Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

boje sie zeby sie nie odbarwilo . polalam tak chyba ace odplyw w umywalne w wc i caly sie zrobil rdzawo-brązowy po chwili .............

mobka

Marax, ja czyszcze domestosem ;) Ale on tez moze odbarwiac (to to samo co ACE - sam chlor;)), trzeba sprawdzac. Ale i tak zaraz robi sie brazaowy. Niestety wylewanie resztek kawy, herbaty itp. mu nei sluzy.

wrobelek0403

ja czyszcze cifem białym, mam zwykła stal i nic sie nie odbarwia. a sitko w odpływie po prostu szoruje co jakis czas, nic innego nie da sie z tym zrobic.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Ja czyszcze roznymi wynalazkami i nic sie nie dzieje:)
Najlepszy jest dla mnie cilit bang,zostawiam na 2-3 minuty i wszystko ladnie wyczyszczone.
Czyszcze tez zwyklym cifem,
jak polalam octem to zlew byl maga blyszczacy:)

magdarynka

A jak wyczyscic skorzane rekawiczki? Mam czerwone i na szwach widac brud. Tylko profesjonalne czyszczenie, czy sa jakies sprawdzone, domowe sposoby?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Ekhm, pewnie tak się nie powinno, ale ja wrzuciłam moje tydzień temu do pralki i włączyłam program ręcznego prania. ;)

Moje wyprały się super, ale odpowiedzialności za Twoje nie biorę. :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

kurtka puchowa z zary za nie mala kase :( jak to wyprac zeby nie zrobila sie chuda i nijaka ? ma pileczki pimpongowe plus delikatny plyn do prania . Czytalam ze trzeba suszyc tez z tymi pilkami w suszarce bębnowej a ja takiej nie mam . Nie wiem czy ryzykowac .

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

martullek

ja mam kurtkę z zary z zeszłego rokuu i piorę normalnie w pralce. trochę się rękawy wychudzają, ale po jednym dwóch dniach jest już normalnie

mobka

Cytat: martullek w 30 Sty 2012, 21:40:08
ja mam kurtkę z zary z zeszłego rokuu i piorę normalnie w pralce. trochę się rękawy wychudzają, ale po jednym dwóch dniach jest już normalnie

Tez piore normalnie i nie mam problemu.

abkasia

marax zlew srebryny zalej goraca woda i wsyp proszek do pranie :) wloz brudne scierki i niech tak sobei to polezy... po 2 odz scierki czyste i zlew czysty :D

marax

pisze nie czyscic chemicznei :) dalam ja do pralki z pilkami tenisowymi . zobaczymy

margareta

Pranie też powinno być z piłkami i nie wolno suszyć na kaloryferze. Niech sobie schnie powoli a ty ją tylko od czasu do czasu pomiętol, żeby rozbić pierze.

marax

#288
bozesz w internecie jest 1001 sposobow na ta kurtke puchowa ...........
1 jedni każą suszyc na grzejniku
2 inni każą suszyc na wieszaku
3 jeszcze inna wersja wynosic na mroz
bozesz przeciez to sie wzajemnie wyklucza
powiesilam kurtke kolo grzejnika i bede ja wynosic na mroz  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: moze ktos ma racje

margareta

Ja napisałam tak jak robię, prałam już wielokrotnie różne kurtki i zawsze było ok. Wydaje mi się, że koło grzejnika, przez szybkie suszenie, mogą powstać zbite, zeschnięte zbitki piór, które trudno będzie rozdzielić.

errata

ja już dano temu miałam kurtkę puchową, prałam ją normalnie tak jak inne i suszyłam powieszoną w pobliżu grzejnika i nic jej nie było. I na pewno była puchowa, bo cały czas z niem pióra wychodziły ;D

rudasekawf

kurcze nie mam już pomysłu, w brodziku kabiny zrobił mi się taki ciemniejszy pas (jakby brudne), w czasie remontu chyba. I niczym nie moge tego doczyścić, próbowałam już cilit bang, domestos, zwykly proszek do szorowania, namaczanie prania z proszkiem, cytryna i ocet. Nie zeszło. Ma ktoś inny pomysł, bo wygląda jak u flejtucha :/

errata

rudasekawf nie żebym Ci nie wierzyła, ale może tam jakiś cień pada?

Albo pobrudzili w czasie remontu czymś?

rudasekawf

Cytat: errata w 31 Sty 2012, 15:31:19rudasekawf nie żebym Ci nie wierzyła, ale może tam jakiś cień pada?
no niestety nie cień, doszło do tego, że nawet teściowej pytałam czy nie wie czym to wyczyścić. Zasugerowała sodę, bedę próbowała.

Cytat: errata w 31 Sty 2012, 15:31:19Albo pobrudzili w czasie remontu czymś?
musieli coś wylewać chyba, kurcze nie przyuważyłam tego wcześniej, więc może po prostu się wżarło. Nie jest to jakoś taki super czarny pas, ale wygląda jak brudne

errata

spróbuj trochę zmywaczem do paznokci

margareta

Ja dziś kupiłam parownicę w Tchibo http://www.tchibo.pl/Parownica-p400011415.html Już się nie mogę doczekać, żeby ją wypróbować. Póki co, siedzę w pracy...

zwierzatko_mojej_mamy

mam identyczna co co milimetra, kupiona na allegro za 33zl, dala rade oknom po remoncie, przy czym koncowka ze szczoteczka z plastikowymi iglami po 30 minutach szorowania sie skonczyla (igielki sie wygiely od goraca w poziomie i juz nie bylo czym drapac), drapalam reszte z normalna szczotka w jednej rece, z tym ciezkim pieronstwem w drugiej, co 3 minuty dolewajac wody, bo zbiorniczek miesci jakies 100 ml na jeden raz, trzeba uwazac przy otwieraniu, zeby na czlowieka nie buchnela resztka pary, po czym przy 6 oknie przestala buchac para pomimo nagrzewania sie do czerwonosci....

naprawde tocka w tocke to samo - dam sobie glowe uciac, ze od tego samego producenta to wzieli..

ja przepraszam, to nic osobistego, ale juz od dawna nie kumam tych zakupow w tchibo :D o co chodzi z ta marka?? przeciez kawe oni robia :D skad pomysl, zeby kupowac u nich cokolwiek innego? (pomijajac pomysl ich, zeby sprzedawac cos innego :) )
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

margareta

Kupiłam z założeniem, ze wypróbuję i najwyżej oddam.
A do Tchibo zaglądam raz w tygodniu. Kupuję kawę i czasami coś innego.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: margareta w 02 Lut 2012, 16:13:55Kupiłam z założeniem, ze wypróbuję i najwyżej oddam.
tylko uprzedzam z ta szczotka - lepiej jej nie uzywaj, jak rozwazasz oddanie - bo ona naprawde szybko sie wygina - te pozostale koncowki sa sztywne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Lut 2012, 16:01:23juz od dawna nie kumam tych zakupow w tchibo  o co chodzi z ta marka?? przeciez kawe oni robia  skad pomysl, zeby kupowac u nich cokolwiek innego? (pomijajac pomysl ich, zeby sprzedawac cos innego  )
siostro bighug wyrażasz moje uczucia :D
:highfive: