wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

ja się zastanawiam nad kupnem wozka uzywanego, na pewno jeśli zdecyduje się na któryś z tych najdroższych to bede polować na dobrą okazję, a jesli kupię buzza to Golinda mi obiecala pożyczyć albo odsprzedać gondolkę :)

abkasia

ja sobie zalozylam, ze nie chce wydac na wozek wielofunkcyjny wiecej niz 2000.
i chyba dobzre zrobilam.. ;)

magdalinska

elvelve moje chicco tez jezdzi, ale to taki "maluch" z lat 70/80 w porownaniu do dzisiejszych mercedesów ;) ciezko mi przejechac z pokoju do pokoju, bo nie skrecaja przednie koła, po złozeniu jest duzy no i ciezki jak cholera :/

elve

magdalinska hihih a wychodzac na spacer czuje sie jak uboga krewna ;) wokol tylko x-landery

magdalinska

Cytat: elvelve w 01 Mar 2010, 16:48:59
magdalinska hihih a wychodzac na spacer czuje sie jak uboga krewna ;) wokol tylko x-landery
o własnie :D na razie tylko bylismy na tarasie :D pocieszam sie ze spacerówka z tego wózka wyglada duzo lepiej niz gondola ;)

elve

magdalinska o ja tez! PRAWIE jak maclaren

magdalinska

PRAWIE :D w tym przypadku nawet nie napisze, ze prawie robie wielka roznice ;)

Dodany tekst: 01 Mar 2010, 16:59:18

PRAWIE :D w tym przypadku nawet nie napisze, ze prawie robie wielka roznice ;)

mobka

#157
Co do wyprawki, ja na razie nie liczylam takich rzeczy jak ubranka, smoczki, pieluchy jednorazowe itp. Za to liczylam karuzele, mate itp. Lista powstala po to, jakby ciocie, babcie mialy ochote prezenty robic ;)  Ponizej macie moja liste:

Dodany tekst: 01 Mar 2010, 18:36:44

I nad monitorem tez sie zastanawiam. Ale chyba zdecyduje w ostatniej chwili. A no i nie ma laktatora na liscie - ale medele mini electri kupie, wiec trzeba wg allegro +-250zl dodac ;)

magdalinska

własnie odszukałam swoje zapiski do konca stycznia, wydałam ok 2tys. na małego ok 1,5tys, na siebie ok 400zł. z wiekszych rzeczy dla małego to fotelik za 180, łozeczko za 230zł, monitor oddechu za 350, ubranka w sumie za ok 250-300zł, a reszta to tzw "pierdółki" np. smoczki, butelka, szczotka, kosmetyki, pieluszki itp. moje wydatki to rzeczy do szpitala, bo nie miałam ani szlafroka, ani koszul, nic ;)
zaraz musze zwolnic kompa, ale za to moze odszukam paragony i zrobie dokładne zestawienie, bo jestem sama ciekawa na co ile wydałam......

rilla

my wydalismy nieduzo...

teraz mnostwo rzeczy dostajemy, a wygląda, że bedzie i wiecej prezentow

ja tez chyba podlicze ile nam wyszło

zosia2007

no ja nie liczylam w swoim zestawieniu zadnych zabawek, mat edukacyjnych, lezaczkow, poscieli, ubranek i sprzetow takich jak laktator czy podgrzewacz do butelek

zabawki i posciel mam nadzieje dostaniemy (sa na liscie prezentowej), ubranka kupowalam na wyprzedazy wiec wydalam na nie jakies 300 zl, reszte ubranek dostalam, laktator mam pozyczony od kolezanki a podrzewacz czy sterylizator dokupie w razie potrzeby

zuzia


abkasia

ja nie mialam listy prezentowej... ;D
wszystk sami kupowalismy... ;)

zosia2007

Cytat: abkasia w 01 Mar 2010, 19:11:18
ja nie mialam listy prezentowej... ;D
wszystk sami kupowalismy... ;)
ja zrobilam bo nie chce aby rodzina R kupowala prezenty wedlug swojego gustu :D chociaz nie do konca wierze w sens listy :(

mobka

Cytat: zosia2007 w 01 Mar 2010, 19:08:12podrzewacz czy sterylizator

Na razie w ogole nie planuje ;D

Sensu kupowania sterylizatora w ogole ni erozumiem - bede wrzatkiem zalewac. Powinno wystarczyc ;) Ale moze sie nie znam :D

Ta lista, ktora zrobilam, to dla mnie takie "grubsze" rzeczy - przypuszczam, ze mate, posciel, czy karuzele mozemy np. dostac w prezencie. Tyle, ze chce okreslony model i z checia zainteresowanym zakupem danej rzeczy podpowiem, co mi sie podoba. Jedna szwagierka tez juz nam zapowiedziala, ze ubranka bedzie kupowac, to samo pewnie zrobi moja kuzynka, ktora w IRL mieszka. Wiec mysle, ze troche rzeczy odpadnie. Dojda kosmetyki, rzeczy dla mnie, jakas szczotak do butelek, butelki itp. Moze cos od kogos uzywanego dostaniemy, zobaczymy.

ddu

ufff, my matę, karuzelę, wanienkę, fotel do auta, przewijak mamy od brata Sz.
mebli nie kupujemy
przeraża mnie wózek- kupię albo używany albo np. chicco
i będę do elve jeździła na spacery :)

zosia2007

ddu ale naprawde nie trzeba wydawac majatku na wozek, ja za swojego transportera bez fotelika i dodatkowych bajerow typu torba, folia przeciwdeszczowa zaplacilam 1565 zl. Oczywiscie sa tez duzo tansze wozki. A moze wam rodzice lub tesciowie do wozka doloza? A i zawsze mozna kupic uzywany za 50% ceny. Glowa do gory, bedzie dobrze ;) Ja sie trzymam mysli że jak Bog dal dziecko to da i na dziecko ;)

zuzia

Cytat: ddu w 01 Mar 2010, 19:19:49przeraża mnie wózek- kupię albo używany albo np. chicco
ale chicco nie zawsze są najtańsze
z tych tańszych te co ishka i rilla wybrały są naprawdę porządne!

mobka

#168
Cytat: doda w 01 Mar 2010, 19:23:33w sumie dość drogie są też kosmetyki plus pieluchy
Ale co z kosmetykow?

Ja mam zamiar tylko jakis plyn kupic, taki w stylu "from top to toe" (nie moglam sobie przypomniec jak to po polsku idzie - od stop do glowy). Ewentualnie jakis sudokrem, ale to ponoc w szpitalu daja ;)

zosia2007

Cytat: doda w 01 Mar 2010, 19:23:33w sumie dość drogie są też kosmetyki plus pieluchy
jakie kosmetyki? ja kupilam tylko zel do mycia J&J top to toe, krem pielegnacyjny Bambino, linomag do pupy i spiryt do pepka. No i zamierzam kupic jeszcze oliwe z oliwek.

Reszte kosmetykow kupie jak zajdzie taka potrzeba

zosia2007

#170
pieluchy to fakt, troche kosztuja
ja na poczatek kupilam jedno male opakowanie pieluch happy 1 z wycieciem na pepek, i podwojny jumbo pak pampersow 2 - w sumie wyszlo mi ok 130 zl

ddu

#171
Cytat: zosia2007 w 01 Mar 2010, 19:23:54Bog dal dziecko to da i na dziecko
cudowny tekst.. upiję Cię w trupa!

moi rodzice na pewno nie dołożą, mają mało kasy a moja mama i tak pół sklepu z ciuszkami dla wnuków wykupiła, męża rodzice na pewno pomogą
przeczytałam wątek na spokojnie od początku. jestem już znacznie spokojniejsza

elve

ddu nie jest tak źle, jak będziesz potrzebowała pomocy to przecież pomożemy wybrać coś rozsądnego
poza tym wydatki można rozłożyć w czasie
a wiele rzeczy kupić okazyjnie

ddu

elvelve przeraziłam się, jak przeczytałam o kwotach rzędu 7 tys, bo po  prstu są poza moim zasięgiem. przeczytałam ten wątek, jak dziewczyny wykreślały kolejne pozycje z listy rilli, no i doszłam do wniosku, że nie jest tak źle!
własnie namierzyłam komisy w Toruniu, będę musiała je odwiedzić.
dzięki! :champaign:

magdalinska

ddu ja, w zwiazku z moja sytuacja finansowa, kupowałam tylko to co najpilniejsze i najbardziej potrzebne. mam juz paragony, jutro spisze ceny dokładnie i bede wiedziała ile na co wydałam. dopisze jeszcze co kupiłam juz po urodzeniu, bo nie miałam a okazało sie ze jednak jest potzrebne....