czy uważasz, że to właśnie na mężczyźnie powinien spoczywać główny obowiązek utr

Zaczęty przez mayagaramond, 21 Lut 2010, 20:39:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

moglabym nie pracowac, a najchetniej to chcialabym pracowac na 1/2 etatu za kase jak za caly ;)

ps. u nas akurat jest tak, ze ja zarabiam duzo wiecej niz szanowny malzonek ale tez ja reguluje wszelkie naleznosci typu kredyty, rachunki i zakupy, etc. on tankuje 2, 3 razy w miesiacu i placi czasem za zakupy takie przypadkowe, po drodze ;)
czasem czuje sie jak wol, i zarobic, i kupic, i oplacic i dzieciem sie zajac uhhhhhh. Jeszcze teraz lepsza praca sie skonczyla i jest troche gorsza to malz mowi, ze mam szukac lepszej. Moze tak qrde sam by sobie innej poszukal... wiem, wiem - marudze. Ale taki mam dzis dzien.

magdalinska

Cytat: iksa_nl w 15 Lut 2012, 15:21:22moglabym nie pracowac, a najchetniej to chcialabym pracowac na 1/2 etatu za kase jak za caly
no, ja tez tak :)  tak dla rozrywki, to by bylo idealnie :)

wrobelek0403

Cytat: iksa_nl w 15 Lut 2012, 15:21:22Moze tak qrde sam by sobie innej poszukal... wiem, wiem - marudze. Ale taki mam dzis dzien.

otoz to :D i wcale nie marudzisz. takie teksty mają bardzo zły wydzwiek zarowno dla faceta, jak i kobiety.


ja mysle, ze to w ogole zalezy od pułapu zarobków i etapu zwiazku.

w małzenstwie/przy wspolnym mieszkaniu to jednak kasa jest bardziej wspolna i o pewnych rzeczach decyduje sie na zasadzie "stac NAS". i tu kompletnie mi nie przeszkadza nierównosc zarobków w zadną strone.

natomiast jak sie mieszka osobno, to czasem jest problem ze wspolnie spedzanym czasem, bo np jedną osobę stac na wakacje zagraniczne, ciagłe zarcie na miescie czy inne atrakcje a drugiej nie no i co zrobic?? ja moge czuc sie zaproszona od czasu do czasu. Ale faceci raczej rzadko sie na to godza, co jest imo kompletnie bez sensu, choc rozumiem skad tak maja ;) w taki układzie najlepsza jest jednak rownosc zarobków.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 15:33:09takie teksty mają bardzo zły wydzwiek zarowno dla faceta, jak i kobiety.

zgadzam sie.

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 15:43:35

Cytat: iksa_nl w 15 Lut 2012, 15:21:22u nas akurat jest tak, ze ja zarabiam duzo wiecej niz szanowny malzonek

wlasnie ciekawa jestem, ile jest strefowiczek zarabiajacych wiecej niz ich mezowie.

Na razie jest nas dwie :)

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 15:53:12

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 15:33:09bo np jedną osobę stac na wakacje zagraniczne


no wiesz, jedno na Bora Bora, drugie w Bory Tucholskie lol lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

malutenka

Cytat: mayagaramond w 15 Lut 2012, 15:39:25wlasnie ciekawa jestem, ile jest strefowiczek zarabiajacych wiecej niz ich mezowie.
zarabiamy na podobnym poziomie, Szanowny ma może ze 300zł więcej ode mnie, ale astronomiczna różnica to nie jest.


mayagaramond

Cytat: cumberland w 15 Lut 2012, 16:20:47
ankietę zrób ;)

az tak bardzo mnie nie interesuje lol

Wydaje mi sie, ze jest nas niewiele, bo jednak to z reguly facet zarabia wiecej. Z roznych powodow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 15 Lut 2012, 15:39:25wlasnie ciekawa jestem, ile jest strefowiczek zarabiajacych wiecej niz ich mezowie.

Na razie jest nas dwie
trzy



jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 15 Lut 2012, 15:39:25wlasnie ciekawa jestem, ile jest strefowiczek zarabiajacych wiecej niz ich mezowie.
uuuuulala, ja na pewno nie :( u nas duży bardzo rozstrzał. Ja zarabiam jak w szkolnictwie M. jak w informatyce, kwoty absolutni nie do porównania.

Angie

Ja znam Dziewczyny, które zarabiają więcej od facetów
i co ciekawe one się z tym źle czują.
Wolałyby, żeby to facet zarabiał jednak więcej.

mika

Cytat: Angie w 16 Lut 2012, 07:44:06
Ja znam Dziewczyny, które zarabiają więcej od facetów
i co ciekawe one się z tym źle czują.
Wolałyby, żeby to facet zarabiał jednak więcej.
ja bym bardzo chciala zeby mój mąż zarabiał wiecej ode mnie pod warunkiem że ja zarabiałabym tyle co teraz :rotfl:

mayagaramond

Cytat: Angie w 16 Lut 2012, 07:44:06i co ciekawe one się z tym źle czują.

a powiedzialy dlaczego?

Dodany tekst: 16 Lut 2012, 08:48:48

Cytat: mika w 16 Lut 2012, 07:57:45ja bym bardzo chciala zeby mój mąż zarabiał wiecej ode mnie pod warunkiem że ja zarabiałabym tyle co teraz


lol lol

Tez by mi nie przeszkadzalo, gdyby moj maz zarabial wiecej od mnie, ale na pewno nie bede za nim ganiac, zeby wiecej zarabial.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

feeling.good

dopóki pracowałam, zarabiałam sporo więcej od M., ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. Później, będąc na wychowawczym, przeszłam częściowo na jego garnuszek i też mi to nie przeszkadzało :) Mamy podobne podejście do pieniędzy, nie rozliczamy się z wydatków, zakupów, mamy dostęp do swoich kont w necie. Opłaty robi ten, komu pierwszemu się przypomni. Generalnie dopóki pieniądze są na koncie, jest pełen luz. Zaczynamy się martwić jak się kończą :D

margareta

Mnie nie przeszkadza, że zarabiam więcej, ale myślę, że mąż nie czuje się z tym dobrze.

fasolka1980

u nas tez kasa jest wspólna, wydatki wspólne

jednak świadomość, że mogę nie wracac do pracy jesli nie chcę tylko np pójsc na wychowawczy jest miła ;D

oczywiście najlepiej jak kazda z osób pracujących zarabia tyle, ze jest w stanie utrzymać całą rodzinę, jezeli druga osoba straci pracę

nionczka

Ja w Hiszpanii zarabiałam więcej od męża. Teraz jemu się lepiej powodzi. On nie miałby problemów z tym, żeby być na moim utrzymaniu. Ja jednak jestem za partnerstwem, także pod względem finansowym.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

Cytat: mayagaramond w 15 Lut 2012, 15:39:25no wiesz, jedno na Bora Bora, drugie w Bory Tucholskie

no wiesz, problem sie pojawia jak kobieta chce koniecznie zabrac faceta na to Bora Bora ;)

jenyyy, ja miałam wczoraj spiecie z P, za cholere nie chciał zebym zapłaciła za niego w knajpie :crazy: choc poczatkowo sie umawialismy ze ja teraz a on nastepnym razem, no co to kurwa za roznica?????
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 16 Lut 2012, 11:05:48jenyyy, ja miałam wczoraj spiecie z P, za cholere nie chciał zebym zapłaciła za niego w knajpie


niech on lepiej nie chce, zebys placila za siebie u jubilera opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Angie