aparat fotograficzny - jaki?

Zaczęty przez panikarola, 25 Maj 2009, 15:50:06

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kasia

natka ja mam d5000 i jestem zadowolona

ale jakbym dysponowała wiekszą gotówką lub chciała/mogła poczekać to brałabym bez wahania d90 z obiektywem 18-105


mobka

Cytat: Kasia w 10 Sie 2010, 10:52:25
natka ja mam d5000 i jestem zadowolona

ale jakbym dysponowała wiekszą gotówką lub chciała/mogła poczekać to brałabym bez wahania d90 z obiektywem 18-105



A ja wrecz przeciwnie. Na tyle, na ile przecietny użytkownik wykorzystuje lustrzanke, to wolalabym dokupic do d5000 obiektyw/y. Juz widze, ze przydalby sie jakis z mozliwoscia wiekszego zoomu. No i jasna stalka tez, tyle, ze jak na razie mniej ;)

Kasia

Cytat: mobka w 10 Sie 2010, 12:07:03to wolalabym dokupic do d5000 obiektyw/y
no tak ale w dłuzszej perspektywie wyjdzie drozej bo obiektywy do d5000 sa droższe od tych do d90 :D

mobka

Cytat: Kasia w 10 Sie 2010, 11:18:01
no tak ale w dłuzszej perspektywie wyjdzie drozej bo obiektywy do d5000 sa droższe od tych do d90 :D

Ale watpie, zebym przeszla z poziou amatora na poziom wyzszy ;D Dlatego mowie, jakktos ma zamiar i pieniadze to lepiej d90 pewnie. Ja z poziomu amatora nie widze potrzeby. Przypuszczam, ze starczylby mi jeszcze nizszy model bez live view, z ktorego nie korzystam i bez mozliwosci nagrywania filmow. Ale na filmach mi zalezalo ;D

niewiemjaka

#354
ja mam 18-55 obiektyw w Nikonie d5000 i na pewno kiedy kupie lepszy obiektyw
ten jest OK, wiadome lepszy niz zwykla cyfrowka ale jednak nie tak mocny....

natomiast z takim wielkim obiektywem to juz nie tak hop siup z taka rura - nie dosc ze wielkie dlugie i ciezkie to niewygodne, wiec tez nie wyskocze z nim sobie ot tak z kieszeni zeby potrzaskac fotki

do tej pory czasem zabieram gdzies zwykla cyfrowke jak mi sie nie chce taszczyc nikona ;)

Kasia

#355
Cytat: niewiemjaka w 10 Sie 2010, 12:35:25ja mam 15-55 obiektyw w Nikonie d5000


dla mnie ten obiektyw jest do bani :( wiedziałam że tak bedzie ale na ten lepszy wtedy kasy nie mielismy

teraz ciułam na teleobiektyw :D długo bede ciułac :D

Dodany tekst: wto, 10 sie 2010, 10:40:56

Cytat: niewiemjaka w 10 Sie 2010, 12:35:25natomiast z takim wielkim obiektywem to juz nie tak hop siup z taka rura -

ten 18-105 jakiś wyjatkowo wielki nie jest :) w porównaniu do tego 18-55 :)



Dodany tekst: 10 Sie 2010, 11:44:16

Cytat: mobka w 10 Sie 2010, 12:27:50Ale watpie, zebym przeszla z poziou amatora na poziom wyzszy Grin
Ja amator totalny uważam ze dobry fotograf zrobi fajne zdjecia na nawet gorszym sprzecie

natomiast w przypadku amartora im lepszy sprzet tym większa szansa na lepsze foty :) oczywiście nie wykorzystuje sie w pełni aparatu.

mobka

Cytat: Kasia w 10 Sie 2010, 12:40:16dla mnie ten obiektyw jest do bani Sad
Wytlumacz mi dlaczego tak uwazasz? Bo ja jakos narzekac nie moge.

natka

Cytat: Kasia w 10 Sie 2010, 11:52:25d90 z obiektywem 18-105
wlasnie ten zestaw mamy na oku, bo d90 z 18-55 jakos sie nam nie widzi.  do tego w przyszlosci chcemy dokupic stalke, niezaleznie od modelu ktory wybierzemy...ech..i badz tu madry ;)

Kasia

Cytat: mobka w 10 Sie 2010, 11:51:39
Wytlumacz mi dlaczego tak uwazasz? Bo ja jakos narzekac nie moge.

tym 18-105 robiło mi sie foty o wiele lepiej :)
łatwiej było zzoomować, ładniejsze rozmyccia mi wychodziły ;)

oczywiscie 18-55 jest OK ale w porównaniu z tamtym jednak do bani ;)

mówie to jako całkowity amator, który raczej nigdy nie posiadzie odpowiedniej wiedzy aby robic fajne zdjęcia ;)

po prostu tym obiektywem było mi łatwiej osiągnąć zameirzony efekt ;)


może jakbym posiadała wieksze umiejetnosci to bym na sprzet nie marudziła ;) a tak złej baletnicy to i rąbek od spódnicy....

mobka

Tak odbiegajac od natki dylematu, wkurza mnie niemilosiernie, jak ktos kupuje lustrzanke i nawet nie probuje zapoznac sie z podstawami fotografii, leci wszystko na auto i zdjeciom brakuje wyrazu, ostrosci, jasnosci, no sa takie same, albo gorsze niz z kompaktu. ostatnio meza siostra podeslala nam dwa labumy ze zdjeciami i normalnie tragedia. Kilka podobnych ujec, nic nie wykadrowane, bez kolorow, kontrastu, jasnosci, glebi, no czegokolwiek ;D
Ja z tych spacerowych ostatnio z 70kilku zostawilam 45 i w tym sa powtarzajace sie ujecia, ale z roznymi ustaiwneiami np. Zostaly celowo, a tam... no tragedia. Ale coz, tam jest wazne, zeby miec drogi gadzet ;D

Kasia

Cytat: mobka w 10 Sie 2010, 12:05:05
Tak odbiegajac od natki dylematu, wkurza mnie niemilosiernie, jak ktos kupuje lustrzanke i nawet nie probuje zapoznac sie z podstawami fotografii, leci wszystko na auto i zdjeciom brakuje wyrazu, ostrosci, jasnosci, no sa takie same, albo gorsze niz z kompaktu. ostatnio meza siostra podeslala nam dwa labumy ze zdjeciami i normalnie tragedia. Kilka podobnych ujec, nic nie wykadrowane, bez kolorow, kontrastu, jasnosci, glebi, no czegokolwiek ;D
Ja z tych spacerowych ostatnio z 70kilku zostawilam 45 i w tym sa powtarzajace sie ujecia, ale z roznymi ustaiwneiami np. Zostaly celowo, a tam... no tragedia. Ale coz, tam jest wazne, zeby miec drogi gadzet ;D


rozumiem że moje wywody skłoniły cie do napisania tego postu ;) :P

niewiemjaka

Cytat: mobka w 10 Sie 2010, 13:05:05Tak odbiegajac od natki dylematu, wkurza mnie niemilosiernie, jak ktos kupuje lustrzanke i nawet nie probuje zapoznac sie z podstawami fotografii, leci wszystko na auto
a ja kocham robic auto :P :P :P :D

mobka

#362
Cytat: Kasia w 10 Sie 2010, 12:07:31

rozumiem że moje wywody skłoniły cie do napisania tego postu ;) :P

Jakos nie. Tak mi sie przypomnialo w zwiazku generalnie z wyborem aparatu. Na auto tez mozna fajne zdjecia zrobic, ale nie cierpie zdjec nieprzebranych i polowy nieostrych, przeswietlonych, niedoswietlonych, bez kontrastu. No nawet glupia picassa duzo mozliwosci daje ;D

Dodany tekst: wto, 10 sie 2010, 11:16:30

Ja super wykadrowanych zdjec nie mam, bo generalnie troche poczytac jeszcze musze, ale staram sie w miare mozliwosci kombinowac ustawieniami, zeby metodda prob i bledow osiagnac zamierzony badz ciekawy efekt. Przypuszczam, ze jak gnojka bed emiala, to tez pewnie na tematycznym dzieciecym polece, bo szybciej i latwiej. Szczegolnie jak gnojek przemieszczac sie zacznie. Chyba, ze efekt nie bedzi emnie satysfakcjonowal, to bede kombinowac posilkujac sie ustawieniami z tematycznego i zmieniajac je tak, zeby byc w miare ustaysfakcjonowanym.

A Kasia dalej nie odpowiedzilaas mi, co ci w 18-55 nie odpowiada ;)

Kasia

Cytat: mobka w 10 Sie 2010, 13:13:45A Kasia dalej nie odpowiedzilaas mi, co ci w 18-55 nie odpowiada wink

no odpowiedziałam :) powyzej :)
w porównaniu do 18-105 robi mi sie nim gorzej zdjecia i ciężej jest mi osiągnąć zamierzony efekt :)

tzn. mam obiektyw jaki mam i staram się z niego korzystać ale jednak czuję ból ze tego 18-105 nie mam :D

mobka

#364
Ide porownac parametry tych dwoch obiektywow. Szkoda, ze to otwarta strefa, bo cos bym wam wrzucila ;)

Dodany tekst: 10 Sie 2010, 12:38:51

Cytat: Kasia w 10 Sie 2010, 13:04:49łatwiej było zzoomować, ładniejsze rozmyccia mi wychodziły wink
A tu nie ma co sie dziwic :D

zwierzatko_mojej_mamy

mobka ja Cie rozumiem, bo fot z zakopca mam ponad 200 ;) a do wrzucenia nadalo sie 55, wiekszosc po obrobce chocby minimalnej, a i tak nie jestem zachwycona ;) tez pstrykam po 6 tego samego na roznych ustawieniach, bo jeszcze nie znam sie, ale trening czyni mistrza nie? :> nalepsze sa albumy na picasie z nawet nieodwroconymi fotami, tylko lezacymi na boku ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#366
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Sie 2010, 12:47:42
mobka ja Cie rozumiem, bo fot z zakopca mam ponad 200 ;) a do wrzucenia nadalo sie 55, wiekszosc po obrobce chocby minimalnej, a i tak nie jestem zachwycona ;) tez pstrykam po 6 tego samego na roznych ustawieniach, bo jeszcze nie znam sie, ale trening czyni mistrza nie? :> nalepsze sa albumy na picasie z nawet nieodwroconymi fotami, tylko lezacymi na boku ;P

No wlasnie, ja tez pstrykam na roznych, troch e to trwa, ale mozna sie nauczyc metoda prob i bledow :D Dobrze jak obiekt jest stacjonarny ;) Bo mowie, przy gnojku pewnie tez spora czesc na auto poleci ;) Ale mnie ogarnelo lenistwo i nawet fotoszopa nie chce mi sie bawic, bo picassa mnie satysfakcjonuje :D


Aaaa i mialam napisac, ze dobrze, ze moj aparat sam zdjecia odwraca ;)

niewiemjaka

zgadza sie - gnojek jak widzi teraz aparat to szczerzy zeby biegnie do mnie z predkoscia wiatru z wyciagnieta reka zeby zaslonic obiektyw i mowi "nie nie" :rotfl: :rotfl:
naprawde na ustawienie nie ma czasu :D :D :D trzeba uciekaaaaaaaaaaaaaaaaaać

Kasia

oj nieodwrócone zdjeica wkurzają mnie wyjątkowo ;) szczególnie jak ktos takie COŚ wrzuci na n-k :D

bozena.dp

jakbym miala kase to też bym chciała nikona D90 z obiektywem 18-105 i do tego stałke 50


ale, że kasy za dużo nie miałam mam D40 + zwykły kitowy 18-55 + 55-200 (nie jest zły, ale troche ciemny) - kupione jako zestaw + stałkę 35 f1.8 dokupioną później ;)

aniak1211

Cytat: niewiemjaka w 10 Sie 2010, 12:35:25do tej pory czasem zabieram gdzies zwykla cyfrowke jak mi sie nie chce taszczyc nikona wink
Mi tez nie chce sie taszczac naszego canona,
ciagle mowie ze musze sobie kompakt "do torebki" kupic:)
A jak chce szybko zdjecie zrobic malej to na auto nastawiam bo nie zdaze jak zaczne ustawiac ;D

natka

#371
ech, chcialoby sie wziasc ten d90, ale chyba jednak wezmiemy d5000 a pozniej dokupimy stalke. aparat bedziemy brali na firme, ale cena d90 jest jednak za wysoka. no i coraz wiecej osob nam mowi ze d5000 to nie bedzie zly wybor :) w kazdym razie jak juz sie zdecydujemy ostatecznie to dam znac ;)

abkasia

my mamy d90
i jestesmy zadowolenie bardzo...
ale moj maz troche sie bawi w robienie zdj...
mamy jeden dodatkowy obiektyw, kilka filtrow...

Kasia

Cytat: natka w 11 Sie 2010, 09:24:30
ech, chcialoby sie wziasc ten d90, ale chyba jednak wezmiemy d5000 a pozniej dokupimy stalke. aparat bedziemy brali na firme, ale cena d90 jest jednak za wysoka. no i coraz wiecej osob nam mowi ze d5000 to nie bedzie zly wybor :) w kazdym razie jak juz sie zdecydujemy ostatecznie to dam znac ;)

to może d5000 z tym lepszym obiektywem :knuje: tym 18-105 :)

d5000 to naparwde fajny aparat :) jak nie bedziesz kupowała jakiejś obłędnej ilosci obiektywów to nie bedziesz narzekac :thumbup: dla nime ten aparat jest super :) tylko marudzę że jednak nie zdecydowaliśmy się na ten lepszy obiektyw ;)

natka

#374
Cytat: Kasia w 11 Sie 2010, 11:41:14to może d5000 z tym lepszym obiektywem knuje tym 18-105 Smiley
no wlasnie taka opcja nas interesuje :) jak na razie maz intesywnie czyta, pyta po roznych forach i nie moze sie zdecydowac ;) ale coraz wiecej przemawia wlasnie za d5000