składniki kosmetyków

Zaczęty przez temp_doda, 16 Sty 2010, 23:11:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

czas wrócić do starej poczciwej szarej kostki myjacej a do pyska euceryna ;)

rilla

hm a co do ciala, zamiast oliwki?:( mnie sie chce ryczec przez ta oliwke bambino


konwalia

#28
rilla sorki nie szalej  :hugsurprise:

najlepsze są mleczka, oliwki tylko natłuszczają(ale dzięki temu zwiększają elastyczność)

Dodany tekst: 17 Sty 2010, 15:43:23

a jak dla mnie najbezpieczniejszy jest zdrowy rozsądek, jak się nie jest alergikiem, to nie ma co szaleć, brak kontaktu z alegenami jest jedną z przyczyn alergii

i ostudze też wasze zapaly co do zdrowego zycia, bo chyba nie studiowałyscie składu cegieł i zaprawy, farb, klejów, blatów.... a z tego pełno syfu wydziela się w domach ;)

inkageo

#29
To ja jeszcze dopiszę, że czytałam w jakiejś aptecznej gazecie artykuł na temat atopii i tam zwracali uwagę na to, żeby nie używać jednocześnie kosmetyków wielu producentów i z kilku serii jednocześnie, bo to z czasem może prowadzić do atopii, nawet u osób, które wcześniej takich problemów nie miały. Gdy nałożą się na siebie substancje z mleczka do demakijażu, toniku, kremu do twarzy, kremu pod oczy, gdy każdy jest od innego producenta i ma inne konserwanty, to może prowadzić do buntu skóry. Ja teraz staram się używać linii kosmetyków.

Dodany tekst: 17 Sty 2010, 16:22:24

To było poparte badaniami, problemy ze skórą miały szczególnie osoby, które bardzo lubią testować kosmetyki dodawane do gazet, czy zakupów w perfumeriach. Raz na jakiś czas, co innego, ale podobno są dziewczyny uzależnione od testowania nowych produktów, które codziennie testują inny krem i zgłaszają się do producentów jako testerki.
Imagine there is no hate

konwalia

#30
do atopii nie, do odczynów alergicznych, atopia jest wrodzona i genetyczna, ale fakt przy niewłaściwej pielęgnacji może się ujawnić

inkageo

Cytat: konwalia w 17 Sty 2010, 16:23:13
do atopii nie, do odczynów alergicznych, atopia jest wrodzona i genetyczna, ale fakt przy niewłaściwej pielęgnacji może się ujawnić
Eeeee to jakiś lipny artykuł był, bo miał tytuł "Atopowe zapalenie skóry".
Imagine there is no hate

bozena.dp

dziewczyny a co "gorsze" SLS czy parabeny?

konwalia


bozena.dp

Cytat: konwalia w 17 Sty 2010, 18:26:00
parabeny

cholera, a to jest prawie we wszystkich kosmetykach :padam:

zwierzatko_mojej_mamy

bozena.dp ale czego sie boisz? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Przypomniałam sobie jeszcze artykuł z wysokich obcasów chyba, o konserwantach w kosmetykach. Nie wiem czy dobrze zapamiętałam (może go teraz odszukam), ale chyba autor tłumaczył, że lepszy jest krem z konserwantami (które o ile dobrze zapamiętałam mają głównie działanie bakteriobójcze), niż krem bez konserwantów, do którego pchamy codziennie palce zasilając go milionami bakterii, które się mnożą i które nakładamy z powrotem na twarz. Lepsze pod tym względem są kremy z pompką, do których nie wkładamy palców.
Imagine there is no hate


zwierzatko_mojej_mamy

bozena.dp no to czemus taka przerazona, ze Twoje kosmetyki wszystkie to cos maja, skoro nawet nie wiesz, czy powinnas ? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

No z tego artykuły w wysokich obcasach, to serio wynikało, że te konserwanty nie są tak groźne, jak bakterie, które w mojej wyobraźni mają zęby i pazury  :rotfl: A z zajęć z ochrony środowiska pamiętam, że nie pryskane jabłka, są dużo bardziej szkodliwe niż pryskane, bo są źródłem wstrętnych grzybów, które wytwarzają wstrętne toksyny ;D
Imagine there is no hate

goga

a w codziennej diecie aż roi sie od konserwantów, no i to wszystko kumulujemy w sobie
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

inkageo

Ja miałam mylne przeświadczenie, że konserwanty w kremie są po to, żeby jego składniki miały przedłużony termin ważności, czyli np. gliceryna się nie zsiadła jak mleko ;) A wg tamtego artykułu tu chodzi o ochronę kosmetyku przed zanieczyszczeniami, które dostają się do niego z zewnątrz. Niech ktoś mądrzejszy to potwierdzi lub wytłumaczy, że nie o to jednak chodzi ;)
Imagine there is no hate

goga

no niestety - chyba od chemii i konserwantów nie da nam się uciec

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

goga

najlepszy krem jaki pamietam to taki jaki robiła moja mama - ale on musiał byc przechowywany w lodówce, bo inaczej się psuł,tylko był tłusty - więc do stosowania na noc
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

inkageo

Imagine there is no hate

bozena.dp

#45
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Sty 2010, 20:08:51
bozena.dp no to czemus taka przerazona, ze Twoje kosmetyki wszystkie to cos maja, skoro nawet nie wiesz, czy powinnas ? :D

bo se pomyślałam, że może mam przez przypadek coś "zdrowego", albo teraz sobie coś takiego kupie, bez tych parabenów i sls-nów (tu już trochę łatwiej) ale widze ze to nie takie proste i będę dalej się "truła" :P

inkageo

Ja używam masła shea, 100%, nierafinowanego, bez żadnych dodatków i ma termin ważności ok. 12 miesięcy chyba ;D Może samo w sobie jest bakteriobójcze  :hmm:

http://www.ecospa.pl/maslo-karite-shea-nilotica-ekologiczne-p-171.html
Imagine there is no hate

inkageo

W eco spa kupowałam już kilka razy, czyli wlłśnie tamten link, a zielona glinka od tego importera, jest świetna, nawet M. jej używa ;)
http://arpol-fr.otwarte24.pl/25,Glinka-zielona-w-tubie-400g
Imagine there is no hate

suegro

Cytat: doda w 17 Sty 2010, 20:22:55
zastanawiam się nad tymi ekologicznymi kosmetykami i nad tymi, które można przygotować samodzielnie z zakupionych składników - te mają chyba max 2 tyg ważności

jeszcze o tym pomyślę i może kupię coś do domu


Ja tak robię.

Kupuję składniki i sama kremy kręcę.
Ale fakt, nie zawsze mi się chce, bo trzeba to robić często.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login