Kosztorys slubu i wesela

Zaczęty przez ze_nitka, 13 Wrz 2007, 23:41:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ze_nitka

Za pomocą jakiegoś kalkulatora wynalezionego w sieci zrobiliśmy z N wstepny kosztorys wesela i  :shock: , ale nie o tym chciałam ;)
Zupełnie nie wiem jak oszacowac pewne koszty i proszę Was o pomoc.
Fryzjer - moja fryzjerka powiedziala ze slubna tyle ile standardowe upiecie - 70zl ?
Wiazanka slubna, kwiaty na samochodow i dla pana mlodego ?
Makijaz slubny?

zwierzatko_mojej_mamy

ze_nitka,  moja kumpela na slub w ta sobote i idzie do fryzjerki i mowi "prosze mnie uczesac na wesele" ;) bo ma wlosy do ramion i zadnych wydziwian nie chce, a cena jak mowisz magiczne slowo "slubna" leci 2x w gore, a kwiatki tez po kosztach, bo u jej siostry znienacka zakwitly 2 galazki storczyka i siostra zniszczy storczyka z tej okazji ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tachogti

zwierzatko_mojej_mamy, masz wielka racje :) ja malo nie umarlam na zawal jak sie dowiedzialam ile kosztuje zlozenie 5 (doslownie) kwiatkow jezeli maja one zostac wiazanka slubna...miedzy zwyklym bukietem a slubnym roznica wyniosla 150 zl  :shock: wiec ja bede fakt slubu ukrywala przed kwiaciarka  :-P
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

zwierzatko_mojej_mamy

tachogti, tzn z kwiatkami ja rozumiem, ze wiecej jak na przyklad musza one przetrwac do pleneru czy cos takiego i kwiaciarnia ladnie je zaimpregnuje ;) jesli w ogole sie da ;) ale tak na "odwal sie" to tez potrafia - zalezy kto i gdzie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ze_nitka

Bardzo sie zdziwilam gdy moja fryzjerka powiedziala ze u niej slubne uczesanie nie jest drozsze od normalnego. Ale juz zalilam sie w innym watku, ze fryzure przez nia zrobiona trafil szlag o 1. (nie cala, jeden bok) Wiec sama nie wiem... moze wystarczy powiedziec by mocniej spiela, czy zalakierowala...

[ Dodano: 14-09-2007, 00:55 ]
Cytat: "tachogti"miedzy zwyklym bukietem a slubnym roznica wyniosla 150 zl  :shock:

Ale to byla cena samego bukietu slubnego, bez tego dla pana mlodego?

inkageo

Nasze ceny: makijaż 100 zł (z kamuflażem półpaśca na plecach), fryzura 70 zł (proste włosy wyciągnięte na szczotce i wpięcie kwiatka), kwiaty na auto z montażem (storczyki i gerbery) 170 zł, bukiet 160 zł (rzadkie storczyki i róże) + przypinka dla męża 10 zł.
Imagine there is no hate

nionczka

Ja w sumie bylam mile zaskoczona fryzjerem. Za probna okropna fryzure zaplacilam 40 euro, w dniu slubu miala mnie kosztowac 60 euro. Na szczescie zdecydowalam sie na cos zupelnie innego i mimo, ze wiedzialy, ze jest to uczesanie na slub zaplacilam 16 euro! Czyli mniej niz to co place kiedy czesze sie jako gosc na sluby ;-) Takze w sumie nic nie wiadomo. Czasem nie jest drozsze to, co jest slubne tylko to, co jest trudniejsze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Mnie też fryzjerka zaskoczyła, no chociaż w sumie to z moimi włosami wiele nie trzeba było robić, tyle tylko, zeby ułozyć, żeby toto jak zwykle na wszystkie strony jak afro nie sterczało :mrgreen:
Ale weszło nas do salonu... 5 bab! Ja, dwie siostry, mama i babcia i za to wszystko policzyła 70zł :shock: Łącznie z tym, że Młodej jakąś koronę z warkoczy plotła, w tym samym czasie babcia siedziała pod hełmem suszarkowym, a reszta nie pamiętam, bo ja siedziałam na zewnątrz i kopciłam :-P
Może jakieś hurtowe ceny?
Bukiet kosztował 150 zł, przypinkę zrobiłam sama, tylko poprosiłam w kwiaciarni o jeszcze jeden kwiatek luzem..

marta.pio

Ale weszło nas do salonu... 5 bab! Ja, dwie siostry, mama i babcia i za to wszystko policzyła 70zł :shock: Łącznie z tym, że Młodej jakąś koronę z warkoczy plotła, w tym samym czasie babcia siedziała pod hełmem suszarkowym, a reszta nie pamiętam, bo ja siedziałam na zewnątrz i kopciłam :-P
Może jakieś hurtowe ceny?



No to nieźle bo ja w maju za fryzurę na ślub (jako gość) zapłaciłam 80 zł...
Moja mama mnie umawiała i miało być 50 zł, a jak przyszło do płacenia to nagle 80.. nie chciałam już się z babonem kłócić bo musiałam jeszcze lecieć wymienić buty i nie miałam czasu.

ishka82

A ja płaciłam chyba 30zł za próbę fryzury i 60zł za właściwą, a za makijaż 60zł próba i 90zł za ślubny.

ze_nitka

Dzięki za odpowiedzi :)
Na szczęście nie brzmi to tak źle jak sie obawiałam. Mam nadzieje ze w zakichanej warszawie ceny nie będą dużo wyższe od tych co Inkageo podała.
W sumie 300zl na kwiaty i ok. 200zl na makijaż + fryzura mnie nie przeraza..
Teraz mi się nasunęło jeszcze jedno pytanie... czy próbny makijaż i fryzura kosztują tyle samo co już ten właściwy?

[ Dodano: 14-09-2007, 16:05 ]
No tak ;) ishka82 odpowiedziała mi na moje pytanie jak je formułowałam ;)

kamelia04.08.2007

za fryzure próbna zapłaciłam 100 zł :shock: , ale juz za właściwą slubna 35 zł, za malowanie paznokci zapłaciłam 30 zł.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

iosellin

co do fryzjera - trzeba polazic. Niektore fryzjerki na haslo "slubna" licza sobie 2x tyle, a u niektorych cennik obowiazuje niezaleznie od tego czy na slub czy na inna okazje. Za upiecie moich wlosow z zyczeniem, ze chce miec upiete jak najwyzej i czesc wlosow puszczonych luzem, zaplacilam 60zl (Warszawa, 3 godziny siedzenia u fryzjera z czego prawie 2 pod suszarka), probnej nie robilam, bo nie mialam ani czasu ani ochoty ;)
Wygladalo to mniej wiecej tak:

ishka82

Cytat: "ze_nitka"Teraz mi się nasunęło jeszcze jedno pytanie... czy próbny makijaż i fryzura kosztują tyle samo co już ten właściwy?
Z tym to bardzo różnie jest ;) Za wiązankę płaciłam chyba 160zł, do tego przypinka do butonierki była gratis. Nie pamiętam ile kosztowało przystrojenie auta. W każdym razie za całościową obsługę kwiaciarni zapłaciliśmy 850zł (mój bukiet, butonierka PM, bukiet świadkowej, butonierka świadka, kwiaty do fryzury, przystrojenie auta, kokardy na auta gości i dekoracja sali).

iosellin

Za bukiet z roz dla mnie, dla swiadkowej, kwiatki do butonierki dla meza i dla swiadka + stroik ze swiezych kwiatow (widac kawalek na zdjeciu) zaplacilam 200zl, ale sie troche targowalam :P Te kwiaty do wlosow wytrzymaly w stanie idealnym do samego konca wesela (a slub byl o 15, kwiaty odebrane ok. 13) i nawet na drugi dzien nie byly zwiedniete;p Nie wiem, co pani kwiaciarka z nimi zrobila;)

Jesli chodzi o przybranie samochodu - uszylam sobie sama szarfe na maske z rozyczkami  w kolorze kwiatow z bukietu (u fryzjera zreszta w dniu slubu;), kosztowalo mnie to na oko z 30zl. Ale nie zalezalo mi na jakims super strojeniu samochodu, zreszta do ostatniej chwili nie wiedzialam, jakim pojedziemy:D:

[ Dodano: 14-09-2007, 16:24 ]
za to troche wydalam na makijaz, bo stwierdzilam, ze nie dam zadnej obcej babie dotykac sie do swojej twarzy;p (w zyciu nie bylam u zadnej kosmetyczki/makijazystki) i kosmetyki kupowalam sobie sama + uczylam sie malowac jakos tydzien przed slubem ;p Plusem jest to, ze kosmetyki posluzyly potem do umalowania sie na inne imprezy ;)

Kata

Ja za próbną fryzurę zapłaciłam 25,00 zł, za właściwą w dniu ślubu zapłacę 75,00 zł. Makijaż robi mi koleżanka, ja kupiłam tylko podkład i tusz - 120,00 zł. Tydzień przed idę na oczyszczanie twarzy - 100,00 zł, 3 dni przed na hennę i regulację brwi - 20,00 zł, a na dzień przed na manicure - 35,00 zł jeśli na moich paznokciach a 100,00 zł jeśli będą konieczne tipsy.

Za mój bukiet, kwiaty do włosów i kwiaty do butonierki dla PM płacimy 150,00 zł, jeszcze nie wiemy co zrobić z dekoracją samochodu, ale planujemy coś delikatnego i wstępnie szacujemy, ze wyjdzie ok. 100,00 zł.
Pozdrawiam

Kata

gdziezby

Bukiet był prezentem także nie wiem. Włosy próbnie 30 pln, a później 40pln - ale to gładki ulizaniec jest (foto w wątku o wyluzowanej mężatce) ;-) ! A żeby mieć zamiast moich prostych drutów "toto" maluteńkiej5 sporo bym dała! :D
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

inkageo

Za próbne czesanie i makijaż płaciłam takie same kwoty jak za właściwe.
Imagine there is no hate

tachogti

CytujAle to byla cena samego bukietu slubnego, bez tego dla pana mlodego?
tak.. dlatego prawie trupem tam padlam  :-P

http://www.czarodziejskiogrod.pl/index.php/kategoria,3,Bukiety_slubne   tu sa ich ceny...

Z reszta bede miala chyba jednak latwiej: paznokcie mi zrobi przyjaciolka za darmo, fryzury probne mialam juz chyba trzy przy okazji wizyty fryzjerki u mojej rodziny, ktora po obcieciu wszystkich wyzywa sie artystycznie nad zagospodarowaniem mojej glowy  :-P a za wlasciwa fryzure, jak ja wybierzemy, zaplace okolo 30 zl  :)  jednyny problem z makijazem bo nie wiem czy sama walczyc czy do kogos isc  :roll:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

adrianna79

no to ja chyba przeplacilam za fryzure ... w piatek prostowanie wlosow z nalozeniem odzywki 90 zlotych, uczesanie w sobote, 100 zlotych. wizyta u dermatologa w piatek na maseczke rozswietlajaca, 150zl.  make up w sobote 90 zlotych plus napiwek-100. kwiaty - 3 bukiety dla druh, dla mnie, 4 butonierki tylko 120zlotych bo znajomy taty zajal sie kwiatami. do kosciola nie trzeba bylo kwiatow bo juz byly - wielka dla mnie niespodzianka- na poczatku mialo nic nie byc, bo kosciol sam w sobie jest strojny - mile zaskoczenie. chyba najwieciej wydalismy na samochod -1300 zlotych - wynajem rolls royce na 2 godziny, plus 50zlotych za 30min zeby zrobic zdjecia. ogolem wyszlo troche ponad 30tys za wesele dla 42 osob, nie wliczajac podrozy poslubnej na ktora pojechalismy na mazury.

tachogti

Cytat: "adrianna79"1300 zlotych - wynajem rolls royce na 2 godziny,
trza bylo na allegro poszukac aut, tam ceny super autek(cadillacow, przedwojennych alf i innych takich) zaczynaja sie od 150 zl za godzine  ;-)
poza tym Ty adrianna79,  chyba inna liga jestes niz np ja  :-D  my mamy zamiar zamknac wydatki slubno weselne (wesele na 60 osob) w 12 tys  ;-)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

adrianna79

nie jestem inna liga - tylko tak jakos wyszlo. slub we wroclawiu i robiony przez rodzicow jako prezent- wlasciwie jedyny prezent jaki dostalismy w tym dniu.  
niestety allegro nie mialo zadnych aut w odpowiednim stylu. niestety nie chcialam placic 200 zlotych za starego cadillaca ktory ledwo co sie trzyma na swoich kolach. tak wiec dodalam troche i mialam super samochod ktory jest jedynym egzemplarzem w polsce. z samochodem tak wyszlo, bo moj tato sam sie w nich lubuje i chcial zebym pojechala czyms ekstra. swojego samochodu nie mamy, bo nie mieszkamy w polsce i nie moglam przewiezc swojego. wez pod uwage, ze tak naprawde dziewczyny wiecej wydaja ale nie chca sie przyznac przez taka reakcje jak twoja :-)...


apropos firmy z tym samchodem, to nie polecam - wlasciciel okazal sie bardzo bezczelny i wredny. kiedy moj tato zadzwonil w niedziele (bo facet nie odpowiadal na jego liczne wiadomosci glosowe) zeby potwierdzic wynajem, to on odebral sluchawke i powiedzial ze nie zyczy sobie z nim rozmawiac w niedziele i rzucil sluchawka! bezczelny...

tachogti

Cytat: "adrianna79"wez pod uwage, ze tak naprawde dziewczyny wiecej wydaja ale nie chca sie przyznac przez taka reakcje jak twoja
mysle ze kazdy wydaje tyle ile akurat ma/uznaje za sluszne  :-D i nie ma sie z czym czaic,... choc moja wypowiedz kryje w sobie nutke (takiej milej) zazdrosci, ze mialas rollsa  :) a autka z allegro naprawde sa pieknie zrobione niektore i odrestaurowane, wiem bo sie na tym troche znam  8-) tylko trzeba wiedziec co brac i co sie chce, chociazaz moje marzenie zostanie niespelnione - VW Kramann Ghia z lat 50 jest poza moim zasiegiem finansowym  :roll:  ale coz, do kosciola mam blisko moge nawet isc pieszo  :-P
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

ishka82

tachogti, a kiedy masz ślub?
Ja na wesele 27osobowe wydałam ok. 10tys. zł. Nie wiem nawet dokładnie.

tachogti

ishka82, w lipcu ale wiem juz ze po Bozym Narodzeniu nie bede miala czasu juz nic zalatwiac ani wybierac wiec musze teraz :) bede tylko chodzila na przymiarki sukni, no i na samym koncu kwiaty, zastanawiamy sie tez gdzie wcisnac kurs tanca jakis  ;-)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P