niania poszukiwana

Zaczęty przez doris8008, 21 Paź 2009, 11:24:07

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

mayagaramond

w Twoim Stylu jest artykul o nianiach.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

#51
elve, mogę napisać na co zwracała uwagę mama bliżniakow, którymi się opiekowałam ( może Tobie się przyda). Spytałam się po jakimś czasie dlaczego mnie wybrała, stąd wiem.
Patrzyła jaka jest reakcja dzieci na przyszła nianię, szczególnie chłopca ,bo on jest bardziej nieufny i nieśmiały.
Patrzyła jakie pytania zadaje niania odnośnie dzieci, w jakim stopniu zainteresowana jest nimi. Były dziewczyny co miały  na początek rozmowy dwa pytania: ile godzin i za ile. Takie odrzucała odrazu.
Dobrze nam się od samego początku rozmawiało, można było wyczuć , że odpowiadamy sobie pod wzgldem charakteru itp.

Też uważam, jak nionczka, że wykształcenie pedagogiczne nie jest warunkiem koniecznym, gdyż niestety o niczym nie świadczy. ( patrząc chociażby na osoby z roku).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

dla jednej mojej znajomej bardzo wazne było, zeby niania nie miała mniej lat niz 50 :D
bo jej mąż pracuje w domu lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Ja wolalabym np. mloda dziewczyne bo nie boje sie konkurencji a wiem, ze fakt, ze starsza osoba opiekuje sie Irenka moglaby sprawic przykrosc mojej mamie. Niby glupota, ale tak jakos mam.
Poza tym mloda ma wiecej sily, zeby po podlodze ganiac a moje dziecko jest z tych ruchliwych.
Chcialabym tez opiekunke wygadana, komunikatywna, ktora by rozmawiala z moim dzieckiem. Nie lubie mruków i milczków.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

nionczka  moja znajoma jest bardzo zazdrosna :D

ja bym wolała jednak osobę koło 50 z prostej przyczyny - czesto takie młode dziewczyny nie maja doświadczenia z dziecmi - robia to, zeby sobie "dorobić" - jak za Toba zamykają  sie drzwi to laska cyk TV, lodówka telefon a dziecko aby tylko nie płakało (miałam troche koleżanek  w akademiku, ktore tak dorabiały na studiach - miały rozne sposoby jak pilnować dziecka a się nie narobić - nierzadko przyjmowały w domu pracodawcy swojego chłopaka) więc chyba jestem juz uprzedzona

wydaje mi sie tez, ze taka kobieta w średnim wieku jest tez bardziej sumienna i odpowiedzialna niż taka młoda osoba (choc może się myle :P )

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Salsa, a starsza pani moze miec doswiadczenie i wiedze, ale sprzed 30 lat :-)
Ja bylam opiekunka przez caly okres studiów i uczciwie pracowalam. Zalezy od osoby.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Ja myślę, że nie ma reguły ;D  I taka młoda i starsza może być beznadziejna,
nie ograniczałabym tutaj wieku ;D

Moja siostra (studiowała pedagogikę, ale ważniejsze jest to, że ma cierpliwośc i podejście) na studiach zajmowała się przez dwa lata chłopcem. Jego rodzice zatrudnili ja, bo wzbudziła ich zaufanie. Filip ją uwielbiał i nawet jak skończyła tam pracować jezdziła go odwiedzać, on do niej dzwonił ;D

jestynka

ja też utrzymuję kontakt z dzięcmi , którymi się opiekowałam ;)
niesamowite jest, że było się z takim maluchami, a za rok idą do szkoły
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#58
No reguly nie ma, ale preferencje (mniej lub bardziej zasadne) mozna miec :-)

Dodany tekst: 13 Sty 2010, 10:08:13

Cytat: jestynka w 13 Sty 2010, 10:06:02ja też utrzymuję kontakt z dzięcmi , którymi się opiekowałam wink
niesamowite jest, że było się z takim maluchami, a za rok idą do szkoły

Moja jedna dziewczynka juz nosi biustonosz ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: nionczka w 13 Sty 2010, 10:00:10
Salsa, a starsza pani moze miec doswiadczenie i wiedze, ale sprzed 30 lat :-)
Ja bylam opiekunka przez caly okres studiów i uczciwie pracowalam. Zalezy od osoby.

no starszej Pani tez bym nie chciała bo jednak za stara

niemniej faktycznie zalezy od osoby, trzeba po prostu zaufać albo mieć kogos sprawdzonego
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

salsa bez przesady nasze mamy w wiekszosci sa w wieku 50+ i jakos dają radę - nie przesadzajmy ze kobta po 50 rz to juz za stara

vobi

Cytat: jestynka w 13 Sty 2010, 07:29:53Patrzyła jaka jest reakcja dzieci na przyszła nianię

Mysle ze to ma priorytetowe znaczenie, czy dziecko od poczatku dobrze reaguje na potencjalna nianie, dzieci maja niezlego "czuja" :D

elve

hmmm mloda placze jak moja mama ja bierze na rece.... na nikogo tak nie reaguje

wolałabym kogos w wieku 25-35, juz w glowie raczej poukladane, a jeszcze chce sie z dzieckiem grac w pilke

vobi

elvelve poszukaj moze jakichs forow gdzie krakowskie mamy plotkuja, moze polecaja sobie nianie, bo np. dziecko idzie do przedszkola czy cos, przynajmniej na forum mam z BB nieraz widzialam takie posty. Mysle ze bedziesz sie musiala spotkac z kilkoma, moze nawet kilkunastoma, zobaczysz na kogo Ania dobrze reaguje, ktora Tobie pasuje...

salsa

#64
Cytat: maraxela w 13 Sty 2010, 10:19:20
salsa bez przesady nasze mamy w wiekszosci sa w wieku 50+ i jakos dają radę - nie przesadzajmy ze kobta po 50 rz to juz za stara

ale to nie ja pisze, ze to starsza pani :D
ja napisałam ze Pani około 50 budziłaby moje zaufanie bardziej niz młoda dziewczyna -
ale starszej pani to juz bym nie chciała (starsza Pani to dla mnie taka po 70 :) )

Dodany tekst: śro 13 sty 2010 11:00:11 GMT-1

moja znajoma powywieszała  ogłoszenia na osiedlu i rozdzwoniły sie telefony
znalazła bardzo fajną panią Halinkę (55 lat) - złota kobieta - gotuje dziecku normalne jedzenie, nauczyła go nocnika, zasypiania bez mamusi, robi z nim zabawy edukacyjne, często chodzi na spacery itp

a że to tez moje osiedle, to stwierdziłam, ze ma trzymać kontakt, bo jak jej Arturek pójdzie juz do przedszkola to akurat ja bede potrzebowała (byc może :P )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jestynka

Cytat: nionczka w 13 Sty 2010, 10:07:43Moja jedna dziewczynka juz nosi biustonosz ;-)

wow! ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

elve- no ja za chwilę ponawiam szukanie niani :( stresuje mnie to bardzo.

pytanie czy chcesz nianie z doswiadczeniem ( ale musisz sie liczyc ze bedzie uczyla dziecko po swojemu) czy dziewczyne, ktorej sama wszystko pokazesz

jesli z doswiadczeniem to bym pytala o metody wychowawcz - czego nauczyla poprzednie dzieci, w jaki sposob to robila itd sprawdzilabym tez referencje

jusia

myślę, że wiek nie gra roli, ani wykształcenie kierunkowe, ważne jest podejście do dziecka i doświadczenie, najlepiej żeby to była osoba polecona, wtedy obaw jakby mniej, szczególnie na początku kiedy trudno zaufać osobie, której się zupełnie nie zna i powierzyć jej swoje dziecko
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zuzia

Cytat: jusia w 13 Sty 2010, 23:03:02szczególnie na początku kiedy trudno zaufać osobie, której się zupełnie nie zna i powierzyć jej swoje dziecko
mnie już boli brzuch na samą myśl :(

vobi

zuzia a kiedy wracasz do pracy?

abkasia

jestem po rozmowie z niania... sama nie wiem, chyba wezmiemy ja na probe.. kobieta zrobila dobrze wrazenie...
przedszkolanka na emeryturze, ale mlodo wyglada i jest zadbana(ubrana nie w  moim guscie ;) ) ale czysta, w dobrej kondycji fizycznej...

fasolka1980

abkasia a macie jeszcze inne kandydatki? bo poczujesz jak to bedzie ta własciwa :)

abkasia

Cytat: fasolka1980 w 27 Kwi 2010, 16:55:40
abkasia a macie jeszcze inne kandydatki? bo poczujesz jak to bedzie ta własciwa :)
nie nie mam, to jest kobieta z polecenia. ostatnim dzieckiem zajmowala sie przez 7 lat...

ja nie wiem czy ktokolwiek bedzie dla mnei dobry na poczatku.. ;)

siog

#73
u mnie jest jeszcze jedna rzecz przy wyborze niani. ona MUSI wiedziec co ma zrobic gdyby dziecko zakrztusilo sie.

OlaFasola

Ten temat jest dla mnie bardzo trudny i chyba się tego przed narodzinami Mikołaja nie spodziewałam.
Na dzień dzisiajszy ciężko mi sobie wyobrazić, żeby go z kimś zostawić, poza mężem. Początkowo planowałam szybko wrócić do pracy i małego zostawiać z nianią, ale teraz chyba bardziej rozpatruję możliwość przcy w domu z nianią dochodzącą na kilka godzin.
I tak jak pisze siog, znajomość pierwszej pomocy jest dla mnie również bardzo ważna.