Katastrofy kulinarne czyli kuchnia z odrobina dystansu

Zaczęty przez mayagaramond, 09 Lip 2009, 22:08:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

taaaa już jasne!  z relacja LIVE  dla strefy lol lol

wrobelek0403

mysmy kiedys ze znajomymi robili kisiel na wodce lol lol lol wyszedł jeden wielki glut :rotfl: :rotfl:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Tak sobie kliknelam w link z maila o tym jak przygotowac lampion z dyni, a pod spodem wyskoczylo kilka ciekawych porad. Moze niektorym pomoga uniknac katastrof kulinarnych http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/porady/jak-przygotowac-lampion-z-dyni-na-halloween/ ;)

errata

Cytat: magdarynka w 26 Paź 2011, 10:24:01M kiedys robil kisiel z przepisu nr 2  Z tylu opakowania sa zazwyczaj trzy obrazki, co robic po kolei. I on zrobil wdl. obrazka nr 2

popłakałam się  :rotfl: :rotfl:

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Tarta. Siekam maslo z maka i dziwie sie,ze sie totalnie nie klei. Dotykam - cos dziwnego... Ale wciaz nie chce uwierzyc, ze pomylilam make pszenna z ziemniaczana :D
ps. szkoda mi, sporo masla poszlo - ma ktos pomysl jak zutylizowac mieszanke macznoziemniaczana z maslem?

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: malybob w 23 Lis 2011, 22:10:43ps. szkoda mi, sporo masla poszlo - ma ktos pomysl jak zutylizowac mieszanke macznoziemniaczana z maslem?
ciasteczka doriny upiecz ;) tam jest maslo i ziemniaczana ;)

http://pychaciasta.bloog.pl/id,330600176,title,Ciasteczka-Doriny,index.html?ticaid=6d6f8
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

O, zrobie! Dzieki.
Ale na usprawieliwienie dodam,ze sie nie poddalam i drugie podejscie do tarty wykonalam, juz z bardziej satysfakcjonujacym rezultatem. :)

niewiemjaka


wrobelek0403

odswiezam, bo wlasnie dokumentnie zważył mi sie sos śmietanowy do polewiczek :headbang: zrobił mi sie normalnie twaróg, a smietana 18tka, prosto ze sklepu, ech...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

a śmietana ciepła była? dodałaś do niej trochę sosu z patelni?

wrobelek0403

golinda, tak. wszystko wg wskazan, zawsze tak robie. nawet spróbowałam surowej smietany, jest ok. no nie rozumiem :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

sprawdź czy nie była zagęszczana żelatyną

wrobelek0403

nie, no pisze smietana 18%, zawsze ją kupuje, a tu taki zonk. no nic, zjem bez sosu ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ja dzisiaj sznycle zepsulam  :headbang: nie usmazyły sie, na zewnatrz jak usmazone, niektóre sie nawet za bardzo, a w srodku surowe, wszystko poszło w kosz, mam dosc gotowania na jakis miesiac ;)
jak sznycle moga sie nie udac? to była jedna z pierwszych potraw, jakie nauczyłam sie robic, ZAWSZE były pyszne

konwalia

wróblos to wszytsko przez indukcję w takim razie ;)

aniak1211


wrobelek0403

Cytat: konwalia w 11 Lut 2014, 22:16:12
wróblos to wszytsko przez indukcję w takim razie ;)

a spadówa :P juz robiłam na indukcji i nic sie nie zwazyło :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Tak tylko gwoli ścisłości - śmietana się może zwarzyć, za to można ją zważyć na wadze ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

calla

Cytat: wrobelek0403 w 11 Lut 2014, 18:18:33
odswiezam, bo wlasnie dokumentnie zważył mi sie sos śmietanowy do polewiczek :headbang: zrobił mi sie normalnie twaróg, a smietana 18tka, prosto ze sklepu, ech...

pociesze Cie, ze kilka tyg. temu przydazylo mi sie to samo. Robilam sos smietanowo-serowy do makaronu.
Podejrzewam, ze ze smietana bylo cos nie tak (choc byla swieza ze sklepu), bo pozniej zrobilam drugi raz i wyszlo dobre. Najbardziej zal mi bylo tych serow, ktore wyladowaly w koszu. I wqrwa mialam maksymalnego, bo robilam obiad na pelnym glodzie :D

I nie, nie mam indukcji ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

#146
szelma  bighug dzieki :D

Dodany tekst: 12 Lut 2014, 09:58:24

calla no to widac miałam zly dzien  :D mam na obiad kopytka z miesem, bez sosu ;D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ja tam zjadam zwarzony sos smietanowy ;D A cz asem właśnie po dodaniu serów się warzy.

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 11 Lut 2014, 18:18:33a smietana 18tka, prosto ze sklepu, ech...
czasem jest tak, że śmietana jest źle przechowywana w sklepie lub na etapie dostawy.

zwierzatko_mojej_mamy

#149
Cytat: zuzia w 02 Mar 2014, 19:08:47
czasem jest tak, że śmietana jest źle przechowywana w sklepie lub na etapie dostawy.
to chyba to, albo po prostu niektore sa glupie, czasami jak wleje nawet do wrzatku to nawet grudki nie mam, a czasami mieszam jak aptekarz dolewajac i ocieplajac i chuj, caly sos w kropki
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl