wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fasolka1980

Kasia, mój miał katar i dziękowaliśmy Bogu za Fride :D

Kasia

#76
Cytat: zuzia w 06 Lis 2009, 22:42:46
no właśnie
bo jak chciałam kupić to ni dy rydy :(

czemu nic nie gadasz, mam chyba z 10 :)
babciunia ma w słuzbie zdrowia pracowała ;)

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 23:01:50

Cytat: fasolka1980 w 06 Lis 2009, 22:47:29
Kasia, mój miał katar i dziękowaliśmy Bogu za Fride :D

no ja kupie jak sie katar pojawi
na razie nie potrzeba ;)

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 23:03:02

Cytat: rilla w 06 Lis 2009, 22:40:27To kurcze naprawde na sam poczatek duzo mi nie wychodzi
:bravo:

kasiad

Cytat: Angelos w 06 Lis 2009, 21:44:36
rilla z rzeczy, które wypisałaś- nigdy nie uzyłam podgrzewacza ;D


a my mamy już drugi  ;)
jeden dostaliśmy od szwagierki po jej dziecku, miał już 7 lat :D
raz Mąż zapomniał wody dolać i włączył do kontaktu  :mocking:
efekt spalony podgrzewacz ;D

na allegro kupiłam drugi, bardzo fajny za 40 zł  ;)
za to szef mojego Męża kupił w Fartlandi podgrzewacz za 300 zł   :padam:

jak się nie ma na co wydawać pieniędzy to sie robi takie oszczędne zakupy :D

nionczka

#78
Cytat: rilla w 06 Lis 2009, 22:30:37
zuzia a termometr do ucha nie kupowac? ja mam tylko jeden swoj owulacyjny

Do ucha nie warto. Kup zwykly do pupy. One sa szybsze niz takie dla doroslych.

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:18:12

Teraz sa fajne podgrzewacze do butelek i sloiczków rownoczesnie z wtyczka do samochodu. Super dla ludzi podrozujacych samochdoem. Gdybysmy wybierali sie na wakacje samochodem napewno bysmy kupili. I mozna to miec za jakies 20 euro.
Nie wykluczam, ze kiedys jeszcze kupimy bo brakuje nam tego nawet podczas jednodniowych wypadów do Francji.

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:19:14

Frida. Kupisz jesli bedzie potzrebna. Minelo 11 miesiecy prawie i odpukac wystarcza nam gruszka.

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:23:17

Nie kupuj tyhc wszystkich oliatum, etc. Wystarczy normlany zel do kapieli. Dopeiro gdyby sie nie sprawdzil, gdybys potzrebowala czegos wiecej, dokupisz. U nas znowu nie bylo jeszcze potzreby uzywania czegokolwiek innego niz zel do kapieli. Jedynie oliwka na ciemieniuszke, ale to i tak dostalismy probke od Johnsona. I chyba predzej sie przeterminuje niz skonczy.

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:23:43

Co to jest zawieszka na wózek?

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:27:20

Ai jeszcze jedno. Nie wiem czy sie inne dziewczyny ze mna zgodza, szczegolnie mamy wiekszych/starszych dzieci.

Uwazam, ze mozna sobie darowac reczniki z kapturkiem dla niemowlaków. Nie ze wzgledu na kapturek bo to jest akururat fajne, ale ze wzgledu an rozmair. Irene jest mala (krotka i wolno rosnie) a juz od jakiegos czasu te reczniki sa dla niej za krotkie. W efekcie wole uzywac normalny recznik, ktory w Ikei np. kosztuje 4 razy mniej niz taki  dzieciecy. Dobrze, ze nasze byly prezentami. Jak ktos chce zoszczedzic to na reczniku spokojnie moze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#79
Cytat: kasiad w 07 Lis 2009, 11:12:55raz Mąż zapomniał wody dolać i włączył do kontaktu  mocking

my mamy canpola i on ma jakiers zabezpieczenie ze sie nie pali ;)
nieraz komus niechcący dotknie sie nieświadomie pokretla i dopiero jak w podgrzewaczu niet wodu to sie orientujemy ze jest właczony :)

dostalismy w prezencie :)


Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:28:52

Cytat: nionczka w 07 Lis 2009, 11:16:13Co to jest zawieszka na wózek?
zabawka która można powiesić na pałąku
sama zabawka lub kilka nawleczonych na gumkę :)

kasiad

#80
Cytat: Kasia w 07 Lis 2009, 11:28:10
my mamy canpola i on ma jakiers zabezpieczenie ze sie nie pali ;)


przecie pisałam, ze stary był :D
to i żadnych zabezpieczeń nie miał ;D

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:39:10

Cytat: Kasia w 07 Lis 2009, 11:28:10
zabawka która można powiesić na pałąku
sama zabawka lub kilka nawleczonych na gumkę :)

aja kiedyś pokazywała fajny pałąk  ;)
chciałam go nawet kupić, ale jak zobaczyłam cenę to  :padam:
no 100 zł za takie cuś bym nie dała ;D i nie dałam :D

rilla

#81
hm to może kupie jeden ręcznik taki z kapturkiem? i jakis jeden zwykły tylko dla małego?

co do podgrzewacza, to faktycznie się. może wstrzymamy.

Dziewczyny gdzie kupuje się butelki i smoczki? w aptece? smyku?

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 11:47:07

aha co to próbek kosmetyków: moja mama jest lekarzem pediatrą i próbki już mam, więc faktycznie wykreślam wszelkie mazidła. I do pupy będe miec masc "robiona" w aptece, a sudocrem na jakies duze problemy

Kasia

#82
Cytat: rilla w 07 Lis 2009, 11:45:54Dziewczyny gdzie kupuje się butelki i smoczki? w aptece? smyku?
tylko allegro :) ja biore zawsze z odbiorem osobistym :)

Dodany tekst: sob 07 lis 2009 11:49:38 GMT-1

aaaaaaaaaaa i swojego czasu TT było tanie w Auchan ale nie wiem czy każdym bo w Wola Parku to akurat wprowadzali jako nowy asortyment i tanio było, podobnie jak na allegro lub nawet taniej

pieluchy tetrowe tez najtaniej sa allegro, juz po 1,20 mozna trafić
a stacjonarnie to w hipermarketach, w Auchan i carrefourze po 19,90 za paczke 10szt :) nieraz sa w promocji to wtedy około 17zl za paczke :)

Dodany tekst: sob 07 lis 2009 11:51:01 GMT-1

Cytat: rilla w 07 Lis 2009, 11:45:54aha co to próbek kosmetyków: moja mama jest lekarzem pediatrą i próbki już mam, więc faktycznie wykreślam wszelkie mazidła. I do pupy będe miec masc "robiona" w aptece, a sudocrem na jakies duze problemy

ja niczym nie smaruje pupy Michalowi tzn na co dzień niczym a raz na tydzień jak mi sie przypomni posmaruje tym co mi pierwsze w lapki wpadnie.


Dodany tekst: sob 07 lis 2009 11:52:30 GMT-1

Cytat: rilla w 07 Lis 2009, 11:45:54hm to może kupie jeden ręcznik taki z kapturkiem? i jakis jeden zwykły tylko dla małego?
ja kupiłam jeden z kapturkiem i mam jeden zwykły
i z tego co widze to z kapturkiem poszedł w kąt i tylko tego dużego normalnego uzywam
jak go rano wrzuce do prania to na wieczór mam juz suchy więc od razu go z powrotem na wieszaku wieszam :)

kasiad

#83
Cytat: Kasia w 07 Lis 2009, 11:47:46
tylko allegro :)


otóż to :)
my dokupiliśmy butelki lovi
w Fartlandi kosztowała 20 zł jedna plus 5 zł smoczek co dawało razem 25 zł
Mąż kupił na allegro po 15 zł razem ze smoczkiem
w sumie za cenę 2 butelek i 2 smoczków czyli 50 zł kupił na allegro 2 butelki i 4 smoczki i wysyłka wliczona w cenę  ;)
oszczędność niby niewielka, ale była  ;) bo 2 smoczki wyszły nam gratis :D

Dodany tekst: sob 07 lis 2009 12:02:08 GMT-1

Cytat: Kasia w 07 Lis 2009, 11:47:46
ja kupiłam jeden z kapturkiem
i z tego co widze to z kapturkiem poszedł w kąt i
jak go rano wrzuce do prania to na wieczór mam juz suchy więc od razu go z powrotem na wieszaku wieszam :)

my akurat tych z kapturkiem mamy chyba 4
i bardzo sobie to chwalę
jaj jeden nadaje się już do prania to biorę drugi i używam
a tamtego brudnego jednego nie opłaca mi się prać więc czeka na dokładkę białych rzeczy do prania ;D

rilla

hm no to moze jednak warto jeden zestaw butelek kupic? jak np dziecko bedzie glodne i o 3 w nocy zdecyduje, ze go "dokarmie" sztucznym? jeden zestaw, jak nie bede uzywac to komus dam

nionczka

Cytat: rilla w 07 Lis 2009, 12:14:44
hm no to moze jednak warto jeden zestaw butelek kupic? jak np dziecko bedzie glodne i o 3 w nocy zdecyduje, ze go "dokarmie" sztucznym? jeden zestaw, jak nie bede uzywac to komus dam

Jesli nasatwiasz sie na karmienie piersia to jeden zestaw to za duzo, jedna butelka moze byc.  Poza tym w srodku nocy jest 1000% latwiej, szybciej/wygodniej dac piers niz robic butelke ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#86
Cytat: kasiad w 07 Lis 2009, 11:59:56a tamtego brudnego jednego nie opłaca mi się prać więc czeka na dokładkę białych rzeczy do prania

ja co dwa trzy dni mam biale pranie :)
większość ciuszków Michała mam albo białe albo jasnoniebieskie i wszystko piorę razem :)
w dwa dni (wyjatkowo nieraz trzy) uzbieram prakę :)

zanim zdąże wyjąć nowy recznik to już pod ręką mam ten świeżouprany wysuszony :)
wiecej zachodu miałabym z wyjeciem nowego z szafu :D

ot po prostu tutaj wzięła gore moja wygoda :)




właśnie co do kolorów wyprawki
to super sie sprawdza jak wiekszość rzeczy jest w podobnej kolorystyce, wiem że to może nudne ale bardzo wygodne przy praniu

Michal ma kilka kolorowych "inaczej" ciuszków i albo musze je prać w ręku (szit) albo zalegaja w kosszu i czekaja na okazję uoprania :zly:

rilla

Cytat: nionczka w 07 Lis 2009, 12:20:15
Jesli nasatwiasz sie na karmienie piersia to jeden zestaw to za duzo, jedna butelka moze byc.  Poza tym w srodku nocy jest 1000% latwiej, szybciej/wygodniej dac piers niz robic butelke ;-)
z obserwacji moich kolezanek, ktore maja male dzieci wynika, ze czesto przez pierwsze 2 miesiace dokarmialy maluchy, zeby lepiej spaly. Dzieci sie wyregulowały i ok. 3 miesiąca jadły już tylko mleko matki. Ja nie jestem przeciwko dokarmieniu w zamian za spokojny sen i pełny brzuch dziecka, wiec moze jedna butelke kupie.

Kasia

rilla to kup od razu wieksza :) jak sie nie przyda od razu to na poxniej bedzie ok :)


magdalinska

#90
o fak, jak przeczytałam 8-10tys to mnie zmroziło ;)
brat podrzucil mi na razie wanienke - 50zł odpada :D musze go w tym mcu zmobilozowac do przegladniecia ich rzeczy, bo chce wiedziec co ew. dostane a co musze dokupic.
my na pewno nie bedziemy szalec z wyprawka, kupimy tylko to, co jest rzeczywiscie na sam poczatek niezbedne i bez tego sie nie obejdziemy. wozka tez na razie nie bede kupowac, wezme ten od brata, chyba ze nam jakas luzna kasa spadnie "z nieba" ;)

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 13:34:17

w tym mcu zaloze swoj watek wyprawkowy - tam bede liczyc na wasza duuuuza pomoc :)

rubin04

#91
Rilla - ja mam zwykły elektroniczny i jak dla kontroli po szczepieniu wkładałam amłemu pod pachę, przytrzymałam raczkę i było ok.

Termoopakowania na butelke tez nie kupowałam ani podgrzewacza - do dziś nie potrzebowałam.

Jedną butelke warto mieć [polecam Dr Browns z systemem antykolkowym] - ja np. podawałam w niej Plantex - herbatkę na kolki.

Pościeli do wózka też nie potrzebowałam - rożek (1 szt) i kocyk zupełnie wystarczyły.

Gruszki do nosa nie mam - mam Fridę, choć u nas w szpitalu w gratiśie dawali aspirator do nosa dla dzieci więc tez niepotrzebnie kupiłam (zwłaszcza - tfu, tfu - że nas szczęsliwie katar omija)

Przewojak (zwykły za 50 zł) mam i bardzo sobie chwalę - zdarzało sie że Pawełek przy przewijaniu zaczął sikać, a raz nawet strzelił - dosłownie! - latajaca kupę i jakbym go na łóżku przewijała to sobie tej akcji nie wyobrażam.. no na szczęscie trafiło na przewijak :) Polecam mieć wtedy zwykle papierowe ręczniki pod ręką :)


Podsumowując - poza wózkiem (dostalismy używany, po 1 dziecku, sprzed 10 lat ale sprawdza się super), i tym co później tj. mata, lezaczek, szczepionki - zmieścilismy sie w 2 tys. z ciuszkami (bo nic nei dostaliśmy)

Dodany tekst: 07 Lis 2009, 21:26:51

A co do ręczników - na ślub dostaliśmy chyba ze 3 komplety wiec miałam nowe, duze, jasne ręczniki i zostały ręcznikami Pawełka. Mam ich chyba ze 4 i bardzo sie sprawdzają - są tak duże że i głowę i cała resztę zawinę wiec nie brakuje mi takiego "dzieciowego"

MAGDALIŃSKA - bierz wózek od brata jak jest ok - ja mam (też od brata po jego córce - na szczęscie uniwersalnie granatowy) model sprzed 10 lat i jest super - duża gondolka, i design uniwersalny :) Mimo że Pawełek jest już wyjątkowo długi to nadal sie mieści w gondolce i moze sobie wygodnie spac na spacerze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#92
Cytat: Kasia w 06 Lis 2009, 23:00:54czemu nic nie gadasz, mam chyba z 10
babciunia ma w słuzbie zdrowia pracowała
chętnie przyjmę :D

Dodany tekst: 11 Lis 2009, 19:49:59

Cytat: rubin04 w 07 Lis 2009, 21:19:09Przewojak (zwykły za 50 zł) mam i bardzo sobie chwalę - zdarzało sie że Pawełek przy przewijaniu zaczął sikać, a raz nawet strzelił - dosłownie! - latajaca kupę i jakbym go na łóżku przewijała to sobie tej akcji nie wyobrażam.. no na szczęscie trafiło na przewijak  Polecam mieć wtedy zwykle papierowe ręczniki pod ręką
no ja też Michała bezpośrednio na łóżku nie przewijałam.
mam takie coś:
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3543289
to taki przenośny przewijak, materiałowy, przyjemny w dotyku, nieprzemakalny. Mozna go prać w pralce.
tak po prostu na łózku to też bym nie chciała.

asia407

#93
My staramy sie oszczedzic gdzie sie da. Wozek (Quinny Buzz) kupilismy uzywany, dokupilismy nowa gondole i fotelik samochodowy (nowe, ale w obu przypadkach przecenione o polowe, bo zeszloroczne modele.) Wszystko na Ebay.
Pare dni temu, tez na Ebay, udalo mi sie upolowac ogromny zestaw ciuszkow dla mlodej za kwote £10.50  :P Nie musze nawet placic za przesylke, bo odebralismy osobiscie. Podejrzewam,ze czesci z tych ubran nawet nie bedzie miala okazji zalozyc, ale byly w zestawie, wiec nie marudze. Mam dziecie ubrane na pierwsze 3-4 miesiace. Wczesniej kupilam kombinezon zimowy, za cale 2 funty.
Koszyk wiklinowy, posciel do niego, mate edukacyjna i kilka innych bajerow pozyczyla mi znajoma, jej corka juz z nich wyrosla.
Pare miesiecy temu trafilismy na przeceny, kupilismy laktator TT za £10 i rownie tani sterylizator.
Za punkty uzbierane przy zakupach w Tesco (ale zbieralismy wieki) dostalimy bony na zakupy w dziale dzieciecym na £60. Chce sie w tym zmiescic z termometrem i innymi "zdrowotno-higienicznymi" zakupami.
Zostaje urzadzenie pokoju dla mlodej. Rodzice meza zaoferowali zakup mebli, wiec duzy wydatek odpada. Zaslonki kupilam w Ikei, poscieli nie kupuje, wystarczy spiworek i koc.

Ogolnie mozna taniej, jezeli poswieci sie wyszukiwaniu okazji troche czasu i zacznie sie zakupy z wyprzedzeniem. Grunt, to nie zwariowac  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia


kasiad

Cytat: asia407 w 12 Lis 2009, 09:28:04
My staramy sie oszczedzic gdzie sie da.

a ja goopia nie zawsze oszczędzam  ;D a przecież mogłabym  :blush:

rilla

Cytat: asia407 w 12 Lis 2009, 09:28:04
My staramy sie oszczedzic gdzie sie da. Wozek (Quinny Buzz) kupilismy uzywany, dokupilismy nowa gondole i fotelik samochodowy (nowe, ale w obu przypadkach przecenione o polowe, bo zeszloroczne modele.) Wszystko na Ebay.
Pare dni temu, tez na Ebay, udalo mi sie upolowac ogromny zestaw ciuszkow dla mlodej za kwote £10.50  :P Nie musze nawet placic za przesylke, bo odebralismy osobiscie. Podejrzewam,ze czesci z tych ubran nawet nie bedzie miala okazji zalozyc, ale byly w zestawie, wiec nie marudze. Mam dziecie ubrane na pierwsze 3-4 miesiace. Wczesniej kupilam kombinezon zimowy, za cale 2 funty.
Koszyk wiklinowy, posciel do niego, mate edukacyjna i kilka innych bajerow pozyczyla mi znajoma, jej corka juz z nich wyrosla.
Pare miesiecy temu trafilismy na przeceny, kupilismy laktator TT za £10 i rownie tani sterylizator.
Za punkty uzbierane przy zakupach w Tesco (ale zbieralismy wieki) dostalimy bony na zakupy w dziale dzieciecym na £60. Chce sie w tym zmiescic z termometrem i innymi "zdrowotno-higienicznymi" zakupami.
Zostaje urzadzenie pokoju dla mlodej. Rodzice meza zaoferowali zakup mebli, wiec duzy wydatek odpada. Zaslonki kupilam w Ikei, poscieli nie kupuje, wystarczy spiworek i koc.

Ogolnie mozna taniej, jezeli poswieci sie wyszukiwaniu okazji troche czasu i zacznie sie zakupy z wyprzedzeniem. Grunt, to nie zwariowac  ;)
ja juz mam zarezerwowane po synie kuzyna stojak na wanienke, mały fajny kojec skladany, dostalam mase probek kosmetykow, cala paczke wkladek laktacyjnych, chusteczki do pupy

asia407

Cytat: konwalia w 12 Lis 2009, 09:44:08
asia za zdrowe podejście  :beer:
A dziekuje, odlewam.

U nas oszczedzanie w duzej mierze wymuszone jest przez sytuacje finansowo-zyciowa, w jakiej z powodu mojej ciazy sie znalezlismy. Gdybym nie musiala, to pewnie wielka radosc sprawilyby mi zakupy bez przeliczania wydanej kwoty. Chociaz specjalnie rozrzutna nigdy nie bylam.

Stojaka na wanienke nie mam. Konieczne to?

Zastanawiam sie tez nad przydatnoscia przewijaka na komodzie. Kupowac czy lepiej nie? Nie mam pewnosci czy sie przyda, bo pewnie i tak na poczatku bede przewijac u nas w sypialni na lozku, a w ciagu dnia nie bedzie mi sie chcialo latac za kazdym razem na gore do jej sypialni. Ale z drugiej strony moje plecy... No i boje sie,ze mi mloda z tego przewijaka spadnie :padam:  Czy faktycznie uzywalyscie przewijakow?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

walcze z wyprawka. Przeczytałam watek Elve juz chyba 5 raz, cos tam mam pospisywane. w tym mcu zweryfikuje swoja liste z moja bratowa, moze cos dopowie, poza tym w szkole rodz ma byc mowa o wyprawce do dziecka + co zabrac do szpitala, wiec tez mi sie cos rozjasni. No i wtedy zakładam swoj watek, na wzór Elve i moze wy cos jeszcze dopiszecie - nie chce wam zawracac głowy pt. powiedzcie co mam kupic, bo ja nei wiem ;) musze byc max przygotowana :)

zuzia

Cytat: asia407 w 12 Lis 2009, 10:14:10Stojaka na wanienke nie mam. Konieczne to?
u nas się nie przydał bo mamy małą łazienkę, ale generalnie byłoby to dość wygodne - ale.. tylko dla małego dziecka bo Michał teraz strasznie chlapie (dobrze się bawi w kąpieli) i jakbym miała za każdym razem sprzątać łazienkę...