Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

sonja superanckie :D ale fajnie ze mam te foremki  :jejeje:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

jusia

sonka zajebiste Ty nasza ciasteczkowa panienko ;) ale cudne, nie moge...za tydzien i u nas bedzie IKEA foremki nabede obowiazkowo :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

effik

sonja, fajowskie, widzę, że IKEA murowana. zwierzu, kupić ci jak będą? :D

magdarynka

Cytat: sonja w 19 Lis 2009, 16:37:54
A zobaczcie jakie ładne ciasteczka wychodzą z tych zwierzęcych, tu przed i po upieczeniu ciastka maślane:

Slimaczek sie mocniej opalil :D Jesli cokolwiek upieke w tym roku to pewnie przez Sonje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

#54
ech źle wkleiłam... zwierzątka rulez ;)

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Lis 2009, 11:01:54
tachogti o w dupe jeza, w krakowie tylko 4 sztuki... no to na bank zdaze po pracy  :crying: pewnie juz nie bedzie  :crying:

w poznaniu nie ma wcale walkiem
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

effik w kato sa cztery  na ten moment :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

effik

Cytat: tachogti w 20 Lis 2009, 17:39:58
effik w kato sa cztery  na ten moment :)

widziałam właśnie, ale tylko zwierzątka. świątecznych nie ma...

mignon

zrobiłam pomarańczowo-migdałowe sońki,  :dreaming:

effik

Cytat: tachogti w 20 Lis 2009, 17:39:58
effik w kato sa cztery  na ten moment :)

tylko teoretycznie. chyba że mąż ślepy ;D co jest możliwe, jak mi firanki kupuje lol

sonja

Cytat: mignon w 23 Lis 2009, 08:28:50
zrobiłam pomarańczowo-migdałowe sońki,  :dreaming:

znaczy, że smakują? Super  :aaaa: :aaaa: :aaaa:

mignon

są rewelacyjne, mąż stwierdził, że nie weźmie do pracy, bo nie chce się nimi dzielić :D

tachogti

patrzcie jake fajne jest w lidlu:
http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20091126.p.Tortownica

wprawdzie nie na pierniczki, ale swiateczne :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

bozena.dp

zgadzam się że ciastka z żurawiną i z winem są super :D

a mogę prosić o przepis na maślane? (pewnie gdzieś są, ale może można by je tutaj też wrzucić? :knuje:)

i ja tez chce takie fajne foremki, a mam daleko do ikei, a poza tym pewnie i tak juz ich nie ma   :crying:

effik

bozena.dp ja być może będę w tym tyg w Ikei to się rozejrzę. mąż nie znalazł, ale poprzednio też nie zauważył czegoś, co chciałam, a ja znalazłam, więc nie ufajmy mu zanadto :D

sonja

#65
effik a ja wczoraj dostałam foremkę o wdzięcznej nazwie Taj Mahal :D od razu pomyślałam o Tobie :) no i jeszcze zestaw też ze sklepu ind składający się z krokodyla, małpy, słonia i żyrafy :D

Dodany tekst: 23 Lis 2009, 21:40:35

bozena.dp Ciastka maślane:

Przepis stąd: http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Ciastka_maslane_I,,5408195,9495.html

•   100 g masła
•   200 g cukru
•   1 jajo
•   1 laska wanilii
•   2 łyżki brandy 
•   280 g mąki
•   1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 1
•   szczypta soli
Ubić mikserem masło z cukrem. Rozciąć laskę wanilii i zeskrobać nożem czarne nasionka. Dodać do masła razem z jajem i brandy. Wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia i solą. Dodać do masy maślanej i miksować krótko, tylko aż składniki się połączą. Podzielić na dwa placki, zawinąć w folię i schłodzić. Rozwałkować, aby miały grubość 3 mm, wyciąć kształty i ułożyć na natłuszczonym pergaminie. Piec przez 10 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 st. C. Ciastka nie powinny zbrązowieć.

Im cieńsze tym smaczniejsze :)

effik

Cytat: sonja w 23 Lis 2009, 21:38:03effik a ja wczoraj dostałam foremkę o wdzięcznej nazwie Taj Mahal Cheesy od razu pomyślałam o Tobie Smiley no i jeszcze zestaw też ze sklepu ind składający się z krokodyla, małpy, słonia i żyrafy Cheesy

wow, ale czad :D gdzie takie dają? :D

sonja


bozena.dp

Cytat: effik w 23 Lis 2009, 21:30:33
bozena.dp ja być może będę w tym tyg w Ikei to się rozejrzę. mąż nie znalazł, ale poprzednio też nie zauważył czegoś, co chciałam, a ja znalazłam, więc nie ufajmy mu zanadto :D

jeżeli to nie problem, to rzuć okiem na te foremki ;)


sonja dzieki za przepis, a moze byc jakiś inny alkohol zamiast brendy?


tachogti a z tego twojego przepisu dużo tych pierników wychodzi? bo może bym zrobiła, ale nie mam zamiaru pierniczyc caly dzien albo i dluzej ;)

sonja

bozena.dp z braku laku dawałam koniak, fajnie pasowałby też rum :)

tachogti

bozenka z pol kilo wyjdzie cywilizowana ilosc jakas mysle sobie :) z dwoch kilo wychodzi wiiieeeelka kupa tego :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

effik

Cytat: sonja w 23 Lis 2009, 22:01:16
effik w Szwecji ;D

hmm kuzyn jest w Danii, może się kopsnie? :D

sonja

effik for ju zrobiłam foto (troszku ciemne ;) ):


effik

sonja zajebiaszcze zwierzaki  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
byłam w Ikei. dupa, nie znalazłam ani zwierzaków, ani świątecznych foremek. ale D. kupił mi dziś w Lidlu zestaw 26 foremek  :jupi: i blaszkę na muffiny :aaaa:
nareszcie kupił coś przydatnego  :rotfl:

sonja

effik a co to za foremki (znaczy jakie kształty?)