WYDATKI ślubno-weselne

Zaczęty przez justynaaaa2, 18 Wrz 2009, 14:50:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

Jako, że jestem właśnie na etapie planowania kosztów, chciałabym się dowiedzieć tak z ciekawości ile was to całe przedsięwzięcie wyniosło :D
Oczywiście ankieta jest dobrowolna i anonimowa i ma na celu tylko uzyskanie ogólnego info ;)

wiem, że ceny w różnych miastach są inne i wszystko zależy też od ilości gości no ale mimo wszystko może da mi to jakiś podgląd na sytuację  :pray:

będę wdzieczna  :thankyou:

Kasia


justynaaaa2

Kasia :beer:

kto się ujawni temu poleję :D

calineczka



rubin04

Justyna - ja bym powyzej 20 tys zrobiła rozbicie co 5 tys.


Moje: 80 osób, menu po 175 zł/osoba (mocno przepłacone w stosunku do ilości ale to inna historia)
Zespół - 4 tys (dużo,...ale warto było)
Kiecka - 5 tys ale 3 tys odzyskałam po sprzedaniu jej :) wiec takjakby za 2 tys :)
Obrączki - 300 zł + własne złoto z przetopienia jakis tam zasobow domowych
Makijaż, fryzjer - 250 zł
Kościól - 300 zł ksiadz plus kwiaty 150 zł
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

U nas było 126 osób, 160zł - talerzyk, wiec samo wesele 20 tys. A reszta prawie drugie tyle, czyli jakies 15tyś.

Wniosek z tego wszystkiego mam taki, że teraz nie zrobiłabym wesela.

Ślub i piękna, podróż ;) ot takie egoistyczne ;)

justynaaaa2

ze_nitka ty mi nie pisz takich rzeczy  :spank: bo ja też miałam momenty, żeby nie robić nic, ale jednak uznałam, że potem mogę żałować, że nie zrobiłam ;) a teraz już się nie wycofam  ;)

Justynna

justynaaaa2, miałam kiedyś z jakieś ślubnej strony inetrnetowej taki kalkulator kosztów ślubu i wesela. Można było sobie wyliczyć przybliżony koszt. W ogóle ciężko jest dokładnie zaplanować wszystkie wydatki. Trzeba się liczyć z tym, że zawsze coś wyskoczy niespodziewanego :)

szelma

Nam wyszło ok. 32 tys. Mieliśmy wesele na 55 osób, 180 zł/osoba. DJ - 1200 zł, fotograf - 1500 zł. Napoje i ciasta we własnym zakresie, ale nie pamiętam, ile dokładnie wyszło. Tort - 10 zł/osoba. Moja kieca - 1900 zł. Ubranie D. - 200 euro :D (wyprzedaże - ale i tak to akurat zapłacili jego rodzice). Obrączki - 1250 zł. Makijaż - 150 zł (fryzjera nie było ;)). Transport dla gości - 3000 zł (bus do Wrocławia na lotnisko w piątek i niedzielę, transport między ratuszem i salą). Pfff, więcej nie pamiętam, ale D. ma wszystkie wydatki spisane - jak wróci, to sprawdzę :).

Szaraczek

#10
Ja zagłosowałam z nadzieją... Bo może się okazać, że wydatki jednak będą większe niż planuję;) Na razie zakładam przed ostatni przedział.
Oj chociaż nie... Bo nie policzyłam wydatków na siebie, czyli sukni etc.
Poproszę piwko na pocieszenie ;)

moniulinek

U nas też powyżej 30 tys., ale bliżej 35 niż 40 tys. Wesele na 120 osób x 120 zł od talerzyka. Resztę spraw załatwialiśmy w myśl "to nie szkodzi, że ślub ma się raz w życiu - nie damy się orżnąć" :) Sporo czasu nam to pożarło, ale wiele spraw udało się nam załatwić na dobrym poziomie i w rozsądnej cenie.
A tego, że wesele zorganizowaliśmy nie żałuję absolutnie - żałowałabym, gdybym dała się komukolwiek odwieść od tego pomysłu :)

justynaaaa2

no to widzę, że nie jest ze mną jeszcze tak źle  :mocking:
polewam dziewczęta  :beer:

justynaaaa2

doda tak :)
chodzi o łączne wydatki jakie poszły na ten cel ;)

zosia2007

u mnie było ok 30 tys na 140 osob ale to bylo 2 lata temu i w zwierzyncu a nie w w-wie.

justynaaaa2

zosia2007 a czy ty doczytałaś pierwszy post  :knuje: ach ta ciąża  :P

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 18 Wrz 2009, 16:55:24ceny w różnych miastach są inne i wszystko

bo ja taka wylewna dzis jestem :D

Kasia

justynaaaa2 mojej mamy znajowa wydawała teraz syna za mąż ;) ale to brzmi ;)
podobno całość imprezy kosztowało ok 90tys
chyba 250osób w radomskim
i podobno sie zwróciło  :padam:

magdalinska

ja tez zagłosowałam.
2 lata temu, całosc - 20tys. 15tys wesele na 70osób (140zł od osoby w restauracji+alkohol+tort+ciasta+owoce), 5 tys wydalismy na inne rzeczy, np. suknia, garnitur, obraczki, kwiaty, makijaz, fryz itp.
za wesele zapłacili nam rodzice, jak miałabym to sama płacic (tzn z moim M ;) ) to nie robiłabym wesela tylko obiad dla najblizszych ;)

errata

#19
zagłosowałam, ale chyba miałam najdroższe wesele  :padam: :rotfl: :rotfl:

ale najlepsze jest to, że nie żałuje i jeszcze raz tyle bym wydała  :rotfl: :rotfl:
:rotfl:
Na własne pocieszenie dodam, że mieliśmy dwudniowe na 140 gości.

OlaFasola

Zagłosowałam.
Nie żałuję wyprawienia wesela, choć początkowo uważałam, że szkoda kasy. Taka impreza się nie powtórzy :)

mary

nas wesele kosztowało niecałe 30 tys. (po cenach z 2007, bo wszystkie umowy zawierane były rok przed weselem). Kosztami przyjęcia nasi rodzice dzielili się sprawiedliwie po połowie. Ja sama opłacałam sobie fryzjerów (niestety musiałam iść do kilku), makijażystkę i cały strój PM. Mój mąż zapłacił za swój ubiór i obrączki. Za fotografa płaciliśmy po weselu, więc z własnej kasy - rodzice już byli rozliczeni ;)
Nie żałujemy, że mieliśmy wesele, choć nas akurat ono zbyt wiele nie kosztowało ;) Dziś pewnie też robilibyśmy imprezę, choć szczerze mówiąc - nie tęsknię za tą całą organizacją.

sunflowerka

#22
u nas za wszystko razem wyszło ok 32 tys. , mieliśmy 55 gości

Justyna fajną masz datę slubu:-)

szelma

sunflowerka, o, to prawie dokładnie tak jak u nas :).

sunflowerka

Cytat: Kasia w 18 Wrz 2009, 16:10:18
justynaaaa2 mojej mamy znajowa wydawała teraz syna za mąż ;) ale to brzmi ;)
podobno całość imprezy kosztowało ok 90tys
chyba 250osób w radomskim
i podobno sie zwróciło  :padam:

osz skąd tyle gosci mieli, u mnie to nawet 80 osob nie szlo uzbierać, tzn zaprosiliśmy tyle ale nas olali ;-(