Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twinnie77

Cytat: noki w 28 Gru 2009, 22:00:45wystarczylo czasu tylko na kruche drozdzowe ciasteczka z bakaliami i brazowym cukrem

Smakowicie brzmi, a wstawisz przepis?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noki

#251
CIASTECZKA DROŻDŻOWE
1łyżka smalcu; 40 dag masła; 80 dag mąki; 5 dag drożdży; 6 żółtek; śmietany kwaśnej (ile zabierze-ok 5 łyżek), 2-3 cukry waniliowe.
Drożdże rozpuścić z mała ilością cukru i usiekać z pozostałymi składnikami. Pozostawić na 1 godz. w lodówce. Wałkować na grubość 0,5 cm. Wykrojone ciastka maczać w roztrzepanym białku, a następnie w brązowym cukrze wymieszanym pół na pół z posiekanymi orzechami lub kokosami ( można też z czekoladą -najlepiej gorzką). Czekam, żeby ciasteczka przed włożeniem do piekarnika wyrosły. Piekę ok. 15 minut, porcja wystarcza na 4-5 blaszek piekarnikowych.

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noki

#253
a gotowe wygladaja tak

:beer:

suegro

twinnie77 Twoje czerwone pierniki są dla mnie najzajebistsze :D super!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja


wrobelek0403

Cytat: sonja w 15 Lis 2009, 23:49:33
Ciasteczka pomarańczowo-migdałowe

przepis Marthy Stewart,  tłumaczenie i dostosowanie do pl warunków moje ;)

Składniki:
•   200 g miękkiego masła
•   150 g cukru pudru
•   3/4 łyżeczki olejku migdałowego (w oryginale ekstrakt migdałowy)
•   1/2 łyżeczki soli
•   300 g przesianej mąki
•   Starta skórka z 1 pomarańczy
•   100g migdałów pokrojonych w słupki (lub płatków migdałowych)

1. Zmiksować masło, cukier, olejek migdałowy i sól na gładką masę. Dodać mąkę i skórkę pomarańczową - dokładnie wymieszać (mikser ustawiony na niskie obroty). Do masy dodać migdały, wymieszać.
2. Z ciasta uformować dwa wałki i porządnie schłodzić
3. Piekarnik nastawić na 160-170 stopni. Ciasto pokroić na talarki. Piec 20 -25 min lub do zezłocenia (moim wystarczyło 10)


podbijam, bo wlasnie pieke :)

i jedna uwaga - słupki powodują ze ciasto gorzej sie lepi i formuje.  w zimie robiłam z płatkami i było o wiele lepiej.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

bosze wystraszylam sie, ze sezon pierniczkowy juz zaczety
:ohboy:
lol lol lol

emcia

Cytat: magoo w 18 Wrz 2010, 22:33:01
bosze wystraszylam sie, ze sezon pierniczkowy juz zaczety
:ohboy:
lol lol lol
ja też :)

sonja


wrobelek0403

wariatki lol lol lol lol


tak to jest jak ciastka maslane sa w watku piernikowym ;) najpierw to ich wogole nie mogłam znalezc :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

o jaaaaaaaa, też nie mogłam zrobić i zrobiłam jakieś kruche też z przepisu sońki i się dziwie, czemu wróblowe na zlocie były inne

effik

ja chciałam rzec, że wróblowe ciacha były pycha, w związku z czym trzeba będzie wypróbować ;)

Anupka

Ten wąttek mnie stresuje i przypomina o bąbkach szwagierki  :ohboy:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja


zwierzatko_mojej_mamy

sonja nie bij jej tak w ciemno, bo moze to jedynie literowka i chodzilo o bąki szwagierki :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

zwierzatko_mojej_mamy a wiesz, że to mi przyszło na myśl jako pierwsze :D

effik

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Paź 2010, 19:26:49moze to jedynie literowka i chodzilo o bąki szwagierki Cheesy

tak niestety przeczytałam lol lol

jo_miekka

a może chodzi o babki? baby, babki, babeczki?

grunt, że wątek będzie wysoko, kiedy będzie niezbędny :)

vobi

litosci, omal mi bambosze z nog nie spadly kiedy zobaczylam ze ten watek znow aktywny.... tzn. przeciwko piernikom nic nie mam (chetnie zjem), ale gdzie tam do adwentu jeszcze..... ;D

foszek

ja juz jadlam pierniki, od wrzesnia mozna je kupic w lidlu :D

vobi

foszek w lidlu to chyba przez caly rok, przynajmniej u nas swiateczne pierniki i ciasteczka sa i wiosna, i latem :rotfl:

Kasia

w lidlu ostatnio formy do pieczenia cistaeczk były

a w ikea pojawiły się juz te z reniferem czy łosiem :)

magoo

helołłł :D tu poczatek pazdziernika, prosze bez falstartu
(zawsze jak widze ten watek w nieprzeczytanych zaczynam sie stresowac ;) )

Kasia

Cytat: magoo w 12 Paź 2010, 11:50:58zaczynam sie stresowac wink )
ja też a potem się okazuje że i tak pięke na ostatnia chwile tylko pierniczki sonjowe :D

natomiast moja mama JUŻ zaczyna się obawiać o to moje pierniczenie, bo póxniej każę im jeść te moje pierniki, złe nie są ale moi bliścy za piernikami srednio przepadają :zly: