Makaron z Sosem szpinakowo-smietanowo-serowym

Zaczęty przez salsa, 24 Wrz 2007, 01:46:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Do dania tego najlepsze jest Penne, ale co kto lubi:)

jesli chodzi o szpinak-do tej konkretniej wersji sosu na prawdę polecam szpinak mrożony, rozdrobniony
(ze szpinakiem liściastym, żywym  podam przepis kiedy indziej:) )

tym razem szpinak mrożony-juz wyciągnięty z zamrażarki, powolutku odtaja :) a My:

obieramy kilka ząbków czosnku, ja lubie duzo , to daje i cała główkę jak mam chęć, jak ktos woli mniej to mniej
czosnek posiekać bardzo drobno
nie wyciskać!
na patelnie mam oliwe z oliwek, lub olej z pestek winogron. Gdy rozgrzana-wrzucam czosnek
szybko przemieszam, chwilkę podsmażam i wyrzucam od razu szpinak-wazne zeby czosnek nie był za długo sam na patelni-robi się gorzki
jesli szpinak wcześniej trochę sie rozmroził, łatwo go połamać na kawałki-jesli nie to trudno, wrzucam całe, daje małe grzanie, przykrywam patelnie i niech sie topi
trzeba pamiętać o tym, ze szpinak musi byc dobrze posolony
a no i pieprz do smaku
w tym czasie gotuje sie makaron
kiedy już szpinak osiagnie konsystencje płynna i trochę sie zagrzeje, wrzucam do niego śmietanę, tu musicie działać na smak, ja daje na jedno opakowanie szpinaku około 4-6 dużych łyżek śmietany, ale jesli gotuje to moj mąz to on daje prawie cały duzy kubek :)
i mieszam na wolnym ogniu do całkowitego połączenia na gładka masę
w miseczce czeka juz starty ser zółty, najlepiej o ostrawym smaku, pasuje np parmezan
ale moze byc kazdy
mam tez juz odcedzony makaron i  pokrojone w kosteczkę, obrane wcześniej ze skóry, pomidory
i robie tak: ser zołty do szpinaku, zamieszać, troche go rozpuścić i wrzucić za chwile makaron
mie mozna dopuścić do tego, zeby ser przeszedł z fazy rozciągliwej do fazy "skruszonej" bo będzie po zawodach ;)
wykładam na talerze, posypuje pomidorkiem i zjadam ze smakiem:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aniak1211

Dzieki SALSA :->

Teraz na zakupy po szpinak i do roboty :->

salsa

aniak1211, a Lasagne moja widziałas?? bardzo Ci polecam, jak szpinak lubisz:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aniak1211

Cytat: "salsa"aniak1211, a Lasagne moja widziałas?? bardzo Ci polecam, jak szpinak lubisz:)


No wlasnie jeszcze nie wiem czy lubie szpinak :roll:
W moim domu nigd nie jedlismy szpinaku.
Jutro kupuje i probuje,a ze nie gotuje codziennie to musi na swoja kolej czekac,dzis na specjalne zyczenie meza robilam lazanki :-D

zuzia

salsa,
staniesz się sławna. Właśnie sprzedałam twoje szpinakowe przepisy koleżance :D

salsa

Cytat: "zuzia"Właśnie sprzedałam twoje szpinakowe przepisy koleżance :D

świetnie, poproszę moja gażę :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia


aniak1211

SALSA

Zrobilam wyzej podany przepis,
mezus moj mowil ze nie lubi szpinaku,
a zajadal sie az uszy sie trzesly :mrgreen:

PYSZNE :!:  :!:  :!:

Jeszcze musze zrobic lazanie ze szpinakiem,tez slyszalam ze pych :-D

salsa

aniak1211, no no:) czyli mężuś pokonany:)

ciesze sie bardzo ze wam smaczyło:)
i że męzus dał sie przekonać:D
lasagne przepis podałam nizej, napisz czy wyszło i smakowało:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

talula

Genialny przepis Salsa! ;) zrobiłam to danie w ubiegły piątek, no i wspaniałe;) niam niam;) jeszcze sie oblizuję, mój N. też;)
Oboje lubimy szpinak, ale do tej pory sos do makaronu robilam trochę inaczej, ten Twój jest duuuuzo lepszy.
Niestety, kurczaka wyprobuję albo u rodziców, albo za kilka miesięcy, kiedy doczekam się piekarnika, no ale nie mogę się już doczekać. Dzieki;)

rilla

zrobiłam właśnie ten makaronik... i powiedźcie mi w czym tkwił mój błąd:/ Otóż smak był ok, kolor, konsystencja... ale kurde on mi zgrzytał niemiłosiernie w zębach. Lubię szpinak i jem go go w każdej knajpie, w naleśnikach, zapiekankach,  gruzińskiej knajpie, tarcie... Ale nigdy mi się to nie zdarzyło:( zawsze byl mięciutki...a ten mój po prostu jakby był nieumyty... Zrobiłam według przepisu, a szpinak był z Hortexu, mrożony rozdrobniony...

salsa

Cytat: "rilla84"zrobiłam właśnie ten makaronik... i powiedźcie mi w czym tkwił mój błąd:/ Otóż smak był ok, kolor, konsystencja... ale kurde on mi zgrzytał niemiłosiernie w zębach.


moze szpinak był wadliwy-np zamrozony niedomyty??
mnie sie tak raz zdarzyło ale to był zywy szpinak ktory po prostu zle umyłam..............

boinnej opcji nie widze :( powinnien byc idealnie miekki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

Ja apropo szpinaku i serów pleśniowych, to czasem robię taki sosik do makaronu lub ryb:
w rondelku podgrzewam oliwę, wrzucam posiekany czosnek, na to szpinak (świeży lub mrożony), doprawiam, trochę duszę, dodaję odrobinę śmietany i tonę sera pleśniowego np. lazur, ewentualnie jeszcze trochę startego żółtego :) Gotowe  :chef: Wiem, że to bomba kaloryczna, ale jaka smaczna, mniam :P Można to też użyć jako nadzienie np. do filetów z kurczaka, tylko wtedy trzeba zrobić gęste ;)