Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

Ja nie mogę otworzyć golindowego linka, pokazuje mi błąd

golinda

moje lawendy wybuchły!

niestety zdjęcia nie oddają ich urody :)

niewiemjaka

#927
Przepiękne:)

mi zostały jakieś resztki, których złodziej nie wykopał :))
a tuje, które wsadziliśmy na miejsce skradzionych częściowo uschły .. wr
i ogólnie to nie jestem 'kwiatowa'

hortensja nie ma pąków, nie wiem co się z nią dzieje, jakby usycha/przemarza? i na wiosnę rośnie jakby od nowa..


nionczka

Cytat: niewiemjaka w 26 Cze 2015, 10:07:11jakby usycha/przemarza?
może uwiąd? jak to wygląda? Więdnie, na brązowo i zasycha? Pryskaj topsinem, usuwaj chore liście i pędy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

nionczka ja dokładnie nie wiem... po zimie zostają po niej takie łyse suche patyki
i na wiosnę rosną liście od nowa, to zdjęcie z kwietnia zeszłego roku, w tym było tak samo
suche patyki, ja je obcinam, wtedy wyrastają na wiosnę nowe liście
obecnioe znowu ma wielkie gałązki zielone i liściaste, cała kopuła, ale co z tego - bez pąków

nionczka

Cytat: niewiemjaka w 04 Lip 2015, 10:44:31
nionczka ja dokładnie nie wiem... po zimie zostają po niej takie łyse suche patyki
i na wiosnę rosną liście od nowa, to zdjęcie z kwietnia zeszłego roku, w tym było tak samo
suche patyki, ja je obcinam, wtedy wyrastają na wiosnę nowe liście
obecnioe znowu ma wielkie gałązki zielone i liściaste, cała kopuła, ale co z tego - bez pąków

Nie tnij w tym roku suchych patykow. Mozesz mieć te odmiany, które kwitną na zeszłorocznych pędach. Ty je tenisa, wiec nie ma pakow.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

nionczka, dzięki :beer: może właśnie tak zrobię...
teraz wygląda tak, tylko jest trochę większa, i tak w kółko...

nionczka

I obrywaj suche, pordzewiale liście. I wiednące.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

poziomki na balkonie mi marnieją, nie wiem o co chodzi. to już ich czas? włożyłam zamiast części lobelię,żeby to jakoś wyglądało, ale przyznam, że miałam nadzieję, że pożyją dłużej :(

wrobelek0403

laski, help.

jak myslicie co to moze byc?? efekt "przypalenia" słoncem, czy nie daj co, jakas choroba?? chodzi o te zbrązowiałe obwódki na liściach.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: wrobelek0403 w 12 Lip 2015, 10:31:35
laski, help.

jak myslicie co to moze byc?? efekt "przypalenia" słoncem, czy nie daj co, jakas choroba?? chodzi o te zbrązowiałe obwódki na liściach.
moze być grzybica
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

one są takie "wysuszone", hmmmm

ale deszcze ostatnio mocno szalały. Jedną surfinie musiałam wywalic przez grzyba, buuu
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Zazdroszcze ogrodow i pieknych kwiatow.
Moj balkon w remoncie,na jesien jak juz bedzie nowy i ladny posadze jakies kwiaty:)

ddu

hej,
co z roślinami balkonowymi zimą?

chodzi mi przede wszystkim o hortensje  - w ubiegłym roku je obłożyłam styropianem itp, ale nie przetrwały. do piwnicy? (mam dość wilgotno) poobcinać gałęzie? słyszałam, że powinnam też wyjąc z donicy...

poziomki?

lawenda? (przyciąć i do piwnicy? przyciąć i zostawić na balkonie?)

bluszcze przeżyły zeszłą zimę. zioła wezmę do domu. reszta na stracenie

calla

ddu, u mnie hortensja owinieta stala pod stolem, ktory byl dodatkowo przykryty i przezyla. Ja slaszalam, zeby nie przycinac. Obciac tylko kwiaty.
Lawenda nie przezyla. Bluszcz mam pierwszy raz i sprobuje zrobic jak z hortensja.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

sezon balkonowy rozpoczęty :D co tam u Was?

u mnie wersja minimum.

Zioła - jedna donica sama odbiła po zimie, wiec mam zeszłoroczną miętę, szałwię i tymianek. Dokupiłam szczypiorek, czosnek niedzwiedzi i rozmaryn. Bazylię mam na razie "sklepową", zaskakująco dobrze sie trzyma.

Plus bratki, niezapominajki i stokrotki. Na oknie kuchennym mam założony płotek na zewnętrznym parapecie, wiec tez coś mozna trzymać :) Zamierzam wysiać maciejkę do donicy z aktinidią. No i tyle.

I tak najlepszy jest kwiatek, który dostalismy od mojej mamy lol

https://picasaweb.google.com/wrobelek0403/Koncert?authkey=Gv1sRgCNzflcSlgMK8aQ#6281529530576544514
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

ja wysiałam w skrzynce maciejkę. pięknie wzeszła. w tym roku się już spóźniałam  z pomysłem, ale w jesienią powsadzam do ziemi cebulki tulipanów - dużo w jednym miejscu wiele kolorów - widziałam w jednym ogrodzie - bajeczny widok

mamy też w planach duże donice na tarasie i przy basenie, ale co w nich - jeszcze nie wiem

wrobelek0403

golinda, powsadzaj tez krokusy (o ile lubisz), u moich rodziców super to wiosną wyglada :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 06 Maj 2016, 13:17:51
golinda, powsadzaj tez krokusy (o ile lubisz), u moich rodziców super to wiosną wyglada :)

chcę tylko tulipany. mam takie jedno miejsce w alejce z lawendami, skąd wysadziłam iglaki. prostokąt jakieś 3m na 2 - i cały będzie w tulipanach :)

salsa

u mojej teściowej 300 cebulek tulipanów razem - cudownie to wygląda :) ja u siebie mam tylko takie "kępki"
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

didi_loczek

Ja planowałam dzisiaj wybrać się do ogrodniczego po pelargonie na balkon, ale nie wiem czy mi się uda. Dzieci mało współpracują ;)

salsa

#947
ja mam posadzone zioła : oregano majeranek tymianek mięta rozmaryn szczypiorek pietruszka bazylia i koperek - cześc to sa z poprzednich lat a część nowe wysiewy, wiadomo. Do tego mam na parapetach od strony ogródka doniczki ze stokrotkami , a na płocie mam milonbells i surfinie (na razie tyle ale będzie więcej.) generalnie na płot musza być wytrzymałe zwisy, znoszące i cień i słonce i ulewę i susze, wiec niewiele mi zostaje, będzie lobelia niecieska i ten żółty suncos tam. i może bakopa jeszcze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

niewiemjaka

ja jestem w polu z kwiatkami w tym roku ...
muszę kupić sadzonki gotowe
(za to w ogródku pomidory wsadzone lol ciekawe czy cokolwiek z nich będzie)

wrobelek0403

niewiemjaka, na pewno bedzie :D

miałam w zeszłym roku cherry na balkonie i były super :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login