wyprawka dla malucha - koszty

Zaczęty przez zosia2007, 06 Lis 2009, 13:40:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

a powiedźcie mi czy któraś używała monitora oddechu? nie mam zdania wyrobionego na ten temat i mnie to zastanawia?

zosia2007

#126
ja bede kupowac angelcare razem z niania, teraz jest promocja, ze dwa urzadzenia kosztuja 520 zl

mika

Cytat: zosia2007 w 01 Mar 2010, 15:43:09
ja bede kupowac angelcare razem z niania, teraz jest promocja, ze dwa urzadzenia kosztuja 520 zl

a co Cię przekonalo do tego zakupu? tzn. ja do niani nie jestem przekonana bo mam małe mieszkanie i dziecko pewnie będzie i tak caly czas ze mna, ale ten monitor oddechu mnie zastanawia ze wzgldu na SIDS

aniak1211

#128
mika
Ja nie uzywalam,mam tylko nianie,
a mieszkanie tez nie duze,
ale jak ktos nas odwiedzil to zamykalam drzwi a mala jak sie obudzila to od razu wiedzialam :)

magdalinska

Abkasia uzywała, my tez kupilismy. stwierdzilismy, ze bez góry nowych ubranek mozemy sie obejsc, ale wolimy spokojniej spac

Dodany tekst: 01 Mar 2010, 15:47:56

Abkasia uzywała, my tez kupilismy. stwierdzilismy, ze bez góry nowych ubranek mozemy sie obejsc, ale wolimy spokojniej spac

mika

Cytat: aniak1211 w 01 Mar 2010, 15:45:31ale jak ktos nas odwiedzil to zamykalam drzwi a mala jak sie obudzila to od razu wiedzialam
ooo o tym nie pomyślałam :beer: to muszę to przemyśleć
Zosia patrze na allegro te urządzania angelcare i są po 499 zł - jak gdzies czytałam opinie o nianiach i monitoroach to zawsze podają ten przykład, to chyba najlepszy sprzęt na rynku tak?

zosia2007

Cytat: mika w 01 Mar 2010, 15:44:55
a co Cię przekonalo do tego zakupu? tzn. ja do niani nie jestem przekonana bo mam małe mieszkanie i dziecko pewnie będzie i tak caly czas ze mna, ale ten monitor oddechu mnie zastanawia ze wzgldu na SIDS
no wlasnie, chodzi o SIDS.
moich rodzicow znajomych wnuczka umarla na SIDS i nie chcialabym przezywac tego co oni.

jesli to urzadzenie choc w 1% zwiekszy szanse ze ja szybciej zareaguje to nie zamierzam na tym oszczedzac. oczywiscie nie znaczy to ze nie bede sprawdzala osobiscie czy dziecko oddycha bo to jednak tylko urzadzenie, ktore moze sie popsuc ale majac je w domu bede spokojniejsza a o to mi chodzi

mika

Cytat: zosia2007 w 01 Mar 2010, 15:48:31moich rodzicow znajomych wnuczka umarla na SIDS i nie chcialabym przezywac tego co oni.
mojej koleżanki córka też :(
magdalińska i już używacie? kurcze, nie wiem jak zadać pytanie, bo nie wiem czy mozna ocenic jak to sie sprawdza? masz angelcare? on reaguje tylko na ten moment bezdechu tak? wydaje jakiś sygnał?

zosia2007

#133
Cytat: mika w 01 Mar 2010, 15:48:12
ooo o tym nie pomyślałam :beer: to muszę to przemyśleć
Zosia patrze na allegro te urządzania angelcare i są po 499 zł - jak gdzies czytałam opinie o nianiach i monitoroach to zawsze podają ten przykład, to chyba najlepszy sprzęt na rynku tak?
tak, one sa po 499 zl ale teraz mozna kupic dwa urzadzenia - oddzielnie nianie i oddzielnie monitor za 520 zl.

angelcare jest najlepszy na rynku z tego co sie orientuje, ma bardzo mala "zawodnosc", nie psuje sie czesto

Dodany tekst: pon 01 mar 2010 15:52:49 GMT-1

Cytat: mika w 01 Mar 2010, 15:51:03
mojej koleżanki córka też :(
magdalińska i już używacie? kurcze, nie wiem jak zadać pytanie, bo nie wiem czy mozna ocenic jak to sie sprawdza? masz angelcare? on reaguje tylko na ten moment bezdechu tak? wydaje jakiś sygnał?
on wyje jak dziecko przestaje oddychac, ruszac sie chyba po 15 sec
mozna to sprawdzic kladac zamiast dziecka gruba ksiazke w lozeczku ;)

Dodany tekst: 01 Mar 2010, 15:54:35

a niania jest mi potrzebna bo zamierzam troche z mlodym pobyc na Roztoczu u rodzicow a tam jest dom i moge nie uslyszec czy sie obudzil

mika

#134
ja się teraz zastanawiam czy na samo to wycie nie dostałabym zawału ;) c hyba będe musiała kupić i trenowac z książką żeby się nauczyć reagować odpowiednio
ja to jestem mistrzynią w wymyślaniu problemów ;)

zosia2007

Cytat: mika w 01 Mar 2010, 15:54:51
ja się teraz zastanawiam czy na samo to wycie nie dostałabym zawału ;) c hyba będe musiała kupić i trenowac z książką żeby się nauczyć reagować odpowiednio
ja to jestem mistrzynią w wymyślaniu problemów ;)
mika lepiej dostac zawalu niz przeoczyc ;)

mika

Cytat: zosia2007 w 01 Mar 2010, 15:57:06
mika lepiej dostac zawalu niz przeoczyc ;)


a na szkole rodzenia mowili co robić w takich sytuacjach?

zosia2007

Cytat: mika w 01 Mar 2010, 15:57:49
a na szkole rodzenia mowili co robić w takich sytuacjach?
nawet nie wiem bo mi mama mowila ze w wiekszosci sytuacji jak dziecko przestanie oddychac wystarczy je po prostu szturchnac lub podniesc, jakby to nie pomagalo to trzeba robic sztuczne oddychanie

aniak1211

Wiecie co,kolezanki siostra malo zawalu nie dostala jak jej synek przestal oddycha i to 2 razy,
na szczescie w ciagu dnia na jej rakach .

Okazalo sie ze maly dostal krople do nosa i po 5 dniach jak katar nie przeszedl to poszli do lekarza ktory kazal jeszcze 7 dni podawac,
na ulotce bylo napisane zeby nie podawac dluzej niz 5 dni i skutkiem ubocznym moze byc bezdech,ale przeczytali ja dopiero po tym bezdechu.
zabilabym taka lekarke!!!
w ogole 2 miesiecznemu dziecku nie potrzeba chyba takich mocnych kropli!!!

magdalinska

opisałam sie i mi net wywalilo  :headbang:
no to jeszcze raz. Kupilismy z tych samych powodów co Zosia, przez allegro, sam monitor, za 349zł http://www.allegro.pl/item860929704_angelcare_ac300_monitor_oddechu_warszawa_0zl.html
Uzywamy, raz wlaczyl mi sie w nocy sygnal ostrzegawczy, zerwałam sie na równe nogi... nie wiem czy mi sie wydawało, czy maszyna nie wyłapała oddechu czy rzeczywiscie cos było nie tak, w kazdym razie jak juz wyskoczyłam z łozka to bylo ok i migało zielone swiatełko.
dziala to tak, ze jak maluch oddycha, to miga zielone swiatelko, niby w rytm oddechu, ale z tego co zaobserwowałam to gubi ten rytm ;) jak przestanie oddychac, to po 15sek wlacza sie jeden sygnal alarmowy i miga czerwone swiatelko alarmu, jak dalej dziecko nei oddycha, to zaczyna pikac alarm, dosc głosno. Chociaz jak kilka razy wyciagnelam dziecko, poszłam do kuchni nakarmic i nie wylaczylam maszyny, to sobie pikało i pikało, a moj maz sobie smacznie spal ;)
ja nei zaluje ze kupiłam, chociaz w ciagu dnia jak spi to i tak sprawdzam czy wszystko ok, w nocy jak sie przebudze to tez

elve

my niewiele wydaliśmy na wyprawkę (choć między nami mówiąc sporo rzeczy dostaliśmy, choć raczej tańszych)
wszystko zalezy co kupisz...
i nie wszystko co tanie jest złe

monitora nie mam, nie planowałam kupować
ale córa urodziła się zdrowa i o czasie

abkasia

my kupilimy monitor z niania, ale chyba na ebay maz kupowal i kosztowalo nas to chyab 300 zlmneij niez w Polsce.


mika

#142
Cytat: elvelve w 01 Mar 2010, 16:16:27i nie wszystko co tanie jest złe
ale ja tak wcale nie uważam i nigdzie tak nie napisałam ;D nie orientuje się w cenach i dlatego pytam

Cytat: elvelve w 01 Mar 2010, 16:16:27ale córa urodziła się zdrowa i o czasie
no ja właśnie wyczytałam, że przy wczesniakach jest większe prawdopodobniństwo SIDS, dlatego się zastanawiam

Magdalinska :beer;

abkasia


elve

mika nie, nie, poprostu zdziwilam sie jak dziewczyny na plotach wymieniły koszty wyprawki
moje chicco, to moze nie spełnienie marzeń, ale jeździ i Anie bezpiecznie wozi

zosia2007

Cytat: mika w 01 Mar 2010, 16:19:02no ja właśnie wyczytałam, że przy wczesniakach jest większe prawdopodobniństwo SIDS, dlatego się zastanawiam
podobno jest wieksze i dlatego niektorzy nawet zalecaja aby kupic monitor, ale spotkalam sie tez z opinia lekarzy ze odradzaja monitor bo on niby usypia czujnosc rodzicow bo jak jest maszyna to rodzice juz nie sprawdzaja czy dziecko oddycha. ja sobie tego nie wyobrazam ze moglabym nie sprawdzac co u mojego dziecka i zaufac jakiejs maszynie.

z drugiej strony nikt z moich znajomych monitora nie uzywal i tez jest ok

mika

no mojej czujnosci w kwestii dziecka to chyba nawet najmocniejsze środki nasenne by nie uśpiły ;) ale to dobrze rzeczywiscie porozmawiać o tym z lekarzem

abkasia

Cytat: zosia2007 w 01 Mar 2010, 16:22:30
podobno jest wieksze i dlatego niektorzy nawet zalecaja aby kupic monitor, ale spotkalam sie tez z opinia lekarzy ze odradzaja monitor bo on niby usypia czujnosc rodzicow bo jak jest maszyna to rodzice juz nie sprawdzaja czy dziecko oddycha. ja sobie tego nie wyobrazam ze moglabym nie sprawdzac co u mojego dziecka i zaufac jakiejs maszynie.

z drugiej strony nikt z moich znajomych monitora nie uzywal i tez jest ok
ja sprawdzam mimo, ze mam monitor..
nie usypia to mijej czujnosci, choc czuje sie pewniej

co do kosztow wyprawki, to mozna zrobic wyprawke za 1000-1500 zl a mozna za 10.tys.. jesli kogos stac, to czemu nie.. ;)

zosia2007

elvelve jakby mi ktos podarowal wozek to tez bym chetnie wziela ale niestety musialam kupic wiec kupilam taki, ktory mi sie podobal i spelnial przynajmniej czesc funkcji ktore wymyslilam ze wozek marzen powinien posiadac ;)

elve

#149
zosia2007 chodziło mi tylko o to by ludzi nie straszyć podanymi sumami

BTW wiele osób by takiego wózka nie przyjęło ;) w sumie byłam bliska kupna nowego