Stylizacja Jagody - prośba o pomoc w doborze bukietu i fryzury

Zaczęty przez jagoda, 22 Maj 2009, 18:02:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jagoda

Witajcie dziewczyny,

od jakiegoś czasu przeglądam strefę. Macie świetne pomysły i szczerze mówiąc skorzystałam już z niejednej waszej rady. Dlatego mam nadzieję, że i tym razem mi pomożecie  :pray:
Mam problem, ponieważ nie mogę zdecydować jaki bukiet i fryzurę wybrać do mojej ślubnej stylizacji. A ślub już za 2 tygodnie... Ale ten czas leci  :crying:

Opiszę więc krótko moją suknię i dodatki:

Moja suknia jest w odcieniu ivory cała z koronki (z mieniącymi się koralikami i kryształkami) z gołym dekoltem, mocno dopasowana (ale nie rybka) bez koła. Jej charakterystycznym elementem jest ciemnofioletowa (śliwkowa) szeroka szarfa z tafty przewiązana w talii z uformowaną z boku sporą kokardą (niestety zdjęcia nie mam). Jest to model Marys z kolekcji Annais Bridal tylko trochę przez mnie zmodyfikowany (fioletowa szarfa).

Welonu raczej nie będzie  :knuje: (ale ostateczną decyzję podejmę za tydzień na przymiarce). Zastanawiam się nad zakupieniem koronkowego dopasowanego bolerka z krótkim rękawkiem, ale jeszcze nie jestem do niego do końca przekonana... (tu też liczę na wasze sugestie).

Jeśli chodzi o biżu to postanowiłam niczym nie "zaśmiecać" dekoltu i postawiłam na kolczyki (1 kolczyk = jeden większy kryształek, niezbyt długi) i bransoletkę (zbiór drobnych kryształków) - są to kryształki à la Swarovski z efektem zorzy polarnej (zmieniające kolor pod wpływem światła).       

Hmmm o czym jeszcze powinnam wspomnieć...  :hmm: Aha :) jestem wysoką szczupłą brunetką (włosy trochę za ramiona). Jeśli o czymś zapomniałam to pytajcie.

A więc bukiet... Pierwotnie (zanim zdecydowałam się na fioletową szarfę) myślałam o ciemnofioletowych kantadeskach. Później ze względu na ciemną szarfę pomyślałam o białaych/kremowych kantadeskach. Problem w tym że nie przepadam za takimi strasznie jasnymi bukietami. Wydają mi się mdłe. Dlatego chciałabym dodać jakiś kolor. Ale nie wiem jaki. Fiolet + biel + (?) brudny różo-fiolet? Co waszym zdaniem będzie pasować do mojej fioletowej szarfy? Nie upieram się przy kantadeskach i nie chcę przesadzić z kolorami...

Co do fryzury... Fryzjer upiera się przy gładkich idealnie wyprostowanych włosach upiętych w hiszpańskiego koka (ewentualnie włosy zachodzące asymetrycznie na czoło). Koleżanki twierdzą z kolei, że najładniej będzie mi w romantycznej lekko falowanej, na pozór "rozwichrzonej" fryzurze. Przy jednej jak i drugiej opcji chciałabym doczepić żywego kwiatka (biały czy fioletowy?). Jak wy to widzicie?

No cóż, miało być krótko...  :blush:

Trochę się już w tym wszystkim pogubiłam  :crazy: i mam nadzieję, że pomożecie mi się odnaleźć. Docenię wszystkie pomysły i sugestie. Z góry dziękuję :)

Anupka

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jagoda

Dokładnie :)

Dodany tekst: 22 Maj 2009, 15:21:47

Tylko moja jest jaśniejsza od tej na zdjęciu. Moja jest ivory (czyli prawie biała), a ta to chyba écru.

Dodany tekst: 22 Maj 2009, 16:44:38

co o tym myślicie? Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 22 Maj 2009, 18:50:51

jeszcze raz bo tamto za małe. Dopiero się uczę - proszę o cierpliwość  :P

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

jagoda
i tylko cantadeskie wchodza w gre? zadne inne kwiaty? za 2 tygodnie to piekne piwonie bys miala.

wrobelek0403

jagoda, witaj :)

piekna suknia  :thumbup:

ten bukiet kt pokazałas bedzie pasował. Jesli chcesz kwiatka we wlosy - najlepiej, zeby był to jeden z bukietu, czyli musi być taki, zeby nie zwiądł za szybko - cantadeskie beda dobre, tez róze, gerbery, gozdziki, storczyki.

A może coś takiego:



Dodany tekst: 22 Maj 2009, 19:06:18

piwonie beda super :) ale IMO jasnoróżowe


albo:

http://www.forum.wesele-lodz.pl/files/2_765.jpg


Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jagoda

Cytat: zuzia w 22 Maj 2009, 18:59:11
jagoda
i tylko cantadeskie wchodza w gre? zadne inne kwiaty? za 2 tygodnie to piekne piwonie bys miala.

zuzia, nie upieram się przy cantadeskie. Po prostu podobają mi się, są trwałe i jest duży wybór kolorystyczny. O piwoniach jakoś nie myślałam, ale może masz rację...

Cytat: wrobelek0403 w 22 Maj 2009, 18:59:39
jagoda, witaj :)

piekna suknia  :thumbup:

ten bukiet kt pokazałas bedzie pasował. Jesli chcesz kwiatka we wlosy - najlepiej, zeby był to jeden z bukietu, czyli musi być taki, zeby nie zwiądł za szybko - cantadeskie beda dobre, tez róze, gerbery, gozdziki, storczyki.

A może coś takiego:



Dodany tekst: 22 Maj 2009, 15:06:18

piwonie beda super :) ale IMO jasnoróżowe


albo:

http://www.forum.wesele-lodz.pl/files/2_765.jpg




wrobelek0403, dziękuję :) Pierwszy bukiet bardzo mi się podoba (ten lila). Ale czy nie przesadzę z kolorami (szarfa jest mniej więcej w kolorze kwiatów z drugiego wstawionego przez Ciebie zdjęcia)...?

wrobelek0403

jagoda, warto zrobic sobie zdjecie w kiecy i poprzymierzac do tego zdjecia bukietów - bo tak "na pamiec" ciezko cos powiedziec.

ja miałam suknie z szarfą rózowa i wiem, ze fuksjowe bukiety tez super do niej pasowały, takze mysle, ze kwiaty w podobnej linii kolorystycznej, ale jasniejszym odcieniu beda pasowac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login