Malujemy paznokcie - co zrobic, zeby lakier nie odpryskiwal.

Zaczęty przez mayagaramond, 21 Gru 2009, 12:59:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

Cytat: salsa w 01 Paź 2012, 12:06:57chciecie wiedziec co to jest
no dajesz! cos skomplikowanego ? wchodze tylko w proste rozwiązania lol

golinda

Cytat: salsa w 01 Paź 2012, 12:06:57chciecie wiedziec co to jest wink ?

hmm ;)

salsa

no więc malując pazury na to wesele ostatnie nie mogłam znaleźć mojego super podkładu przedłużającego trzymanie się lakieru (raczej wątpię zeby przedłużało cokolwiek, ale używam, bo lepiej lakier sie nakłada i paznokcie sa pod ochroną ) i z braku laku jako podkład użyłam top coatu pierr rene, którym normalnie maluje na koniec
i cud nad wislą! wszystko sie trzyma nic nie odpryskuje, nawet lakiery za 5 zł z superpharm z przeceny :D
wytestowałam juz na tym 2 moje odpryskujące lakiery i jestem zachwycona :)  dzis mam lakier od czwartku i na jednym paznokciu z boku odprysł może milimetr! nie szkodzi mu mycie rąk, szałer i umycie ręcznie garów u teściowej w sobotę :D

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marcheewka

Cytat: salsa w 01 Paź 2012, 17:07:01
no więc malując pazury na to wesele ostatnie nie mogłam znaleźć mojego super podkładu przedłużającego trzymanie się lakieru (raczej wątpię zeby przedłużało cokolwiek, ale używam, bo lepiej lakier sie nakłada i paznokcie sa pod ochroną ) i z braku laku jako podkład użyłam top coatu pierr rene, którym normalnie maluje na koniec
i cud nad wislą! wszystko sie trzyma nic nie odpryskuje, nawet lakiery za 5 zł z superpharm z przeceny :D
wytestowałam juz na tym 2 moje odpryskujące lakiery i jestem zachwycona :)  dzis mam lakier od czwartku i na jednym paznokciu z boku odprysł może milimetr! nie szkodzi mu mycie rąk, szałer i umycie ręcznie garów u teściowej w sobotę :D



a co to takiego  top coatu pierr rene???

jakoś ostatnio zaczęłam malować paznokcie na ciemne kolory, ale mając na względzie moje lenistwo ( nie chce mi się co 2 dni zmywać) to znów szybko to porzucę


salsa

Cytat: marcheewka w 05 Lip 2013, 18:26:49a co to takiego  top coatu pierr rene???
Pierre Rene to marka lakierów, polska
top coat to utrwalacz -bezbarwny
daje sie raczej na koniec ale jak odkryłam ze jak dam to jako podkład to mi sie lakier lepiej trzyma
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Co wybrac zel czy hybryde ?Nie chce mi sie malowac co 2 dzien . Co polecacie trwalego i nie klopotliwego ?

salsa

ja byłam z hybrydy zadowolona ale miałam tylko na stopach

ja bym chyba zrobił hybrydę ale bezbarwna i malowała ja swoim lakierem - na tym lakier długo sie trzyma bo powierzchnia idealnie gładka
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: marax w 05 Lip 2013, 18:55:42
Co wybrac zel czy hybryde ?Nie chce mi sie malowac co 2 dzien . Co polecacie trwalego i nie klopotliwego ?

ja na ręce polecam zdecydowanie żel
na stopy hybrydę

marax

Golinda a przedstaw argumenty. Ja chce miec ladne paznokcie nie wymagajace mojej uwagi .

salsa

Marax, ja powiem tak: bardzooo trudno jest znaleźć kogos kto CI zrobi ładny cieniutki żel, zel zrobiony dobrze i cienko wyglada jak hybryda w sumie - ale wiele osob robi ten zel za grubo po prostu
hybryda wyglada jak Twoje własne paznokcie tylko w wersji idealnej - dlatego ja bym poszła w hybrydę, mniejsze ryzyko

no chyba, ze masz tak kogos kto robi ładny cienki zel
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aniak1211

Moja kolezanka zajmujaca sie paznokciami miala ostatnio COS,nie znam nazwy,ale maluje paznokcie jak lakierem i utrwala pod lampa,
trzyma sie To na paznokciach 2 tyg. i nie niszczy paznokci,usuwa sie zmywaczem z acetonem;D
Musze ja zapytac jak dokladnie sie TO nazywa;)

Dodany tekst: 05 Lip 2013, 20:36:48

Czy hybryde mozna uzupelniac? Czy trzeba zdjac i na nowo?
Jezeli za kazdym razem zdejmowanie i nakladanie nowej to chyba niszcza sie wlasne paznokcie;)

golinda

Cytat: salsa w 05 Lip 2013, 20:06:28bardzooo trudno jest znaleźć kogos kto CI zrobi ładny cieniutki żel

jakoś nie miałam nigdy problemów ;) trzeba wybrać porządny salon a nie panią joasię przyjmującą w domu


Dodany tekst: 05 Lip 2013, 22:56:38

Cytat: marax w 05 Lip 2013, 19:03:02
Golinda a przedstaw argumenty. Ja chce miec ladne paznokcie nie wymagajace mojej uwagi .

na stopach pazur rośnie wolniej, mi hybryda wystarcza na miesiąc, wygląda super świeżo i odrost niewidoczny
na dłoniach wolę żel (ale nie tipsy, tylko sam żel), bo mogę zmywać i malować na dowolny kolor, jak odrasta to nadal mogę malować, przy hybrydzie niemożliwe - trzeba iść zdjąć i nałożyć nową. u mnie na rękach bez sensu bo odrost byłoby widać po tygodniu

salsa

ale jak zrobisz hybryde bezbarwną to nie musisz zrywac mozesz malowac i nie widac odrostu

ja widziałam wiele żeli ktore były za grube, raz czy dwa widziałam cieniutko zrobiony
no chyba ze te osoby chciały tak grubo....

wiem, ze Ty masz kogos kto Ci robi cienko, ale obawiam się - mimo wszystko- ze to wcale nie ejst takie czeste
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

Ja teraz maluje po prostu lakierem i ba to seche vite, to sama chemia, ale zaraz są suche
A tak to wybrałabym żel, bo usztywni trochę paznokiec

abkasia


salsa

Cytat: konwalia w 06 Lip 2013, 13:11:48żel, bo usztywni trochę paznokiec
a no o tym nie pomyslałam, ja mam twarde to tego mi nie potrzeba ekstra, ale jak sa cienkie to faktycznie duzy plus żelu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

marax, salsa ma rację z tymi grubymi żelami

jak nie masz kogoś sprawdzonego, to może być różnie
ja raz trafiłam na jakąś sierotę i zrobiła mi coś tak paskudnego na paznokciach, że aż śmieszne to było
już zapomniałam, że takie osoby też istnieją ;)

magdalinska

ja miałam hybryde, swietne to było, 2 tyg paznokcie były super. pozniej zaczeło odchodzic w niektórych miejscach, odrosty no i musiałabym co 3tyg je robic
gdybym miała kase to pewnie robiłabym

golinda

Cytat: magdalinska w 06 Lip 2013, 15:32:55ja miałam hybryde, swietne to było, 2 tyg paznokcie były super. pozniej zaczeło odchodzic w niektórych miejscach, odrosty no i musiałabym co 3tyg je robic

to może też źle zrobione? :hmm:
moje u stóp mają już ponad miesiąc i wyglądają super, nic nie odłazi, błyszczą się, odrost mały

magdalinska

nie wiem, miałam u rąk. Miałam jasne, taki blady róż, 2tyg było super, trzeci juz sie cos zaczeło dziac

fasolka1980

Ja teraz przed wakacjami robilam hybryde, mam 2 tyg i odrost mnie denerwuje. Mam nadzieję, ze w poniedziałek uda mi się umowic na sciagnięcie. A u stop mam zwykly lakier i tez się trzyma bez zarzutu 2 tyg.

tiliam

Mnie hybryda na stopach trzyma sie bardzo długo
Zwykły lakier tez ponad tydzień, albo i dwa
Na stopach każdy lakier trzyma sie chyba dłużej

Za to u rak po 2 tyg odrost mnie drażni i muszę zdejmować
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Zarówno u nóg i rąk mam żele, jestem bardzo zadowolona. Na stopach mam już ponad miesiąc, dopiero wczoraj spiłowałam drobną różnicę w grubości pomiędzy płytką a żelem. Pomalowałam i nic nie widać :) U rąk muszę spiłować i zamalować, bo nie bardzo mam możliwość korekty na tym obozie (jeszcze przez 6 tygodni).

marcheewka

bosz, to ja jakaś chyba nienormalna jestem, bo ja mam swoje paznokcie...
Nigdy nie miałam żadnej hybrydy, ani żelu ( nawet nie wiem, co to)
Moje paznokcie są raczej dobre, dość mocne, nie łamią się, no ale sa takie zwykle.
Powinnam jednak  zrobić  żel?

wrobelek0403

marcheewka tez nigdy nie miałam ani hybrydy ani zelu :D sama maluje, czasem ide na pedicure, manicure robie sama (paznokcie rosną mi tak szybko, ze musiałabym co tydzien chodzic do kosmetyczki ;) )
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login