Wyprawka dla Elvelve

Zaczęty przez elve, 15 Sie 2009, 11:27:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

#50
To i ja dopisze swoje uwagi i "hity"

1. Pieluch tetrowych mam 20 szt i jest w sam raz - przydają sie na przewijak, albo przy karmieniu jako "śliniaczek" jak sie uleje, albo by zarzucić na ramie przy odbijaniu dziecka po karmieniu, no do wszystkiego

2. Pieluchy flanelowe - mam z 6 szt i jest też w sam raz - do wózka, do przykrycia jak cieplej, do "zabecikowania", do przykrycia w foteliku w aucie

3. Obcinacz i nozyczki do paznokci Baby Ono - super!

4. Butelka Dr Browns - antykolkowa, przydaje się na herbatkę, albo odciągniete mleko. Tylko nie bierz tej najmniejszejj, wez taką większa niz 120 ml

5. Laktator ręczny mi wystarcza w pełni

6. Zamiast koszul do szpitala kup sobie bawełniane sukienki na wyprzedaży - przydadzą się potem jako "podomka" albo latem na plażę :)

7. Szlafroka nie kupuj - ja wziełma sobie luźna bluzę z kapturem i była bardzo ok.

8. Z kosmetyków używam mydła Bambino (1 zł) i oliwki Bambino. Chusteczki do pupy z Biedronki sa dla nas ok - tanie i dobre. Pampersów kupiłam 1 op. w rozm. 1 i jedno 2. Bo nie wiesz jakie duze sie dziecko urodzi. Mąż dokupił potem "jedynki" chyba ze 2 op. A potem juz "2"

9. Mała lampka nocna - by przy nocnych manewrach nie właczaś całego światła i budzić M. I teraz hit - M. kupił takie wtyczki czy jak to sie tam zwie - podłaczam to do gniazdka, w to wtyczkę od lampki - i wtedy mogę lampkę właczyć pilotem np. z łóżka. Pilot emituje sygnał radiowy wiec nawet z drugiego pokoju mozna właczyć - super sprawa, bo nie muszę sie z łózka podnosić jak chce tylko na sekundę właczyć lampke by spojrzeć w nocy na synka czy wszystko ok. To "urządzenie" kosztuje chyba z 50 zł. Dla mnie super.

10. Patyczki do uszu - ja mam zwykłe, bez blokady i sa ok - zwłaszcza ze używam ich tez czasami by wiciagnąc "kozy" z nosa synalka

11. Wkłądki latacyjne - testowałąm kilka - dla mnie najlepsze śa z J&J. Ładnie chłoną, i sa "miłe" Najgorsze sa z Bella - przeciekają i ogólnie do dupy. A tez Baby Ono dla mnie były mało przyjemne bo ten sorbent jak juz nabrał treści robił sie glutowaty i taki nieprzyjemny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

#51
dla karmiacych dobre tez sa butelki NUK z szerokimi smoczkami, a butelki sa waskie wiec mozna uzyc standardowych termoopakowan

Dodany tekst: pon 17 sie 2009 21:09:31 GMT-1

waski smoczek nuk
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


szeroki smoczek nuk
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



nie tak szeroki jak TT ale czytalam ze tez super

a to TT
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

abkasia

moze ii tak.. ale ja juz jestm na TT odpowiada nam i nie bede zmieniac.. :D a termo opakowaie juz kupilam i jest suuuper :D

gioseppe

ja mam i nuka i tt i kilka innych i zadna sie nie przydaje wiec nie przewidzisz :P wszystko ZALEZY od dziecka ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

abkasia

Cytat: gioseppe w 17 Sie 2009, 22:10:50
ja mam i nuka i tt i kilka innych i zadna sie nie przydaje wiec nie przewidzisz :P wszystko ZALEZY od dziecka ;)
no wlasnie...
a ja mam tylko TT
i jeszcze chyb a avene, ale ta dostalam w szpitalnych paczkach :D

konwalia

dr browns brałabym z szeroka szyjką i chyba w zestawie jest szczopteczka

rubin04

Cytat: konwalia w 17 Sie 2009, 22:15:13
dr browns brałabym z szeroka szyjką i chyba w zestawie jest szczopteczka

Tak, jest szczoteczka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

no ja mam już ten laktator aventu, i jak się okazuje z butelką i smoczkiem
mam nadzieję ze wystarczy
a może wogóle się nie przyda

mam też laktator medeli, tzn tą część nieelektryczną..... ale jest rozpakowana od kilku lat i mam wąpliwości czy można używać

zuzia dziękuję za propozycję, odezwę się wkrótce jak się zorientuję w rzeczach, które zaczynają mi koleżanki podrzucać

BTW mam tony , dosłownie tony bodziaków  :point_lol:

zuzia

#58
bo bodziak to podstawa!

ja mam laktator elektryczny, ale jeszcze ani razu nie użyłam to co mam polecać :D

elve

co lepiej spakować do szpitala 52 czy 56?

dragonfly

#60
Cytat: elvelve w 17 Sie 2009, 23:50:51
co lepiej spakować do szpitala 52 czy 56?
ja wzelam 56 ale sie wziela i urdzila 49, wiec mama dowiozla 52....
poza tym, ja potrzebowalam tylko na wyjscie, tak to miala szpitalne,
wez moze 56, lepiej wieksze niz mniejsze, nie?

zuzia

Cytat: elvelve w 17 Sie 2009, 23:50:51
co lepiej spakować do szpitala 52 czy 56?
ja bym radziła 56, ale zapakuj w jakąs np. reklamówkę 52 i daj mężowi instrukcje co ma Ci przywieść.

elve

zuzia no właśnie tak zrobiłam (tyle ze napisałam MALUTKIE  :mocking: )

marax

ja mam butelke nuk taka szeroką i reszte zwyklych butelek i jakos zadnej roznicy nie widze poza ceną .O co chodzi z tym NUKIEM za co ja wlasciwie zaplacilam 3 razy tyle :)???

zuzia

Cytat: elvelve w 18 Sie 2009, 00:06:32
zuzia no właśnie tak zrobiłam (tyle ze napisałam MALUTKIE  :mocking: )
napisałam o tych instrukcjach bo K. poproszony o dodatkowego pajaca przywiózł mi takiego jakiego złapał a że był chyba 68 to szczegół :D no tatuś po prostu był w amoku.

elve

mój bez amoku też by pewnie nie rozpoznał :P

już wiem co chciałam zapytać !!!
co macie na myśli pisząc "dobrej jakości oliwa z oliwek"
czyli jaka?


nionczka

Cytat: elvelve w 18 Sie 2009, 00:24:05
mój bez amoku też by pewnie nie rozpoznał :P

już wiem co chciałam zapytać !!!
co macie na myśli pisząc "dobrej jakości oliwa z oliwek"
czyli jaka?

Najlepsza oliwa to ta z pierwszego tloczenia, bez domieszek. Czysta oliwa. Chyba o to dziewczynom chodzilo. Tylko nie wiem po co ta oliwa?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

chyba zamiast oliwki do smarowania malucha. ja oliwki nie używam i jest ok.

elve

tak tylko pytałam, bo wielokrotnie padło

aja

elve w butelkach aventu są większe dziurki niż w pozostałych np. brawna czy TT! znajomych dzieć aż dostawał bóli brzuszka bo tak mu szybko leciało/ zminili na TT i problem zniknął!


golinda

a mi się znowu śniło, że moja wyprawka zawierała same sukienki i nie miałam ani jednych śpiochów lol

zuzia

Cytat: golinda w 18 Sie 2009, 10:40:43
a mi się znowu śniło, że moja wyprawka zawierała same sukienki i nie miałam ani jednych śpiochów lol
hehe
bedziesz dzwonic, zebym ci do szpitala Michałowe rzeczy wiozła :)

Angie

golinda sukienki sa fajne ale czasem malo wygodne, bo podciagaja sie do góry
i ciagle trzeba poprawiać żeby gołe cialo nie bylo na wierzchu. :)

rubin04

Ja oliwka (Bambino) smarowałam od początku głowkę - zawsze po kąpieli - profilaktycznie by ciemieniucha sie nie zrobiła.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login