wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Ja obcinam obcinaczem i najczesciej moim wlasnym bo Irene pozwala ciaz szpaony tylko kiedy ja tez sobie obcinam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: sputnik w 17 Cze 2010, 06:51:21
no chybabym oszalała jakby mi mama albo teściowa teraz na głowie siedziala i doradzała :D a co do mrożonych obiadów - daję radę robić świeże ;)

Ale ty masz grzeczne dziecko ;) Ja mam juz troche pomrozone. Ale nie wiem, czy wykorzystam po porodzie, czy np. jeszcze tuz przed jakby  nadeszly upaly, a ja juz bym zdychala pod koniec ciazy ;)

niewiemjaka

Cytat: nionczka w 16 Cze 2010, 23:26:55Ja obcinam obcinaczem i najczesciej moim wlasnym
ja tez swoim obcinam mlodemu pazurki :D bo tym dzieciowym ni kuta nie dalo sie

marcheewka

Zastanawiam sie nad łóżeczkiem, znalazlam takie, w koncu kolor orzech ;)

http://www.allegro.pl/item1075857455_lozeczko_julia_ii_opuszczany_bok_lolek_radek.html

Zastanawiam się nad opuszczanym bokiem, czy jest to przydatne??? Miałyście, albo czy wam tego brakowało???
W sumie różnica w cenie to 20 zł za opuszczany bok, ale jesli to zbędne to wydam je na coś innego ;)

mobka

Dla niskich osob, jak ja, taki opuszczany bok moglby sie przydac, bo ciezko mi sie przez barierke dobrze nachylic, zeby podnies malucha, ale teraz tez mi brzuch troche przeszkadza. A tak to zbedna rzecz raczej. Wazneijsze IMO sa wyciagane szczebelki, zeby chodzace dziecko moglo sobie wchodzic i wychodzic samo.

marcheewka

Cytat: mobka w 21 Cze 2010, 10:02:25
Dla niskich osob, jak ja, taki opuszczany bok moglby sie przydac, bo ciezko mi sie przez barierke dobrze nachylic, zeby podnies malucha, ale teraz tez mi brzuch troche przeszkadza. A tak to zbedna rzecz raczej. Wazneijsze IMO sa wyciagane szczebelki, zeby chodzace dziecko moglo sobie wchodzic i wychodzic samo.
Wyciągane szczebelki też są.
Zastanawiam sie nad tym bokiem, bo mój mąż ma kłopoty z kręgosłupem, no i jak ma tak sięgać aby dziecko z niższego poziomu wyciągnąć to moze być nie dobrze.
Ja mam 166 cm wiec za wysoka też nie jestem

mobka

Ja mam 158, mysle, ze osoby twojego wzrostu nie powinny miec jakis problemow. NAtomiast co do meza...no to oparcie obniza sie tylko o 20cm, nie wiem, czy zrobi to roznice, szczegolnie przy wyciaganiu juz sporego dziecka z najnizszego poziomu. Takie dziecko pewnie juz i tak siedziec/stac bedzie, wiec z lezacego sie go zbyt czesto podnosic nie bedzie. Ale z drugiej strony jak to jest 20zl, to w sumie moze warto ;)

kasiad

#482
marcheewka ja bym wzięła to łóżko z opuszczanym bokiem  ;) gdybym teraz miała wybierać to takie bym kupiła  ;)

Dodany tekst: 21 Cze 2010, 12:31:20

Cytat: mobka w 21 Cze 2010, 12:57:23
Takie dziecko pewnie juz i tak siedziec/stac bedzie, wiec z lezacego sie go zbyt czesto podnosic nie bedzie.

no właśnie pewnie będzie  ;)
jak Olek stoi nie ma problemu wziąć Go na ręce i wyjąć z łóżeczka  ;)
gorzej gdy zasypia w naszym łóżku i noc w noc trzeba Go śpiącego przenieść do swojego łóżeczka i delikatnie położyć, żeby się nie obudził  ;)
położyć Go na najniższym poziomie to jest nie lada wyczyn nachylając się nad barierką  ;)
a taki opuszczany bok to fajna sprawa  ;)

Dodany tekst: 21 Cze 2010, 13:35:20

Cytat: ddu w 10 Cze 2010, 12:45:40

ja się BOJĘ. np., że będę ryczała przez dwa dni. moja znajoma tak miała. że coś mi odbije. że będę się fatalnie czuła. a moja mama nie będzie się "pieprzyć", tylko  jestem pewna - postawi mnie paroma słowami do pionu. i dlatego bardzo mnie ucieszyło, że chce przyjechać.

ddu i bardzo dobrze, że mama do Ciebie przyjedzie :)
ja ze swoim baby blusem chyba bym oszalała dokumentnie, gdyby moja Mama do nas wtedy nie przychodziła  ;)
pamiętam, jak płakałam i mówiłam, co to będzie jak Mąż wróci do pracy a ja zostanę sama z Olkiem  :crazy:
a ona ustawiała mnie do pionu mówiąc, że wszystko będzie dobrze, że sobie poradzę, ze ona będzie do mnie przychodziła i mi pomoże :)

więc nie każda mama się wtrąca, umoralnia i poucza  ;)

mobka

Cytat: kasiad w 21 Cze 2010, 14:28:24orzej gdy zasypia w naszym łóżku i noc w noc trzeba Go śpiącego przenieść do swojego łóżeczka i delikatnie położyć, żeby się nie obudził  wink
położyć Go na najniższym poziomie to jest nie lada wyczyn nachylając się nad barierką  wink

O, o tym nie pomyslalam, a to jest argument! Tylko pytanie czy 20cm robi roznice...

marcheewka

Cytat: mobka w 21 Cze 2010, 14:56:25
O, o tym nie pomyslalam, a to jest argument! Tylko pytanie czy 20cm robi roznice...


no właśnie, czy 20 cm robi różnicę???
W sumie nie wiem, ale bardziej to sie nie da obniżyć....
Pomyślę jeszcze i popróbuję w sklepie czy faktycznie lepiej z opuszczonym bokiem.

kasiad

#485
Cytat: mobka w 21 Cze 2010, 14:56:25
O, o tym nie pomyslalam, a to jest argument! Tylko pytanie czy 20cm robi roznice...

Cytat: marcheewka w 21 Cze 2010, 15:02:32

no właśnie, czy 20 cm robi różnicę???
W sumie nie wiem, ale bardziej to sie nie da obniżyć....
Pomyślę jeszcze i popróbuję w sklepie czy faktycznie lepiej z opuszczonym bokiem.

dla mnie by robiło  ;)
tym bardziej, że mając 168 cm wzrostu muszę to robić prawie na palcach ;D
a tak opuszczałabym bok i spokojnie bym się nachylała  ;)

Kasia

Jak mozna kupić łóżeczko z bajerem to czemu nie :)

ja mam zwykłe i bez problemu wkładam i wyjmuje małego z łózeczka, gorzej z daniem buziaka - wtedy muszę stanąć na palcach :)
mam 168cm wzrostu

marcheewka

#487
No i sprawa jasna - łózeczko z opuszczanym bokiem nie ma wyjmowanych szczebelków .....

Hmm, tylko, czy te szczebelki sa potrzebne??? Bałabym sie, jakby mi dzieciak z łózeczka sam wyłaził i biegał po mieszkaniu jak ja śpię! Mam otwartą kuchnię, salon, nie jest to niebezpieczne??

U was są wyjęte te szczebelki??

Dodany tekst: 22 Cze 2010, 08:48:10

I jeszcze druga sprawa, bardzo podoba mi się ten śpiworek Feretti

http://allegro.pl/item1090477682_spiworek_feretti_85_cm_antybakteryjny.html

tylko on jest taki długi 85 cm - to chyba za duży na niemowlę ( nie ma krótszych) , to chyba na dziecko od 6 miesięcy...
Nie bedzie za duży, dziecko nie będzie sie plątać???

kasiad

marcheewka u nas Olek dopiero niedawno zaczął wychodzić sam z łóżeczka
przypominam, że ma 1 rok i 3 miesiące  ;)

wcześniej, gdy wyjmowaliśmy szczebelki i zachęcaliśmy Go do wychodzenia nie chciał
teraz chętnie wychodzi

a szczebelki na noc wkładamy z powrotem do łóżeczka więc nie ma obawy, że dziecko w nocy wstanie i zacznie chodzić po domu  ;)

Kasia

#489
Cytat: marcheewka w 22 Cze 2010, 09:45:08Hmm, tylko, czy te szczebelki sa potrzebne??? Bałabym sie, jakby mi dzieciak z łózeczka sam wyłaził i biegał po mieszkaniu jak ja śpię! Mam otwartą kuchnię, salon, nie jest to niebezpieczne??

wydaje mi się ze bardziej moga sie przydac wyjmowane szczebelki :knuje:
a jakbys rzeczywiscie miała wielkiego stracha z tymi sczebelkami to możesz tym bokiem do sciany postawić :)

swoja droga szkoda że np. z jednej strony nie ma opuszczanego boku a z drugiej wyjmowanych szczebelków :knuje:

Angie

#490
marcheewka te śpiworki powinny być w mniejszym rozmiarze.
Sama kupiłam taki śpiworek, ale niestety w ogóle go nie używałam.

Aha 85 to ten mniejszy ;D

marcheewka

#491
Cytat: Kasia w 22 Cze 2010, 09:16:47
wydaje mi się ze bardziej moga sie przydac wyjmowane szczebelki :knuje:
a jakbys rzeczywiscie miała wielkiego stracha z tymi sczebelkami to możesz tym bokiem do sciany postawić :)

swoja droga szkoda że np. z jednej strony nie ma opuszczanego boku a z drugiej wyjmowanych szczebelków :knuje:

właśnie myślałam, że tak jest - jedna strona opuszczana a druga wyjmowana - albo wyjmowane w tej opuszczanej stronie ( bo co to przeszkadza??) ale napisałam do producenta i odpisał, że nie.

Swoją drogą trudne to do wykonania??? Mam bardzo zdolnego meża, który różne rzeczy potrafi zrobić, to moze przerobi łózeczko tak, aby było i opuszczane i wyjmowane :point_lol:

Dodany tekst: 22 Cze 2010, 09:22:35

Cytat: Angelos w 22 Cze 2010, 09:17:05
marcheewka te śpiworki powinny być w mniejszym rozmiarze.
Sama kupiłam taki śpiworek, ale niestety w ogóle go nie używałam.

Aha 85 to ten mniejszy ;D
a dlaczego nie używałaś???
Ja planuję tak do pół roku wkładać do śpiworka, a potem to zobaczymy

Kasia

Cytat: marcheewka w 22 Cze 2010, 10:21:47Swoją drogą trudne to do wykonania??? Mam bardzo zdolnego meża, który różne rzeczy potrafi zrobić, to moze przerobi łózeczko tak, aby było i opuszczane i wyjmowane point_lol

wydaje mi się że wyjmowane szczebelki łatwo zrobić :)
z opuszczanym bokiem to nie wiem bo nigdy nie widziałam takiego łózeczka na zywo

Angie

marcheewka tez chciałam, żeby Lena spała w śpiworku, ale ona miała inne plany ;D
Po włożeniu płakała. Próbowałam kilka razy i poddałam się. Ona szybko zaczęła sie poruszać,
przekręcać na bogi i ten śpiworek strasznie ją krępował.

ddu

kasiad dziękuję. nie jestem sama :)


ddu

ha! mąż dziś z dumną miną przyniósł do domu materac i prześcieradło w okropym żółtym odcieniu :D

marcheewka

Mam pytanie o przewijak - czy sprawdza sie taki nakładany na łóżeczko czy też lepsza jest komoda z przewijakiem??? Zastanawiam sie, jeśli załoze go na łózeczko 120 * 60 to jakoś tak mało miejsca do manewrów zostaje.... ale moze sie mylę?

A drugie pytanie o koszule do szpitala, powinno byc ich kilka, tak? Tylko jakie?? Takie obfite na brzuch czy tez takie normalne na życie bez brzucha?? Jak bardzo brzuch po porodzie spada??

OlaFasola

Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 13:13:15Mam pytanie o przewijak - czy sprawdza sie taki nakładany na łóżeczko czy też lepsza jest komoda z przewijakiem??? Zastanawiam sie, jeśli załoze go na łózeczko 120 * 60 to jakoś tak mało miejsca do manewrów zostaje.... ale moze sie mylę?

Ja mam na łóżeczko i jak dla mnie super się sprawdza.

Cytat: marcheewka w 05 Lip 2010, 13:13:15A drugie pytanie o koszule do szpitala, powinno byc ich kilka, tak? Tylko jakie?? Takie obfite na brzuch czy tez takie normalne na życie bez brzucha?? Jak bardzo brzuch po porodzie spada??

No spada sporo. Nie robi się od razu płaski, ale koszula może być wzykła, nie szczególnie szeroka na brzuchu.

Kasia

marcheewka ja miałam przewijak na łóżeczko i był ok

ale jak masz mozliwość to myslę ze na komodzie bedzie wygodniejszy :) bo mniej ogranicza ruchy przy łóżeczku :)