kiedy po akt małżeństwa do USC??

Zaczęty przez mroczna_dama, 25 Wrz 2007, 11:40:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mroczna_dama

Takie mam pytanie- jak się szło do USC po zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego, to siępłacilo 86 złotych za ten dokument i 3 odpisy aktu ślubu. Zakładając, ze jestem po ślubie, to idę sobie do USC tak po prostu i mówię, że chcę te trzy odpisy aktu ślubu, czy znowu muszę jakieś druczki wypełniać? I kiedy można się po to zgłosić, są jakieś terminy od daty zawarcia małżeństwa?

Dziękuję za odpowiedzi.

inkageo

Maciek dzisiaj to odebrał, czyli dwa tygodnie po ślubie, ale pamiętam że babka wspominała, że po tygodniu można. Chyba nic nie płacił i nie wypełniał bo by marudził ;)
Imagine there is no hate

sweedee

Nie wiem dokładnie, ile dni po slubie już można odebrać, ale na pewno sie nic nie płaci i nie wypełnia żadnych papirków  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

Agaaa

to zależy od miejscowości ile sie czeka...nie ma stałego terminu. Moja kumpela wzieła slub 18.08 i do tej pory jeszcze nie moze odebrac..:/ Warszawka :lol:

tiliam

Slub mieliśmy 22 września (sobota) a odpisy odebraliśmy już o 12 w poniedziałek 24 września. Pani urzędniczka miła była i szybciutko nam to wypisała -niemalże od ręki.
Wypełniłam tylko jeden druczek, na którym tylko pokwitowałam odbiór 3 egzemplarzy. zawahałam się tylko jak mam się podpisać - starym, czy nowym nazwiskiem :) :roll:
najlpiej zadzwonić i się mówić. jak nie mają dużo ślubów i dużo papieró do wypisania, to powinno dość szybko wypisać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

na tym papierku, który dostaliśmy w Kościele było napisane, żeby w ciągu 5 dni odebrać , bo inaczej akt nie zostanie sporządzony. Poszłam, odebralam i za nic już nie płaciłam.

mroczna_dama

a my nie dostaliśmy żadnego papierka na którym by tak było napisane:D Więc lecę w poniedziałek, bo dzwoniłam do USC i mi powiedzieli,ze mogę sobie odbierac kiedy chcę, bez żadnych terminów. Pani w USC na Jezuickiej w Wawie powiedziala "proszępani, przecieżpani za to zapłaciła, więc kiedy pani odbierze to nam wszystko jedno":D

Dzięki za odpowiedzi i miłego weekendu:D

mexx100

JA ODEBRAŁAM DOPIERO DZIŚ SLUB BYŁ 22 WRZESNIA.BEZ ŻADNYCH OPŁAT I PROBLEMÓW...

ewelinkaa

carpe diem