MONITOR ODDECHU - kupujecie? Macie?

Zaczęty przez rubin04, 15 Cze 2009, 14:11:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Justa świat się kończy ;) rozważasz coś od kogoś ;)

errata

ja mam z dwiema matami, nie wiem jak jest z jedną ;D

mobka spokojnie do kosza zamotujesz ;D Dasz najwyżej jedną mate tylko.

brawurka

zosia2007 pikał Ci czasem bez sensu? koleżanka ma taki i zdarzyło się już ze 3 razy, że zapikał w nocy i nie wie czy coś sie faktycznie działo ( jak sie poderwała do dziecka to normalnie oddychało) czy się mała zsunęła z płytek? ( ma 3 tygodnie)

mobka

Cytat: brawurka w 23 Sty 2013, 22:12:59
zosia2007 pikał Ci czasem bez sensu? koleżanka ma taki i zdarzyło się już ze 3 razy, że zapikał w nocy i nie wie czy coś sie faktycznie działo ( jak sie poderwała do dziecka to normalnie oddychało) czy się mała zsunęła z płytek? ( ma 3 tygodnie)

Moj pikal. Ale tez nei wiem co bylo przyczyna, czy rzeczywiste krotkie bezdechy, czy za lekkie dziecko i za mala czulosc urzadzenia. Ale wydaje mi sie, ze Kuba mial krotkie bezdechy na poczatku (co ponoc jest normalne). Teraz to w ogole sie zastanawiam, czy uzywac...

abkasia


mignon

nam zapikał na początku raz czy dwa, ale Wojtek był jeszcze do pulsoksymetru wtedy podłączony i pulsoksymetr nic nie pokazał, więc to raczej fałszywe alarmy były

zosia2007

Mi też zapikal 3 razy. Mało nie umarlam

salsa

hmmmm, wszystkie miałyście?
bo ja nie planuje, raczej na pewno nie... chce tylko nianię elektroniczną, ale monitor skreśliłam (no chyba ze byłby wskazania medyczne tfu tfu tfu... )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zosia2007

Salsa mojej mamy koleżanki wnuczka zmarła w wyniku śmierci lozeczkowej więc u mnie nie było dyskusji na temat monitora. Wiedziałam że muszę mieć. Jeśli ty nie chcesz to twoja decyzja

aja


salsa

#110
Zosia, kazdy opiera się na jakis tam informacjach, doświadczeniach etc - z moich koleżanek mających zdrowe dzieci monitor miała jedna i wywaliła w cholerę, bo się wiecznie włączał bez powodu
o przypadku śmierci łóżeczkowej nie słyszałam żadnym
ale rozumiem taką decyzję o posiadaniu (no tylko tyle, ze poza strefa nie spotkałam się z takim powszechnym tego stosowaniem) - gdyz np. ja z kolei "ciążowo"  jestem mocno przewrażliwiona i  wiele osob nie robi/nie bada rzeczy, ktore ja uważam za absolutny ciązowy standard.....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zosia2007

Sala ale ją cię rozumiem. Pewnie gdyby nie ta sytuacja z ta dziewczynka to też bym nie kupiła ale miałam, używałam  i byłam choć trochę spokojniejsza. Ciebie nie zamierzam przekonywać bo każdy robi jak jemu pasuje.

salsa

ja w sumie detektor tętna tez sobie darowałam, po tym jak koleżanka po podobnych przejściach właśnie dzieki detektorowi regularnie bywała na IP bo nie zawsze umiała znaleźć to tętno i umierała ze strachu....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

mi się nie zdarzyło pikanie bez powodu, pomijam momenty gdy wyjęłam małą, a zapomniałam wyłączyć
a ja sobie nie wyobrażałam bez monitora, po tym jak mi zabrali Dagę po porodzie, bo miała problemy oddechowe
kupowałam już po wyjściu ze szpitala

salsa

Cytat: konwalia w 24 Sty 2013, 05:37:39po tym jak mi zabrali Dagę po porodzie, bo miała problemy oddechowe
w tej sytuacji zakupiłabym bezwzględnie, dla mnie to sa wskazania medyczne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

moj zapikał chyba 2 razy w nocy, zerwałam sie na równe nogi,a le było wszystko ok. ja wlaczam go do dzisiaj, pewnie odłącze dopiero jak sie przeniesie do duzego łozka :D

errata

nam też zapikała kilka razy ;D za pierwszym razem miałam tylko zawał, później już ok. Teraz nawet się zdarza, że raz tam piknie. Bo my korzystamy teraz juz bardziej z niani, niz monitora.

Moich znajomi również mają monitory, nie wszyscy ale jakaś część ma ;D

mobka

Cytat: magdalinska w 24 Sty 2013, 08:24:04
moj zapikał chyba 2 razy w nocy, zerwałam sie na równe nogi,a le było wszystko ok. ja wlaczam go do dzisiaj, pewnie odłącze dopiero jak sie przeniesie do duzego łozka :D
U nas tak bylo. Caly czas sobie sluzyl, bo za nianie obil tez.
Ja kupilam uzywany za grosze (cos ok. 100-150zl), nad nowym bym sie wahala.
A co do wlaczania sie, to sie wlasnie wlaczal jak Kuba gleboko zasnal. Jak monitor zapikal, tozazwyczaj bylo slychac takie jakby oddechowe ockniecie sie Kuby. No, ale jak pisalam, ponoc to normalne zachowanie u noworodkow.

ishka82

#118
Cytat: salsa w 23 Sty 2013, 23:50:02
hmmmm, wszystkie miałyście?
bo ja nie planuje, raczej na pewno nie... chce tylko nianię elektroniczną, ale monitor skreśliłam (no chyba ze byłby wskazania medyczne tfu tfu tfu... )
ja nie miałam, niani tez nie ;D gdyby były jakiekolwiek wskazania medyczne, to bym kupiła, ale takich nie było :)

Dodany tekst: 24 Sty 2013, 10:45:19

w realu nie znam nikogo, kto by używał monitora oddechu

olgaaa1

Ja przy drugim dziecku będę się zastanawiać nad monitorem, ze względu na fakt ogromnego ulewania, a raczej wymiotów mego dziecko, a że niestety takie ulewania są dziedziczne, więc napewno kupię. Będę chociaż odrobine spokojniesza i nie będę co rusz sprawdzać, czy na pewno oddycha.

Też słyszałam, że one częśto pikają bez powodu, moja koleżanka też kilka razy zaliczyła IP, wkońcu jej powiedzieli, że to widać jak dziecko łapie oddech i że ciemiączko się wówczas zapada, dziecko jest lekko sine i żeby tylko wówczas przyjeżdząła

kotabma

nam zapikal raz i rzeczywiscie miala bezdech, krotki bo krotki ale miala

no i notorycznie pikal i jak zapomnialam wylaczyc wyjmujac dziecko z lozeczka :D ;D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

justynaaaa2 kupiłaś już ten monitor oddechu?
jeśli tak to jaki?  ;)

justynaaaa2

kasiad nie kupiłam jeszcze, bo teraz w kolejności czekają panele, listwy i drzwi :D kupię w kwietniu :)
zdecydowałam się na tą z 2 płytkami w końcu ;) tutaj znalazłam chyba najtaniej  :hmm:
http://fifi-toys.com/index.php?page=shop.product_details&option=com_virtuemart&product_id=295

kasiad

my dzisiaj przeszukiwaliśmy allegro, Mąż znalazł taki

http://allegro.pl/niania-angelcare-ac401-monitor-oddechu-gwarancjapl-i3070491096.html

z jedną płytką, no i cena bardzo fajna, chyba właśnie ten kupimy

katgoli

#124
Cytat: kasiad w 03 Mar 2013, 21:08:58
my dzisiaj przeszukiwaliśmy allegro, Mąż znalazł taki

http://allegro.pl/niania-angelcare-ac401-monitor-oddechu-gwarancjapl-i3070491096.html

z jedną płytką, no i cena bardzo fajna, chyba właśnie ten kupimy

ten monitor rowniez mamy i jest od 14 miesiecy w uzyciu. Kupilismy przez Amazon UK i kosztowal w przeliczeniu 55 Euro wraz z przesylka (byla jakas super promocja) do tego kupilismy adaptery do gniazdka i wszystko gra. W Niemczech kosztuje z dwoma plytkami 170 Euro a tej ceny napewno nie jest warty  :headbang: znajomi nam mowili zeby kupic bo super wazne wiec zaczelismy sie bac ze jak cos sie stanie a my nie kupimy to rzeczywiscie sobie nie wybaczymy wiec szukalam gdzie najtaniej  ;) Jako niania jest ok ale Philipsa sa o niebo lepsze.

Dodam ze jedna plytka w zupelnosci wystacza - my mamy lozeczko 70x120 i mimo ze mala sie duzo porusza to alarm sie wlaczyl do tej pory moze z dwa razy.