Córka Żona czy Matka co na pierwszym miejscu ??

Zaczęty przez boooa, 11 Lis 2009, 19:53:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Matka i dziecko - to też jedno ciało. Ciało z ciała ;)
Imagine there is no hate

malybob

Cytat: inkageo w 18 Lis 2009, 18:26:24
Matka i dziecko - to też jedno ciało. Ciało z ciała ;)

Z ciala, owszem - ale nie tylko matki! Z tego "jednego ciala",czyz nie? ;)

inkageo

Cytat: malybob w 18 Lis 2009, 18:30:48
Z ciala, owszem - ale nie tylko matki! Z tego "jednego ciala",czyz nie? ;)
No jasne :)
Imagine there is no hate

malybob

A jeszcze mam takie pytanie - przyjelo sie,ze to normalne,ze dla matki dziecko jest czasem najwazniejsze. A co byscie powiedzialy,gdyby Wasz maz powiedzial,ze dziecko jest wazniejsze od Was?
ja bym sie chyba poczula ;) wykorzystana... ???

dragonfly

malybob mojej przyjaciolki maz tak powiedzial, ze ich corka jest dla niego najwazniejsza na swiecie, po niej jakos splynelo (ale oni to sa w ogole "inni" ;) .... mi by bylo przykro, bardzo przykro....

inkageo

Ja nie mam pojęcia jak wyglądają uczucia macierzyńskie, więc nie jestem w stanie się określić ;) Być może by mnie to ucieszyło, że mąż tak bardzo kocha nasze dziecko, być może poczułabym się zazdrosna.. Nie mam pojęcia. Gdyby w danym momencie, również dla mnie dziecko było najważniejsze, to taka postawa męża byłaby chyba jak najbardziej do zaakceptowania ;D
Imagine there is no hate

Lwica

U mnie sprawa się miewa tak:
1. Żona+ mama+ kochanka (męża oczywiście) = ja   ;)
2. córka, siostra, przyjaciółka
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

giga

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#83
Cytat: giga w 18 Lis 2009, 13:53:19Cytat: malybob  Wczoraj o 12:39:51
No a co powiecie w tym kontekscie na
"Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. (6) A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało"? wink
Moim zdaniem ten cytat wyraznie pokazuje,ze wiez meza z zona powinna byc silniejsza niz miedzy rodzicami a dzieckiem..

znam ten cytat jako katoliczka, ale nie potrafię się do niego dostosować i dla mnie na pierwszym miejscu są dzieci.

A poza tym to dotyczy tylko katolików.


Dodany tekst: 19 Lis 2009, 10:50:03

Cytat: dragonfly w 18 Lis 2009, 18:47:07
malybob mojej przyjaciolki maz tak powiedzial, ze ich corka jest dla niego najwazniejsza na swiecie, po niej jakos splynelo (ale oni to sa w ogole "inni" ;) .... mi by bylo przykro, bardzo przykro....

Mnie denerwuje, ze moj twierdzi, ze w jego hierarchii najpierw jestem ja, potem córka a potem jego komputer. Ja uwazam, ze powinien stawiac na pierwszym miejscu dziecko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Wezyr

No to może troszkę męskiego podejścia. Ze mną jest tak, że absolutnie nie porównuje i nie wywyższam nikogo, ponieważ to z relacji z żoną rodzą się dzieci, a miłość do dziecka jest nieco inna niż do żony, więc nie porównywalna.

olgaaa1

1 ja chyba matka
2. ja żona
2,5 ja córka :)
3 ja-ja - niestety nigdy nie byłam egoistką i zawsze brałam dużo na siebie, mam nadzieje że moja córa po mnie tego nie oddziedziczy

wrobelek0403

Cytat: olgaaa1 w 10 Maj 2011, 22:33:073 ja-ja - niestety nigdy nie byłam egoistką i zawsze brałam dużo na siebie, mam nadzieje że moja córa po mnie tego nie oddziedziczy

nie nazwałabym tego egoizmem :hmm:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211


wrobelek0403

Cytat: aniak1211 w 10 Maj 2011, 23:16:50


sprecyzuje:

odpowiedz na pytanie kim jestem przede wszystkim - "ja-ja" nie uwazam za egoizm.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olgaaa1

#89
no może egoizm to za mocne słowo...przykład zmęczona jestem tym moim dzieckiem, bo daje naprawdę w kość, ja też dużo przeszłam po porodzie. marze o spokojnym w weekendzie, gdzie mąż zabierze małą a ja poleniuchuje-ale nigdy nie pokaże tego, że jestem zmęczona... czemu nie wiem. Więc moje leniuchowanie wygląda tak, że mąż pojechał z kumplami do Krakowa a ja z Gabryśką do mamy, gdzie mała nie mogła się odnaleźć i cały czas stękała. A do tego Krakowa sama go wypychałam, aby odpczął. :) nieźle jestem popieprzona :D
Drugi przykład całe 40tygodni bez dnia zwolnienia w pracy, macierzyńskiego nie przedłużam, bo szef mni potrzebuje, a moja głupia ambicja nie pozwala mi zostać w domu, żeby to chociaż była jedna praca, ale ja pracuje na 3 etaty i nie umiem z tego zrezygnować.
Więc oby moja córka odziedziczyła luz po tacie :)

zwierzatko_mojej_mamy

olgaaa1 jeszcze Ty odziedzicz luz po mezu i bedze spoko ;) i wypchnij siebie na weekend z kumpelami, a on niech siedzi ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

olgaaa1

narazie nie jest to możliwe, bo mała zaczeła mieć chyba jkiś kryzys :P i wpada w mega histerie i tylko ja jestem ją w stanie uspokoć :)

szelma

olgaaa1, kurczę, ale przecież Ty się zajedziesz. Zdrowy egoizm to coś co najmniej potrzebnego w życiu.

olgaaa1

jakoś do tego przywykłam...mama mi opowiadała, że już jako 2latka jak dostałam batonika, to dzieliłam go na części aby dostał tata, mama, brat i jak wszyscy już dostali to mogłam się cieszyć :) czyli to chyba wrodzone :D

vobi

Cytat: szelma w 11 Maj 2011, 09:41:08Zdrowy egoizm to coś co najmniej potrzebnego w życiu.

Jakas dawka egoizmu jest niezbedna do zycia; siebie tez trzeba przeciez kochac, a kiedys przeczytalam taka mysl zlota, ze zeby kochac innych trzeba najpierw kochac siebie ;D I sie zgadzam. Olgaaa, jesli nie potrafisz byc "zdrowa egoistka", to chociaz instynkt samozachowawczy wlacz.... ;)

olgaaa1

Nie o dziewczyny, nie róbmy tu ze mnie pokutnicy :D Aż tak ze mna źle nie jest, poprostu jestem zbyt dumna aby okazać slabość.
Praca jest dla mnie formą egoizmu, chyba jestem w tym dobra, bo nie miałam nigdy problemu w znalezieniu pracy i szybko otrzymuje awanse, więc cieszy mnie to przeogromnie i jest to moja forma egoizmu. :) Tylko, że jak blam sama to mogłam wracać o 24 do domu i wstawac o 5.40, a co ja zrobie teraz? :)

wrobelek0403

Cytat: szelma w 11 Maj 2011, 09:41:08olgaaa1, kurczę, ale przecież Ty się zajedziesz. Zdrowy egoizm to coś co najmniej potrzebnego w życiu.

szelma, normalnie Ci z rana poleje :beer: :beer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: olgaaa1 w 11 Maj 2011, 08:58:49
Praca jest dla mnie formą egoizmu, chyba jestem w tym dobra, bo nie miałam nigdy problemu w znalezieniu pracy i szybko otrzymuje awanse, więc cieszy mnie to przeogromnie i jest to moja forma egoizmu. :) Tylko, że jak blam sama to mogłam wracać o 24 do domu i wstawac o 5.40, a co ja zrobie teraz? :)

dla mnie to raczej pracoholizm nie egoizm ;)

olgaaa1

Cytat: justynaaaa2 w 11 Maj 2011, 09:12:56
dla mnie to raczej pracoholizm nie egoizm ;)

No wiecie co :P jestem psychologiem z zawodu, więc wiedziałabym gdyby to był pracoholizm :D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: olgaaa1 w 11 Maj 2011, 09:20:18
No wiecie co :P jestem psychologiem z zawodu, więc wiedziałabym gdyby to był pracoholizm :D
szewc bez butow chodzi ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl