Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

tachogti
wow! podziwiam!
ja w tym roku muszę K. zaangażować żeby móc ciastka piec. na co K. "to nie piecz, przecież nie musisz". "ale lubie i chce!"
się wykręcić próbował
a później będzie pożerał!  :zly:

tachogti

zuzia nie daj sie!!! zaprzegnij Malza do roboty  walkiem
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zuzia

Cytat: tachogti w 30 Lis 2009, 11:47:37
zuzia nie daj sie!!! zaprzegnij Malza do roboty  walkiem
zamierzam - musi sie Michałem zająć i koniec

Kasia

Cytat: zuzia w 30 Lis 2009, 11:48:12
zamierzam - musi sie Michałem zająć i koniec

kurtka na wacie :zly: łaski nie robi!

zuzia

Cytat: Kasia w 30 Lis 2009, 12:03:00
kurtka na wacie :zly: łaski nie robi!
nie, no łaski nie, ale wiadomo - facet - bęedzie kombinował jak się wykręcić

bozena.dp

#105
tacho, pieknie, pieknie po prostu :bravo:  

a te pierniki sa raczej miekkie czy twarde? bo mam zamiar je upiec, ale nie w takich ilosciach (bede sie trzymac przepisu ;))

i ja tez chce takie ładne foremki  :crying:
dzis kupialm jedne w tesco, ale takie mało swiateczne troche, a chce jeszcze choinki i takie tam....

didi_loczek

tachogti pieeekne te ciastuszki, mniam!
ja tez bym popierniczyla ale teraz nie mam piekarnika, a w Wigilie to chyba juz za pozno bedzie  :hmm:

Kasia

#107
Cytat: effik w 27 Lis 2009, 19:16:11ale D. kupił mi dziś w Lidlu zestaw 26 foremek
u nas w lidlu tez sa jeszcze te foremki :) tym razem sie postarali i zatowarowali normalnie :) a nie skąpo jak zwykle

Dodany tekst: pon 30 lis 2009 15:55:37 GMT-1

Cytat: bozena.dp w 30 Lis 2009, 15:20:21a te pierniki sa raczej miekkie czy twarde?
jak to te sonjowe, a tak wygladają, to twarde i takie kruche :) pyszne!


Dodany tekst: 30 Lis 2009, 15:56:18

Cytat: bozena.dp w 30 Lis 2009, 15:20:21ale nie w takich ilosciach (bede sie trzymac przepisu wink
z przepuisu sonjowego wychodzą MEGA ilości :D

tachogti

bozenka one najpierw sa kruche a potem miekna :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

bozena.dp

#109
Cytat: tachogti w 30 Lis 2009, 15:57:30
bozenka one najpierw sa kruche a potem miekna :)

dzieki :)
a trzymasz je w puszkach i sloikach, tak?

Dodany tekst: 30 Lis 2009, 16:00:37


Cytat: Kasia w 30 Lis 2009, 15:54:02u nas w lidlu tez sa jeszcze te foremki

a do kiedy ta oferta jest ważna?

wrobelek0403

Cytat: zuzia w 30 Lis 2009, 12:03:43
nie, no łaski nie, ale wiadomo - facet - bęedzie kombinował jak się wykręcić

ja wiem, ze to nie na temat :P ale sie zastanawiam, jak to jest mozliwe ze faceci sie "wykrecają" od zajmowania sie dzieciem walkiem

brał  jakby nie patrzac czynny lol lol udział w produkcji, a teraz co - wsadzic do klateczki, zeby nie przeszkadzało???? a kiedy kobieta moze sie wykrecic??? czy sa jakies warunki ?? :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

bozenka w puszkach albo sloikach w kazdym razie zamkinietym i nie plastikowym :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

Kasia

Cytat: bozena.dp w 30 Lis 2009, 15:59:32a do kiedy ta oferta jest ważna?

cholera, nie wiem czy wczoraj się nie skończyła :hmm:
w niedziele jeszcze te wszystkie formy były
dzisiaj jakies kosmetyki wellness chyba weszły


kasiad

#114
tacho ale cuda :)  :bravo:

mignon

tacho, dopiero teraz mogłam obejrzec foty... i szacun ogromny  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

sonja


tachogti

sonja aa jakie cudne :D ja chce Maxa i Moritza :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sonja

tachogti ja chcę połowę z tych foremek :D a myślałam, że wszystkie swoje foremkowe żądze już zaspokoiłam ;D

jusia

tacho respect ;) ja sie powoli nakrecam, w ubieglym roku byla pierniczkowa przerwa, ale 2 lata temu tez mnie niezle popierniczylo ;)
rozumiem, ze przepis sprawdzony, zatem zapisuje i produkty kupuje ;) a piec oczywiscie nocami bede, moze sis zaprosze na pierniczenie ;) no i renifery boskie ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

giga

tachogti,Wy już tyle napiekłyście, a ja planowałam zrobić to około 10 grudnia, widzę,że powinna wcześniej wziąć się za robotę  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

jusia nakrecaj sie nakrecaj :D satysfakcja ogromna :)

giga my dzialamy wg planu mamy: 1 niedziela adwentu pierniczki, 2 uszka i bryndzyki (tak pamietam o przepisie sonja :D ), 3 kiszenie barszczu i wstepna obrobka kapusty, no a pozniej juz leci, wiec musimy wczensie zaczynac zeby sie wyrobic :)

doda  :blush:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

giga

#122
tachogti,świetny plan   :thumbup:

podaj przepis na kiszenie barszczu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

#123
Cytat: tachogti w 29 Lis 2009, 22:35:30
to takie buleczko- paszteciki z ciasta drozdzowego z nadzieniem z bryndzy, smietany i cebulki z opcjonalnym kminkiem :D
je sie to u moich rodzicow w pierwsze swieto z barszczem zamiast obiadu, bo wszyscy jeszcze przezarci od Wigilii i wszyscy je uwielbiamy :)
tacho pierniczwe pierniczki ale na to poprosze przepis  :pray: A reniferki przystojniaste :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

#124
giga to musze Tate przepytac :) bo ja tylko jestem murzyn od obierania czosnku i burakow :) w ciagu najblizszych dni dam przepis na barszcz i bryndzyki OBIECUJE :D

Dodany tekst: 01 Gru 2009, 21:59:08

magdarynka hihihih, tak lypia okiem one renifrery co? :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P