Małe auto dla początkującego kierowcy ;)

Zaczęty przez inkageo, 05 Mar 2010, 10:23:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Cytat: Dorotka1981 w 05 Mar 2010, 11:43:13
inka pojedź pooglądać obydwie! A masz z kim, chodzi mi o strone techniczną ktoś kto bedzie wiedział jaki stan techniczny czy nie bite itd.?
Zdam się niestety na intuicję ;) Nie mam do dyspozycji nikogo z miernikiem grubości lakieru itd.. Mniej więcej widać po aucie, czy jest zadbane. Mimo wszystko zakup używanego to dla mnie loteria, ale za taką kwotę to uważam, że jeszcze można zaryzykować.. Gdybym kupowała auto za 30 000-50 000 zł to zabrałabym jakiegoś mechanika.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

#76
moze po wymiarach ? w metrach :D

ford fiesta:
3,95 x 1,97

opel corsa:
3,99 x 1,71

citroen c2:
3,66 x 1,66

Dodany tekst: 05 Mar 2010, 11:52:40

inkageo nie masz nikogo znajomego, kto sie zna? na oko to chlop w szpitalu umarl - w krakowie na armii krajowej auto sie rozpadlo na pol w trakcie jazdy, bo bylo zespawane z przodu innego auta i tylu innego :D i sprzedane jako bezwypadkowe :D takze moze jednak popytaj wsrod znajomych :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

Inka, broń Cię Bóg kupować na oko!

Lwica

#78
Inka to weź jak ci sie już przy oglądaniu rzeczywiscie spodoba podjedź do najbliższego warsztatu i już zainwestuj żeby posprawdzali autko. Na prawde opłaca sie taka akcja. I to niewazne czy auto za 30 tys czy nawet za 6 tys.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

no wlansie - idziesz ogladac sama pierwszy raz i sprawdzasz, czy to w ogole Ci sie widzi - ja mialam zajawke na fordy kaczki i jeden byl super stuningowany i zrobiony i zmienili mu rozstaw opon, zeby lepiej sie trzymal drogi to tak sie trzymal, ze prowadzil sie jak traktor - moze sie okazac, ze Ci sie w ogole zle kierownica kreci, zawadzasz rekami i nogami - od tego jest ogladanie samemu

ale jak ci sie spodoba i chcesz brac, to bez mechanika to puknij sie w lepek :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Mar 2010, 11:58:02ale jak ci sie spodoba i chcesz brac, to bez mechanika to puknij sie w lepek

Amen  :beer:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

inkageo

Jak kupiliśmy "na oko" kaczkę to od razu jak nam ją przywieźli do domu, to podjechaliśmy do mechanika i o mało nie zeszłam na zawał czekając na opinię  :crazy: Na pewno racja, że trzeba podjechać przed zakupem..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

#82
taka refleksja - kupno sukienki, stanika, butow - godziny spedzone w necie, czytanie opinii, foty, mierzenie - kupowanie auta - bez mechanika w 1 dzien na oko lol lol lol
ostatnio sluchalam wlasnie w trojce, ze zwykli ludzie jak kupuja sprzet dvd to przeszperaja caly internet, przeczytaja miliony recenzji, testow itp, a jak inwestuja na gieldzie to nie spedza wiecej niz godzine na rozczajanie rynku ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mignon

Inka,
jeździliśmy ibizą i uważam, że to fajne autko na początek ;)

z tych wymienionych przez Ciebie wzięłabym fiestę, fajne autko :) teraz jeździmy fordem (tylko wielkim kombiakiem) i uwazamy, że jest super

ale wzięłabym mechanika, ibizę kupiliśmy na oko i uważam, że mielismy więcej szczęścia niż rozumu ;) drugi już kupowaliśmy z zaprzyjaźnionym mechanikiem i to była najlepsza decyzja :) szkoda, że tak daleko mieszkacie, bo facet jest rewelacyjny i wywącha wszystko; radzę więc iść z kimś, kto się jednak zna :)

jo_miekka

JAk kupowaliśmy Focusa to diagnostyka i miernik lakieru były w pakiecie, że tak powiem.

inkageo

Tylko te wszystkie auta są najczęściej 300-400 km stąd... Więc muszę pojechać RAZ i to tylko w sobotę i załatwić. Jeżeli auto będzie daleko, to pojadę już z próbnymi blachami..
Imagine there is no hate

jo_miekka

A tak btw: gość, który kupił naszą Ściemę przyjechał wczoraj do mnie jeszcze raz i mi coś pokazał - odwinął wyściółkę w bagażniku, a tam... no sito po prostu, dziury, że ziemię widać było...
Tak to jest jak się kupuje w ciemno.

mignon

#87
Inka, jak chcecie jechać tylko RAZ, to moze lepiej do Gniezna, zagłębia używanych samochodów ;) :D :D :D

jo_miekka

inkageo to szukaj w okolicy. Mu ogladlaiśmy tylko w Krk i Bydgoszczy :D

zwierzatko_mojej_mamy

#89
no to moze jednak przystopuj z tym kupnem i nie na hurra? :> ja szuakalam glownie w kraku ofert + okolice od mamy + od tesciow ;) no i znalazlo sie kolo tesciow i tesc sprawdzal ze swoim mechanikiem
- 300 km to sory, ale za autem za 12 000 to bym wolala dolozyc to co wydasz na benzyne w te i nazad do ceny auta i szukala dalej przyczajona w okolicach

Dodany tekst: 05 Mar 2010, 12:06:21

jo_miekka jak kupowali moje to pokazal mi dziure pod siedzeniem kierowcy przez ktora iwdac bylo asfalt lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Mar 2010, 12:05:21
jo_miekka jak kupowali moje to pokazal mi dziure pod siedzeniem kierowcy przez ktora iwdac bylo asfalt lol lol

No właśnie.
Tylko to już było u mnei po zakupie :D

inkageo

Ale u nas jest mało ogłoszeń.. Poznań/Gniezno - baaaaardzo dużo.. Chyba dam sobie spokój na tydzień jeszcze i powiem, że jutro nigdzie nie jadę ;) Tato się obawia, że znowu to odłożę na pół roku ;)
Imagine there is no hate

mignon

Wiesz inka, jak się zdecydujecie, możemy słuzyć jako przewodnicy ;) :D

jo_miekka

inkageo nie wierzę, że jest mało. Brzeg/Wrocław/Opole. Na pewno sprzadają na potęgę. Szukaj, szukaj, nie odkładaj.

inkageo

#94
Ale to jest tydzień siedzenia na allegro i oglądania ogłoszeń, zamiast się uczyć/pracować..

Dodany tekst: 05 Mar 2010, 12:12:56

Cytat: jo_miekka w 05 Mar 2010, 12:10:59
inkageo nie wierzę, że jest mało. Brzeg/Wrocław/Opole. Na pewno sprzadają na potęgę. Szukaj, szukaj, nie odkładaj.
Tylko ja mam bardzo konkretne preferencje co do modeli, rocznika, wyposażenia, przebiegu i jak przefiltruję to niewiele zostaje ;) Najgorzej jak się wie czego się chce :D No i kolor....
Imagine there is no hate

szelma

Też zgadzam się ze zwierzem, że nie ma co szukać czegoś z kopem - naucz się jeździć na spokojnie, na kopa przyjdzie czas :).

Co do automatu to byłam anty, ale teraz jest fajnie - zwłaszcza że co wystoję się w korkach na ringu Brukseli, to moje :). Ale gdyby była manualna skrzynia, to też by było fajne auto z naszego :). Strasznie je lubię - no i ma kopa :P.

jo_miekka

#96
Inka, masz tu Fiesty z dolnośląskiego. I to tylko TDCI!
http://otomoto.pl/index.php?sect=search&sub=car&page=1&qid=789332402&order_by=i

mignon

inka, to czeka cierepliwie i poluj, wiosna to często moment wymiany auta, wiec może akurat ktos będzie sprzedawał ;)

inkageo

Cytat: jo_miekka w 05 Mar 2010, 12:15:46
Inka, masz tu Fiesty z dolnośląskiego. I to tylko TDCI!
http://otomoto.pl/index.php?sect=search&sub=car&page=1&qid=789332402&order_by=i
:beer: Coś czuję, że jeszcze dwa dni i będę znała każdą fiestę w promieniu 200 km :D

Ale ja się głównie chciałam poradzić czy fiesta cz c2? Bo to c2 też mi po głowie chodzi i nie daje spokoju :D
Imagine there is no hate

jo_miekka

#99
I jeszcze: http://moto.gratka.pl/szukaj/ford-fiesta-2000-2005-18000-1-1-3-m-n-ro-rd-cd-re-r-kg.html?na_strone=40

Dodany tekst: 05 Mar 2010, 12:19:30

inkageo nie bierz Citroena. Fordy pewniejsze. I nie mówię dlatego, że mam.