wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Cytat: Kasia w 05 Lip 2010, 12:22:09
marcheewka ja miałam przewijak na łóżeczko i był ok

ale jak masz mozliwość to myslę ze na komodzie bedzie wygodniejszy :) bo mniej ogranicza ruchy przy łóżeczku :)

no ja mam nie za dużo miejsca, komodę jakos wcisnę, ale lepiej by bylo chyba z przewijakiem na łóżeczku. A wy go macie tak na stałe zamontowany czy zdejmowany i zakładany tylko na przewijanie??

OlaFasola

Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 13:27:17no ja mam nie za dużo miejsca, komodę jakos wcisnę, ale lepiej by bylo chyba z przewijakiem na łóżeczku. A wy go macie tak na stałe zamontowany czy zdejmowany i zakładany tylko na przewijanie??

Na stałe. Ale to chyba powoli jego ostatnie podrygi, bo się zaczynam bać, że mi mały z niego ucieknie :)

marcheewka

Cytat: OlaFasola w 05 Lip 2010, 12:30:55
Na stałe. Ale to chyba powoli jego ostatnie podrygi, bo się zaczynam bać, że mi mały z niego ucieknie :)

Tak, a ile ma twoje dziecko?? Na tych przewijakach piszą do 12 miesięcy..

OlaFasola

Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 13:34:54Tak, a ile ma twoje dziecko?? Na tych przewijakach piszą do 12 miesięcy..
4.5 miesiąca :) nawet nie wiedziałam, że do 12 ma starczyć.
Jescze pewnie chwilę posłuży, ale mały się teraz wije jak piskorz, próbuje obrotów, więc już nie jest tak łatwo go utrzymać na przewijaku. Przy czym to chyba już bez różnicy, czy przewijak na łóżeczku, czy komodzie.

magdalinska

marchewka ja mam na łozeczko i nie mam na stale, zakładam jak chce przebrac, a pozniej go sciagam. na poczatku jak Kubus byl malutki to miałam zalozony cały czas, ale pozniej juz bylo niewygodnie i sciagamy

Kasia

#505
Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 12:27:17
no ja mam nie za dużo miejsca, komodę jakos wcisnę, ale lepiej by bylo chyba z przewijakiem na łóżeczku. A wy go macie tak na stałe zamontowany czy zdejmowany i zakładany tylko na przewijanie??

mój nie miał opcji przymocowania na stałe ale lezał sobie na łózeczku cały czas :)


Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 12:34:54
Tak, a ile ma twoje dziecko?? Na tych przewijakach piszą do 12 miesięcy..

wiercipietka nie utrzymasz na przewijaku ;) my chyba w okolicy 6 miesięcy przestalismy korzystać, moze troche póxniej :knuje:

Dodany tekst: pon, 5 lip 2010, 12:31:15

aaaaaaaaa i jak jest przewijak na łózeczku to IMO warto rozwazyć odpowiednią karuzelę (o ile się takową planuje)

taka tradycyjna wisząca centralnie nad łóżexczkiem + przewijak = bardzop mało miejsca i ewentualne problemy przy wyjmowaniu dziecka


przy przewijaku na łózeczku wygodniejsza mi się wydaje (nie miałam wiec mi się tylko wydaje) taka karuzela jak np FP rainforest

np. taka Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login





takie tradycyjne na dłuższym wysięgniku moga się nie sprawdzić bo wisi centralnie na środku Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

źródło: http://allegro.pl/item1101145350_karuzela_nad_lozeczko_canpol_babies_jak_nowa.html

feeling.good

ja miałam fishera z misiami i bardzi niewygodnie wyciągało się Małego, zwłaszcza, że pod swoim ciężarem zaczęła się uginać:
http://www.allegro.pl/item1092128548_fisher_price_karuzela_z_misiami_c0108.html

Teraz mam tiny love, ona jest pod innym kontem i bardzo wygodnie sięgnąć do łóżeczka:
http://www.allegro.pl/item1097188695_karuzela_serenada_natury_tiny_love_kurier_24_h.html

kasiad

#507
Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 12:34:54
Tak, a ile ma twoje dziecko?? Na tych przewijakach piszą do 12 miesięcy..

do 12 to chyba się nie da :D
jak dziecko zaczyna być bardziej ruchliwe obawiałabym się upadku z wysoka ;D

my mamy przewijak nakładany na łóżeczko i jak dla mnie to super sprawa :) była  ;)
teraz kładziemy przewijak na podłodze, przewijamy Olka i juz  ;)
ale chyba niegługo już nam posłuży bo jest taaaak wyeksploatowany, że wstyd go trzymać w domu :D


Dodany tekst: pon, 5 lip 2010, 13:26:11

Cytat: Kasia w 05 Lip 2010, 13:27:45



przy przewijaku na łózeczku wygodniejsza mi się wydaje (nie miałam wiec mi się tylko wydaje) taka karuzela jak np FP rainforest

np. taka Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



my mieliśmy taką
ale dopóki Oluś leżał na przewijaku w bezruchu to było ok
jak tylko zaczął byc bardziej aktywny to ciągał za wszystkie zwierzaki co skutecznie uniemożliwiało zmianę pieluchy :D

martullek

ja też mam nakładany na łóżeczko, ale po "użyciu" zdejmuję. i coraz częściej, tak jak kasiad kładę przewijak na podłodze ;)

Kasia

Cytat: kasiad w 05 Lip 2010, 15:18:13jak tylko zaczął byc bardziej aktywny to ciągał za wszystkie zwierzaki co skutecznie uniemożliwiało zmianę pieluchy Cheesy

to tez mieliśmy :highfive:

Justynna

marcheewka, też mamy przewijak na łóżeczku. Dobrze się sprawdza, jak na razie :)
A jeśli chodzi o koszule, to najważniejsze, żeby się dobrze i wygodnie rozpinały do karmienia.

Angie

Miałam przewijak na łóżeczko i super się sprawdzał. Używałam jakieś 5 miesięcy. Później
Lena była już zbyt mobilna.

Karuzelę mamy rainforest. Wciąż jest przymocowana do łóżeczka, ale już bez tego pałąka.
Do teraz Lena uwielbia sluchać tych melodii :)  Bierzemy nawet na dłuższe wyjazdy :)

kasiad

Cytat: Angelos w 06 Lip 2010, 14:27:56


Karuzelę mamy rainforest. Wciąż jest przymocowana do łóżeczka, ale już bez tego pałąka.
Do teraz Lena uwielbia sluchać tych melodii :)  Bierzemy nawet na dłuższe wyjazdy :)

my tą część przymocowaną do łóżeczka wygrywającą melodie zdjęliśmy jakieś 8 miesięcy temu :D
gdyby wisiała do dzisiaj Aleksander rozebrałby ją na czynniki pierwsze :D

marcheewka

Czy ktoras z was ma dla dziecka łóżeczko firmy Gluck?? Bylismy wczoraj w sklepie i bardzo nam sie spodobało, no i kolor odpowiedni. Tylko nie wiem jak jest z jakoscia, choć wydaje się ok.

magdalinska

musze kupic materac do lozeczka u tesciowej. kubus bedzie w nim spał tylko w dzien, zreszta dopoki bedzie cieplo, to bedzie spał w wozku w ogrodzie, dopiero w zimie przeniesie sie do domu. W nowym katalogu Ikea jest materac piankowy za 29zł, grubosc 5cm, myslicie ze moze byc? warte to cos?

mobka

Szukam odpowiedniego watku i znalezc nie moge - znalazlam b. ladne kocyki, pieluchy, okrycia kapielowe http://allegro.pl/listing.php/search?string=bobas&us_id=15650321&country=1 Nie wiem czy sie nie skusze na kocyk jakis :D

Justynna

Cytat: mobka w 22 Wrz 2010, 10:10:26
Szukam odpowiedniego watku i znalezc nie moge - znalazlam b. ladne kocyki, pieluchy, okrycia kapielowe http://allegro.pl/listing.php/search?string=bobas&us_id=15650321&country=1 Nie wiem czy sie nie skusze na kocyk jakis :D
Mam kocyk z tej firmy Bobas, jest świetny, lekki, milutki i bardzo ciepły :)

Kasia

ja mam polarowy z bobasa :) tez podwójny, bardzo fajny!

talula

Czy sliniaczki są potrzebne dla malucha? takie z materiału..

Kasia

to zalezy jakie dziecko
mój od małego robił brrrrrrrrrrrrrrr, brummmmmmmmmmmmm i był cały mokry więc sliniaki były niezastapione ;)
najlepsze były takie z jednaj strony materiałowe a z drugiej foliowe


ale wiele dzieci się nie pluje wiec sliniaki im niepotrzebne :)


mobka

Cytat: Kasia w 22 Wrz 2010, 12:16:12mój od małego robił brrrrrrrrrrrrrrr, brummmmmmmmmmmmm i był cały mokry więc sliniaki były niezastapione wink
Ale chyba nie od czasow noworodka ;)
Ja sie zastanawialam, czy nie kupic ze wzgeldu na ulewanie, ale doszlam do wniosku, ze nie ma sensu, bo jak mlody ulewa, to zazwyczaj mokre ramie ma. A sliniaki ramienia dobrze nie chronia niestety.

Kasia

Cytat: mobka w 22 Wrz 2010, 12:45:10Ale chyba nie od czasow noworodka wink

nie, oczywiscie ze nie od noworodka :)
ale kiedy zaczął się pluć to nie pamietam :)

magdalinska

moj plul jak najety, ale sliniaki nie byly potrzebne ;)

feeling.good

dla mnie śliniaki są niezastąpione praktycznie od początku. Stasiowi często mleko wypływa w trakcie jedzenia, więc ubranka cięgle były mokre. Wolę śliniak :)

talula

Cytat: feeling.good w 22 Wrz 2010, 13:52:06dla mnie śliniaki są niezastąpione praktycznie od początku


a to dobrze, bo mi sie podobają takie jedne ;)