Obrączki wykonane z własnego złota_Wrocław

Zaczęty przez Nika1980, 26 Lis 2009, 10:11:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nika1980

Dostaliśmy w prezencie od naszych Rodziców ich ślubne obrączki i chcemy je przerobić na nasze. W salonach typu Kruk czy Apart taki manewr jest niewykonalny. Czy mogłybyście polecić mi jakąś pracownię jubilerską we Wrocławiu, gdzie moglibyśmy zamówić wykonanie obrączek?

Norka

Nika, był już taki wątek, musiałabyś poszukać na strefie, bo nawet opinie były co do poszczególnych. Ja wiem o 3 miejscach, ale żadnego nie sprawdzałam: Kazimierza Wielkiego, Chrobrego i jakiś mały jubiler w okolicach rynku, Sukiennice?

Nika1980


callja

Nika, tu masz ten wątek:
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,2379.0.html

W każdym razie brakorobów z Kazimierza Wielkiego będę każdemu odradzała - co sie przez nich łez wylałam, to moje. Balbina poleca jubilera z Oławskiej, dobre opinie ma zakład z Ruskiej (naprzeciwko restauracji "Vincent") i "Łyko" (chyba na Henryka Brodatego - prawie naprzeciwko nieczynnego kina "Pionier"). Kilkakrotnie zlecałam drobne naprawy w "Geselle" na Kołłątaja i byłam bbb zadowolona, Pan fachowy i konkretny, ale czy odlewa on obrączki - szczerze mówiąc nie wiem.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Nika1980

Przekonuję się do firmy Łyko, rozmawiałam dziś z jubilerem, doradził fachowo rodzaj wykonania. W przypadku własnego złota, robocizna waha się w granicach 500-700 pln, w zależności od skomplikowania wzoru.

Norka

Kuszące te ceny.. Dobrze, jeśli idą w parze z jakością. Ale powiem Ci, że widać różnicę między Wrocławiem a mniejszymi aglomeracjami - znajomy z 13 tys. miasteczka zapłacił za robociznę 200 zł za parę + złoty złom (jakiś kolczyk, zerwany łańcuszek). Zastanawiam się, czy nie szukać jubilera w mniejszym mieście, ale pewnie nie będzie tam tylu ładnych wzorów :hmm: Daj znać, jak wyszło ;)

Nika1980

myślę, że jak dajesz własny materiał to możesz zaprojektować swoje obrączki, przynajmniej tak jest w Łyko. My akurat chcemy dokładnie taki sam model jak ich katalogowy ale jubiler powiedział, że są otwarci na modyfikacje np. dodanie dodatkowego rowka czy zmniejszenie/zwiększenie proporcji m-dzy białym z żółtym zlotem.

zlota_olenka

Jak pisałam już wcześniej, ja przetopiłam obrączki w Złotej Linii przy Traugutta 84. Fajna opcja bo mają niskie ceny i profesjonalną obsługę. Bałam się trochę bo w końcu powierzam swoje złoto obcej osobie. Na szczęście nie było czego się bać. Już kilku moich znajomych robiło tam obrączki i też dobrze im się noszą. Teraz ja polecam Złotą linie dalej :).

suegro

A mnie i kilku moich znajomych w Złotej Linii przy Traugutta 84 oszukano.
Skandal!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Ja słyszałam że obsługa tam jest strasznie niemiła -
koleżance co ma grubsze palce i nosi rozmiar 17 powiedzieli że ma ręce jak chłop pańszczyźniany..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login