obcasowo :P

Zaczęty przez netkach, 13 Lip 2009, 15:54:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

netkach

Mam pytanie do dziewczyn które TEN dzień mają już za sobą.
Jestem aktualnie na etapie szukania butów do mojej sukienki. Nie wiem jednak jaki obcas jest najwygodniejszy... Mam 160 cm wzrostu. Mój N ma 185, więc mogę trochę "poszaleć" z obcasem, jednak nie chce przesadzić, bo w tych butach będę przecież chodziła, tańczyła, skakała cały wieczór. Informacja dodatkowa: na co dzień nie chodzę w szpilkach.

zosia2007

ja mialam ok 6-7cm i bylo ok,  obcas w sumie jest niewazny, wazne zeby byly baaardzo wygodne

zreszta i tak je zdejmiesz pod koniec wesela :D

zwierzatko_mojej_mamy

ja mialam tez 6-7 i to jest maksimum, przy jakim moja noga zwykle obuta w plaskacze czuje sie dobrze i moze tanczyc ;) oczywiscie te 6-7 tez musi byc wygodne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Ja miałam chyba z 10 cm ale chodze w obcasach na codzień.
A potem i tak zdjęłam buty i tańczyłam boso..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

#4
nie ma jednej, uniwersalnej wysokości obcasa gwarantującej wygodę
wszystko zależy od jakości butów i tego, jak są wyprofilowane
dobre buty nawet na 12cm obcasie będą wygodniejsze niż kiepskie na 5cm

ja miałam dość wysoki obcas, koło 10cm pewnie, ale nie czułam dyskomfortu

jest jeszcze jedno - kwestia przyzwyczajenia i umiejętności chodzenia na obcasach :)

Dodany tekst: 13 Lip 2009, 18:00:47

Cytat: zosia2007 w 13 Lip 2009, 15:57:26


zreszta i tak je zdejmiesz pod koniec wesela :D

ja nie zdjęłam ;)

zwierzatko_mojej_mamy

#5
co do zdejmowania jak bola nogi - NIE ROBCIE TEGO ;) moze sie zdarzyc, ze bola od opuchniecia - jak zawsze u mnie i potem juz ich nie wcisniesz ;D bo poki noge trzyma but to nie napuchnie wiecej niz objetosc buta, po zdjeciu - wiadomo - raz wracalam z wesela na boso - ludzie mieli ubaw ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 13 Lip 2009, 18:41:34
co do zdejmowania jak bola nogi - NIE ROBCIE TEGO ;) moze sie zdarzyc, ze bola od opuchniecia - jak zawsze u mnie i potem juz ich nie wcisniesz ;D bo poki noge trzyma but to nie napuchnie wiecej niz objetosc buta, po zdjeciu - wiadomo - raz wracalam z wesela na boso - ludzie mieli ubaw ;)

na pewno się śmiali z Twojej fryzury lol

zwierzatko_mojej_mamy

fryzure mialam git ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda


zwierzatko_mojej_mamy

o co Pani idzie Pani golindo ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

a tak się droczę! co, nie mogę? :P

zwierzatko_mojej_mamy

nie wolno ;D a teraz wrocmy do obcasow, bo zrobi sie off top jak na wyprzedazowym watku ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 13 Lip 2009, 20:06:05
nie wolno ;D a teraz wrocmy do obcasow, bo zrobi sie off top jak na wyprzedazowym watku ;P

jak wszędzie!!! :D

kasiad

Cytat: rubin04 w 13 Lip 2009, 17:27:34
Ja miałam chyba z 10 cm
A potem i tak zdjęłam buty i tańczyłam boso..

ja też miałam 10 cm  ;)
a potem i tak zdjęłam buty i tańczyłam boso... powtórzę za rubin  :P

netkach

Myślałam też żeby wziąć sobie na zmianę jakiś butki na małym obcasie lub zupełnie płaskie... tylko nie wiem czy jest sens kupować jakieś nowe-białe pantofelki, czy wziąć sobie "stare" sprawdzone, ale NIE białe butki. Jak sądzicie?

golinda

netkach, czy myślisz, że po iluś tam godzinach zabawy ktoś w ogóle zauważy spod Twojej długiej kiecki, że masz coś innego na nogach?
jak się obawiasz zmęczenia i niewygody, to weź swoje najwygodniejsze buty na zmianę (no może nie adidaski, ale coś w miarę pasującego ;) )

netkach

hihi masz rację, po północy nikt nie zauważy, że mam inne butki :D Do północy powinnam wytrzymać w wysokich pantofelkach :D

Mam jeszcze czysto techniczne pytanie... Czy lepiej kupić buty z paskiem wiązanym na kostce, czy takie wkładane. Które są wygodniejsze?

zosia2007

#17
Cytat: golinda w 13 Lip 2009, 18:00:22


ja nie zdjęłam ;)

bo ty sie w szpilkach urodziłaś :P

Dodany tekst: wto 14 lip 2009 09:02:13 GMT-1

netkach jak juz zdjelam buty to na boso nie chcialam tanczyc wiec pozyczylam sobie od kolezanki czarne baleriny (bo tylko takie byly na sali), zreszta pod dluga sukienka po 3 w nocy nikt juz na to nie zwracal uwagi (na szczescie nie bylo nikogo ze strefy na weselu :P ):D

vobi

netkach tylko wez pod uwage, ze sukienka bedzie dlugoscia pasowala do butow na obcasie, jak ubierzesz nizsze czy plaskie to sobie bedziesz po niej deptala... a mowie to w oparciu o wlasne doswiadczenie :rotfl:

zosia2007

Cytat: vobi w 14 Lip 2009, 10:05:39
netkach tylko wez pod uwage, ze sukienka bedzie dlugoscia pasowala do butow na obcasie, jak ubierzesz nizsze czy plaskie to sobie bedziesz po niej deptala... a mowie to w oparciu o wlasne doswiadczenie :rotfl:

ja tez deptalam, ale co tam, przynajmniej sie nie wywalilam :D

netkach

Cytat: zosia2007 w 14 Lip 2009, 10:06:49
ja tez deptalam, ale co tam, przynajmniej sie nie wywalilam :D
Fakt, o tym nie pomyślałam...
Czyli zostaje mi tylko kupić super ekstra wygodne buty, żebym mogła w nich wytrzymać caaaaaałą noc.

Kolejne pytanie do "doświadczonych" forumowiczek:
Ile centymetrów od ziemi ma być sukienka, żeby:
a) za bardzo mi nie przeszkadzała w chodzeniu/tańczeniu
b) nie była za krótka, bo to moim zdaniem nie ładnie wygląda

zosia2007

#21
netkach a bedziesz miec halke pod spodem, bo ja o ile o sukienke nie zaczepialam to zaczepialam o kolo w halce wiec na weselu ja troche podwinelam (halke) a sukienke mialam do samej ziemi, no moze 1 cm przed zreszta tu masz na chwile dlugosc pokazana:


zwierzatko_mojej_mamy

netkach ja mam super wygodne buty z gabora roz. 37 do sprzedania ;) na 6-7 cm obcasie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

netkach

#23
Ja potrzebuję butków rozmiar 36 i najlepiej w srebrnym kolorze. Zakryte palce i raczej bez paska, bo podobno pasek skraca nogę.

Dodany tekst: 14 Lip 2009, 10:37:57

Jak ktoś ma takie butki do sprzedania, to ja jestem chętna :D

szelma

Moja jest jakis centymetr od ziemi? Od praktycznie pierwszej przymiarki byla robiona "pod" moje buty i teraz jest idealnie kompatybilna z tymi butami ;). A buty mam na 10-cm szpilkach - mam zamiar wytrwac jak najdluzej, a potem najwyzej zaloze cos nizszego i bede troche deptac - trudno sie mowi ;).