Jak dbacie o swoją urodę - chwila prawdy;)

Zaczęty przez asko8, 06 Sty 2010, 08:38:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justynna

A i 1-2 razy w tygodniu zamieniam krem na noc na serum kwasowe lub maskę całonocna.

fasolka1980

Cytat: Justynna w 11 Sie 2023, 19:29:03A i 1-2 razy w tygodniu zamieniam krem na noc na serum kwasowe lub maskę całonocna.

Oo ja też.lubię maskę z vit C ze Swedermu

malutenka

Na swędzące głowy unikamy w szamponach, odżywkach i innych rzeczach do włosów następujących składników METHYLISOTHIAZOLINONE I METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE

ddu

Malutenka, czemu nie pisałaś tego 7 lat temu ?  ;)

Ja w końcu trafiłam na szamponyz które mi nie szkodzą, ale męczyłam się latami!!!

wrobelek0403

Ja wlasnie na strefie doczytalam o koreanskiej pielegnacji jakis czas temu 😁😁 i stosuję 😁😁

Rano: oczyszczanie pl. micelanym, tonik, serum, krem p.oczy i krem nawilzajacy.

Wieczorem: krem myjacy, tonik, serum (inne) i krem p.oczy i krem odzywczy.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Teraz trend koreański to jednak minimalizm a nie 10 etapów lol

https://triny.pl/blog/skip-care-czyli-minimalizm-w-pielegnacji/

Trafiłam na to jak miesiąc temu pytałam tu o pielęgnację

Ale w końcu zrobiłam z tego rutynę, schemat mam podobny do twojego wróbel :)
Tylko zamiast pł. micelarnego myję emulsją Cetaphil

callja

Cytat: wrobelek0403 w 09 Wrz 2023, 11:57:07Ja wlasnie na strefie doczytalam o koreanskiej pielegnacji jakis czas temu 😁😁 i stosuję 😁😁

Rano: oczyszczanie pl. micelanym, tonik, serum, krem p.oczy i krem nawilzajacy.

Wieczorem: krem myjacy, tonik, serum (inne) i krem p.oczy i krem odzywczy.
No to u mnie analogicznie
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malutenka

Cytat: ddu w 09 Wrz 2023, 11:12:51Malutenka, czemu nie pisałaś tego 7 lat temu ?  ;)

Ja w końcu trafiłam na szamponyz które mi nie szkodzą, ale męczyłam się latami!!!
7 lat temu to sama o tym nie wiedziałam 😃

magdalinska

a jakie wy dajecie filtry na twarz? jest mało kremów z spf50, kiedys szukałam, to bida z nędzą


magdalinska

dobra, ale to jest jaki krem, taki normalny? np. nawilzający/odżywczy/p.zmarszczowy?  czy dajecie normalny krem i na to kolejna warstwa kremu/emulsji spf50?

bo ja mam teraz taki krem (Brawurka o nim pisała) i ja go uzywam na dzień. Jest nawilżający, ma spf i jest ok. I ja sie pytam, czy wy znacie jeszcze jakies inne kremy pielęgnujące, które maja spf. Bo np. taki krem z ph.doctor, ten lipidowy nie ma. I tu by pasowało po tym kremie nałozyc jakies sfp, tylko co, kolejną wartwe kremu/emulsji? chciałabym cos takiego mega lekkiego, nie wiem, jakas mgiełka?
wiecie o co mi chodzi? :)You cannot view this attachment.

justynaaaa2

Cytat: magdalinska w 11 Wrz 2023, 08:45:30a jakie wy dajecie filtry na twarz? jest mało kremów z spf50, kiedys szukałam, to bida z nędzą

Mało? Ja mam wrażenie, że kremy do twarzy z filtrem to tylko 50
Jest tego od groma :D
Ja lubię aloesowy holika holika bo jest lekki (ale też nie używam codziennie, choć wiem że powinnam)

Malutenka ostatnio też jakiś inny fajny polecała

niewiemjaka

Magda ja wiem o ci chodzi jest napisane że to jest krem
wiec nie daje już żadnego kremu na to

Zapewniona bardzo wysoka ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, światłem niebieskim HEV oraz światłem podczerwonym IR
Skuteczna ochrona przed fotostarzeniem i stresem oksydacyjnym
Skóra nawilżona i odżywiona, a naskórek wygładzony
Cera doskonale przygotowana pod makijaż

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam przynajmniej trzy różnych firm, takich mocno ,,znanych"

mieszam na ręce różne kremy i smaruję się tą paciają 😝
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

Magda są mgiełki, właśnie do psikania na makijaż w ciągu dnia
https://www.superpharm.pl/blog/mgielka-do-reaplikacji-spf-na-makijaz-jak-uzywac-jaka-kupic

Nie używam bo nie mam potrzeby, więc w praktyce nie podpowiem

Ja jak muszę nałożyć filtr rano to daję najpierw serum a potem ten krem z filtrem
Jak nie muszę to rano normalny krem a filtr później, trochę przed wyjściem

magdalinska

@justynaaaa2 serio, pare mcy temu szukałam chyba w superpharm, zaznaczyłam z spf i mi pokazało chyba tylko 2 czy 3 szt  :hmm:  i wziełam ten cerave

czyli: myje twarz, tonik, na to ten krem z spf, obojetnie jaki, czy ma napisane nawilżający czy przeciwzm, czy nie, tez będzie działał dobrze tak ogólnie dla cery. I moge już sobie robic makijaz. Dobrze rozumiem?

ishka82

magdalińska, jeszcze serum przed kremem ;) a spf mam z Oriflame fajny, lekki

magdalinska

no dobra, jeszcze serum ;)

dopytuje, bo te kremy/emulsje typowo do opalania, z wysokim spf, są takie cieżkie, lepkie, swieci sie, ciezko rozsmarowac

justynaaaa2

Cytat: magdalinska w 11 Wrz 2023, 11:20:00czyli: myje twarz, tonik, na to ten krem z spf, obojetnie jaki, czy ma napisane nawilżający czy przeciwzm, czy nie, tez będzie działał dobrze tak ogólnie dla cery. I moge już sobie robic makijaz. Dobrze rozumiem?
Aż tak się nie znam, dopiero się uczę :D więc nie umiem doradzić czy dobrze

Ja robię tak:
Myję, tonik, krem pod oczy, serum na twarz i
- jeśli od razu wychodzę to krem spf i na to ew. makijaż
- jeśli nie wychodzę to krem nawilżający bez filtra (a spf potem dorzucam w ciągu dnia jeśli wychodzę na dłużej z domu)

Krem spf mam zwykły, beż żadnych cudownych właściwości (ale on właśnie jest nielepki, nietłusty), myślę że ten twój Cerave jest wystarczający w opcji
Myję, tonik, Cerave, makijaż


fasolka1980



magdalinska

dobra, mam jeszcze Cerave, a pozniej cos kupie z tego, co polecacie.
Wybieram sie do znajomej - kosmetyczki, ona pierwszą wizyte przeznacza na przeglad cery, kosmetyków, daje zalecenia pielegnacyjne itp., to zobacze co powie

ishka82

Ja mam w planach iść do takiej fajnej kosmetyczki, co mojej Ani skórę ratuje już od lat :) może się w końcu wybiorę ;) ale ja w zasadzie problemów z cerą nie mam :)

malutenka

Cytat: magdalinska w 11 Wrz 2023, 08:45:30a jakie wy dajecie filtry na twarz? jest mało kremów z spf50, kiedys szukałam, to bida z nędzą

Holika Holika aloesowy
Garnier Ambre Solaire Invisible
Altruise
Svr sun secure Blur