Perfekcyjna Pani Domu - triki ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 10 Wrz 2009, 00:09:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

no coz ;D moja odpowiedz mozesz se wyobrazic  ;D ja je zwykle biore do wanny, prysznicem mocze delikatnie, byle detergent dal rade zadzialac, potem macham szybko szczotka i splukuje ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


ddu

wróbel, ale masz tam ładnie!

callja

Cytat: ddu w 25 Paź 2015, 16:08:49wróbel, ale masz tam ładnie!
To samo chciałam napisać :) Pięknie masz!!

Ech, ja pewnie jeszcze z 5 lat pociągnę w prowizorce - zanim nazbieram na sensowny projekt i remont z przyległościami, to... :padam:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

JustBe

Czytałam ostatnio że do czyszczenia stali nierdzewnej (krany, czajniki) można użyć folii aluminiowej....stosowałyście to?

ddu

ja nie . szkoda byłoby mi folii ;)

margareta

Znacie? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252645/magia-sprzatania
Koleżanka od 2 dni układa ciuchy w szafach według reguł z tej książki i jest zachwycona efektem.

niewiemjaka

margareta nie znam, ale komentarze pod pozycją brzmią ciekawie :D
"Kryterium wyboru co zostawić stanowi enigmatyczne 'tryskanie radością' – jeśli przedmiot daje ci radość, zatrzymaj go, reszta do worka na śmieci. "
podoba mi sie takie kryterium, nawet chyba pojawia sie na strefie w wersji "kup cos w czym wygladasz bosko" a nie tylko tak sobie :D

wrobelek0403

margareta, ciekawe :D

u mnie niestety zaczyna się objawiac rys genetyczny "przydasie" lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

kupiłam tę książkę już jakiś czas temu i... zdążyłam zapomnieć, że ją mam :rotfl:
przeczytałam kilka pierwszych stron, "nie chwyciło" od razu i przerzuciłam się na inną lekturę, widocznie magia sprzątania nie jest moim powołaniem ;)

malutenka

Cytat: margareta w 03 Lut 2016, 14:25:34
Znacie? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/252645/magia-sprzatania
Koleżanka od 2 dni układa ciuchy w szafach według reguł z tej książki i jest zachwycona efektem.
Układanie ciuchów tak. Wyrzucanie zbędnych rzeczy też. Dziękowanie rzeczom za.poslugę przed wyrzuceniem - no bez jaj. Wyrzucanie książek, tak, tej po przeczytaniu, gdyby nie byla pozyczona.

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 03 Lut 2016, 15:13:11Wyrzucanie książek, tak, tej po przeczytaniu, gdyby nie byla pozyczona.

lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: malutenka w 03 Lut 2016, 15:13:11Dziękowanie rzeczom za.poslugę przed wyrzuceniem
:rotfl:
chyba już do tej książki nie wrócę :D

szelma

Ja widziałam filmik ze spotkania z autorką, na którym pokazywała, jak nalezy składać koszulki, głaszcząc je i dziękując za to, że odziewają nas na co dzień. To nie jest książka dla mnie :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

margareta

Ubawiłam się czytając opinie i cytaty. Aż się boję teraz zajrzeć do szafy, bo nikt mi do tej pory nie uświadomił, że bluzka, która leży na spodzie, cierpi z powodu przygniecenia  :D

Justynna

Cytat: szelma w 03 Lut 2016, 15:19:35Ja widziałam filmik ze spotkania z autorką, na którym pokazywała, jak nalezy składać koszulki, głaszcząc je i dziękując za to, że odziewają nas na co dzień.
lol

wrobelek0403

Cytat: szelma w 03 Lut 2016, 15:19:35
Ja widziałam filmik ze spotkania z autorką, na którym pokazywała, jak nalezy składać koszulki, głaszcząc je i dziękując za to, że odziewają nas na co dzień. To nie jest książka dla mnie :D

o ja pieprze lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: szelma w 03 Lut 2016, 15:19:35a widziałam filmik ze spotkania z autorką, na którym pokazywała, jak nalezy składać koszulki, głaszcząc je i dziękując za to, że odziewają nas na co dzień
I jeżeli rajstopy leżą w szufladzie zwinięte w kłębek to nie odpoczywają!

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 03 Lut 2016, 16:57:59
I jeżeli rajstopy leżą w szufladzie zwinięte w kłębek to nie odpoczywają!

biedne moje rajtki, nie odpoczywają nigdy lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 03 Lut 2016, 17:01:49biedne moje rajtki, nie odpoczywają nigdy
moje też nie. lol
Dla mnie niesamowite i nie do ogarnięcia jest to, że ta pani opisuje sprzątanie jako najzajebistsze hobby na świecie.

wrobelek0403

malutenka, jestesmy potworami lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka


malutenka

No doda normalnie.
Kupiłaś bluzkę. Zanosiłas na śmierć, ma dziury i udaje się do Krainy Wiecznych Łowów. Przed wyrzuceniem w czeluść kosza/zsypu robisz ceremonię:
"Kochana bluzko wierni służyłas mi przez 10 miesięcy, teraz żegnaj, niech Ci MPO lekkim będzie. "
Po czym ciskasz bluzką, z zamachem pełnym dramatyzmu. Jeśli masz zsyp, jak ja to możesz patrzeć, jak znika w ciemnej otchłani przyciskając dłoń do piersi.
Tak sobie to wyobrażam.

fasolka1980

nie wiem o co wam chodzi :D

KonMarie jest zajebista. Mój mąz w końcu zaczał sprzątać :)