Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

natka

bozena.dp pierwsze koty za płoty :D ja chyba też dziś popełnie renifery :) mam te czekoladowe "pastylki" ( w tym roku nei kupowalam m&m'sów tylko drażetki w lidlu). chce jeszcze zrobić rogaliki z nadzieniem makowym z moich wypieków :)

wrobelek0403

bozena.dp piekne renifery  :thumbup:

niby zwykle, ale ten zapach wanilii :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#927
Jest fajny lukier do zdobienia w tubce z różnymi koncowkami. Bielusienki, idealna konsystencja, kilka koncowek do wyboru. Dr oetker.

Dodany tekst: 21 Gru 2012, 15:35:42

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


W zwykłym markecie kupowalam

justynaaaa2

Kasia widziałam to dzisiaj ale myślałam że to bardziej przypomina krem/bitą śmietanę niż lukier i olałam ;D
za to mazaków czekoladowych nigdzie nie ma :( M. ma jeszcze zobaczyć w jednym sklepie
kupiłam zwykłą polewę czekoladową i jakoś będę musiała sobie poradzić z tymi reniferami w ten sposób :knuje:

Kasia

Te mazaki czekoladowe cieżko dostać, ja przez cały rok patrzę czy ich nie ma i jeszcze nie udało mi sie ich trafic

wrobelek0403

ja miałam z zeszłego roku bo to długoterminowy produkt, ale w zeszłym roku co sie oszukałam, to moje :crazy: zdaje sie w tesco kupiłam, były takie całe "regały" z produktami swiatecznymi oetkera.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

ja teraz kupiłam tylko te cukrowe, kolorowe, też się do czegoś przydadzą ;D

Kasia

Ja ma kolorowe błyszczące oetkera :) D. dostał w paczce świątecznej :)

wrobelek0403

#933
pomyliłam watki ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Piękne te Wasze ciastka! Ja w tym roku nie dekorowałam, jedynie pomarańczowe ciastka pociągnęłam czekoladą.
Za to wszystkie wyszły super, dziewczyny z pracy się zachwycały, nawet ranking ustalały :D

Zrobiłam:
- pomarańczowe z czekoladą
- lemon dimples
- pekanowe
- maślane
- pepparkakor

Teraz jeszcze tylko koszyczki orzechowo-czekoladowe wg Nigelli w weekend machnę i koniec na ten rok.

aniak1211

Cytat: bozena.dp w 20 Gru 2012, 22:16:04cynamonowe gwiazdki to z jakiego przepisu?

nie wiem czego się spodziewałam po tych reniferach, ale też mnie nie powaliły blush
No mnie tez nie powalily;D
Gwiazdki smaczniejsze:)
http://www.mojewypieki.com/przepis/cynamonowe-gwiazdki-z-cytrusowa-nutka

A ja juz sprobowalam swoj piernik staropolski-jaki on dobry jest:)

justynaaaa2

ej ja chciałam robić te renifery, bo tak fajnie wyglądają ale skoro są takie sobie to może jednak zrobię te cytrusowe  :hmm:

aniak1211

justynaaaa2
Zrob te gwiazdki a renifery z polowy porcji-ja tak robilam:D
Nie zeby nie byly dobre,smaczne ale myslalam ze sa lepsze;)

Kasia

Ja w zeszłym roku renifery robiłam z sonjowych piernikow :)

bozena.dp

justyna one dobre są - jak każde kruche maślane ciastka ;) tylko, że te są bardziej waniliowe ;)

justynaaaa2

no dobra to zrobię te renifery, bo takie ładne :) m&m kupione więc nie mam wyjścia
cytrusowe odpuszczę i tak jeszcze 3 rodzaje innych robię
i od początku miałam zamiar robić z połowy, bo kto to zje wszystko ;D

zosia2007

ja wlasnie skonczylam cranberry noel - mniam jakie one pyszne :dreaming:

justynaaaa2

też bym sobie już dzisiaj popiekła ale na razie M. zajął kuchnię śledziami ;D
no i to on wyrabia ciasta więc muszę czekać do jutra, uwielbiam zapach pieczenia tych wszystkich ciastek  :dreaming:
nie mogę się już doczekać jak spróbuję tych lebkuchen  ;)

zosia2007

M sie w kuchni rozwija, wow :bravo:


bozena.dp

#944
Cytat: zosia2007 w 21 Gru 2012, 20:17:31
ja wlasnie skonczylam cranberry noel - mniam jakie one pyszne :dreaming:

ja jutro mam zamiar je zrobić, bo zabieram się już do nich od 2 dni ;D

Dodany tekst: 21 Gru 2012, 20:55:29

i jeszcze lebkuchen mam zamiar zrobić i wystarczy ;)

feeling.good

#945
Cytat: zuzia w 21 Gru 2012, 11:50:50
daj przepis :pray:

kruche ciastka z masą marcepanową

Składniki:
150 g masła lub margaryny
50 g cukru
1 małe opakowanie cukru wanioliowego
100 g masy marcepanowej
250 g mąki
1 żółtko

- masło miksować do uzyskania puszystej konsystencji
- dodać cukier, cukier waniliowy, żółtko i masę marcepanową i miksować do uzyskania jednolitej konsystencji
- stopniowo dodawać mąkę, jeszcze raz dokładnie wymiesić ciasto ręcznie
- umieścić w lodówce na ok. 30 minut
- rozwałkować ciasto i wykrawać ciasteczka
- piec ciastka w temp 150 st  z termoobiegiem lub w temp. 175 st. przez ok. 10-12 minut dopóki brzegi nie będa jasnobrązowe


Ciastka nie są słodkie. Po upieczeniu nie zrobiły na nas wrażenia, a następnego dnia nie mogliśmy przestać ich jeść :D

goga

piekne te wasze pierniki - ale wy je wszystkie zjecie? tyle tegoooooooo :)

ja nie pieke, bo nikt u nas nie lubi, za to podziwiam :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zuzia

#947

Cytat: justynaaaa2 w 21 Gru 2012, 15:40:08za to mazaków czekoladowych nigdzie nie ma  M. ma jeszcze zobaczyć w jednym sklepie
Cytat: Kasia w 21 Gru 2012, 15:55:17
Te mazaki czekoladowe cieżko dostać, ja przez cały rok patrzę czy ich nie ma i jeszcze nie udało mi sie ich trafic
w hali wola są na stałe :)

Dodany tekst: 22 Gru 2012, 08:57:54

Cytat: goga w 21 Gru 2012, 22:08:15piekne te wasze pierniki - ale wy je wszystkie zjecie? tyle tegoooooooo
ja większość rozdaję.

Dodany tekst: 22 Gru 2012, 08:58:20

feeling.good
:thankyou:
uwielbiam marcepan!

malutenka

Cytat: goga w 21 Gru 2012, 22:08:15ale wy je wszystkie zjecie? tyle tegoooooooo
Zawiozę puszkę do domu, puszkę do pracy i trzecią do teściów :) Sama nie zjem, bo jak coś piekę to samym zapachem się najem.

elve

A moze ranking bozonarodzeniowych przepisow? Top trzy?
W wigile zrobi cranberry noel ijeszcze cos ale nie wiem co