Pierniczenie adwentowe :)

Zaczęty przez tachogti, 13 Lis 2009, 19:47:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

Wnet adwent a tym samym czas pierniczenia!
Wrzucam nasz rodzinny przepis na pierniczki drobne oraz zachecam do czynienia tego takze przez innych :D Zrobmy ogolnopolski almanach pierniczenia!  :point_lol:

50 dkg maki
20 dkg miodu(PRAWDZIWEGO)
20 dkg cukru pudru
12 dkg margaryny (kasia)
1 jajko
1 dkg proszu do pieczenia
i paczka przyprawy do piernikow

Make przesiac z proszkiem, zrobic dziure w srodku (dolek), wlac miod, wymieszac, dodac przyprawy, cukier puder, margaryne i jajko, zagniesc. Wyrabiac az ciasto bedzie gladkie  i lsniace. Wywalkowac na pol centymetra i wycinac foremkami pierniczki :D ozdabiac bakaliami i ukladac na blasze wylozonej papierem do pieczenia.
Piec na okolo 160-170 stopni, w zaleznosci od nagrzania piekarnika (w czasie) i jego zwyczajow, 5-7 minut az beda ladnie brazowe, ale nie za bardzo, po pierwszej blasze zorientujecie sie pewnie co i jak, jak ostygna lukrowac.


Lukier kwasnawy:
cukier puder
goraca woda i cytryna

cukier wsypac do kubeczka dodac "na oko" cytryne i odrobinke goracej wody zeby byl polplynny ale nie lejacy, dobrze ukrecic :)
i najlpiej lukrowac pedzelkiem
jak wyschna powkladac pierniczki do puszek i sloikow na pare dni zeby skruszaly.
my w domu robimy z 2 kg maki ;)
Voila!
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

magdarynka

Ja sie wypisuje w tym roku, zawsze mozesz mnie poczestowac :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

No ja już myślę o jakiejś rozgrzewce pierniczącej, bo w zeszłym roku tydzień nie mogłam chodzić :)

sonja

tachogti one mocno rosną? Czy zachowują pierwotny, nadany im foremką kształt :D ?

tachogti

#4
sonja rosna 15% gora :D w kazdym razie widac co wycielas foremka :)

Dodany tekst: 13 Lis 2009, 22:32:42

Cytat: jo_miekka w 13 Lis 2009, 20:45:17
No ja już myślę o jakiejś rozgrzewce pierniczącej, bo w zeszłym roku tydzień nie mogłam chodzić :)
u nas jak co roku manufaktura - 5 godzin jak nic, 5 osob w robocie, na koniec kregoslup wychodzi uszami a oczy wlaza do dupy :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

magoo


sonja

#6
tachogti dzięki :) a będzie można tu dorzucić ciastka niepierniczkowe, ale świąteczne? Czy osobny wątek dla porządku?

tachogti

sonja mysle ze wszelkie ciasteczka adwentowo- swiateczne sa welcome :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sonja


tachogti

sonja pod to pierniczenie  :beer:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sonja

doda w niedzielę będę może jakieś nowe piekła, jak wyjdą to wrzucę :) dla mnie cranberry i te na winie to nadal nr 1 póki co :D

tachogti

sonja wez je tez wrzuc co? zeby je tu skatalogowac :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sonja

Już się robi Szefowo :D

Cranberry Noel

przepis Marthy Stewart znaleziony tu http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=17684

225 g masła miękkiego
1/2 szklanki cukru
2 łyżki mleka
1 łyżeczka esencji waniliowej lub cukru waniliowego
1/2 łyżeczki soli
2,5 szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki suszonej żurawiny (ok. 10-12 dkg)
1/2 szklanki grubo posiekanych pecanów lub orzechów włoskich/laskowych/pistacji/nerkowców
ok. 100 g wiórków kokosowych lub płatków migdałowych

Masło zmiksować z cukrem, dodać mleko, wanilię, sól i stopniowo wsypywać makę,
dobrze zmiksować. Dodać żurawinę i orzechy, zmiksować krótko.
Z ciasta uformować dwa wałki ok. 30 cm długości. Posmarować każdy wałek wodą i
obtoczyć w wiórkach kokosowych. Ciasto połozyć na kawałku folii spożywczej i szczelnie
je owinąć. Chłodzić w lodówce minimum 2 godziny, można też zostawić ciasto do
następnego dnia.
Piekarnik nagrzać do 200 stopni, blachy wyłożyć papierem do pieczenia.
Ostrym ząbkowanym nożem kroić plasterki ciasta o grubości ok. 4 mm, kłaść na papierze
do pieczenia i piec ok. 12 minut lub aż brzegi zaczną się rumienić.

Czeskie ciasteczka na winie
Przepis z galerii potraw gazety w. autorką jest l.e.a.

25dkg masła
28dkg mąki tortowej
6 łyżek białego wina
małe foremki do wykrajania wzorów

ugnieśc ciasto i włożyć na ok. 15-20min do lodówki. ciasto wywałkować dosyć cienko i foremką wykrajamy ciasteczka, które kładziemy
na wysmarowane i wysypane wcześniej mąką blaszki. Pieczemy w tem. ok 180 C ciasteczka mają jasny kolorek i są bardzo kruche.
Piecze się ok 30min czasem dłużej ( trzeba sprawdzać ). sypiemy cukrem pudrem

tachogti

Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

kasiad

Cytat: tachogti w 13 Lis 2009, 22:30:04
5 godzin jak nic, 5 osob w robocie, na koniec kregoslup wychodzi uszami a oczy wlaza do dupy :D

ja w zeszłym roku z wielkim bębnem piekłam ciastka, pierniczki, ciasta i inne cuda niewidy przez 3 dni sama samiuteńka  ;)
pamiętam jak siedziałam na Strefie, pytałam o coś, biegłam do kuchni, robiłam kolejną porcję, wkładałam do pieca i dalej na Strefę :D
i tak piekłam do 3 w nocy  :padam:
ale postów wtedy sobie natłukłam :D

w tym roku z małym dzieciem ni dy rydy ;D
chyba że jakieś Mikołaje upieczemy i Mąż je pomaluje czekoladą :D

emcia

rok temu mi padło na głowę
pierniczki,  żurawinowe, winne i niepozorne
w tym roku max połowa tego

magdalinska

#16
o super watek :D  moze tez sprobuje cos upiec :)

Dodany tekst: 14 Lis 2009, 08:49:53

w tamtym roku zrobiłam z mama cynamonowe i cranberry, w tym roku dodatkowo sprobuje zrobic (sama!! :) )  czeskie na winie i co tam jeszcze wrzucicie ;)

jo_miekka

Cytat: tachogti w 13 Lis 2009, 22:30:04
5 godzin jak nic, 5 osob w robocie, na koniec kregoslup wychodzi uszami a oczy wlaza do dupy :D

Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.  :stupid: :stupid: :stupid:

zuzia

Cytat: jo_miekka w 14 Lis 2009, 09:17:31Ja się nie będę licytować, ale w zeszłym roku miałam trzy sesje po 8-10 godzin. SAMA.
to tak jak ja. dodam też, że 1 sesja była nocna.
ciut przy wyrabianiu maślanych pomagał mi mąż :)
a zrobiłam w końcu:
pierniczki,
maslane,
cranberry,
orzechowe,
cynamonowe
na winie mi nie wyszły (może to kwestia zmęczenia mojego była)
w każdym razie duuuuuuzo tego było
zapowiedziałam, że jak u K. w pracy chcą w tym roku ciastka to niech mi męża urlopują na 3 dni to będą :D

giga

sonja    :beer: ,dobrze,że przypomniałaś te przepisy, bo ciastka są przepyszne, piekłam w tamtym roku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Ja w zeszłym roku robiłam:

1. pierniczki na choinkę
2. pierniczki nadziewane
3. pierniczki czekoladowe
4. amoniaczki
5. ciasteczka cynamonowe
6. ciasteczka cynamonowo-orzechowe
7. cranberry noel
8. ciastka maślane
9. ciastka na winie

SAMA :D w tym roku będzie mniej!

tachogti

#21
jo sama to ja bym sie za to nie brala, nie ma opcji  :padam: Ty masz kobito samozaparcie... kasiad zreszta tez... wow


Dodany tekst: 14 Lis 2009, 11:17:10

sonja jakis rekord bilas? :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zuzia

Cytat: tachogti w 14 Lis 2009, 11:16:39jo sama to ja bym sie za to nie brala, nie ma opcji   Ty masz kobito samozaparcie... kasiad zreszta tez... wow
a mnie, i to ciezarnej wtedy, nikt nie doceni :(

tachogti

Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

sonja

zuzia ja doceniam i polewam  :beer: :beer: