fotelik samochodowy 9-18kg czy 9-36kg ?

Zaczęty przez jusia, 25 Maj 2009, 16:19:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

dzieki  :beer:

co to znaczy ze fotelik jest przekrecany  :hmm:

elve

dziewczyny a kiedy dziecko wyrasta z pierwszego fotelika?
Ania ma szelki na najwyższym poziomie i co prawda są na wysokości jej ramion, ale stopy jej już wystają
niby jest do 13kg

siog taki (przewiń do 2min 33s): Bebeconfort Axiss car seat - Kiddicare

kasiad

Cytat: elvelve w 02 Mar 2010, 10:22:48
dziewczyny a kiedy dziecko wyrasta z pierwszego fotelika?


elv w tym pierwszym foteliku tyłem do kierunku jazdy powinno się jak najdłużej wozić dziecko
dlatego my, mimo, iż Olek jest dużym dzieckiem woziliśmy Go do 11 miesiąca
nogi Mu wystawały i było ciasnawo, ale dawaliśmy radę
ale już dłużej nie chcieliśmy Go męczyć bo juz zrobiło się bardzo ciasno, ramionka miał ściśnięte i w końcu zmienilismy na większy

elve

kasiad a co z nogami, bo Ania opiera je o siedzenie samochodu (i kopie w nie)

abkasia

Cytat: elvelve w 02 Mar 2010, 10:29:27
kasiad a co z nogami, bo Ania opiera je o siedzenie samochodu (i kopie w nie)
hugo tez opieral, zginalam mu w kolanach i jakos jezdzilismy.. ;)


aniak1211

elvelve
Nozki moga wystawac :)
ale glowka juz nie,
jak cala lezy na foteliku to moze byc ale jak zacznie wystawac to trzeba zmienic fotelik.
My zmienilismy jak mala miala jakies 9 miesiecy :)

abkasia

przypominam, ze mozna kupic fotelik tylem do kierunku jazdy w pzredziale 9-18 o taki:
http://www.ceneo.pl/1765629

Kasia

Cytat: elvelve w 02 Mar 2010, 10:22:48dziewczyny a kiedy dziecko wyrasta z pierwszego fotelika?
Ania ma szelki na najwyższym poziomie i co prawda są na wysokości jej ramion, ale stopy jej już wystają
niby jest do 13kg

nogi mogą dyndać, wystawać, być zgięte
najważniejsze oby główka nie wystawała i szelki były na wysokosci ramion.

kasiad

Cytat: elvelve w 02 Mar 2010, 10:29:27
kasiad a co z nogami, bo Ania opiera je o siedzenie samochodu (i kopie w nie)

fotelik montowaliśmy na tylnym siedzeniu za pasazerem
a przedni odsuwaliśmy maksymalnie do przodu
wtedy Oluś miał duuużo miejsca na dyndanie nogami :D

elve

kasiad u mnie nie ma takiej opcji, mam fotelik zapinany pasami


abkasia

Cytat: kasiad w 02 Mar 2010, 11:00:29
fotelik montowaliśmy na tylnym siedzeniu za pasazerem
a przedni odsuwaliśmy maksymalnie do przodu
wtedy Oluś miał duuużo miejsca na dyndanie nogami :D
no ale w 1 foteliku nie ma znaczenia jak daleko jest fotel odsuniety, bo fotelik jest ufiksowany pasami i nogi dziecka sa na oparciu... nie ma mozliwosci dyndania.. ;)

Angie

Cytat: abkasia w 02 Mar 2010, 11:17:34
no ale w 1 foteliku nie ma znaczenia jak daleko jest fotel odsuniety, bo fotelik jest ufiksowany pasami i nogi dziecka sa na oparciu... nie ma mozliwosci dyndania.. ;)

no własnie  :hmm: :hmm: nie wiem o czym kasiad pisze ;D

abkasia dostałaś wczoraj wieczorem moje pw?

elve

no ja też nie wiem :hmm:
a co z tymi pasami? chyba kasia pisała że jak wyjście pasów jest za plecami to źle...

Kasia

Cytat: elvelve w 02 Mar 2010, 11:23:03chyba kasia pisała że jak wyjście pasów jest za plecami to źle...

tak, dziecko musi być obsuniete do dołu tak aby pasy wyłaziły ładnie nad ramionkami

nie może byc tak że dziecko ma np. długie nóżki i go sie podsuwa tak wyżej ża główka dalej jest chroniona ale pasy wychodzą z fotelika pinizej lini ramion. nieraz można tak odruchowo zrobić przy wystajacych nóżkach.

kasiad

Cytat: Angelos w 02 Mar 2010, 11:18:46
no własnie  :hmm: :hmm: nie wiem o czym kasiad pisze ;D

no jak to o czym :D znowu mi sie pomerdało z drugim fotelikiem :rotfl:

siog

nowy tobi w sklepie kosztuje 200 eur. Czy 150 eur za uzywany wydaj sie wam drogo?  :hmm:

elve

siog oszczędność niewielka, a nie masz gwarancji ze fotelik nie brał udziału w wypadku

siog

#268
napisalam maila zobaczymy jezeli jest uzywany i w dobrej  kondycji to za 100 odkupie ale za 150 to nie

Dodany tekst: wto 02 mar 2010 21:23:36 GMT-1

p.s a jak mam rozpoznac czy fotelik byl w wypadku?

zosia2007

Cytat: siog w 02 Mar 2010, 21:14:38
nowy tobi w sklepie kosztuje 200 eur. Czy 150 eur za uzywany wydaj sie wam drogo?  :hmm:
troche drogo, 50% jest ok. siog ale uwazaj na uzywane foteliki, ja tez chcialam kupic uzywany ale w koncu moj maz zdecydowal ze nie bedziemy na tym oszczedzac bo chodzi o bezpieczenstwo naszego dziecka i kupilismy nowy. oszczedzilismy na innych rzeczach

siog

Cytat: zosia2007 w 02 Mar 2010, 22:09:31
troche drogo, 50% jest ok. siog ale uwazaj na uzywane foteliki, ja tez chcialam kupic uzywany ale w koncu moj maz zdecydowal ze nie bedziemy na tym oszczedzac bo chodzi o bezpieczenstwo naszego dziecka i kupilismy nowy. oszczedzilismy na innych rzeczach


dzieki, chyba tak zrobie wlasnie...

aniak1211

Ja kupilam uzywany,
ale to byl zapasowy fotelik kilka razy uzyty,
na tapicerce nie bylo zadnego sladu uzywania.
Ale my dalismy 85f a w sklepie kosztowal 180f wiec oszczednosc dosc duza :)

dragonfly

pierwszy dzien z nowym fotelikiem - bajka!!!! i to, ze sie przekreca i bardzo latwo sie mala wklada i wyjmuje, normalnie nawa jakosc zycia :D

abkasia

Cytat: dragonfly w 04 Mar 2010, 18:26:37
pierwszy dzien z nowym fotelikiem - bajka!!!! i to, ze sie przekreca i bardzo latwo sie mala wklada i wyjmuje, normalnie nawa jakosc zycia :D
prawda? :D
moj sie nie przekrec, wiec gorzej sie montuje mlode, ale jazda to juz inna bajka.. :D

dragonfly

Cytat: abkasia w 04 Mar 2010, 18:41:08
prawda? :D
moj sie nie przekrec, wiec gorzej sie montuje mlode, ale jazda to juz inna bajka.. :D
mloda "przebeblala" cala droge, gadula straszna dzisiaj byla, chyba po prostu troche wiecej widziala ;D