Machina ruszyła - moniulinek się stroi

Zaczęty przez moniulinek, 08 Lip 2009, 12:10:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moniulinek

Witajcie kobietki :) Teraz już z górki - ślub za miesiąc z małym hakiem, 15 sierpnia. Potrzebuję się "wykończyć" :D tj. dobrać kwiatki i dodatki i liczę na Waszą radę w tej kwestii  :pray:

Sukienka skromna i lekka, a kolorze śmietankowym - fotki z przymiarek są nie za ciekawe (mama się skupić nie mogła ;)) i kiecka szlifu jeszcze wymaga. Welon koniecznie musi być - stanęło na trzywarstwowym, przy czym jedna warstwa na twarz, na balety - długi welon wylatuje, pozostaje ten krótszy. Zmierzyłam różne opcje i ta wyglądała najlepiej, niestety zdjęć z tych przymiarek nie mam :(, musicie mi uwierzyć na słowo  ;) Wstawiam też zdjęcie haftu na sukni, który biegnie pod biustem i wykańcza dekolt na plecach. Myślę, że biżuterię powinnam utrzymać w podobnej konwencji, ale chcę uzyskać efekt elegancki i kobiecy, niekoniecznie dziewczęcy. Poradzicie mi coś?
No i kwiaty - odpadają wszelkie żółcie i pomarańcze. Marzy mi się róż przełamany fioletem, ewentualnie blady róż z kremem. Sama nie wiem, czy powinnam mieć coś lekko zwisającego, czy wręcz odwrotnie? Podobają mi się proste wiązanki (eustomy, frezje, alstromerie), przewiązane wstążką, z wolnymi końcami...Myślicie, że ten kierunek jest dobry?
Jestem jasną blondynką, 165 wzrostu + 10 cm obcas, narzeczony chłop jak dąb (196 cm), więc chcę się wysmuklić jak tylko się da :)

Co myślicie o tym wszystkim?

zwierzatko_mojej_mamy

moniulinek ja widze fote fryzu - czy to Twoja osobista fryzura ??? :pray:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

moniulinek

#2
Nieee, ale o takiej myślę. A teraz walczę z wklejeniem innych zdjęć (sukienki m.in)

Dodany tekst: 08 Lip 2009, 12:16:15


zwierzatko_mojej_mamy

moniulinek no mysle, ze bardzo dobrze myslisz :D a sukienka jak na razie wnioskujac po tyle piekna  :jupi: :jupi:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

moniulinek

#4
Tu lepiej widać plecy, ale dowyobrazić musicie sobie haft :)

Dodany tekst: śro 08 lip 2009 08:22:45 GMT-1

A haft jest taki:

Dodany tekst: śro 08 lip 2009 09:23:47 GMT-1

Butki

Dodany tekst: śro 08 lip 2009 10:28:09 GMT-1

A tu przód - dół jest zupełnie gładki. Trochę rozjechał się materiał na ramionach (na szpilkach był tylko podpięty), ale to moje prawe ramię jest bliższe wersji ostatecznej, chociaż mocniej będzie sama góra zebrana (mają być takie trójkąty, namarszczone lekko pod biustem).
Radźcie kobiety, radźcie :)

Dodany tekst: śro 08 lip 2009 11:29:39 GMT-1

Nie sugerujcie się, proszę tym welonem na ostatnim zdjęciu :)

calineczka

Fryzurka miodzio, dokladnie w tym kierunku bym poszla. Sukienka bardzo elegancka i bardzo pasuje do Twojej urody; a ten haft cudny po prostu. Ja bym szukala kolczykow pasujacych wlasnie do niego.

A czy welon musi byc trzywarstwowy? Bo mi tutaj pasuje taki dluuuuugi, ale tylko jedna warstwa. Ale wybor oczywiscie nalezy do Ciebie.:)

Z kwiatami nie pomoge, taki ze mnie 'ekspert', ze potrafie usmiercic kazda roslinke...Wiem tylko, ze frezje pieknie pachna. :thumbup:

moniulinek

#6
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Lip 2009, 12:17:34
moniulinek no mysle, ze bardzo dobrze myslisz :D a sukienka jak na razie wnioskujac po tyle piekna  :jupi: :jupi:

Dziękuję :)

Dodany tekst: 08 Lip 2009, 15:45:50

Cytat: calineczka w 08 Lip 2009, 13:03:17
Fryzurka miodzio, dokladnie w tym kierunku bym poszla. Sukienka bardzo elegancka i bardzo pasuje do Twojej urody; a ten haft cudny po prostu. Ja bym szukala kolczykow pasujacych wlasnie do niego.
Cytuj

Dzięki za dobre słowo :) Tak właśnie myślę, że biżuteria powinna być zrobiona z koralików, chociaż uwielbiam taką klasyczną, "prawdziwą" biżuterię. Ewentualnie chciałabym coś lekkiego, srebrnego koniecznie, z wprawioną perłą, albo inną pseudoperłą ;)
Może macie jakieś propozycje? A, jeszcze jedno - chcę poprzestać na kolczykach zwisających i bransoletce. Naszyjnik, w związku z bliskim sąsiedztwem haftu pod biustem, byłby już chyba przesadą.


zwierzatko_mojej_mamy

moniulinek znowu bardzo slusznie poprzestajesz :D ja nawet bransoletki nie mialam, bo zapomnialam jej z kraka zabrac :D

powrzucaj co Ci sie podoba mnie wiecej, to porobimy jakies kolaze/zestawienia, zeby bylo widac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sunflowerka

moniulinek bardzo ładnie się to wszystko zapowiada :point_lol:

magoo

#9
piękna suknia i już Cie wysmukla :) wydaje mi się, że idziesz w dobrym kierunku :)

moniulinek

#10
Dziewczyny, polewam  :beer: Dzisiaj spróbuję powklejać parę propozycji biżuterii, to może pomożecie mi coś odpowiedniego wybrać? Dzięki za słowa otuchy - fajnie wiedzieć, że podoba się jeszcze komuś poza mną, mamą i siostrą :dance:

Dodany tekst: 09 Lip 2009, 05:31:15

Wklejam to, co wpadło mi w oko - wiem, każdy pies z innej wsi... ale w każdym coś mi się podoba :)

Dodany tekst: 09 Lip 2009, 06:32:06



Dodany tekst: 09 Lip 2009, 07:32:38



Dodany tekst: 09 Lip 2009, 08:37:02



Dodany tekst: 09 Lip 2009, 09:38:01



Dodany tekst: 09 Lip 2009, 12:17:18

A teraz kwiaty... Wyżej pisałam o intensywnym różu przełamanym fioletem, ale teraz coraz bardziej ciągnie mnie blady róż... Ale czy nie będę zbyt jednolita? I tak sobie myślę o tych perłach w bukiecie z goździkami - skoro w hafcie występują perełki i prawdopodobnie wyląduję z perełkami w uszach, to może niegłupio będzie wyglądał taki perłowy element w bukiecie? Czy za dużo już tego dobrego?

callja

#11
Ładnie, łaaadnie... Bardzo popieram opcję beznaszyjnikową - kszałt dekoltu jest cudny i pięknie eksponuje szyję; a gdybyś "przecięła" ją jakims wisiadłem, efekt łabędziej szyi a'la Audrey Hepburn zniknąłby na amen ;) Pomysł bransoletki też popieram, z wklejonej biżuterii bardziej widzi mi się ta perłowa, niż z koronkami, choć może poszukaj czegoś delikatniejszego, może z dodatkiem malutkich cyrkonek??? Ładną biżuterią w tym stylu ma Apart i Yes, i nie kosztuje ona jakichś niebotycznych sum.

Co do bukietu - te goździki z perełkami czemu nie, chociz postulowałabym formę mniej sztywną i upakowaną niż mocno opatrzona już kulka. I może nie taki anemiczny róż, no chyba że planujesz stylizacje a'la rusałka bagienna ;) W ogóle to jakiś ciekawy "trynd", ze jak Panna Młoda w ecru - to bukiet pomarańczowy, jak w bieli - to bukiet różowy. Kurczę, obowiązek ta jakiś, czy cóś ??? Może pomyśl paradoksalnie o białym bukiecie z dodatkiem dużej ilości zieleni, albo wprowadzeniu kropli bardziej intensywnego koloru ???

Może coś w tym stylu:
http://www.voila.pl/350/mbpss/?1
tylko oczywiście z białych, nie łososiowych różyczek, tylko zamiast mikrofonu łodyżki kwiatów związane białą wstążką ze swobodnie opadającymi końcówkami. Chodzi mi głównie o kształt - niby quasi-kulka, ale jednak z powietrzem między kwiatami, nie taka napakowana pąkami na sztywno... Sukienke masz zwiewną i delikatną, z lekkiej tkaniny, i taki "napakowany" bukiet jak klasyczna kulka IMHO tu nie pasuje
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

#12
callja  escuze moi - ja mialam ecru i rozowe ;D btw - wlasnie sobie przypomnialam, ze nie dokonczylam Ci fotek  :headbang: :headbang: :headbang:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

A to zwracam honor, bo nie do białego róż bywszy ;) A zdjęć jeszcze doślę, Waćpani Admin ;)

I mamy kolejny offtopic :jupi: :jupi: :jupi:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

callja niech osoba sprawdza skrzynke sukcesywnie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

callja

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Lip 2009, 20:22:07
callja niech osoba sprawdza skrzynke sukcesywnie ;D

"niech osoba" sprawdza, a jakże !!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sunflowerka

"niech osoba"?? A wy co, Brzyduli się naooglądały?

zwierzatko_mojej_mamy

sunflowerka no pewnie ;D ale tylko przemko :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

moniulinek

Haha, no to ja się z "tryndu" na pół wyłamuję, bo sukienka śnieżnobiała nie jest, ale do typowego ecru też jej trochę brakuje. Pomarańczu generalnie w bukietach ślubnych nie trawię, błękity out, białe z zielonym choć piękne, to troszkę smutne mi się wydają i tak drogą eliminacji dochodzimy do różu :D Wiem, że strasznie upraszczam (naprawdę, odróżniam więcej kolorów  :P), ale do tego różu mi najbliżej.
Od samego początku chciałam bukiet w kolorze fuksji, te blade róże to mój ostatni wymysł, ale jak napisałam w poście wyżej nie jestem do końca przekonana, czy się wtedy nie zleję w jedną nijaką rozmemłaną plamę :D Calja, masz rację z tą przestrzennością bukietu  :beer:

callja

Cos takiego Ci wynalazłam - chyba nie uznasz tego bukietu za "smutny", a biel jest złamana lekko... No i jest "przestrzenny" - co Ty na to ??? :

http://www.asflor.pl/asflor5_pliki/B2_V4.jpg

Mnie urzekł ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

moniulinek

Piękny ten bukiet ale chyba się nie dam przekonać do białego. Za to jego forma - jak najbardziej mi odpowiada. Nie wiem, może się już psychicznie nastawiłam na intensywniejsze kolory (choć w tej bieli zieleń jest intensywnym kolorem :)), a może przejadły mi się białe kwiaty, bo gdzie na ślub nie pójdę tam panuje w bukietach biel albo pomarańcz... Może macie w swoich zbiorach coś w formie bukietu, który pokazała calja ale jednak w tonacji różu - bardziej intensywnego, ewentualnie przybrudzonego ;)

magoo

moniulinek zajrzyj do tego wątku http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3467.0.html w poście 78 jest piękny kolorowy bukiet (bo mi jakoś do twojej sukienki kolorowy pasuje) :)

justynaaaa2

moniulinek nasza Basia miała piękny bukiet :) dużo zieleni z różowymi dodatkami i był bardzo lekki optycznie :)
tutaj w połowie strony jest zdjęcie http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,2913.25.html

moniulinek

Ojej, piękny ten bukiet Basi. Dziękuję! Ale tam dużo różnych kwiatów! Wypatrzyłam storczyki, alstroemerię, dużo zielska różnorakiego, nie wiem, co to to małe białe :), ale daje fajny efekt :)

golinda

czy suknia jest biała, a buty ecru, czy tylko ja tak widzę?

na szyję nie zakładałabym już nic, kolczyki dłuższe, welon (jeśli ma być) mglisty i długi, bransoletka też nie, bukiet kulka z elementami ciemnego różu, ale nie za duży

i co te paznokcie takie obgryzione?!?  po doopie taką lać! :spank: