoznawania roslin, zwierzat to tego nauczyli mnie rodzice, ciagając po lasach i podsuwając rozne ksiazki :D za to padłam na miejscu, jak idac szlakiem w Tatrach syn na oko 15 letni do ojca mowi - "o, oset", a ojciec potakuje. A tam dziewięćsił bezłodygowy :padam:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 24 Sie 2012, 13:19:08A tam dziewięćsił bezłodygowy
dziewiecsila to mialam nawet nad drzwiami w pokoju, nie wiedzialam, czy moge na niego spogladac bez wyrzutow lol lol strasznie sie balam, ze za tego dziewiecsila mnie ktos do paki wsadzi lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

jestynka zielenina to był moj konik w dziecinstwie, zielniki, srelniki, słowniki roslin itd :D ja rozumiem, ze mozna nie rozpoznac jakiejs rzadkiej i mało znanej rosliny, ale dziewiecsiła?? no ja błagam :padam:

zwierzu lol lol za to nikt do wieznia nie wsadza :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

Cytat: wrobelek0403 w 24 Sie 2012, 12:19:08
mam 100% i jestem w szoku, nie wszystkiego byłam pewna.


a co do rozpoznawania roslin, zwierzat to tego nauczyli mnie rodzice, ciagając po lasach i podsuwając rozne ksiazki :D za to padłam na miejscu, jak idac szlakiem w Tatrach syn na oko 15 letni do ojca mowi - "o, oset", a ojciec potakuje. A tam dziewięćsił bezłodygowy :padam:


o  kurde lol lol lol

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Nie znalam w ogole tej nazwy, ale obejrzelam zdjecia i po niemiecu to jest "silberdistel" czyli "srebrny oset" ;)

Z biologii jest noga, bo w ekonomiku biologii nie mielismy (chemii tez nie). Glupie to, no ale jakos musieli program okroic i zeby dolozyc rachunkowosc, finanse i cala reszte.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ja też ją pierwszy raz słyszę chyba  :rotfl:
Imagine there is no hate

emcia

Cytat: wrobelek0403 w 24 Sie 2012, 17:14:36ja rozumiem, ze mozna nie rozpoznac jakiejs rzadkiej i mało znanej rosliny, ale dziewiecsiła?? no ja błagam padam
no właśnie :D

vobi

Cytat: wrobelek0403 w 24 Sie 2012, 13:19:08a co do rozpoznawania roslin, zwierzat to tego nauczyli mnie rodzice, ciagając po lasach i podsuwając rozne ksiazki  za to padłam na miejscu, jak idac szlakiem w Tatrach syn na oko 15 letni do ojca mowi - "o, oset", a ojciec potakuje. A tam dziewięćsił bezłodygowy

nie jest najgorzej, mogl z sasanka pomylic ;D

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

A propos dziewiecsila, to Maya pewna jestes, ze u was to srebrny oset?

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 01 Wrz 2012, 10:41:06
Weź mnie nawet nie wkurzaj, su! :P
e, no pobierz! ja zamierzam - 14 dni jest darmowe ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

szelma eee, właśnie z myślą o Tobie to wrzuciłam!

Ja jestem po pierwszej nocy. D stwierdził, że ma wrażenie "jakby ktoś opiekował się jego snem". :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Norka

#299
Su, ale jak to działa na 2 osoby? Macie każde na swoim telefonie? Trzeba spać osobno, żeby się parametry nie mieszały?