wanienka

Zaczęty przez temp_doda, 07 Sty 2010, 14:23:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kata

Cytat: abkasia w 02 Wrz 2010, 21:56:40
zapraszam :D

Chętnie, ale ja na razie nieprędko się na wyprawę do innego miasta wybiorę, ale za to jakbyś się wybierała na wycieczkę do Krakowa to zapraszam :)
Pozdrawiam

Kata

bozena.dp

a czy dodajecie coś do kąpieli niemowlakom? (chodzi mi o całkiem malutkie dzieci)
po kąpieli oliwkujecie? smarujecie dziecko czymś? jak to u was jest?
interesuje mnie też czy przy codziennych kąpielach wygląda to tak samo jak przy tych 2-3x w tyg.

rilla

#152
ja P. przeważnie myje po kranem (w wannie, bo mam blizej z przewijaka) tak jak to opisała martulek. P lubi, nawet piszczy z radości, ze znów jest kąpiel:D Ale on jest maniakiem wody i wyje jak się go wyciąga z wanienki:) Chusteczek też używam, teraz nawet jakoś częściej niż jak był mały, bo nei chc emi się go nosić na przewijak w łazience jak się tylko zsika.

bozena my przez pierwsyz miasiac (a raczej maz bo ja lezalam chora:) kapalismy Piotrka w oilatum na zmiane z mydełkiem bambino. Póxniej meilismy probke jahnsona, ale jakos nam nie podszedl, i od czerwca mamy Hipp z pompką i dla nas jest rewelacyjny. Pupe i zgiecia smarowalismy bephantenem, teraz tylko pupe. Czasami smaruje nóżki kremem hipp do ciała. Oliwke mamy tylko do głowki, bo miał ciemieniuchę. Do buzi zawsze oilatum soft krem do twarzy, bo którym skonczyły się problemy z suchą skórą.

Dodany tekst: 03 Wrz 2010, 14:49:24

ja P. przeważnie myje po kranem (w wannie, bo mam blizej z przewijaka) tak jak to opisała martulek. P lubi, nawet piszczy z radości, ze znów jest kąpiel:D Ale on jest maniakiem wody i wyje jak się go wyciąga z wanienki:) Chusteczek też używam, teraz nawet jakoś częściej niż jak był mały, bo nei chc emi się go nosić na przewijak w łazience jak się tylko zsika.

bozena my przez pierwsyz miasiac (a raczej maz bo ja lezalam chora:) kapalismy Piotrka w oilatum na zmiane z mydełkiem bambino. Póxniej meilismy probke jahnsona, ale jakos nam nie podszedl, i od czerwca mamy Hipp z pompką i dla nas jest rewelacyjny. Pupe i zgiecia smarowalismy bephantenem, teraz tylko pupe. Czasami smaruje nóżki kremem hipp do ciała. Oliwke mamy tylko do głowki, bo miał ciemieniuchę. Do buzi zawsze oilatum soft krem do twarzy, bo którym skonczyły się problemy z suchą skórą.

zwierzatko_mojej_mamy

bozena.dp ale Ty wiesz, ze masz jeszcze jakies 17 tygodni do konca, a nie dni ? :D chyba, ze zapisujesz skrzetnie w kajeciku :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

brawurka

moje dzieci nie miały czapek na głowach w domu chyba nigdy, jedno z grudnia drugie z lutego

nionczka

#155
Cytat: bozena.dp w 03 Wrz 2010, 15:42:10a czy dodajecie coś do kąpieli niemowlakom? (chodzi mi o całkiem malutkie dzieci)po kąpieli oliwkujecie? smarujecie dziecko czymś? jak to u was jest?interesuje mnie też czy przy codziennych kąpielach wygląda to tak samo jak przy tych 2-3x w tyg.
nic nie dawalam, niczym nie smarowalam. Irene na szczescie nie miala nigdy zadnych problemów ze skora. Pupe odparzona zaledwie kilka razy. U nas szkola jest taka, ze im mnie kosmetyków tym lepiej.


Dodany tekst: 03 Wrz 2010, 16:17:18

Cytat: talula w 03 Wrz 2010, 11:52:28w Polsce to nie takie zaskakujące...założe sie, że większość z nas w czapkach chodziła
W Polsce to ludziom za przeproszeniem odpierdala z tymi czapkami, szalikami, kurtaki i kocami. Jak temperatura spadnie ponizej 25 stopni albo jest wiatr lekki zaczynaja sie czapki. Ludzie nas na ulicy zaczepiaja zupelnie obcy, zeby mi zwrocic uwage, ze mam dziecko niedoubrane. A na placu patrza na mnie jak na jakas zla matke. Tylko potem moje dziecko jest zdrowe, opalone i usmiechniete a ich takie biale chore smutasy. Nic im nie odpowiadam zazwyczaj, ale chetnie bym sobie pouzywala.Ludziom sie wydaje, ze wszystko wiedza najlepiej i musza innych pouczac. To jakis koszmar jest dla mnie!
ufff, no to sobie ulzylam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie


zosia2007

bozena.dp ja kapie malego od poczatku w oilatum, pozniej smaruje go kremem bambino.
wlosy myje na razie J&J ale juz mi sie konczy i przechodze na szampon bambino ;D
twarz myje przegotowana woda

magdalinska

bozena ja na poczatku, przz chyba 2 czy 3 mce uzywałam do kazdej kapieli oilatum, bo miał strasznie wysuszona skóre, pozniej kupilam jakis plyn do kapieli babydream i to teraz dajemy. NIczym nie smarowałam, oliwka tylko w zaglebieniach, fałdkach. Kupilam tez balsam ziajki, ale smarowałam tylko nogi i przez jakis miesiac chyba. przez całe lato pod pachami, w pachwinach uzywałam pudru linomag, bo mu sie robily tam odparzenia
szampon kupilam dopiero niedawno, wczesniej mylam sama woda

bozena.dp

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Wrz 2010, 14:51:46
bozena.dp ale Ty wiesz, ze masz jeszcze jakies 17 tygodni do konca, a nie dni ? :D chyba, ze zapisujesz skrzetnie w kajeciku :)

wiem, ale jak już jesteśmy przy temacie kąpieli to pytam ;D
tu nie ma zbyt wiele do pamiętania, więc myśle, ze nie zapomne do stycznia :P

zwierzatko_mojej_mamy

w styczniu to mozesz zapomniec nawet jak sie nazywasz ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

#161
a pytam czy dodajecie coś do kąpieli, bo często dzieci się kąpie w czystej wodzie, myje mydłem, a potem całe smaruje oliwką
ale jak po tym oilatum dodanym do wody juz nie trzeba oliwkowac to mi się bardziej taka opcja podoba ;)

Dodany tekst: 03 Wrz 2010, 20:28:57

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Wrz 2010, 20:28:16
w styczniu to mozesz zapomniec nawet jak sie nazywasz ;P

bardzo możliwe ;D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: bozena.dp w 03 Wrz 2010, 21:28:43ale jak po tym oilatum dodanym do wody juz nie trzeba oliwkowac to mi się bardziej taka opcja podoba wink
potem trzeba szorowac wanne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Wrz 2010, 20:30:26
potem trzeba szorowac wanne ;)
o tak, bo jest cala w parafinie ;)

bozena.dp

Cytat: zosia2007 w 03 Wrz 2010, 20:33:22
o tak, bo jest cala w parafinie ;)

no to minus jest :P

zwierzatko_mojej_mamy

i sie przykleja do tego gowna wszystko ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

Cytat: bozena.dp w 03 Wrz 2010, 21:28:43całe smaruje oliwką
obilo mi sie o uszy ze teraz nie jest zalecane oliwkowanie, moja polozna tez nie zalecała, ja nie oliwkowałam

ishka82

Domi po oliwce miała suche placki na skórze, więc szybko przestałam oliwki używać, pediatra zaleciła emulsję emolium i jest super, chociaż już jej po każdej kąpieli nie smaruję tym ;) a w czym kapać...jak kiedyś będę miała drugie, to od razu kupię żel z pompką hippa, żadnych mydełek, oilatum, tylko to :) i oliwki nie kupie, tylko balsam :)

mobka

Ja zaczelam od Hippa z pompka, ale niestety Mlody mial b. sucha skore, mimo smarowania balsamem Hippa. Teraz od ok. tygodnia kapiemy w oilatum soft i chyba jest troche lepiej.
Takze wszystko zalezy od dziecka i pewnie wody w kranie ;D

marax

oilatum to jest lek i trzeba o tym pamiętać przyzwyczajac skórę

aniak1211

Jak uzywalam oliwke J&J to mala miala jakies uczulenie,
w PL uzywalam z hippa i byla super,
ogolnie uzywam oliwe z oliwek-kosmetyczna-szybko sie wchlania,jest gesta i nie chlapie wszystkiego ;)
jest super:)
chociaz teraz to juz b. rzadko

feeling.good

dziewczyny, czy któraś z Was używała czegoś takiego?
http://allegro.pl/flipper-evolution-do-kapieli-okbaby-flash-w-wa-i1295800237.html

Staś w wanience już średnio ma ochotę się kąpać, a w dużej wannie jeszcze boję się, że straci równowagę i się wywróci. A utrzymać go to wielki wyczyn ;D

zuzia

feeling.good
wrzuć normalne zdjęcie. jeżeli jest to takie coś o czym mysle to mam parę uwag :)

feeling.good

Cytat: zuzia w 10 Lis 2010, 09:24:21
feeling.good
wrzuć normalne zdjęcie. jeżeli jest to takie coś o czym mysle to mam parę uwag :)

proszę

zuzia

feeling.good
moja sis to miała.
użyła raz i leżało w kącie bo ciężkie i niewygodne (ona miała to jeszcze przytwierdzane do brzegu wanny, chyba FP)
czy Staś siedzi? bo może mata? albo taka siedząca wanienka? albo kąpiele z mamą lub tatą przez jakiś czas - u nas M. bardzo sie z tego cieszył.