Malujemy paznokcie - co zrobic, zeby lakier nie odpryskiwal.

Zaczęty przez mayagaramond, 21 Gru 2009, 12:59:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

ja mialam, jak mi sie lamaly i byly beznadziejne - od jakichs 2 lat sa zaskakujaco piekne i nie mam potrzeby robienia ;) poza tym tak czesto zmieniam zdanie kolorystyczne, ze bym zbankrutowala ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Poszlam w czwartek na manicure i dzis rano zmylam lakier, bo byly juz odpryski.
Do dupy takie interes ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

maya, ja kiedys wyszłam z salonu i wpadłam stopą w szyny tramwajowe lol lol był szybki powrot celem nowego malowania lol lol na szczescie juz nie chciały dodatkowej kasy :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

Cytat: wrobelek0403 w 08 Lip 2013, 13:38:49
marcheewka tez nigdy nie miałam ani hybrydy ani zelu :D sama maluje, czasem ide na pedicure, manicure robie sama (paznokcie rosną mi tak szybko, ze musiałabym co tydzien chodzic do kosmetyczki ;) )

no ja tak samo.

No ale nie zawsze mi się chce, no i w większości mam tylko bezbarwnym pociągnięte, a to już nie wygląda tak fajnie.

Dobrze wyglądają ciemne lakiery, ale o to trzeba już dbać ;)

Czasem widzę takie piękne paznokcie, no i się zastanawiałam co z moimi nie tak, ze takie zwykłe.
No ale może to jakieś hybrydy były :point_lol:


A jeszcze - jaki zmywacz do paznokci polecacie??

No i co do skórek? Kiedyś miałam oliwkę rimel chyba, ale już jej nigdzie nie widzę.

wrobelek0403

zmywacz kupuje w Piotrze i Pawle, jakis noname w zielonej plastikowej butelce, jedny kt nie smierdzi, a zmywa :D

a do skórek mam krem Avonu, bardzo sobie chwale.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

a ja byłam dzisiaj zrobić paznokć i mam nową hybrydę nożną ;D

salsa

Marchewka, ja miałam hybrydę na stopach raz (latem 2011) i muszę zrobić znowu- to jest inna jakość zycia-nie trzeba malować a paznokcie wyglądają jakbys właśnie je zrobiła
ja swoje tez mam twarde (dlatego na rekach nic nie robie, choc pewnie na hybrydzie czy żelu lakier by sie lepij trzymał) niemniej ta hybryda na stopach była fajna

Mysle jednak, ze jak się paznokcie łamią albo sa cienkie to tym bardziej warto zrobić, bo wtedy masz po rpostu  ładne paznokcie i nie jesteś narażona na ciagłe ryzyko złamania :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magoo

też nigdy nie miałam nic na paznokciach, zawsze po swoich maluję
i hmm nie wiem dlaczego wam tak krótko trzymają się lakiery
mi zwykle 5 dni to spokojnie, jak jakoś mocno nie użytkuję rąk ;) to ok 7 dnia pojawiają się odpryski i zaczyna być widoczny odrost

salsa

Cytat: magoo w 08 Lip 2013, 19:14:38i hmm nie wiem dlaczego wam tak krótko trzymają się lakiery
przewaznie jest to indywidualna sprawa i zalezy od tego jak płytka się szybko natłuszcza
ja jak przetrę pazury zmywaczem przed malowaniem (czyli odtłuszczę) i jeszcze nałoze dobry podkład to tez 5 dni wytrzyma
ale jak tego nie zrobie to zaczyna odłazic juz na drugi czasem trzeci dzien
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

mi nie tyle obłazi, co sam brzeg paznokcia sie wyciera. nie lubie tego, czuje sie zaniedbana :D


Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Ja odkrylam super lakiery Zoya, plus ich base i top coats, trzymalo mi sie 5 dni, a normalnie juz na drugi dzien po malowaniu cos sie zwykle dzieje u mnie....

wrobelek0403

ja chyba wiem, dlaczego mi tak szybko wszystko odłazi, mnie sie nie chce uzywac tych baz i topkołtów :D

tylko dwie warstwy lakieru i szybkowysychacz :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

no to u mnie jast caly tytuał :D
najpierw myję ręce mydłem w kostce i w ten sposób odtłuszczam płytkę (zmywacza do tego celu nie lubię stosować), potem jakś baza, albo odżywka (albo to i to), następnie dwie warstwy lakieru i koncze topem
zazwyczaj trzyma sie około 5 dni

emcia

Cytat: magoo w 20 Lip 2013, 23:54:31
no to u mnie jast caly tytuał :D
najpierw myję ręce mydłem w kostce i w ten sposób odtłuszczam płytkę (zmywacza do tego celu nie lubię stosować), potem jakś baza, albo odżywka (albo to i to), następnie dwie warstwy lakieru i koncze topem
zazwyczaj trzyma sie około 5 dni
a na to psikacz ;)
wczoraj malowałam 1,5h, dwa razy zmywałam i klęłam na czym świat stoi
za gęsty lakier miałam i się wszystko lepiło
znacie jakiś wszędzie dostępny rozrzedzacz? kiedyś delia/celia miała, ale tego nigdzie nie ma

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: emcia w 22 Lip 2013, 08:15:02znacie jakiś wszędzie dostępny rozrzedzacz? kiedyś delia/celia miała, ale tego nigdzie nie ma
nigdy na to nie wpadlam, zeby szukac specyfiku - zawsze rozrzedzam zmywaczem :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

emcia, inglot ma rozrzedzacz, ale opakowanie jest niepraktyczne i ciezko sie nalewa do buteleczki z lakierem :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Lip 2013, 09:20:20
nigdy na to nie wpadlam, zeby szukac specyfiku - zawsze rozrzedzam zmywaczem :D
Nie wiedzialam ze taki specyfik jest :D
Kupilam sobie nowy lakier ktory juz jest za gesty:(

emcia

Cytat: aniak1211 w 22 Lip 2013, 09:55:38
Nie wiedzialam ze taki specyfik jest :D
Kupilam sobie nowy lakier ktory juz jest za gesty:(
mi BarryM tak zgęstniał, a bardzo fajny był

Dodany tekst: pon, 22 lip 2013, 12:40:56

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Lip 2013, 09:20:20
nigdy na to nie wpadlam, zeby szukac specyfiku - zawsze rozrzedzam zmywaczem :D
nie powinno się, bo cośtam ;)


Dodany tekst: 22 Lip 2013, 12:43:27

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11306
tylko gdzie kupić

Dodany tekst: 22 Lip 2013, 13:45:36

ten podobno lepszy
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7771

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: emcia w 22 Lip 2013, 14:40:28nie powinno się, bo cośtam
ee tam :D mam lakiery po 4 zl :D to mam w dupie  cos tam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: emcia w 22 Lip 2013, 07:15:02

wczoraj malowałam 1,5h, dwa razy zmywałam i klęłam na czym świat stoi
za gęsty lakier miałam i się wszystko lepiło

tem sam problem mialam w sobote. Kupilam Rimmel w pl. Co za gesta cholera!!
Malowalam i zmuwalam, malowalam i zmywalam, i tak nie bylo idealnie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)