wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Cze 2010, 23:19:48
wszystko to co ma w nazwie mare i mery to jeden pies z wody morskiej ;) takze cokolwiek jak sadze - babka w aptece bedzie wiedziala ;)
No wlasnie nie do konca. Marimeru dziewczyny nie polecaly, bo cisnienie duze, a panie w aptece polecaly bo ekonomiczniejszy ;)

Dziewczyny Sterimar polecaly ;)

zwierzatko_mojej_mamy

hmm - ja uzywalam i jednego i drugiego i tak samo wali wg mnie lol lol lol az do krtani ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

fasolka1980

a ja mam Unimer pediatric i uwazam ze jest najlepszy


A panie w aptece polecają to od czego mają najwyzsze marze ;)

Angie

Ja mam dla Leny  sterimar baby. Jest specjalnie dla dzieci i ma chyba to ciśnienie niższe  :hmm: :hmm:

Nożyczki mam chyba canpolu, nie wiem czy polecić, bo obcinanie paznokci Młodej to masakra :D

A co do pieluch to u nas najlepiej sprawdzają sie pampersy.  O jednorazowych
nic nie powiem,  bo uzywałam tetry tylko do twarzy :D


fasolka1980

ddu - na początek polecam pampersy, chusteczki jakies sensitive albo bambino


ja bym tam nie dała przewijać nikomu dziecka na początku (poza mną i męzem no i pielegniarkami w szpitalu), ale moze jestem dziwna

zuzia

my zaczęliśmy od pampków.
ale husteczki wielbię huggies - pampkowe są takie cieńkie i szmatkowate

nożyczki - baby ono ale z zestawu, te kupowane osobno są już inne

konwalia

#431
woda jeden pies, ale lepiej z gumowaną końcówką, choc juz takich nie robią, bo kruszały
ogranicznik ma sterimar baby (ale małe op), marimer
unimer jest bez ogranicznika, ale dozownik jwest fajny żółty (może się przyda c przy starszakach) i duże op
brałabym marimer lub unimer  bo najlepszy stosunek wielkoći do ceny mają ;)

abkasia

#432
Cytat: ddu w 05 Cze 2010, 22:59:26
pytanie mam:
powoli kupuję . i utknęłam na pieluchach i chusteczkach.
moja mama mówi, że nie ma mowy, żeby Hela taka malutka używała sztucznych pieluch, bo to ZŁO! w związku z tym ma być na 1. dni tetra. i ona ją będzie przewijać. luz
ale czy oprócz tetry powinnam kupić "w razie czego" jakieś pieluchy? jakie? jest tyle firm, rodzajów, że głupieję.

jak zdecyduję się na jakąś firmę, to już chusteczki takie same kupię ;)

pisałyście też gdzieś, ż któreś nożyczki są beznadziejne, a inne super (które?) i woda do nosa.

no. jestem gamoniem, wiem :D ale jak tak dalej pójdzie, hela się urodzi a ja oprócz wózka nic dla niej nie będę miała
ddu, nie wyobrazam sobie chyba chowanie dziecka w tetrze...
to jest niewygodne, niepraktyczne i niechigieniczne.
niech mama nei przesadza, ze pampersy to zuo!... ;)
ja uzywlam pamperso newbor i byly super,
pupa nieodparzona, sucha!
poza tym co w nocy bedziesz sto razy ta tetre zmieniala jak sie dziecko przresika i budzila mala?

didi_loczek

Cytat: ddu w 05 Cze 2010, 22:59:26
moja mama mówi, że nie ma mowy, żeby Hela taka malutka używała sztucznych pieluch, bo to ZŁO! w związku z tym ma być na 1. dni tetra. i ona ją będzie przewijać. luz
ale czy oprócz tetry powinnam kupić "w razie czego" jakieś pieluchy? jakie? jest tyle firm, rodzajów, że głupieję.

jesteś pewna tej tetry na 100%?  :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Po każdym, nawet najmniejszym zesikaniu trzeba przebierać bo odparzenie gotowe, tym bardziej jak podłoży się jakąś nieprzepuszczalną ceratkę żeby nie przemakało ubranko i materac.
Jak ostatnio rozmawiałam z moją mamą, dziennie "schodziło" jej 20 pieluch tetrowych! Pranie było codziennie  :padam: :padam: :padam:

My używamy pampersów (na początek były Newborn) i wszystko było okej  :thumbup:

mobka

U nas wczoraj na szkole rodzenia polozna pokazywala jak wiazac tetre, a ja sie zastanawialam jak poznije jeszcze na to zawiniatko ubrac cokolwiek :D Poza tym to co didi napisala, najmniejsze siku i trzeba przebierac. Polozna mowila, ze ona sobie tego nie wyobraza, ale jak ktos chce to niech sobie ze 100szt. tetry kupi :D

konwalia

ja pamiętam jak moja sis była mała (17 lat temu), moja mama non stop ja przebierała, potem zamiast ceratek, które się przesuwały kupiła takie gatki podszyte ceratką
ale pralka chodizła non stop, a wczesniej trzeba to było wygotować ze 2h w olbrzymim garze-koszmar
pampki to był wtedy towar ekskluzywny i kupowało się na sztuki np na wyjście wielkie

Angie

nie wiem jak można świadomie i dobrowolnie rezygnować z pampersów ;D :D

Kasia

z tetra jest jeszcze ten problem że tzreba ja gdzieś taka zasikana przechowac az sie to pranie uzbiera no i wtedy niestety smierdzi sikami :(




ddu

dziewczyny, ja się nie przejmuję, że pamki są sztuczne, wygodna jestem ;)
przejęłam się tylko tym, że tyle tego rodzajów, że za nic nie wiedziałam, co kupić.
ale teraz już wiem!
i - czy ja już mówiłam, że uwielbiam strefę i nie wiem, jak kobiety sobie radziły bez strefy? bo bez pamków to pewnie jakoś....

polewam i dziękuję stokrotnie!
notatki zrobiłam!

Justynna

Z wody polecam Sterimar Baby, specjalna dla malutkich dzieci, a nożyczki mam z Chicco, były dość drogie, jak na nożyczki, a wg mnie są super :)
No i też nie wyobrażam sobie tetrowych pieluch, skoro jest taka wygoda z pampersami, to po co się męczyć  :P

ddu


Justynna

ddu, proszę bardzo  :beer:
a jeśli mogę coś jeszcze polecić, to mam też z Chicco szczotkę do czesania i też jest super, mięciutka i delikatna :) o taką:
http://www.chicco.pl/index.php?p0=2&p1=9&p2=43&o=487
a nożyczki to właśnie te: http://www.chicco.pl/index.php?p0=2&p1=9&p2=43&o=489 :)

asia407

Moge polecic nozyczki Tommee tippee, szczoteczke do wlosow z reszta tez. Fajne sa i maja zaokraglone konce zeby dziecia nie uszkodzic. Pieluchy na poczatku mielismy Pampersy, teraz uzywamy pieluch z Lidla.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

chciałabym mieć kocyk z tej strony : http://www.peticado.pl/
no ale nie jest to zakup pierwszej potrzeby :)

marki nożyczek i szczotek spisałam, czas zacząć robić takie zakupy...

mobka

Cytat: ddu w 07 Cze 2010, 21:16:26chciałabym mieć kocyk z tej strony : http://www.peticado.pl/

Mnie sie tez one bardzo podobaja :) Ale na 99% nie kupie. Czaje sie na ten ze strony motherhood - zolty :D
http://motherhood.pl/produkt/kocyk-dwustronny/kup.html

jestynka

Cytat: ddu w 05 Cze 2010, 23:59:26pytanie mam:
powoli kupuję . i utknęłam na pieluchach i chusteczkach.
moja mama mówi, że nie ma mowy, żeby Hela taka malutka używała sztucznych pieluch, bo to ZŁO! w związku z tym ma być na 1. dni tetra. i ona ją będzie przewijać. luz


ddu, Filip przez pierwsze trzy miesiące był prawie "tylko" na tetrze. Nam się ta opcja bardziej podobała, więc jak chcesz to mogę w czymś pomóc ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ddu, nie mam nic przeciwko tetrze, ale uwazam, ze dzieckiem w pierwszych dniach powinni sie zajmowac wylacznie jego rodzice. Bo to sa szczegolne dni, kiedy rodzina sie do siebie przyzwyczaja. dzieckiem powinni sie zajmowac mama i tata, nie babcia. chyba, ze jest jakis szczegolny powod ku temu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: nionczka w 09 Cze 2010, 17:08:34
Ddu, nie mam nic przeciwko tetrze, ale uwazam, ze dzieckiem w pierwszych dniach powinni sie zajmowac wylacznie jego rodzice. Bo to sa szczegolne dni, kiedy rodzina sie do siebie przyzwyczaja. dzieckiem powinni sie zajmowac mama i tata, nie babcia. chyba, ze jest jakis szczegolny powod ku temu.

Powiedz to mojej tesciowej i mojej chrzestnej :D Tylko moja mama przyjela to do wiadomosci bez wielkiego oburzenia :D Pozostale dwie wspomniane sie oburzyly, ze sobie nie damy rady, ze dobrze by bylo jakby mama moja byla itd.

OlaFasola

Cytat: mobka w 09 Cze 2010, 18:11:33Powiedz to mojej tesciowej i mojej chrzestnej Cheesy Tylko moja mama przyjela to do wiadomosci bez wielkiego oburzenia Cheesy Pozostale dwie wspomniane sie oburzyly, ze sobie nie damy rady, ze dobrze by bylo jakby mama moja byla itd.

Moja teściowa też nie mogła tego przyjąć do wiadomości i skończyło się na kłótni, ale postawiłam na swoim.

didi_loczek

My też słyszeliśmy od teściowej: Jak Wy sobie sami poradzicie?  :crazy: Sami nie dacie rady  :crazy:

Na szczęście 1000 km zrobiło swoje  :rotfl: