kosmetyki dla dziecka

Zaczęty przez temp_doda, 26 Sty 2010, 18:45:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

temp_doda

jakich kosmetyków używacie dla dziecka?

w czym kąpiecie? używacie czegoś po kąpieli? czy niekoniecznie? :)

zastanawiam się nad kosmetykami dla mojego Małego, mam już wprawdzie swoje typy :)
ale zanim zrobię zakupy, chętnie posłucham jakie macie doświadczenia, może co dzieci uczulało, a co nie,
co polecacie, etc

:beer:

zuzia

ja mam j&j top to toe i płyn huggies
na po kąpieli mamy balsam huggies, ale przyznam, że nie po każdej stosujemy bo ten ich płyn zostawia taką fajną skórę
uczulała Michała oliwka

zosia2007

u nas na szkole rodzenia mowili ze im mniej kosmetykow tym lepiej wiec nie namawiaja na smarowanie dziecka balsamami/oliwkami jesli ma notrmalna skore bez zadnych problemow

zuzia

Cytat: doda w 26 Sty 2010, 18:53:45
jeszcze mnie interesuje taka sprawa, czy jeśli załóżmy dziecko nie ma problemów skórnych, to czy należy je po kąpieli smarować czymkolwiek, oliwką, balsamem, czy można tego nie robić?
generalnie tak jak u zosi - jak nie trzeba to nie smarowac. plyny do mycia maja wlasciwosci nawilzajace.
ja Michała smaruje co jakis czas glownie dlatego ze taki masaz  ciala mu sie podoba :)

rilla

doda ja mam listę - ale jak napisałam na ciążowej - nic jeszcze nie kupiłam:)

oilatum - płyn do kąpieli (kupuje małe pudełko, jeżeli P. nie będzie miał problemów skórnych to przejdę na coś do kupienia w markecie lub po 1 miesiącu życia linomag olejek do kąpieli)
bephanten- do moich brodawek, do pupy, ciałka
sudocrem- na większe odparzenia
mydełko Bambino - na większe szorowanie
oliwka Bamibno - na ciemieniuchę
spirytus do pępka
krem Bambino z cynkiem do buzi

mam próbki johnsona, hippa i nivei z szkoły rodzenia jak coś mi będzie pasowało to najwyżej dokupię

zosia2007

a wlasnie,

zuzia masujesz Michasia? U nas na szkole byla babka, ta co wydala plyte "aktywne 9 miesięcy" - Katarzyna Sempolska i ona np mowila ze codzienne masowanie dzieci jest bardzo dobre, dala nam materialy dot jak masowac i kiedy

brawurka

teraz ledwo zakładam Idze pieluche i to w tempie ekspresowym, masaż jest niemożliwy

zosia2007

Cytat: brawurka w 26 Sty 2010, 19:59:43
teraz ledwo zakładam Idze pieluche i to w tempie ekspresowym, masaż jest niemożliwy
o tym tez mowila, ze jak dzieci zaczynaja raczkowac to nei da rady ich masowac ale dopoki chca i leza to trzeba probowac.

elve

na początku używałam tylko wody, do kąpieli, do pupy (tylko po większej kupie - mustelle)
sporadycznie oliwki Hippa (ma chyba najprostszy i najbardziej naturalny skład)

kiedy na skórze pojawiły się pierwsze oznaki atopii, zaczęłam kąpać w emolium (emulsja trójaktywna), oraz 2-3 razy dziennie smaruję  emulsją do ciała , też emolium
nie robię masażu, walczę z czasem (ale smaruję po kąpieli)

na zaczerwienioną pupę linomag, na duże odparzenia sudokrem
w fałdki zasypka (alantan)
na buzię, na spacery i po każdym karmieniu - emolium krem barierowy

gdyby nie problemy skórne, pewnie nadal używałabym głównie wody, jakiegoś prostego środka myjącego (typu bobini) i oliwki

aja

#9
ja do tej pory stosuję tzn. myję małego mydłem Bambino
- jak był mniejszy co jakiś czas dolewałam do wanny Oillantum (tak raz na co 3/4 kąpiele) świetnie nawilża bo niestety oliwek nie mogłam stosować - bardzo podrażniały mu skórę
no a szampon mamy Musteli - mieliśmy też płyn do mycia tej firmy - polecam (szkoda tylko że te kosmetyki są drogie- ale nie wiem czy jeszcze trwa bo w pharmie była promocja na mustele ostatnio)

do pupy najczesciej stosowałam linomag
czasem sudokrem
ale polecam równiez linomag w pudrze
na ciemieniuche tez miałam Mustelle

elve

zosia2007 ehhhh nie z każdym dzieckiem się da
ja muszę tak się wpasować z kąpielą, by młoda była wystarczająco długo po jedzeniu, bo ulewa, ale na tylke szybko by nie zaryczała się z głodu, czyli suma sumarum mam na przygotowanie, kąpiel i ubranie dokładnie pół godziny ;)

zuzia

#11
Cytat: rilla w 26 Sty 2010, 19:43:43sudocrem- na większe odparzenia
ja sudokrem dostałam w szpitalu w niebieskim pudełku, nie kupowałabym wczesniej, tam jest malutkie opakowanie a ja mam je lekko zuzyte

Dodany tekst: 26 Sty 2010, 20:43:37

Cytat: zosia2007 w 26 Sty 2010, 19:44:58
a wlasnie,

zuzia masujesz Michasia? U nas na szkole byla babka, ta co wydala plyte "aktywne 9 miesięcy" - Katarzyna Sempolska i ona np mowila ze codzienne masowanie dzieci jest bardzo dobre, dala nam materialy dot jak masowac i kiedy
od czasu do czasu
teraz tez, chociaz ucieka :D

aniak1211

Od malego uzywalam j&j top to toe,
ostatnio kupilam w fioletowym opakowaniu chyba z lawenda na latwy,lepszy sen ;)
Po kapieli zawsze smaruje oliwka z oliwek,
w PL uzylam oliwke j&j z fioletowa czy zielona zakretka i mala byla uczulona.
Do pupy mam jeszcze probki sudocremu.

fasolka1980

do kąpieli J&J top to toe - najfajniejsze jest to ze nie trzeba dodatkowo szamponu stosowac :D  uzywamy od pierwszego dnia i naprawde jest super (jedyna rzecz, w której moge byc ambasadorką streetcomu :D)

po kapieli- wczesniej krem bambino, teraz nivea baby, bambino zmienil zapach i męzowi jakos przestal pasowac, wiec zmienilismy ( kapiel i wszelkie zabiegi po to działka O.)

na buzie - krem ochronny bambino - przy wyjsciu na spacery

do pupy- alantan plus, albo linomag, przy większych odparzeniach - sudocrem

wiecej nie mamy :)

dragonfly

ja kupilam hippa do kapieli taki kremik - swietny jest, a tak to serie Oliatum, bo mloda ma sucha skore na lokciach i kolanach - no i lekarz tak przepisal

rilla

zuzia ja sudocrem dostałam na szkole rodzenia - mysle, ze tyle mi wystarczy na długo, w szpitalu juz probek nir dostaniemy

twinnie77

My mamy Emolium kremowy żel do mycia i Emulsja do ciała - ze względu na okropną wodę Hubert ma bardzo suchą skórę, my zresztą też...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Ja na początek kupiłam serię ziai dla dzieci od pierwszego dnia życia (oliwkę, płyn do kąpieli, krem pośladkowy i pielęgnacyjny) i ciekawa jestem jak się sprawdzi ;) Planuję jeszcze mydełko bambino na pierwsze kąpiele, co by nam się Niuśka nie ślizgała zanim do wprawy dojdziemy :mocking: Sudokremów itp. nie kupuję...kupię jak będą potrzebne o ile w szpitalu nie dostanę.

martullek

używamy:

- do kąpieli - Nivea Baby Nutri Sensitive do ciała i włosów - jak się okazało: najeżony parabenami ;) na początku samo mydełko Bambino
- do pupy woda + mydło Bambino, nie smaruję niczym, bo nie było jeszcze właściwie odparzenia, ale na wszelki wypadek mam Penaten - smaruję tylko jak jest lekkie zaczerwienienie. Sudokrem z paczki ze szpitala jeszcze nie otwarty
- mam też Balneum, kupiliśmy jak się Wojtusiowi na początku skóra łuszczyła, lekarka poleciła, teraz wlewam mniej więcej raz na tydzień do wanienki
- do buzi na dwór mam Babydream Rossmanowy - Wind&Wetter Cream
- mam też oliwkę j&j, na początku smarowaliśmy, ale mam wrażenie, że wysuszała

tyle :)

Kasia

Ja na poczatek kupiłam emoluim z wygody, po zuzyciu jednego opakowania przeszliśmy na nive'ę (żel do mycia ciała i włosów)
później kupiliśmy fioletowego johnsona na obry sen - ten jest super, pieknie pachnie itd
ale ma dość niewygodne dozowanie bo nie ma pompki a przy samodzielnej kąpieli i wirzgającym, bawiącym się niemowlaku to się przydaje
ze streetcomu dostałam johnsona top to toe i tez go moge polecić, ma pompkę, nie pieni się za bardzo ani za mało. no fajny :)

z kremów oliwek itp to lecę na próbkach
kupiłam dodatkowo mały słoiczek ziai ale w zasadzie to nie mam jej kiedy wykorzystywac na szeroką skalę ;)
tylko policzki smaruję.


a jak skończą mi się johnsony Mam niezły zapas) to kupię ten z rosmana bez parabenów :)



feeling.good

Podczas grudniowej promocji Mustelli w superpharmie kupiłam żel do mycia ciała i włosów, mydkło z kremem ochronnym, mleczko nawilżające do ciała i krem przeciw odparzeniom.
Próbek sudokremu mam już chyba ze trzy:)
Dokupię pewnie jeszcze jakiś krem do buzi i powinnio wystarczyć. Oby tylko ta mustella się sprawdziła...

Angie

Ja do kąpieli i mycia wlosów używam ten fioletowy J&J, na pupę alantan, bepanthen, a na wieksze odparzenia sudokrem.
Na buzię mam Nivea krem na zimę, ale teraz na te mrozy smaruje alantanem.
Do ciała mam jakiś krem emolium, bo Lena ma suche fragmenty na skórze.

niewiemjaka

#22
a ja Ci moge polecic Olejszuke na ciemieniuche ze Skarb Matki :)

edit: Olejuszke

Kasia

na ciemieniuszkę, Michał miał taką mini mini, uzywałam normalnej oliwki Hippa :)
oczywi scie z próbek :D

foszek

#24
Ja polecam do kapieli malucha oliwe z oliwek z wymieszana ze smietana. Podczas takich kapieli maly nie mial zadnych problemow skornych, pozniej przenieslismy sie do duzej wanny i problemy sie zaczely.

A na ciemieniuche tez najlepsza baly zwykla oliwa z oliwek, lekko podgrzana :D