Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki

Zaczęty przez cherry, 05 Maj 2010, 14:41:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Cytat: jo_miekka w 21 Sie 2012, 11:34:24Po porządkowych tak się powinno.

Nie trzeba zawsze - można pominąć w przypadku form, które jasno wskazują, że to liczebnik porządkowy. Tu jasności stanowczo nie było ;)
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=12516
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka



zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: szelma w 21 Sie 2012, 11:27:40że ciepłe powietrze unosi się do góry,


no ja to wiem, ale nie ze szkoly. Moze poprostu nie uwazalam na fizyce lol



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


golinda

żeby nie było, że ściemniam w necie. na wszystkie poprawnie :P

Norka

Cytat: szelma w 21 Sie 2012, 10:27:40
większość tych kwestii omawiało się w taki sposób i tyle razy, że ciężko chyba nie zrozumieć, że ciepłe powietrze unosi się do góry, a pomidory mają geny...
Trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że do systemu edukacji trafia 100% dzieci, a nie wszystkim da się wytłumaczyć ;D Ale gdyby kształcono tylko tych, którzy coś z nauki wyniosą, oznaczałoby to odebranie równych szans całej reszcie już w wieku 6 lat.

szelma

Cytat: Norka w 21 Sie 2012, 12:32:23Trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że do systemu edukacji trafia 100% dzieci, a nie wszystkim da się wytłumaczyć

No niby tak. Ale to jednak straszne jest. To, że 7% ludzi myślało, że Słońce krąży wokół Ziemi. I że Giertychy i inne takie myślą, że ludzie żyli w czasach dinozaurów. No straszne i tyle!
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Ludzkie komórki macierzyste można pobierać z embrionu bez jego zniszczenia.

Tez na nie zle odpowiedzialam... A durna jestem, bo przeciez o to wlasnie chodzi w DE w calej dyskusji o badaniach nad komorkami macierzystymi.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Norka

Cytat: szelma w 21 Sie 2012, 11:34:05
No niby tak. Ale to jednak straszne jest. To, że 7% ludzi myślało, że Słońce krąży wokół Ziemi. I że Giertychy i inne takie myślą, że ludzie żyli w czasach dinozaurów. No straszne i tyle!
Indeed, jest to straszne. Ale zawsze można dbać o to, by być w alternatywie ;)

ziuta

Cytat: golinda w 21 Sie 2012, 12:30:56żeby nie było, że ściemniam w necie. na wszystkie poprawnie
to jeszcze napisz, które to było podejście :rotfl:
;)

Justynna

#262
Cytat: ziuta w 21 Sie 2012, 12:31:27
to jeszcze napisz, które to było podejście :rotfl:
;)
To samo pomyślałam :D
Mamy w pracy takie durne szkolenia e-learningowe i żeby je zaliczyć trzeba mieć minimum 90% poprawnych odpowiedzi i często mamy tyle dopiero za drugim podejściem. A czasem robimy je po raz trzeci, żeby mieć 100% :D

Kasia

Cytat: mayagaramond w 21 Sie 2012, 12:35:24Ludzkie komórki macierzyste można pobierać z embrionu bez jego zniszczenia.

Tez na nie zle odpowiedzialam... A durna jestem, bo przeciez o to wlasnie chodzi w DE w calej dyskusji o badaniach nad komorkami macierzystymi.


a to ja jestem jeszcze bardziej durna bo xle pytanie zrozumiałam
byłam pewna że odpowiadam że można, bez zniszczenia
i się zdziwiłam ze jednak nie mozna :knuje: :zly:

golinda

Cytat: ziuta w 21 Sie 2012, 12:31:27
to jeszcze napisz, które to było podejście :rotfl:
;)

każdy sądzi wg siebie. no trudno

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

ciekawe dlaczego ułożyli pytania tylko z fizyki, biologii
zero nauk humanistycznych
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Bo to był test dla różnych nacji, a ciężej jest ustalić podstawową wiedzę z nauk humanistycznych dla różnych narodów. W historii nawet takiej ogólnej zawsze ktoś by miał przewagę, języki odpadają - wiadomo, filozofia itp. to nie jest wiedza tak podstawowa, jak to, czy Słońce kręci się wokół Ziemi ;) A więc dlatego - jak mniemam.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

goga

ale to o płci było źle sformułowane

a poza tym ucza o tym, uczą - tylko ilu tę wiedzę przyswoi?  ja czasem jestem przerazona tym brakiem zainteresowań u wiekszości młodych ludzi
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

Cytat: goga w 21 Sie 2012, 19:51:58ale to o płci było źle sformułowane
no dlatego tez o tym pisałam
z pytania wynika jakby z góry, na podstawie genów, mozna było przewidzieć jaka bedzie płec dziecka, jakby faceci w genach mieli zapisane czy będa mieli synow czy corki. zglupiałam przy tym pytaniu.

jestynka

goga ja się ostatnio zastanawiałam nad brakiem zainteresowania szkoła/nauką u mojego brata 6 kl. Sz.P i chrzesniaka 5 kl Sz.P.
i widze jak szkoła musi konkurowac z innymi formami ,aby nauka była dla dzieciaków czymś fajnym
na przykładzie mojego brata widzę ,który szkoły serdecznie nie znosi
jak chłonie wiedzę w czasie zwiedzania w Centrum Nauki Kopernik,
jego pasją sa pociągi i zmotywowałam go do nauki czytania ,aby rozkład czytał ,potem kupiłam mu ksiązkę duża o pociagach przeczytał cała(!)
umówmy się "Awantura o Basie" kiepsko przy tym wypada.
Mój P. miał pasję komputery,w szkole nikt na nią nie zareagował, tylko ciagle słyszał,że nic z niego nie bedzie.
Ja jednak bronię się przed podejściem ,że nic dzieciaków nie intersuje,ale dopóki szkoła bedzie tak skostniała to trudno liczyc na entuzjazm z ich strony.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: jestynka w 21 Sie 2012, 20:41:48umówmy się "Awantura o Basie" kiepsko przy tym wypada.

Ale tam też jest pociąg ;)

A pytanie o płeć też mnie skonfundowało, ale doszłam do tego, o co im chodziło ;) Bo mało to źle sformułowanych pytań na testach i egzaminach...
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

jestynka szkoła skostniała - fakt, nauczycieli z pasja tez nie zawsze trafisz, ale nikt z tzw "góry" nie słucha tego co maja do powiedzenia zwykli nauczyciele, którzy najlepiej wiedzą czego i jak powinni uczyć

co mi z tego, że uczeń wg programu potrafi narysowac fragment DNA a nie umie rozpoznawać pospolitych gatunków drzew i krzewów, bo nie ma czasu, żeby go tego porzadnie nauczyc, a z  niezrealizowanej podstawy programowej nas rozliczaja
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

ziuta

Cytat: golinda w 21 Sie 2012, 15:07:15
każdy sądzi wg siebie. no trudno
golinda, ale to był żart :crazy:
nie sądziłam, że poczujesz się urażona