Polecane książki dla dzieci

Zaczęty przez rubin04, 08 Lut 2010, 19:49:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

o kurde, powaznie takie małe dzieci juz sie bawia tabletami, graja w gry, maja ipoda etc ?!

strasznie mnie to zdziwiło :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rubin04

no u nas większa "dyscyplina" bo P. wie że sam tabletu włączać nie moze, tzn. bez pozwolenia bo jak powiem ze ok, to mu daję właczac bo mu się podoba to przeciąganie kłódki na okrąg itd.
Tak samo nei moze dotykac mojego laptopa i kompa M. nie moze bez nas dotykać.
Ale on raczje grzeczny wiec nei ma problemu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Michał do mojego tel niue ma dostępu ;) nie stać mnie na nowy wiec obecny musze chronić lol
a Michał lubi sobie porzucac róznymi przedmiotami ;)
dobrze że wie że mój tel. to owoc zakazany i raczej go nie korci ;) a ja znowu pilnuje aby tez na wierzchu, w zasięgu rą nie leżał ;)

i tez jestem w szoku że dajecie dzieciom takie bajery ;) ja to sie czułam wyrodna ze daję bajki na dvd a widzę że nie mam się czym przejmowac lol

rubin04

Kasia, a Ty też bez mini-mini?
My dajemu na tablecie bajki bo dvd u nas nie funkcjonuje :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

nie no, mini mini leci :) na dvd bajki jak jest wojna o pilota :D

rubin04

a.. no u nas tablet to jedyne źródło bajek, bo kablówki nie mamy, TV stary z "dupą" wiec pendriva tez nie właczę do noiego, dvd mamy przedpotopowe i chyba nawte nie spaecjalnie działa, na kompie mu nie właczam bajek bo mam tu za dużo ważnych rzeczy, wiec zostaje tylko tablet - no i ma to te zaletę, ze mogę w pełni kontrolować ile i kiedy oglada :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Rubin OK, ja absolutnie nie widzę nic złego w tabletach itp. ;)
tylko sama sobie nieraz wymówki robiła, ze wyrodna bo dvd mu nieraz puszczam ;)
a tu widzę tez bajki, gry itd :D

no ciesze się że nie tak źle u mnie jest ;) że mieszcze się w standardach lol
na gry jeszcze młodemu dam troche czasu ale chociaz bede wiedziała ze jak młody i tego bakcyla złapie to nie bede sama ;)

nionczka

Cytat: Kasia w 21 Gru 2011, 11:47:27no ciesze się że nie tak źle u mnie jest  że mieszcze się w standardach
na gry jeszcze młodemu dam troche czasu ale chociaz bede wiedziała ze jak młody i tego bakcyla złapie to nie bede sama

to też zależy od dziecka. Nasza jest upiorna, nie śpi w dzień, nie śpi w nocy, więc jakoś trzeba ją zająć, zeby cokolwiek zrobić. czyli przekupstwo :-) Nie znaczy to, że gra non stop lub dużo. Ja nie jestem z tego dumna, ale wstaję o 6 rano, wracam do domu o 18 i padam na pysk. Chcę mieć chwilę spokoju, żeby zjeść, wypić herbatę, wykonać parę prywatnych telefonów. Więc wtedy mini mini jest moim ratunkiem i wybawieniem. Wolałąbym się twórczo bawić z córką, ale jest jak jest.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

no P. nie jest fanem gier, tylko puzzle go wkręca :)
ale mnie też ono bawi, najbardziej oklaski na koniec :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A gry na stronie kalimba robiłyście?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A te zabawy montessori macie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

nie wiem czym jest ten silonek, ale puzzle jest dla P. proste, jeszcze tak ze 4 mies. temu to chwile mu zajmowało, ale teraz jest za proste
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

skad wy macie te gry . my mamy ipada tego orginalnego i nie wiem gdzie te gry są ? w necie czy w tablecie zapisane ?

Kasia

nie wiem jak w ipadzie ale w iphone masz aplikację do ściagania innych aplikacji, w iphonie nazywa sie ona apstore, czesc aplikacji jest płatna a częśc nie

tylko zarejestrowac sie trzeba, trzeba niby karte kredytowa podac ale to sie da obejść, ja znalazłam obejscie w necie :D

ddu

#90
marax zasugerowała, żeby zrobić listę polecanych książek

a więc
ddu poleca:
1. seria o Maksie (Auto Maksa, Nocnik Maksa, Miś Maksa itp) (dla maluchów)
2. seria o Eli i olku (Ela i Olek jedzą, jeżdżą, bawią się itp) (dla maluchów)
3. wszystkie książki Erica Carle, zwłaszcza Bardzo głodna gąsienica oraz Czy chcesz być moim przyjacielem
4. seria Susso Eva Binta tańczy, Lalo gra na bębnie , Babo chce itp (bardzo surrealistyczne książki ;)
5. Gdzie idziemy, Anna-Clara Tidholm  (wkurza mnie to "gdzie", ale książka czaruje dzieci)
6. książki Lindgren
7. książki ilustrowane przez Iwonę Chmielewską lub jej autorstwa (http://pozarozkladem.blogspot.com/2011/06/swiatowosc-iwony-chmielewskiej.html)

marax


Cytat: ddu w 08 Sty 2012, 18:49:58
marax zasugerowała, żeby zrobić listę polecanych książek

a więc
ddu poleca:
1. seria o Maksie (Auto Maksa, Nocnik Maksa, Miś Maksa itp) (dla maluchów)
2. seria o Eli i olku (Ela i Olek jedzą, jeżdżą, bawią się itp) (dla maluchów)
3. wszystkie książki Erica Carle, zwłaszcza Bardzo głodna gąsienica oraz Czy chcesz być moim przyjacielem
4. seria Susso Eva Binta tańczy, Lalo gra na bębnie , Babo chce itp (bardzo surrealistyczne książki ;)
5. Gdzie idziemy (wkurza mnie to "gdzie", ale książka czaruje dzieci)
6. książki Lindgren
7. książki ilustrowane przez Iwonę Chmielewską lub jej autorstwa (http://pozarozkladem.blogspot.com/2011/06/swiatowosc-iwony-chmielewskiej.html)
moze warto przyszpilic post ddu i dopisywac do niego polecane przez inne strefowiczki ksiazki podzielone wiekiem dziecka

zuzia

Cytat: ddu w 08 Sty 2012, 18:49:58Gdzie idziemy (wkurza mnie to "gdzie", ale książka czaruje dzieci)
a dopiszesz autora?


Justynna

ddu, zamówiłam właśnie "Bardzo głodna gąsienicę" i "Czy chcesz być moim przyjacielem" :) A kilkanaście innych książek czeka w przechowalni :D

ddu

Cytat: Justynna w 10 Sty 2012, 16:26:32
ddu, zamówiłam właśnie "Bardzo głodna gąsienicę" i "Czy chcesz być moim przyjacielem" :) A kilkanaście innych książek czeka w przechowalni :D

:)

mam nadzieję, że Michaś je polubi.
Helena miała taką fazę na Czy chcesz...
zgubiła gdzies i kupiłam drugi egzemplarz
a dla starszych dzieci to świetna zabawa, bo mogą rozpoznawać zwierzę po ogonie

Justynna

Cytat: ddu w 10 Sty 2012, 22:32:47
:)

mam nadzieję, że Michaś je polubi.
Helena miała taką fazę na Czy chcesz...
zgubiła gdzies i kupiłam drugi egzemplarz
a dla starszych dzieci to świetna zabawa, bo mogą rozpoznawać zwierzę po ogonie
czuję, że polubi, go już wielbi Babo i Lalo, a to też kupiłam po Twoim poleceniu  :beer:

zuzia

ddu
jakbyś znalazła gdzieś to "gdzie idziemy" to kup mi plisss albo daj cynk bo ja znaleść nie mogę :(

Justynna

zuzia, też szukałam tej książki, ale w większości księgarń jest niedostępna :( Nawet na stronie wydawnictwa.

ddu

#99
to chyba dziewczyny z poznania trzeba prosić.
my też nie mamy swojej, ale myślę, że h. dostanie od poznańskich przyjaciół.
tam jest księgarnia zakamarków

Dodany tekst: 11 Sty 2012, 11:48:00

widzę, ze was zainspirowałam :D