Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211


noki

Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2009, 22:40:50
A ja myslalam ze mozna pic bezposrednio bez gotowania ;)

My tak wlasnie robimy, filtrujemy wode i nie gotujemy jej do picia np. z pomaranczowym squashem.
uzywamy dzbanka brita z filtrami brita, ktore wymieniam jak zaczyna sie robic osad w herbacie, czyli jakies 5 tygodni. Filtry kupuje w bootsie, kosztuje mnie to 10 funtow za 3, a jak jest promocja, to uda sie kupic 6 za 12.50.

effik

Cytat: callja w 12 Wrz 2009, 20:46:19Czyste, aż piszczą wink

lol lol
i w tym momencie wizualizuję sobie Bożenę Dykiel z promiennym uśmiechem :D

magdalinska

Cytat: mobka w 12 Wrz 2009, 07:37:47
A i sciereczki mam takie za 2,5 z carrefoura ;)
:padam: szczescie cofnelam reke... a juz miałam chowac do koszyka sciereczke za 6,50 szt!!! jutro jade do carrefoura :D

effik

skoro jest wątek o perfekcyjnej pani domu, proszę też zapodać triki, jak perfekcyjnie wyglądać po całym dniu pracy na przywitanie męża lol
i jak się upiekszyć maksymalnie w 3 minuty lol

mayagaramond

Cytat: effik w 17 Wrz 2009, 13:21:58
skoro jest wątek o perfekcyjnej pani domu, proszę też zapodać triki, jak perfekcyjnie wyglądać po całym dniu pracy na przywitanie męża lol
i jak się upiekszyć maksymalnie w 3 minuty lol

zatrudnic sprzataczke i kucharke ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: effik w 17 Wrz 2009, 13:21:58
skoro jest wątek o perfekcyjnej pani domu, proszę też zapodać triki, jak perfekcyjnie wyglądać po całym dniu pracy na przywitanie męża lol
i jak się upiekszyć maksymalnie w 3 minuty lol
w pracy nie przemeczac sie i przed wyjsciem poprawic makijaz,
a najlepiej to jeszcze prysznic przed wyjsciem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

effik

Cytat: aniak1211 w 17 Wrz 2009, 23:27:25w pracy nie przemeczac sie i przed wyjsciem poprawic makijaz


o, to jestem perfekcyjną panią domu lol lol lol

callja

#83
Cytat: magdalinska w 15 Wrz 2009, 18:26:17A i sciereczki mam takie za 2,5 z carrefoura

W zbliżonej cenie zakupiłam w Biedronce, rzeczywiście są świetne, choćby do szyb czy luster - super.

Aha - przyznaję bez bicia, że np. kafelki w kuchni, zlewozmywak czy okamienioną baterię zdarza mi się traktować ACE; odzyskują naturalny kolor, zero szorowania, a i spłukiwanie mniej upierdliwe niż wprzypadku "pieniących" środków. Tylko też odór chloru... Do kibelka też zdarza mi się wlewać ACE, znikają wszelkie smrodki czy osady ;)

Dodany tekst: 19 Wrz 2009, 12:02:43

Effik - rewelka, postaram się wyorzystać zarówno Twoją opcję jak i tę mary, z pomocami domowymi ;) Ale to pewnei za jakies 15 lat, a do tego czasu i tak będę miała pełno zmarszczek  :P
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Anupka

Cytat: vobi w 10 Wrz 2009, 23:41:40my mamy Anne, to chyba troche tansza wersja

no chyba powinnam się obrazić ;) rotfl



ps. jak ja się cieszę, że tu można pić wodę prosto z kranu!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

#85
No to moje miłe panie domu mówcie mi tu jak na spowiedzi czym "szorujecie"  płyty elektryczne (ceramiczne) w kuchenkach?? Moja idealna teściowa pozostawiła po sobie w spadku płytę w niezbyt dobrym stanie. Po każdym małym nawet gotowanku jak widzę te obleśne ciapy, smugi....to mi ehhhh :headbang:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

aniak1211

Dorotka1981
Pamietam jak kilka lat temu kupilismy rodzicom w prezencie taka kuchenke to w sklepie z chemia dostalismy mleczko specjalnie do plyty elektrycznej,
niestety nie pamietam nazwy ani firmy ale podejrzewam ze teraz jest duzy wybor,
pamietam ze dosc drogie bylo ale wydajne :)

Lwica

aniak1211 no tych środków troche do płyt jest ale właśnie ceny są ho ho ho
Wiem poleje wszystko ACE heheh podobno wyzera wszytsko  :dance:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

magdalinska

ja plyte pryskam srodkiem z lidla W5, smugi troche zostaja, ale jak zgasze swiatło w okapie to nie widac ;)

effik

ja mam mleczko takie. drogie cholerstwo, ale bardzo wydajne. chyba w castoramie mi mąż kupił albo jakoś tak.

inkageo

Ja mam oprócz środków chemicznych takiego drapaka, coś jak maszynka do golenia ;) Chyba to było w zestawie z płytą. M pryska płytę jakimś mleczkiem, później wyciera ją papierowym ręcznikiem, a to co zostanie, to tym drapakiem zeskrobuje.
Imagine there is no hate

kasiad

#91
mój Mąż płytę elektryczną myje octem   ;)
ale u nas większość rzeczy się nim myje ;D
garnki jak są przypalone, czajnik odkamieniamy, nawet zlew nie raz był nim potraktowany ;D

Kasia

Cytat: effik w 22 Paź 2009, 10:08:49chyba w castoramie mi mąż kupił albo jakoś tak.
castorama ma game róznych produktow, jakoś HD to sie nazywa czy podobnie i sa super :)
i do dywanów i do fug i jeszcze inne

wis

Ja mam takie psik-psik :D kupiłam w Euro RTV AGD jak kupowałam kuchenkę. Psikam, śmierdzi strasznie, po 20 min gąbka i ręcznik papierowy. Jak coś nie zejdzie to tak jak Inka - takim drapakiem, który dostałam do pieca - to cholerstwo ma żyletkę w środku, ale nic nie rysuje :)

aniak1211

No wlasnie taz u mamy to bylo ale nigdy nie uzywalismy bo zyletka w srodku i sie balimy zeby nie porysowac :D

wrobelek0403

laski, a w jakich proporcjach uzywacie octu z woda???

próbowałam ostatnio umyc płytki nad kuchenką, ale dupa :zly: tylko cif w wersji zracej dał rade wymyc tłuszcz, ech...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

u mnie sprawdził się tylko nierozcieńczony cilit bang, więc pewnie ten ocet to trzeba codziennie ;)

effik

sprawdzałam, co to za mleczko mam - STARWAX. To nazwa producenta, różne rzeczy robi do czyszczenia.

wis

A mnie to wkurza, umyję tą płytę, wypoleruję, a później jedno gotowanie i znowu do mycia  :zly:
Idę dokończyć łazienkę.

aniak1211

Cytat: wis w 25 Paź 2009, 10:17:41
A mnie to wkurza, umyję tą płytę, wypoleruję, a później jedno gotowanie i znowu do mycia  :zly:

Dlatego ja nie kupie do swojej kuchni plyty ceramicznej :D